roboACS | 13.05.2022 16:09

Po zase "parádním" představení áčka v Plzni jsem se hned rozhodl, že ve středu na ně kašlu a raději zajedu na béčko do Líšně. Pravda trochu mě zviklalo rozhodnutí Bořka Dočkala o ukončení kariéry. Já doufám, že si rozlučku užije příští týden ve středu a uvidíme ho s pohárem nad hlavou. Taky ČT si poslední dobou naše béčko celkem oblíbila, ale gaučingu jsem si za poslední dva roky užil dost.

Takže hurá do Brna. A hned celkem brzy ráno. Mám dovolenou a bylo krásně. Tak co v Praze? Trošku jsem řešil, co v Brně? Historické centrum jsem si prošel už asi třikrát a tak jsem se rovnou přesunul autobusem do městské části Líšeň. Kousek od stadionu je muzeum dopravy. V Praze ve Střešovicích jsem už byl, tak že bych zašel i tady? Ale ne na to bylo až moc hezky. To si nechám na jindy, do nějakého hnusného počasí. Krátká procházka po sídlišti. I když to není sídliště velikostně jako ta pražská. Chvilku jsem si připadal jako v Modřanech a chvilku zase jako v nějaké vilové čtvrti třeba jako ve Střešovicích nebo v Hodkovičkách. Ale trochu mě vyhládlo a samozřejmě jsem si i udělal žízeň. Na internetu jsem si našel hospodu kousek od stadionu, kde v recenzích všichni chválili výbornou kuchyň. A navíc je restaurace Na Chajdě kousek od stadionu. Pravda Starobrno 11 mě úplně nepotěšilo, ale měl jsem hlad a v okolí nic jiného nebylo. Tak jsem sedl na zahrádku, kde mi obsluha oznámila, že jídlo jako jo, ale až od 17 hodin. Tak jsem zavzpomínal na podzimní výjezd do jihlavské posilovny a poobědval výborné slané hospodské brambůrky a čtyři škopky, abych trochu použil zdejší hantec, který zněl od okolních stolů.

Na fotbal jsem vyrazil s předstihem těšíc se na klobásu. Sektor hostů mě moc nelákal. Nikde nikdo a nevypadalo to, že by tam byl třeba otevřený stánek. A tak jsem šel mezi domácí. Jenže... Kontrola u vchodu našla v mém batohu Sparťanskou šálu. Takže buď jí necháte na pokladně a nebo sem nesmíte. Několikrát mě ujistili, že mi jí po zápase opravdu vrátí a tak jsem šel dále. A udělal jsem dobře. Sektor hostů se nakonec sice poměrně slušně zaplnil, ale zaplnili ho děcka v bílém fandící Líšni. Nechápu... Jinak velký dík patří těm třem našim klukům, kteří tam u vyvěšené vlajky opravdu aktivně fandili. Hoši byli jste slyšet. A nakonec asi i ten stánek tam byl? Jenže tady u domácích to bylo lepší. Výborná daňčí klobása. Sice za kilčo, ale fakt výborná. A k tomu Dačická 12. Paráda, takhle se mi ten fotbal líbí. Miluji nižší soutěže. A že se na stadionech nesmí točit jiné než deseti stupňové pivo? Netočili ho na stadionu, ale v přilehlé hospodě. Ve stáncích ofiko točili Starobrno 10, ale na to já nemám tolik odvahy...

Utkání mělo výkop v 17 hodin. Trenér Janoušek se tentokrát musel obejít bez hráčů z áčka, protože pro ně je lepší sedět na Letné na tribuně než hrát. A tak kvalita byla na domácí straně. Slušně na nás vlítli a kdybychom po pěti minutách prohrávali 0:2 nikdo by se nemohl divit. Hodně nás tam zlobil hlavně ten černoch s číslem 9 Toutou. Ještě že nevěděl, kterou Toutou nohou má zpracovat míč. Postupně se hra vyrovnávala. Bohužel moc šancí k vidění nebylo. Až ve 30 minutě se připomněl nejlepší domácí střelec Málek a dobrý centr poslal k tyči a Kotek šel pro míč do sítě - 1:0.V úplném závěru poločasu ještě Kotka na brankové čáře zastoupil Dudl.

Ve druhém poločase se domácí trochu zatáhli a čekali co předvedeme. Jako byli tam nějaký náznaky, ale tentokrát to nebylo to béčko jak ho znám. Navíc přibylo nepřesností a tak se dlouho nic moc nedělo. A tak jsem začal navazovat družbu s domácími. Vede mě byli celkem fajn chlápci. Samozřejmě musím přiznat, že na tom sluníčku, to pivko a že jo někteří mě trochu znáte? A slušně jsme pokecali a já je chválil, že se mi tu líbí. A taky to pivko a rozmlouval jsem jim postup do ligy, protože Srbská stojí za hovno. To samé jsem nedávno řešil ve Vlašimi. Ale i tady mi bylo řečeno, že by jako do ligy chtěli. Já nevím, proč se tam všichni cpou?

Na hřišti bylo k vidění po jedné šanci na obou stranách. U domácích si na Dudla zahrál Jeřábek a za nás taky něco chytnul Kotek a tak utkání skončilo 1:0. Jenže vyhrála i Opava a Vlašim plichtila, takže Líšeň zůstala až čtvrtá, ale na druhé místo ztrácí jen bod. Západní Vršovice, Teplice a Jablonec určitě nepotěšila zpráva, že béčko už nemá šanci skončit na barážové příčce.

Hodní pořadatelé mě po utkání šálu opravdu vrátili, ale trochu mě nepotěšil místní dopravní podnik. Nastoupil jsem na špatnou stranu a místo u nádraží jsem musel z autobusu vystoupit u hřbitova. No naštěstí jsem měl ještě dost času do odjezdu vlaku a tak jsem to bral sportovně. Však mám výlety rád ne? Na nádraží v Králově poli jsem až s pomocí spolucestující vyhrál souboj s automatem a tak jsem si ve vlaku pošmáknul na bagetě a v jídelňáku měli lahvovou Plzeň, takže jsem i cestou do matičky stověžaté dodržoval pitný režim.

Cesta utekla rychle. Nepotěšil mě výsledek z Letné. Výsledek z Ostravy mě naopak potěšil. Prostě nenávist k sks. Za Babiše bylo líp, co trenére Jindřichu? :) A pak najednou že už jsme v Praze. Si říkám Toutou mašinou to uteklo. Ale ne ČD nezklamali. Měli jsme třicet minut zpoždění. Jen jsem to trochu zaspal. Na poslední metro jsem tak mohl zapomenout a tak jsem do postele zapadl až v 1:30.

V sobotu hostí béčko od 17:30 Chrudim. Přijďte klukům na Strahov poděkovat za povedenou sezonu v hojném počtu.

roboACS


SK Líšeň 2019 – AC Sparta Praha B 1:0 (1:0)

Gól: 30. Málek. ŽK: 32. Jeřábek – 34. Turyna, 90. Piško.

SK Líšeň: Veselý – Pašek, Jeřábek, Ševčík(C), Lutonský – Ulbrich (90. Minařík), Otrísal, Matocha (79. Černín), Šumbera (79. Bednář) – Málek – Toutou (59. Zikl).

Sparta B: Kotek – Gelašvili (46. Borkovec), Piško, Večerka (79. Vácha) – Tvaroh (46. Šilhart), Jonáš, Šimáček (46. Ambler), Holoubek, Dudl (70. Žížala) – Kozák, Turyna(C).

foto: SK Líšeň


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Prales tour - FK Radošovice A - FK Dobřejovice A

Bořku díky! - report z utkání Sparta - Slovácko

Co týden dal a dá jaro 2022 (14.díl)

Transparent pro Hložana a Dočkyho – DÍKY ADAME! DÍKY BOŘKU!

Novinka v našem eshopu - černá kšiltovka s logem SF

Svět Vodních Radovánek - report z výjezdu na nefinále Mol Cupu

Co týden dal a dá jaro 2022 (13.díl)

Rozčarování na Čarodějnice - report ze zápasu Sparta - Hradec Králové

Co týden dal a dá jaro 2022 (12.díl)

Přijela Paříž, křičely děti....- report ve Fotbalové horečce z návšty zápasu Angers - PSG

Jak chachaři dostali ve fotbale i v hokeji - report z výsledkově vydařeného víkendu

Prales tour SF - prolog

A winner is....SPARTA! - report z výhry Sparty U16 ve finále Memoriálu V. Marečka nad slavií

Co týden dal a dá jaro 2022 (11.díl)

Fanoušek na posledním místě - komentář k aktuálnímu dění

roboACS | 13.05.2022 16:09 Vstoupit do diskuze
2