Bombito | 30.05.2005 00:12

Tak už je mistrovský pohár opět na správném místě. Na Spartě!!! Celý rok jsme čekali na tu slavnostní chvíli, kdy se pohár mistrů ligy vrátí na Letnou. Po našem loňském výpadku, kdy zaslouženě vyhrál ligu Baník Ostrava, je titul opět náš! Už po třiatřicáté. Pár už jsem jich zažil a každý další je pro mne něčím, čeho se nikdy nenabažím. Já bych je mohl oslavovat každý rok a nikdy bych neměl dost. Včera jsme se tedy dočkali.

V očekávání slavnostních chvilek jsem dorazil na Letnou. Ještě před výkopem se dovídám radostnou zprávu, že i naši dorostenci vyhráli mistrovský titul. Bravo, jen tak dál. A hlavně, ať se brzy některý z mladých šampiónů objeví v ligovém týmu. Těsně před utkáním máme možnost poděkovat další sparťanské legendě, která se loučí se svojí báječnou kariérou. Vynikající Petr Kouba nám dělal dlouhá léta jen samou radost. Nejdříve táta Pavel, pak syn Petr a možná bude další Petr Koubič za pár let na řadě. Petře, děkujeme a z malého Péti nám vychovej svého následníka.

Do zápasu s Teplicemi nastupujeme bez svého kapitána Karla Pohorského a překvapivě i bez Tomáše Sivoka. Za pár minut poznáme, jak bude Tomáš chybět. Někteří diváci ještě nesedí a už prohráváme 0:1. Obrana kupí jednu chybu za druhou a ve dvacáté minutě je to ještě horší. Hostující Rilke dává druhou branku. Chybujícího Jirku Homolu střídá Honza Rezek, ale na ručník jsou všichni. Tepličtí hrají jako z partesu a k ničemu naše borce nepouštějí. Pár minut před přestávkou dává první ligový gól za Spartu Michal Kadlec, ale hosté jsou stále lepší. V druhém poločase se trochu zlepšíme, dostáváme se i do šancí, ale góly nepřicházejí. Jen minuty ubíhají stále rychleji, vyrovnání se ale nedočkáme. Hosté zaslouženě vyhrávají 2:1, ale protože handl, o kterém se mluvilo několik týdnů, se opravdu udál, není jim to v boji o druhou ligovou příčku nic platné. Druzí jsou čestní chlapci ze Strahova, kteří nikdy nikomu nic nedlužili, kteří nedávali góly z ofsajdů, kteří nekopali vymyšlené penalty v posledních minutách a kteří nikdy nikoho necinkli. Tak ať nám v té kvalifikaci ukáží, jak se poráží Manchester! Přejme jim ho tedy.

Prohráli jsme další zápas a já marně vzpomínám na tak špatnou bilanci. Až novináři mi napoví, že taková série byla někdy před 30 roky. Jsme pro smích celé republice. Nejlepší hráči, nejlepší podmínky, nejvíce peněz a my prohrajeme čtyři z posledních pěti zápasů. Copak hráči nevědí, jaký dres nosí? Že dělají Spartě ostudu? Je mi z toho hodně smutno. Hráči převezmou mistrovské medaile, kapitán Poborský i pohár a v parném slunečném odpoledni začíná mistrovský ohňostroj. Poté se hráči projdou po hřišti s pohárem a 5 038 diváků šílí. Asi včera jediným spokojeným byl ten divák, který v jakési soutěži vyhrál Toyotu Aygo. To autíčko je pěkné. Atmosféra na stadiónu otřesná. Část diváků vyzývá trenéra Hřebíka k odchodu ze Sparty, část oslavuje bývalého trenéra Straku, všichni jsou otráveni z další porážky, takovou oslavu jsem ještě nezažil. Když vzpomenu na loňské Bazaly…….., to nemluvím o mistrovských oslavách kdekoliv ve světě. Vážíme si toho, že jsme opět mistři? Asi ne! Místo šampaňského si mohu otevřít leda tak okno!

Co bude následovat? Další obměna kádru, odchod jedněch, příchod druhých, koncepce jako hrom. To už přece známe. Je to každý rok stejné.
„My chceme Spartu“, to se také včera často skandovalo. Dostaneme ji ?

P.S. Včera zemřela česká fotbalová legenda, Svatopluk Pluskal. Čest jeho památce!

Sparta Praha - FK Teplice 1:2 (1:2)

Branky: 41. Kadlec - 3. a 19. Rilke

ŽK: Matušovič, Meduna - Ryška, Benát, Sabou

Diváci: 5038

Sestava Sparty: Blažek - Voříšek, Petráš, Homola (20. Rezek), Kadlec - Matušovič, Zelenka, Hašek (64. Šimák), Urbánek - Meduna (77. Pacanda), Jun. Trenér: Hřebík.

Sestava Teplic Poštulka - Krmaš, Rada, Klein, Ryška - Doležal, Benát (90. Abanda), Sabou, Verbíř - Mašek (82. Szabo), Rilke (63. Fenin). Trenér: Mareček.

Bombito | 30.05.2005 00:12 Vstoupit do diskuze