majk | 11.05.2022 02:00

Mol Cup

Slovácko - Sparta

Očekávané finále nám vzala voda. Místo, aby se jako všude ve světě (př. LM Bergamo-Villareal) hrálo hned druhej den, vymyslel svaz termín po sezoně, v době dovolených. Prý to bylo na žádost Sparty, která by nedokázala zajistit ubytování a bůhvíco všechno. Máme schopný lidi na každým fleku, jen co je pravda. Aspoň jsme ušetřili síly, to bude v neděli v Plzni představeníčko!!!

Liga

Plzeň - Sparta

Kluci, mám vás rád, ale někdy je to fakt těžký. Máte ideální příležitost ukázat, čeho jste schopní. Tlak na výsledek nula, soupeř hrál fotbal, mohl to být fajn zápas, z kterého by vám za porážku, vzhledem k situaci v tabulce, nikdo hlavu neurval. Ale to ne. My zase jednou přikročíme k naprosto bezpohlavní dominanci na míči až s komickým bráněním standardních situací. Že Smetiště FNL není žádnej lumen, víme za ty roky ve Spartě už všichni, kromě trenérů brankářů. Ale jeho představení na brankové čáře, kde nedá ruce ani nad hlavu útočníka a běží k rozhodčímu signalizovat výkop od brány, to je opravdu na ligového brankáře neskutečná ostuda. Stejně jako fakt, že Michala Sáčka po tolika zápasech odfoukne od míče každej poryv větru. Výkon Tomáše Wiesnera? Je to ten samej frajer co na podzim, nebo má nějaký nepovedený dvojče? A mohl bych pokračovat. Nejrychlejší sprint zápasu předvedla většina frajerů při nahánění rozhodčího po faulu na Peška. To jako vážně? Asi vás to tak vysílilo, že po chvilce dostanem třetí gól v přesilovce. Láďa Krejčí zase jednou zapracoval na své vizitce, myslím, že pro jeho mentálního kouče je to reklama jak kráva. Mluvím teda o první půli, druhá žlutá naprosto nesmyslná, o žádnej faul nešlo. Stejně bys tam, Láďo, ale neměl dělat komedie a přesvědčovat o něčem čárovýho. Kolikrát už si někoho takhle přesvědčil? Nemusíš mi říct přesný číslo, stačí přibližně....Počínání Tomáše Čvančary při naší jediný šanci bylo taky pohárový. Staněk mu vychytá lemplovskou dorážku a on se u toho ještě zraní. A tak nakonec nejvíc pobavil Míša Bílek, když při vedení 3:0 a vyrovnaném stavu hráčů v poli, dohrává zápas s 6 obránci a jednim defenzivním záložníkem. Je to prostě klasik!

Vyhazov trenéra Pavla Vrby

Jo, Pavliku, měl si mne víc poslouchat. Všichni víme, že to na jaře nějak haprovalo. Asi jak si nechtěl a odmítal ty vnucované posily....Myslel jsem, že máš náturu na to, ten náš bordel ukočírovat. Ale semlelo to i Tebe. A tak Ti chci jen poděkovat za snahu, za pár skvělých brankových přestřelek, za vylepšení domácí bilance a za dvě vyhraný derby. Za postup přes Rapid Vídeň. A doufám, žes ty neschopný jelita pořádně podojil. Užij si Limberskýho rozlučku a pokud skončíš v Baníku, né že nás sejmeš!!! Dal bych nevím co za to, kdybych od Tebe slyšel, proč to tak dopadlo a proti čemu všemu jsi stál. Ale chápu, že se to u nás prostě nenosí.

Ostatní zápasy

Plejoff o nic nám sledovalo v Olomouci 2400 lidí. Asi covid, protože jinak nechápu, proč na tuhle lahůdku servírovanou naším fotbalovým svazem, nikdo nechodí. A to ještě budou mít v Boleslavi co dělat, aby to číslo dohnali. Hradec v Ostravě chvíli vedl, ale Almási se v druhý půli opět připomenul. Slávie po další chybě brankáře soupeře získala vedení, zápas kontrolovala. Plavšić to trefil fakt pěkně. Pobavil Mejdr s Vlkanovou v jejich Vipce. Před první schůzkou mezi kluby a se slibem, že to napřed budou řešit kluby a s hráči se bude jednat až potom. Potřebovali by ten svůj hřebínek pořádně sesekat, držím Jirkovi Sabouovi palce!

Ve skupině o záchranu mne těžce zklamal Zlín, takhle hanebně darovat body zelenýmu hnusu. Jen co je pochválím za přístup týden předtím. Výhra Jablonce i Pardubic potěšila. Včera se nám odehrálo předposlední kolo a už jsme měli skoro hotovo. Jenže Bohemka v závěru vyrovnala a ještě žije. Za to mise Jirky Jarošíka bude pokračovat v baráži. Počítám, že je v hledáčku našich expertů ve vedení hodně vysoko, tak tohle je fajn položka v životopisu. Jsem trošku zklamanej, že Pardubice neudržely vedení nad Zlínem. Koukal jsem ale na Jablonec a musím říct, že Bohemka mne výkonem překvapila. Na to, o co se hraje, to byl docela dobrej fotbal s dost šancema.

Béčko

Sparta - Opava

Televizní zápas na Letný byl v první půli spíš zklamáním. Opěvovaní kluci jasně ukázali, proč jim Pavel Vrba nedal žádnou šanci. Naprosto šílený jaro podtrhl svým výkonem Ryneš, kromě jednoho pěkného pasu snad všechny akce zazdil. Volil špatná řešení, míč mu utíkal od nohy. Franta Kotek taky bohužel nepřesvědčil, chtěl bych ho příští rok vidět v lize, ale na Spartu to teď rozhodně není. A myslím, že ani nebude. Pěkně do zápasu vtrhl Matyáš Kozák, nádhernej gól a řekl bych, že mu svědčí spolupráce s buldokem Turynou. Ale asi jsme všichni čekali, že Turyna v 24 letech bude jinde. Ostatní kluci jako Goljan, Večerka, Vydra, Holoubek nebo Jonáš neurazili. Ale ani extra ničím nenadchli. Potenciál tam ale bezpochyby je.

Druhá liga tak nějak obecně

Bambulátor Hašek "překvapivě" neuspěl a dokončil ponor Ústí nad Labem do Čfl. Ale aspoň udělal z hráčů lepší lidi, myslím, že za jeho moudra o růstu člověka v době krize mu bude celá kabina do smrti vděčná. Až budou hledat práci někde na pokladně, můžou si aspoň dát do životopisu “Martin Hašek ze mne udělal lepšího člověka.”

Fotbalová Fevoluce dál běží v plném proudu. Videa na lize netřeba a tak můžem plotnařku poslat řádit s píšťalkou. Odnesla to Líšeň v Příbrami, to jednoho překvapí. A na barážovou příčku se nám dostal kdo? Opava.....Tým, jehož jízdné z posledního postupu a infa z tlaků na ukončení první covidové sezony klasicky vyšuměly jak pára nad hrncem.

Co nás čeká

Liga

Sparta - Slovácko

Z naprosto nezajímavého zápasu se nakonec stává domácí rozlučka s Bořkem Dočkalem. Předně chválím PR oddělení, jak hodilo Vrbův vyhazov na druhou kolej a celý den nás krmilo Bořekstories. Stran jeho rozhodnutí mám jeden velkej otazník. Už toho na něj je moc a vidí, že se Spartou to lepší jen tak nebude, tak než aby se stal hromosvodem, tak to radši zabalil, nebo čeká, že se budou rozdávat nová teplá místečka? Čas nám ukáže....Zajímalo by mne, jak si SŘ vyhodnotí celou tu velkou akci s jeho návratem. Oceňuji, že nebyly sociální sítě plné plivanců na něj. Nemyslím ale, že sparťanský fanoušek náhle tak zmoudřel. Spíš už je nám všechno úplně buřt.

Další pravděpodobná rozlučka bude s Adamem Hložkem. Adame, žádnej Dortmund, prosím, blbne lidem hlavy!!! Přeju, ať splníš předpoklady. Čeká tě pěkná kariéra, držím palce!!!

Mít normálně fungující klub, čekal bych, že to bude rozlučka s mnohem větším počtem kousků. Jen doufám, že mezi ně nebudou patřit Dávid Hancko s Martinem Vitíkem.....Ale nedivil bych se už ničemu. Myslím, že nás po zápase bude výraz na Horňáka mít docela dost....

Ostatní zápasy

Hradec hostí Plzeň. Moc bych se divil, kdyby si Šádek dovolil tohle jakkoliv podcenit. Míša Bílek už moc dobře ví, jaký je to pustit loženej titul. A Slávie si Hradec svým chováním také na svou stranu zrovna nenaklonila. Překvapení tudíž nečekám. A ani trošku v něj nedoufám. Slávie jede do Ostravy, to by mohla bejt zase jednou pořádná Freak show.

Slavia - Sparta

Tenhle zápas mne mine, budu na párty v Norimberku a nemůžu se neděle dočkat. Takže jsem zvědavej, jestli mi dáte důvod si to v pondělí vůbec pustit. Ale před finálem pohárů nějakej koncert z naší strany opravdu nečekám.

Ostatní zápasy

V pátek nám vrcholí play off o mega, nemůžu se dočkat. V posledním kole skupiny o udržení hostí Bohemka Karvinou. To musí zvládnout a doufat. Jablonec potřebuje bod ze Zlína, Pardubice z Teplic. Čeká nás asi pěkná divočina. Zlín s Teplicema už ale nemají o co hrát, myslím, že si ten potřebnej bodík oba uhrajou a Klokan ostrouhá. Uvidíme, ale bude to psina.

Pohár

Slovácko - Sparta

Ostatně, koncert nečekám ani tady. Asi mi bude stačit, když nás soupeř jednou nepřekvapí, nebude všude dřív a nepřejede nás v nasazení. Pohár pořád chci, ale bude to trpký. A jestli to má sloužit jako alibi našemu sportovnímu řediteli při slibované obhajobě, tak snad......Ne, chci ho!!! Naše DNA totiž vyžaduje výhru, vždycky a všude !!!

Béčko

Líšeň - Sparta

Před zápasem áčka nám čt sport servíruje druhou ligu z Líšně. Domácí spadli z barážových pozic, my k nim už taky nemáme dvakrát blízko. Jsem zvědavý, jestli nový trenér vystoupí z Horňákova stínu a na kterou stranu bude nakloněná rovina. Taky mne zajímá, jestli naši talenti předvedou své možnosti lépe, než v posledních zápasech. Určitě si pustím.

Sparta - Chrudim

Ligu zakončíme v sobotu doma s Chrudimí. Snad nám pofrčí tečka přenos. Ať to dopadne jakkoliv, je třeba říct, že jste mne kluci překvapili. Takových bodů asi málokdo z nás čekal. Snad vás příští rok dostane do ruky někdo schopnej, někdo kdo bude držet linii s trenéry v áčku a připraví vás pro případné záskoky lépe, než to dokázal současný trenér A týmu.

Slovo závěrem

Nevážená BČ ve vedení Sparty,

má trpělivost už je skutečně u konce. Miluju Spartu, ale otevřeně říkám, že opravdu nenávidím vás, kteří z ní děláte cirkus pro pobavení celé republiky.

Začít musím od Tebe, Dane Křetínský,

šel si do Sparty s vizí pravidelné účasti v Lize mistrů. S vizí, jak čistě a dobře budem dělat fotbal. Kromě do autu zahraného trapného výstupu s kabelou dostáváme neustálou přehlídku Tvých kamarádíčků s nulovou znalostí fotbalu a jeho zákonitostí. Takový profíky si tahat do svého podnikání, dávno sedíš v Lidlu za kasou. Nemusím chodit daleko, lidi jako X faktor Kotalík, expert přes čísla, exvýjezďák, hlídač dětí, tv star a frajer, co nutí trenérovi posily, František Čupr, juniorská liga Dušan Svoboda, či twittrovej Tvrdík z aliexpressu Kamil Veselý, jsou absolutním výsměchem všem, kteří týden co týden žijí klubem, jenž tak úspěšně ničíš!!!

A že do Sparty sypeš peníze? Ještě abys nesypal. Když to děláš na hovno, tak prostě musíš platit. Ale na to, abychom měli titul jednou za 5 nových klubových strategií, na to to opravdu není třeba. Třetí místa se daj sbírat za pakatel, když se podívám třeba letos do Plzně, tak i ten titul jde jednou za čas urvat úplně bez peněz.

Tomáši Rosický,

u Tebe mám pořád velký otazníky. Jsi jen nastrčená figurka, nebo jsi skutečně tak neschopný, jak nám předvádíš? Je to asi jedno, protože pokud za a/, tak je jen tvoje chyba, že tu toho klauna děláš. Zapotřebí to určitě nemáš.

Pomalu se přikláním k béčku. Lžeš nám do očí, opakuješ chyby. Jednu bandu nepoužitelných prodlužuješ (namátkou Zahustel, Štetina, Heča, Juliš, Trávník, Hanousek....), další Ti radši místo prodloužení smlouvy zdrhaj do Slávie. A né, nejsou to všechno debilové jako Kanga. Je to i kluk, co je ve Spartě celej život. Příští rok končí smlouva Karabcovi, snad to v tom shonu registruješ.....

Vybral jsi nám už 4 trenéry s dlouhodobou strategií. Všechny jsi vyhodil. Říkal jsi, že v případě neúspěchu se pujdeš obhajovat. Na to bych prodával vstupenky, garantuju Ti, že Letná by praskala ve švech. Jestli máš odvahu, zkusit štěstí na popáté, nemyslíš to se Spartou dobře!!! A jestli jsi po vypráskání všech cizinců z klubu ochotnej jít po zahraniční trenérské cestě, je to jen další hřebíček do naší rakve. Ideálně, kdyby sis vyskautoval nějakýho kámoše. Už brácha ve scoutingu se nám vyplácí.

Hráče, který chceme, nezískáš, to Tě ale nemrzí. Lituješ jen toho času tím strávenýho. Prodloužíš brankáře, abys za tři měsíce řešil, jak se ho zbavit. Asi taky debil. Prodloužíš trenéra, protože Ti ta cesta dává smysl, abys ho za tři měsíce vyrazil. Asi taky debil. Máme prostě smůlu. A nebo neschopnýho panáka ve vedení.

Jestli to se Spartou myslíš skutečně dobře, jdi už prosím Tě do prd....Do Dortmundu třeba. Lepší to nebude nikdy, když nehodláš za svou strategií a volbou stát. Nehazarduj dál se svým jménem. Pořád Tě chci mít v hlavě jako geniálního fotbalistu, skromného kluka a sparťana. Ne jako dalšího hrobaře naší, doufám, že společné celoživotní lásky!

Tak se lidi držte, čeká nás závěr sezony a rozhodně ne klidná letní pauza. S posledním týdeníkem sezony se přihlásím po finále poháru. Pokud mne do té doby neklepne......

majk


foto: sparta.cz


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Transparent pro Hložana a Dočkyho – DÍKY ADAME! DÍKY BOŘKU!

Novinka v našem eshopu - černá kšiltovka s logem SF

Svět Vodních Radovánek - report z výjezdu na nefinále Mol Cupu

Co týden dal a dá jaro 2022 (13.díl)

Rozčarování na Čarodějnice - report ze zápasu Sparta - Hradec Králové

Co týden dal a dá jaro 2022 (12.díl)

Přijela Paříž, křičely děti....- report ve Fotbalové horečce z návšty zápasu Angers - PSG

Jak chachaři dostali ve fotbale i v hokeji - report z výsledkově vydařeného víkendu

Prales tour SF - prolog

A winner is....SPARTA! - report z výhry Sparty U16 ve finále Memoriálu V. Marečka nad slavií

Co týden dal a dá jaro 2022 (11.díl)

Fanoušek na posledním místě - komentář k aktuálnímu dění

Sváteční den v mimořádně dobré společnosti - report ze nedělních zápasů áčka i béčka Sparty

Plichta béčka ve Vlašimy - report z výjezdu na zápas naší rezervy

Co týden dal a dá jaro 2022 (10.díl)

Nakonec docela dobrý - report z výjezdu za Spartou do Teplic

majk | 11.05.2022 02:00 Vstoupit do diskuze
7