majk | 25.07.2022 01:11

Tak nám to konečně začalo!

Protože jsme prošli velkou spoustou změn, chtěl jsem si počkat na první ostrej zápas, který měl naznačit, jakým směrem se chceme vydat. A podle mého i naznačil. Docela se mi to líbilo, až mne to opět zavrtalo k psacímu stolu. Ale upozorňuju, že jsem tu podmíněně! Jestli mi to nepude......

Na rozbory fotek či videí z přípravy moc nejsem, tak jen si odplivnu na Sparta tečku, jejíž přenosy opět spolehlivě fungovaly, nefungovaly. Naštěstí jsme se od Kamila dozvěděli, že se na tom pracuje. Už asi pět let, neskutečná lemplovina. Jedna z mnoha. Tenhle arogantní zjev je jedna z největších žab na prameni, co ve Spartě máme. Jeho obhajoba nesmyslného bodovacího systému permanentkářů, nebo naposled reakce na kritiku občerstvení, hovoří za vše. Darmo mluvit. Dej blbci funkci a vymyslí tweet.

A teď už k tomu, co jsme viděli

Sparta - Viking

Natěšená plná Letná. Sparta do zápasu vstoupila s chutí, od samého začátku však musela lámat severský blok. Uměl bych si pro start představit lehčí písemku. Přesto jsme na šance jednoznačně vyhráli, jenže když Hanci a Čvančara netrefí bránu ani z dvou metrů, těžko pak čekat, že se trefíme zdálky. Wiesnerova hlava byla skvěle chycená, mohla jít víc k tyči, ale nic moc k vyčítání. Já ale věřím, že se to zlomí. Hra mi dávala smysl, líbila se mi rozehrávka stoperů, netrvalo to věky jako ještě nedávno. Pro míče si chodil Forty, Kara byl naopak na desítce. Jsem přesvědčenej, že to bude fungovat. Sadílek jakožto jediný defenzivní dřevo se mi zatím jeví taktéž víc než přijatelně. Změna myšlení ve složení středu zálohy je pro mne nejjednoznačnější příslib. Snad nás uzdravení kapitána nevrátí zpátky. Věřím, že nemusí a Láďa se Sadílkem se o místo podělej. Ať už dle soupeře, terénu či aktuálního zdravotního stavu. Protože nevim kolik z nás by si vsadilo, že Krejda vydrží fit nějaký delší časový období. Kvituju i posun v průběhu zápasu, změnu hry na dva hroty. Jen oživování Sáčkem jsem myslel, že už máme za sebou.

Chtěl bych se zastat Karabce. Líbí se mi, jak lehce omluvíme Kuchtův Julišovský výkon tím, že to měl těžký. Kara taktéž, pokusy o zrychlení a rychlou kombinaci tam měl. Myslím, že je přesně na pozici, kde má bejt. Forty se Sadílkem k němu ty míče dostanou. Líbilo se mi i zaujetí našich křídel. Jen bych od Peška čekal větší kvalitu při zpracování a od Haraslína zas efektivnější hru. A přestat s tím padáním. To ale platí pro všechny.

Metr zmateného rozhodčího z Litvy byl víc než jasnej, žádný šudly pískat nebudu. Chytrej tým by se tomu přizpůsobil. My z toho máme žlutou pro Wiesnera a Čvančaru za protesty. Moc by mne zajímalo, co jim na to Priske řekl. Ještě jednu věc k Peškovi. Bože můj, nepouštějte ho už k těm standardkám. To je asi apel na Luboše Loučku, který dle slov asistenta dostal útočné standardky na starost. To dává smysl, když Priskeho kvůli tomu lákal i Man. City..... Jinak mne ale třeba naše rohy bavily.....jak Hanckovy náběhy na přední, tak číhání beků na zadní. Míče tam dle mého nelítaly zlé, zejména od Karabce. Vikingové tam ale měli taky hory. Nevim, Lubo jestli to víš, ale v Teplicích kopal standardky nějakej Fortelný. A vůbec ne zle.....

Zpátky ke křídlům. Jednoznačně tam potřebujem najít alternativy. Šulo s Peškem nemůžou všechno vydržet, navíc je třeba je občas posadit a nechat znovu nabrat formu. Různé varianty s Minchevem, Karabcem či Daňkem na křídle mi nedávaj smysl. Tady vidím v současnosti nejmenší možnosti pro Priskeho. Plus s brankářem, samozřejmě. Volba Holce jako jedničky mne asi moc nepřekvapila. Jeho snaha o hru výš je jednoznačně nejblíž Priskeho stylu. Při jedný jeho rozehrávce na střed jsem teda těžce trnul, ale chápu, že si musím zvykat. Jsem zvědavej, jestli na podzim uvidíme v lize dva, nebo hned tři naše jedničky. Protože opravdu nevěřím, že kdokoliv z trojice Holec, Heča, Vorel je pro Spartu dobrá volba. I když i brankář Stavangeru ukázal, že šmudlové jsou asi všude. Snad na to dojedem co nejpozdějš, třeba v Mol Cupu.....

Koho jsem ještě nezmínil? Mejdr snaživej výkon, jako backup mi nebude asi dělat problém. A jestli se trošku zklidní v řešení, může být platnější, než jsem čekal. Zelený potvrdil velmi dobré výkony z přípravy, jsem zvědavý co s jeho pozicí udělá uzdravení Vitíka a příchod Aspera. Asi bych se vůbec nedivil jeho přesunu na kraj. Wiesner na to, jaká je mu za jaro nasazována psí hlava, to přes nohu zvládl velmi slušně, jen ta nesmyslná žlutá mne štve. Hanci byl opět skvělej, páska mu sluší. Snad nikdo nepřihodí a budem se z něj ještě chvíli těšit. Protože jak spoustu hráčů Sparta přerostla, tak se obávám, že s Hancim to začíná být viditelně obráceně.....O Kuchtovi jsem už psal, pochválil bych ho ale za napadání a řešení situace sám na tři, z které vytěžil žlutou kartu pro Stavanger. Čvančara mi ale za tu chvíli přišel platnější. Vlastně mne napadá, že je to asi jediný střídající hráč, který do hry něco přinesl. Minchev i Daněk působili dost ztraceně. A Sáčis je prostě Sáčis. Když to má dobře rozjetý, nedořeší to. A tak se schová.... Na tý lavičce potřebujem prostě taky kvalitu, snad se to po uzdravení marodů zvedne. Závěrem? Výkon ok, prvky toho co chceme jasně viditelné, po střídání tempo trošku opadlo. Ale nepřišla žádná kravina vzadu, je to pořád otevřený a věřím, že to zvládnem. A že celá tahle cesta bude bavit.

HJK - Plzeň

Tijani, Čihák, Jedlička, Pilař, Qose, Cadu, Dedič, Kliment.....Osm nových tváří se před sezonou hlásilo v Plzni a v kvalifikaci LM jich bylo v základu nula! Kliment byl teda v trestu, Pilaře by na umělku taky asi stavěl jen blázen. Jsem moc zvědavej, jak to vymyslí Priske s Hanckem.....Míša Bílek je ale klasik, který prostě nerad dělá změny. A vyplatilo se. Plzeň byla povětšinou lepší, HJK zlobilo jen v závěru první půle, kdy se opět ukázalo, jak je důležitý mít brankáře co umí brankářovat. A pak se k tomu přidá i štěstí, v podobě břevna v závěru poločasu. Na vyrovnávací branku Plzeň rychle zareagovala a veze domů výhru. Řekl bych, že docela cennou. A důležitou. Jestli to doma neproserou, mají podzim v Evropě jistej. Koeficient kvílí nadšením. Moc mne zajímá, jak bude Míša točit sestavou, protože ta jedenáctka +- dva jim loňskou sezonu dost těžko zopakuje. Pobavil kapitán Hejda, na jehož vkus je 8 nových tváří moc. Jak české.......

St. Joseph - slavia

Pepci se sice snažili, ale nepomohl by jim ani kýbl špenátu. Kvalita jednoznačně na straně black lives matter Jindry kšiltovky. Čumím na toho Usora, to bude kousek jak kráva. Zkusil bych rychle projít transfermarkt, Asora, Bsora , Csora a Dsora bychom jim měli zkusit vyfouknout. Roso, jednej!

A nyní k tomu, co nás čeká

Viking - Sparta

Hrozně důležitý zápas. Potřebovali bychom nějaké osvědčení, že cesta je správná a že po ní musíme jít. Nebylo by dobrý před ligou řešit další konec v Evropě. V prvním zápase jsme ukázali, že jsme fotbalovější. Snad se to potvrdí. Neočekávám příliš změn v sestavě proti prvnímu zápasu. Snad kluci nazujou střelky. Nějaký řeči o umělce a tak mne moc neberou, pro tuhle generaci hráčů už to není nic, co v životě neviděli. Máme týden se na to připravit.

Plzeň - HJK

Už v úterý je v Plzni na programu odveta. Viktorka si to může prohrát jenom sama, kvalitou na ni HJK nemá. Věřím, že večer bude skákat celá Plzeň. A přeju jí to.

slavia - St. Joseph

Tady není vůbec co řešit.

Start ligy

To už je ale něco jiného. Máme před sebou první kolo, a tak to zkusím vzít trochu ze široka a vypíchnu u klubů věci, které mne přes léto zaujaly. Vemem to tedy výjimečně zápas po zápase.

Sparta - Liberec

Ligové kolo zakončí v neděli večer Spartička. V tuhle chvíli jen doufáme, že nás další čtvrtek čeká další zápas v Evropě. Myslím, že Liberec je na startu ligy přijatelný soupeř. Vždycky jim chvíli trvá, než stabilizujou kádr, myslím, že Karl ještě stále mlsně kouká, koho by si mohl kde půjčit. Měla by to být první Priskeho zkouška s rotací v širokém kádru. Doufám, že obstojí lépe než Pavel Vrba. A hlavně, že to na hřišti nepoznáme. Maximálně v kvalitě jednotlivců, ale od Sparty jako celku chci vidět stejné pojetí, stejné nasazení. A samozřejmě výhru. Liberec v létě opět pouštěl žilou, zajímavý je pro mne hlavně odchod Koscelníka do Rapidu. Neříkám nic, trvám na tom, že bych ho do Sparty spíš nechtěl. Dalším oslabením bude určitě odchod Tiehiho za trať. Další odchody jsou spíš posílením, Miňo Stoch se nezvládl připravit na celý zápas za půl roku, Knobloch jde pouštět na Kypr. Divný příběh s Nguyenem taktéž skončil, už je definitivně na Slovácku. Jsem zvědavý, v jakém světle a jestli vůbec se vrátí Kamso Mara. Ten když chtěl, uměl. Čekám, že Liberec potáhne Kikin, snad si to na Letné odpustí. Další Budějovice si ze Slovanu udělala Slávie. Moc nevím, co si myslet o Stejskalovi, čekám v bráně spíš Vliegene. Přeci jen si ho Liberec už chvíli chystá....Červ s Prebslem jsou asi jen na rozšíření soupisky, Talovierov s Burenem ale pomoct mohou. Jsem hodně zvědavý, jestli se Matyáš Kozák srovná s Burenem, nebo je bude Kozel točit. Nerad bych z Matyáše měl dalšího Novotnýho......Každopádně konkurence Rondiće, Burena a Rabušice pro něj bude velkou zkouškou. Snad se neztratí.

Ostatní zápasy:

Ostrava - Olomouc

Vrba versus Jílek. Určitě přijdou mikrosituace pro Olomouc, ale věřím Baníku. Příprava mi přišla rozpačitá z obou stran, ale Baník má přeci jen lepší kádr. Nikdo důležitej jim neodešel, což se nedá říct o Olomouci. Konec Hubníka, odchod Daňka i produktivního Hály do Bohemians mi naznačuje, že Olomouc bude zase ráda za prostřední skupinu. A vůbec bych se nedivil, kdyby to na desítku nestačilo. Jílka to už ale přes druhou ligu vzít nenechaj, tak bych si docela vsadil, že sezonu nedokončí. Těším se, až Minář zase najde sebe jako zaskakujícího trenéra. Ale třeba se šeredně pletu a Jílek tam zase po roce něco naznačí. Přijde mi ale, že nejlepší období měli na startu loňské sezony. Jinak o talentu mladého Látala teď budeme číst od Boleslavských. Taky docela zajímavý odchod. Posily Vraštil, Ventúra, Zorvan, Digaňa těm ambicím na boj o záchranu tak nějak odpovídaj. Z posil bych asi neskákal nadšením ani kdybych byl chachar. Návrat Frydrycha bude asi fajn, Kubala po letech v Itálii může překvapit. Ale s proklamovanými ambicemi bych asi chtěl víc. Vrba ale posily nechce, to už víme....A jestli chce opravdu Součka, asi je to dobře. Filipa bych tam asi rád viděl. Mohl by mne přesvědčit, že je v něm víc než tuctový ligový hráč.

Brno - Slovácko

Ach jo, zase ta Zbrojovka. Zas budem rok číst, jak Brno do ligy patří a 10 důvodů proč je to zase na padáka. Je to jednoduchý, není tam kvalita. Roli štiky, jakou v první sezoně předvedly Pardubice a loni Hradec, od nich opravdu nečekám. Jestli jsem z Brna na někoho zvědavý, je to posila z Amstettenu Musa Alli. V Brně nepamatuju Afroafričana, kterýmu by to tam šlo. Tenhle ale vypadá opravdu zajímavě, aspoň z videa na youtubu. Kvalitu by tam mohl vnést i Šimon Falta s Denisem Granečným. Myslím, že oba čekali, že teď budou jinde. Budou mít hodně těžký to prokázat. Brnu nevěřím, dávám jim jenom tenhle rok. Na Slovácku k mnoha změnám nedošlo. Zůstal trenér Svědík a kromě Sadílka s Jurečkou i všechny opory. Jurečku nahradí Kozák, to si pište! Jeho odchod od nás pořád nechápu. Zvědavý jsem i na Trávníka, jestli dokáže vyzout ty těžké boty, co ve Spartě nafasoval a dokáže se vrátit do pohody. Kvalitativně je to nadprůměrný hráč ligy, má asi poslední šanci to dokázat. Věřím, že Svědík mu roli najde lépe než to dokázali trenéři ve Spartě. Slovácko bude opět vysoko. Mohlo by ze začátku ztrácet, než vypadne z Evropy. Ale v Brně to nebude. Jasná dvojka.

Zlín – Ml. Boleslav

Pozor, žádnej Fastav, ale Trinity. Zlín si tak po nejdebilnějším hokejovým názvu RI Okna připisuje tento primát i ve fotbale. Ale asi jde jen o zvyk, chápu to. V Dexterovi byl Trinity docela šikovnej vrahoun, některé týmy může Zlín říznout taky. Práce tam mi vzhledem k možnostem a financím dává smysl. Nečekám, že by měli mít problémy. Jelínkova práce se mi taky docela líbí. Jsem zvědavý, jak si poradí s posilama. Joss Didiba patřil v Opavě k tomu nejlepšímu, byť občas udělal šílenou mindu. Ale něco v něm je a Zlín by mu mohl sednout. Bartošák je ligou prověřenej hráč, ten tam zapadne bez problémů. Pak tu máme dva no name typy. Owusu se pět let neprosadil v Braze resp. Maritimu, Kovinić zase pálil jen v druhé černohorské lize. Zlín ale už pár zajímavých hráčů do ligy vytáhl, jsem docela zvědavý, jestli se tihle přidají na seznam. Odchody Matejova s Vraštilem nahradí, u Condeho si tak jistej nejsem. Už i ze Zlína vede cesta do ciziny.....O tradičně ambiciozní Boleslavi moc nevím, co si myslet, s Douděrou a Ewertonem jim do Slávie odešla spousta gólů. Trenér Hoftych ale umí svůj tým vybláznit. Boleslav mi často přišla dost bez srdce, taková banda spokojených strejdů na výletě. Zvědavý jsem, jak na povedeno sezonu v Hradci naváže obránce lvíčat Donát. Z dalších posil mne zaujal Látal s Vaníčkem. Kvalita tam schovaná je, jen ji z nich dostat. Když si to sedne, můžou do šestky. Ale moc tomu nevěřím, vidím to zase na takový plácání v šedivém středu. Na zápas ve Zlíně bych ale nesázel.

Teplice - Plzeň

Plzeň má určitě mezi pohárama, jsem zvědavý, jak to Míša v Teplicích protočí. Víc o nich psát nebudu, vzal jsem to už v zápase s HJK. Teplice čeká další těžká sezona. Co mělo nohy odešlo, zejména Sejk s Fortelným jim budou hodně chybět. A samozřejmě hvězda ligy, Pavel Moulis. Jeho odchod do Dukly je doslova šokem, nechápu, že po něm nesáhl někdo schopnější. Kromě Dramého z Karviný nikdo zajímavý nepřišel, jen nějaký Urbanec z Prostějova a kupa hráčů z béčka. Myslím, že Viktorka to zvládne i s béčkem, byť si pamatuju, jak jim loni Teplice dokázaly zavařit. Myslím, že lize ale Teplice nic zajmavého nedaj. Snad jen minely Grigara s Marečkem a nové cd Tomáše Kučery. Jebu lháře, i ty zajebaný skláře.....

neděle:

Hradec - Slavia

Slávie vyhrála dostihy o Ewertona, to mne docela mrzí. Dále přivedla Santose, Douděru, Jurečku a Valentu. Hlavně posledně jmenovaný mne docela překvapil. Je fakt, že Budějovice moc nasledovaný nemám, ale byl bych hodně překvapenej, kdyby ve Slávii něco víc odehrál. Ale Trpišovský už několikrát překvapil. Doufám hlavně, že Jurečka nepřebije přínos hodnýho Standy. A moc se těším na duo Mandous-Kolář. Moc nám to v Praze s těma brankářema nejde.

Hradec udělal luxusní směnu se Spartou, na Adama Gabriela jsem hrozně zvědavej. Jinak si přivedl Ševčíka z Líšně a Smrže z Karviný. Dobrý kauf by mohl být i nákup Kubaly ze Slovácka. Také příchod Bajzy a návrat Reichla z hostování v Dukle dává smysl. Vízek se mi totiž v bráně moc nezdál. Kromě Mejdra se musel rozloučit i s Donátem, tomu moc nerozumím. Po milionu článků, kam všude nepujde Vlkanova, to nakonec vypadá, že jim zůstane. Stejně jako trenér Koubek. Mají na co navazovat, jsem hodně zvědavej, jak moc se jejich loňská výkonnost propadne. Šestku tentokrát opravdu nečekám, tak mne Votroci překvapte. A nejlépe hned. Zápas podobnej začátku letošní nadstavby by se mi moc líbil. A tentokrát bych už do Berouna slavit dojel :-).

Jablonec - Bohemians

Na Jablonec jsem hrozně zvědavej. Přivedli hráče hlavně na hostování. Heidenreich už v Teplicích ukázal, že je talent. Snad mu vydrží zdraví déle. Další jsou Malinský, Polidar a Sejk. Hlavně na Václava jsem zvědav, snad naváže na čísla z Teplic a brzy nám rozšíří možnosti. Po angažmá v Nikšiči se zdarma vrací Jovović, ten mne docela bavil, i když dokáže spálit nemožný. A taky se na 80 minut vypařit tzv. na Sáčka. I přes problémy Míry Pelty si nemyslím, že by Jablonec měl mít podobné problémy jako loni. To u Klokanů doufám bude bída pokračovat. Jánoš s Hálou jsou teda slušné posily, stejně tak jsem zvědav na slávistu Berana. A jestli se prosadí Hugo Jan. Věřím, že Jablonec zahájí sezonu výhrou.

Pardubice - Č.Budějovice

Pardubice přišly o dva základní stavební kameny. Tomáš Čelůstka odešel na Kypr, po Caduovi sáhla Plzeň. Přesto Pardubice bez Brazilce nebudou. Přivedly mladého Leandra Limu, jsem na něj zvědavej. Stejně tak na stopera Bernarda Rosu, který se neprosadil v akademii West Hamu. Dobrou posilou pro ně může být Dominik Janošek a návrat Michala Hlavatýho z Plzně. Pardubice na konci sezony našly tvář, jsem zvědav, jestli na ty výkony navážou. Asi se o ně spíš bojím, myslím, že s bojem o záchranu počítaj sami. Zvědavej jsem i na útočníka z Plzně, Václava Míku. Už roky v práci poslouchám, jakej je to talent...Jen to ještě neukázal :-).

Budějovice přišly o Vorla, Valentu a pro mne trošku překvapivě i o Pavla Nováka. Zajímavé mohou být posily z Baníku, Roman Potočný a Tomáš Zajíc. Zejména u druhého jmenovaného jsem myslel, že bude jinde. Ale útěk ze Slovácka mu moc nevyšel. V Budějovicích by mu to v kombu se stoperem Králíkem mohlo šlapat. Jinak od Budějovic moc nečekám, ten jejich majitel je stejnej matlal jako ten náš. Angažování Jožky Webera vidím taky jako krok zpět. Pro ligu by mohl být zajímavej stoper Konda, který po jarním hostování zakotvil v Budějovicích natrvalo. V zápase čekám výhru domácích.

Jinak liga se opět rozhodla nasrat na fanouška a tak se nám každej den kryjou hned tři zápasy. Chtěl bych bejt u těch jejich zasedání, jak si tam tleskaj, jak to dělaj dobře a líp, tak nějak fevolučně.....Ale nenadávejte na šéfa LFA, to byste rozlobili Kamila.

Béčko

O víkendu startuje také druhá liga. Béčko jede do Olomouce k zápasu s béčkem Sigmy. Jsem docela zvědav, jestli chlapci udrží loňskou laťku. Ještě víc bych si ale přál, abych viděl snahu o stejné automatismy, jako u áčka. Vzhledem k volbě trenéra tomu ale moc nevěřím.

Tak s chutí do toho!

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

STORE FORVENTNINGER/”Nadějné Vyhlídky” - report ze zápasu Sparta - Viking

CEE Cup 2022 startuje!

Haló, tady redakce!

Vyhlášení výsledků jarní TIPOVAČKY 2021/22

Nejlepší hráč sezóny dle fanoušků? Tohle se vedení Sparty líbit nebude!

Rozhovor s MISS SPARTA FOREVER 2021 Míšou

Kamil Veselý k novému věrnostnímu systému pro permanentkáře Sparty

Hodnocení sezony - útočníci

Rozhovor s I. vicemiss SPARTA FOREVER 2021 Anet

Bodování fanoušků - názor k novému systému sparťanských permanentek

majk | 25.07.2022 01:11 Vstoupit do diskuze
7