majk | 02.08.2022 08:29

V uplynulém týdnu se toho stalo opravu hodně a i věci nadcházející budou zajímavé, tak vzhůru na to.

Viking-Sparta

Nevim proč pošlem na takovej zápas Duklu......

Fíha....Velmi dobrý vstup do utkání, po dvaceti minutách mělo být hotovo. Jenže my jsme Tečka. Paradoxně když nám to přestalo jít, ujali jsme se vedení. Krásná akce. Jenže jsme si vzápětí nechali vyrovnat. To bych brečel. Řekl někdo Holcovi, že klečet se má před zápasem? Jako zlehčuju to, stejně by to asi neměl, ta rána fakt sedla a byla dobře umístěná. Ale zákroky alá Jarda Blažek by si měl první odpracovat. Druhá půle už byla špatná, střídající hráči opět kromě Čvančary všichni o level níž než jejich předchůdci. Což při výkonech, jaký předvedli Haraslín, Pešek či Karabec je taky úctyhodný počin. A tak se vrátím ke Čvančarovi, mnozí mohou namítnout, že toho dost zkazil. Zkazil, ale za to já nestřílím. Střílel bych útočníka, který ve 3. minutě nedá jasnou šanci a od tý doby se nedostane 60 minut k míči....A tak jen zopakuji, co jsem psal minulý týden. Nutně potřebujem kvalitní konkurenci!!! Oproti prvnímu zápasu mi přišla i nižší intenzita naší hry, zejména u snahy o presink. A přesto jsme v 60.´ odešli. Jestli fyzicky nebo hlavou nechám na početném personálu vyhodnotitelů dat. Je mi jasný, že fyzičku do týmu, který ji nemá 5 let (i když nám Sparta tvrdí něco jinýho), těžko dostaneš za 5 týdnů. Vypadnutí s takovýmhle Vikingem hrozně bolí, i když jsem ho hned po losu čekal. Jenže jsem myslel, že Viking předvede nějakou kvalitu a ne takovou sračku. Ale na nás to stačí. Paradoxně nás potopí náš dlouhodobě nejlepší hráč, to prostě nevymyslíš. Odpouští se to trochu snadněji, než když přitáhnem nějaký vemeno a on svoji vemennost dokáže hned v druhým zápase. Ale stejně to bolí. Je velká škoda, že budem opět na podzim bez pohárů. Ten tým potřebuje hrát, hrát a zase hrát. Aby oddělil zrno od plev, aby navykl na vyšší intenzitu, aby neztrácel své jméno. Záměrně nejmenuju prachy, to si Křetínský zalepí, když to vede jak to vede.

Ještě jednu věc musím zmínit. Jak mám ty kluky rád, tak musím říct, že máme hrozně, ale opravdu hrozně hloupej tým. Neumí udělat nic navíc, maximálně nějakej nesmysl v 90+, z kterýho by stejně nic být nemohlo. Ale když vidím ty různé reakce na otočený nic neřešící aut, hádání se o fauly při zákrocích, který celý zápas rozhodčí nepíská, pseudosrdce při strkanicích, kdy tam frajer neváhá běžet dvacet metrů strčit do hráče, chce se mi brečet. Není z toho nic víc, než naprosto zbytečné žluté karty. Zatím jen žluté. Tady čeká Priskeho hodně práce.....

Jinak řeči jak nám to pomůže v lize neberu. Musíme se trošku vrátit na zem. Nevím, co se přes léto vždycky stane, že se každý rok dva měsíce po sezoně, kdy nám k titulu chybí 12+ bodů, vidíme zase jak ta Sparta z devadesátek. To dávno nejsme. Ten tým na to zatím nemáme. Tak doporučuju zachovat klid, radovat se z dílčích úspěchů a hlavně nepanikařit, nelámat hole a nenadávat po dílčích neúspěších. Protože těch nás ještě čeká.......V tý depce mne pobavila otázka investigativního reportéra na Wiesnera, jestli dokážeme přehodit na ligu.....Tomáš říkal, co nám zbejvá. Tak jestli to dokážem, je dobrý, že už můžem zahodit přehazovátor.....

Plzeň-HJK

Než se dostanem k zápasu, pochvala Viktorce za volný vstup pro permanentkáře. Prakticky totožná situace jako před naším zápasem loni s Vídní. My měli video s klimbavým Kamilem, kde nám vysvětluje drahé lístky (cesta do Vídně i s lístkem vyšla nepermanentkáře cca stejně draho jako domácí zápas), tak Plzeň, která v zimě netopí a nesvítí, protože nemaj prachy, dá svým permanentkářům takovej dárek......

No ale pojďme na hřiště. HJK mělo první šanci, mohla bejt trošku sranda. Jinak nebylo co řešit, Plzeň jasně lepší, ještě si pomohla standardkama. Oba stopeři gol, krásný kurzy....Po půli Plzeň polevila, přesto jim tam ještě dva na cestu nabalila. Jsem zvědavej na konfrontaci s Sheriffem, myslím, že jen Jarda Š. ví, jak to tam teď s jejich kádrem vypadá.

Sparta-Liberec

Předzápasové studio....Horst neviděl v prvním zápase nový prvky, druhej ani neviděl. Srdcař....Holoubek upozornil na specifičnost český kabiny.....Pěkně se domestikoval, chlapec. Myslel jsem, že zrovna on by mohl vnést do našeho fotbalu novej vítr. Ale s touhle bych se vůbec nedivil, kdyby zůstal až do šedesáti u dětí. Protože ta specifika nikde nezvládl.....Pak si teda docela spravil dojem, přesně jmenoval to, co pořád píšu. Líbí se mi, jak o Spartě pořád mluví jako o nás....Ještě bych nad ním hůl nelámal :-).

Rosův rozhovor, výraz na Horňáka.....Nechtěl bych vidět tu náladu, co tam už tři dny panuje. Na druhou stranu jestli je to pro Rosu nejtěžší rána, co kdy ve Spartě dostal, tak má chlapec hodně krátkou paměť.

Trenér Priske udělal po Stavangeru jedinou změnu. Beru to jako projevení důvěry vybraným chlapcům, asi nakonec nic proti. Bohužel jsme začali, jak jsme v Norsku skončili a během chvíle jsme po Kikinově centru prohrávali. Pak se nám na pár měsíců oddělal Šulo. Když se daří, tak se daří, Zelený se porval s Kuchtou o vlastňák. Kuchta zatím netrefí ani kurnik, takže branka připsaná Zelenýmu. Defenzivní standardky nás budou opět strašit. A s jejich výrobou nepolevujeme, Holec naštěstí střelu Talovierova chytá. Před 40. minutou bliká na O2 počet střel 0:7. Slušný.....Do půle může snížit Kuchta, ovšem Vliegen blokuje. O půli Priske volí střídání Højer za Karabce, což je typově velký špatný. U Adama se chci vůbec zastavit. Nakládáme na něj víc, než je zdrávo. Kuchtu všemožné omlouváme, jak to nemá těžký, že nedostane míč a Adama posíláme na hostovačky. Blil bych z nás. V tý záloze to zatím nešlape a my si z devatenáctiletého kluka uděláme terč. Tleskám..... Ovšem Priske přeskupuje hru a nástup do druhé půle dává naději. Lítá tam pár nepřesných centrů, pak bohužel Højerovu pumelici Vliegen vyráží na břevno. Po hodině hry přichází do hry Čvančara a Minchevova epizoda na hřišti končí. Škoda, že nevyužil Šulova zranění. Na začátku byl plný snahy, dva tři centry tam poslal, ale velmi špatně. Občas si zkoušel prohodit strany s Peškem, ale do šedi našich krajních záložníku bohužel zapadl. Za dalších deset minut přichází i Julda s Daňkem. Potlesk, pane Priske, tímto považuju oživování hry Sáčkem s Pavelkou za ukončený. Po dlouhé době od prvního zápasu vidíme opět pokus o celoplošný a rychlý presink. Změny nesou ovoce, Daněk na zadní tyči uklízí Čvančarův pas a křesá jiskřičku. Jen o pár sekund později odmítá vyrovnání Čvančara, když nepochopitelně z metru hlavičkuje do Vliegena. Čvanči, tohle musíš uklízet. Sparta se dále žene za vyrovnáním, ale spoustu nadějně rozjetých šancí ničí špatnou finální přihrávkou. Nevím, koho jmenovat dřív, centry Mejdra, Højera, Kuchty, Čvančary, Juldy, Hancka lítaj do pryč. A tak místo kýženého vyrovnání začíná další sbírka hloupých karet, Sáďo a Čvanči, gratuluju. Kuchtovo zakončení poslední šance červenou kartou nebudu komentovat, musel bych bejt hodně sprostej. Ovšem to těm hráčům nepomůže. Kuchta teď dostane dost času popřemejšlet, tak doufám, že po představení toho kopyta z Liberce a Slávie přijde za měsíc ten reprezentační borec z června.

Přesto je třeba ocenit výkon v druhém poločase. Ten tým zvedl hlavu a ukázal sílu a možnosti. Ke konci jsme tlačili, konečně jsme zase jednou někoho fyzičkou přehráli. Čas hraje s námi, budem lepší. Věřím tomu. I díky Priskemu a jeho výrazům a činům. Někdo řekne laciný pro fanoušky, má to zůstat v kabině, za mne ale naprosto v pořádku. Ukazuje, že je s týmem, i jeho pozápasový vyjádření, kdy směřuje tlak na sebe, beru. Možnosti pořád máme. Změna rozestavení přinesla oživení, s příchodem Højera stoupla nebezpečnost našich standardek. Daněk pak naznačil možnosti, takhle si představuju výkon střídajícího hráče. Oživení, chuť hrát, pohyb. Takhle se volá o základ, výborně, Kryštofe. Jen musíme z titulový hrušky na zem. Výpadky budou, důležitý je, aby ubejvaly. Když se bude ztrácet po výkonech alá první půle s Vikingem, či druhá včera, je otázkou času, kdy se to otočí. Nejdůležitější je minimalizovat pasáže, jako byla třeba včerejší první půle. To vidím jako nejdůležitější bod k naší cestě vzhůru.

Naše nejschopnější a nejefektivnější část Sparty opět vyřešila problém lusknutím prstu. Lidi si stěžovali po Vikingu, že musej dlouho čekat při vracení zálohovaného kelímku. Řešení? Dáme tam pytle a lidi můžou přispět na Nadační fond ACS. Tleskám nohama, košťata!!! Jen škoda, že jsme ve všem průkopníci. Vždycky vymyslíme něco, co nikde není a nemůžem se pro specifičnost letenských kanceláří nikde inspirovat, zřejmě.

Ostatní zápasy

Dobrou držkovou jsem dostal. První gól sezony vstřelila Zbrojovka, když se skoro náš Ševčík prosadil po Řezníčkově přihráce. Ten měl prsty i v druhé brance, když jeho centr vyrazil Nguyen jen k Přichystalovi. Zbrojovka mne překvapila, přesto bylo vidět, že když na ně Slovácko zadupalo, nevěděli, která bije. Svědík mne šíleně zklamal základní sestavou bez jediného útočníka, na takový progresy seru. I když na co útočníka, když máš v kádru šutéra Trávníka. Na hřišti moc vidět nebyl, narozdíl třeba od Kalabišky nebo Holzera, ale góla dal. Ve Spartě to nedokázal za 60 zápasů, to nevymyslíš.....V Ostravě velká premiéra Pavla Vrby po letech. Naposled začínal prohrou 0:7 se Slávií, takže progres tam je. Jak vypadal první minuty v pohodě, tak během zápasu hodně rychle přepl na Sparta výraz. A měl proč. Sigma si je dost vodila. Né, že bych Laštůvkovi chtěl nějak vyčítat branky, ale dvakrát úplně uhnul střele doprostřed brány. Bejt tam nějakej lenoch, obě střely by měl. Pavel Vrba ani jednou v rozhovoru neřekl my, ale říkal Baník. Že by to dle našich expertů měl od začátku u prdele? Jinak Václav Jílek start sezony opět velmi povedený. Jsem zvědav, jak dlouho jim to vydrží. Trinity s Boleslaví bez branek, asi škoda slov. Večer v Teplicích byla prča. Jarošík boys mi dali taky držkovou, prvních padesát minut byli skvělí. Stejně jako Grigar. Asi tomu nerozumím. Po dvou brankách třicetiletého talentovaného debutanta Urbance to vypadalo všelijak, ale Plzeň přeci jen zapla. Rychle srovnala a hnala se za vítězstvím. K tomu ale nakonec byly blíž Teplice, když měly v závěru nastavení penaltu. Urbance vychytal Staněk a jasně napravil nejistý zákrok při první brance Teplic. Jinak teda nová doba, v nastavení penalta proti Plzni? Ještě když dostal sudí šanci to vytáhnout před vápno? Tím nemyslím pomocí videa, to by bylo po nedávné masáži při penaltě pro Slávii sprostý, ale hned ze hřiště to ten sudí mohl písknout jako trestňák....Machálku, Příhodo, tleskám.... A ještě víc Dedičovi, který minul šanci rozhodnout hned po neproměněné penaltě. To by bylo hodně přísný....Jinak mne teda hodně zaujal z Teplic Gningue, hodně to větral a narozdíl od většiny těhlech typů se nebál podělit o míč se spoluhráči.

V neděli překvapivé výsledky pokračovaly. Skončil jsem kolo tipovačky s -11, to asi hovoří za vše :-). Jablonec dostal naloženo od klokana. Velkej podpis brankáře Hanuše, rozehrávka před druhým gólem neskutečná. Inu, nová doba....Hradec opět porazil Slávii a začal tak i další ročník ve velkém stylu. Tleskám nohama. Kdyby to dělal Mandous, asi by mu tam ten míč neprošel. A když Slávii nespasil ani šutér Standa Tecl, bylo vymalováno. Jo a ještě České Budějovice vyhrály venku, prostě šílený kolo.

Béčko

Po chvilce jsem vypnul. Nevidím tam vůbec nic, co by se mělo podobat áčku. Talent Nalezinek na lavici, Kukučka ani to....Když na béčko sere Sparta, nebudu tím ztrácet čas. Snad se Sivi ozve, až bude áčko šlapat tak, že se jukne i na mládí....Míša Horňák je možná hodnej kluk a legenda, ovšem jeho práce ve Spartě nedává zbla smyslu. Ale na nadstavbu bude dobrej......

Co nás čeká

Viking Stavanger-Sligo Rovers

No, radši nic.

Sheriff-Plzeň

Již dnes čeká Viktorku další zápas o budoucnost. Sheriff loni způsobil poprask výhrou na Realu, teď je ale všechno zase jinak. Dost těžce se dostával i přes Maribor a Plzeň tak čuje šanci. Navíc už zítra se dozví případného soupeře pro poslední předkolo Ligy mistrů, po vypadnutí Olympiakosu je nasazená a nemožné tak získává zcela reálné obrysy. Jsem hodně zvědav, jak se s tím vyrovná. Od Míši Bílka čekám návrat ke klasické sestavě, opět si vsadím celou obranu jako střelce. Protože standardky oni uměj. Věřím, že si přivezou nadějný výsledek do odvety.

slávie-Panathinaikos

Slávii po volným losu v podobě svatých Pepků čeká opačnej extrém. Jasně, Atény nehrajou se Spartou, tak zas budu po celým foru číst, jak už nejsou co bejvali, jak je Slávie dostala v krizi (jako všechny) a jaká je povinnost pro ně jít dál. Nemyslím si to. Ovšem koeficient a koneckonců i vyrovnanost ligy volá jasně, Slávinko zaber. Jsem zvědav, jak to Jindřich Kšiltovka zase protočí a co z toho bude. Tohle nemůže dopadnout špatně, Řecko je v koeficientu náš přímej soupeř, naopak případné vypadnutí Slávie by mohlo spustit velkou paniku. A nic nepotěší víc, než cizí neštěstí.....

Fenerbahce-Slovácko

No, tady jsem hodně zvědav. Jestli Slovácko hrou bez útočníka něco trénovalo, tak se tentokrát nedočkáme ani těch sranda penalt. Jako zázraky se dějou, ale tady k němu asi bude daleko. Slovácko se tak asi upne na čtvrté předkolo Konferenční ligy, kde přebírá (?) koeficient Fenerbahce a je posledním nasazením. To posraný finále poháru byla hrozná chyba!!!!

Liga

České Budějovice-Sparta

Těžkej los, rozjetý Český Budějovice, kde nám to prý dlouhodobě nejde....Nu což, máme týden na přípravu. Musíme najít řešení, dát hlavy nahoru a předvést konečně My jsme Sparta výkon. Jo a ukázat charakter.....Ale žerty stranou. Těším se. Jsem zvědav na Priskeho reakci, jsem zvědav jestli už přijde změna v bráně, jsem zvědav jak vyřešíme absenci Haraslína. Jsem zvědav, zda si Daněk řekl o základ. O Čvančim nepochybuju, to vyřešil Kuchta. Taky jsem zvědav, jestli přijdou změny v kádru. Nebo spíš jaký....Směrem ven to asi nespěchá, ligová svoloč bude ráda i v poslední den....Směrem dovnitř bych ale pár požadavků měl....A Priske prý taky. A těším se na gegenpressink a vysoký tempo od první minuty.

Ostatní zápasy

Kolo nám v sobotu odšpuntovávají zápasy Sigmy s Brnem, Liberce s Teplicema a Plzně s Pardubicema. U Plzně čekám, že bude mít dobře rozjetý předkolo a liga pujde stranou. Čekám i víc změn než v Teplicích. A to ty čtyři kousky už byly na Míšu Bílka tak dost. Ačkoliv je na Plzni vidět, že ta rotace jim rozbíjí DNA, Pardubice asi nemají kvalitu na to, z toho těžit. Na Moravském poli čekám tuhou bitvu, ale vsázím na Jílkovy dobrý starty do ligy. Těžko říct, jestli někdy přijde zápas, kdy bych favorizoval Brno. Hodně zvědavej jsem i na zápas Liberec-Teplice. Pokud oba týmy navážou na výkony z prvních poločasů prvního kola, bude to fotbal jak kráva.....Takže čekám nějakou 1:0 haluz..... Večer hraje Baník na Bohemce. První s posledním....Těším se na další kolo Doležalová-Vrba a jsem zvědavej, jestli se dá během týdne zlepšit všechno. Nemám tip.

V nedělních zápasech dělá Spartě křoví Slovácko s Hradcem, tam se asi Slovácko vzhledem k programu nepředře. Čekám od Hradce další překvápko. A Boleslav s Jabloncem, který má co napravovat. Boleslav ale doma bude silná, ve studiu říkali, že Hoftych je trenér demokrat a že přesně to hráči jako Matějovský a Škoda potřebujou.....Ať žije naše liga. Kolo zakončí Trinity v Edenu. Trpišovský předvede další rotaci. Standa Tecl by si mohl hattrickem říct o repre. Snad se Tweetjarda nebude po zápase muset Zlínu zase omlouvat....

Tak jo, čeká nás hodně praní prádla, z odstupu nabytá Evropa a kromě naší ligy startují už i další ligy v čele s Bundesligou a Premier League. Tak s chutí do toho.

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Chce to Body a Klid - report z utkání Sparta - Liberec

Fradi dobyli Bratislava - report z utkání ŠK Slovan - Ferencvaros

Co týden dal a dá podzim 2022 (1.díl)

STORE FORVENTNINGER/”Nadějné Vyhlídky” - report ze zápasu Sparta - Viking

CEE Cup 2022 startuje!

Haló, tady redakce!

Vyhlášení výsledků jarní TIPOVAČKY 2021/22

Nejlepší hráč sezóny dle fanoušků? Tohle se vedení Sparty líbit nebude!

Rozhovor s MISS SPARTA FOREVER 2021 Míšou

Kamil Veselý k novému věrnostnímu systému pro permanentkáře Sparty

Hodnocení sezony - útočníci

Rozhovor s I. vicemiss SPARTA FOREVER 2021 Anet

Bodování fanoušků - názor k novému systému sparťanských permanentek

majk | 02.08.2022 08:29 Vstoupit do diskuze
4