majk | 13.09.2022 07:53

Další týden za náma, další blbá ztráta. Umíte si vůbec představit, že by nám to servírovali dvakrát tejdně? Pojďme shrnutí opět začít těma nešťastníkama, co tenhle problém musí řešit.

Evropské poháry

Barcelona - Plzeň

První líz má Viktoria za sebou. Moc jsem ze zápasu neměl, internetové připojení dělalo své....A tak jsem viděl jen párkrát napřáhlého Lewandowskiho a odvolanou penaltu. Myslím, že Plzeň vstřelenou brankou docílila víc, než si myslela.....Ještě mne v závěru dojalo, když jsem viděl 6 nabíhajících Plzeňáků do vápna v 86. minutě.....Když to máš v krvi, jde to vždy, všude a za jakéhokoliv stavu.

Slovácko - Partizan

Nástup Slovácka byl skvělej, hodně z nás si myslelo po červený kartě, že je hotovo. Prvních 15 minut druhé půle však bylo něco neskutečného, deset Partizánů otočilo skore. Slovácko se pak vrátilo do zápasu. I to stojí za pochvalu, znám pár labilních týmů, co by se z toho nesebraly. Závěrečnej tlak přinesl zasloužené vyrovnání a pár závarů. Avšak bez další vstřelené branky. Slovácko jednoznačně ztratilo dva body. S výkonama alá první půlhodina ale může v tý skupině kousat.

Sivasspor - Slávia

Celý den čtu fantasmagorie o finále v Edenu a jaká je to pro ně motivace. Nástup do zápasu ok, brzkej gól Olayinky a další šance. Pak z ničeho vyrovnání a začla šílená přehlídka. Slávie se zmátořila až v závěru a během pár minut si vytvořila čtyři dobré šance na překlopení výsledku na svoji stranu. Včetně penalty v 94. minutě. Brankář Sivasu není cedidlo jak Nguyen a udržel remízový stav. Slávie nechala v Turecku ležet dva body. Přesto v tý skupině nemůže mít problém.

FC Koeficient

Já vím, že jsem s tím otravný a že to spoustu z vás nezajímá. Je tu ale reálná možnost na získání 12. příčky. Což mimo jiné znamená přímou místenku pro mistra ligy na výlety na Camp Nouy a San Sira......Ne pro letošního, ale příštího. Chtělo by to začít kurva dobře pracovat, abychom se vstupem do příští ligové sezony byli vyladěný a trenér měl z čeho vybírat. S klidem na srdci nás může těšit aspoň to, že dost těžko na startu sezony přijdem o dva klíčové hráče. Ačkoliv bych se vůbec nedivil, kdyby v té pozici v květnu byli Kovář s Janktem a my ještě v květnu nevěděli, jestli je tu budem v červenci mít.....Ale asi koukám moc dopředu, to je ještě takovejch pracovních čtyřiadvacetihodinovek před náma, že tentokrát už určitě budem připravený.

Přestupovej deadline

Mauro Icardi, Milot Rashica, Juan Mata......Takhle využil konec přestupního období Galatasaray Istanbul. Umíte si představit, kolik hodin denně tam musej ti frajeři makat?

My jsme vyřešili problém, který nás pálil před měsícem. Tak nějak po našem, roční hostovačka bez opce. Asi bylo Rosovi líto již investovaného času. Dobrý je, že model hostovaček máme naučenej a slyšej na něj v Manchesteru United. Škoda, že tak dobře rozvinutý nejsou v Hradci, kam Rosa chtěl zkusit hodit vidle do vyjednaného přestupu Vlkanovy do Plzně nabídkou na hostování do konce sezony. Ještěže nevidím do dalších tahů našeho neproblému, ale řešení. Co taky víc chtít od frajera, co si ani neumí napsat výpověď.....Tohle nedopadne dobře, zima je poslední šance. Ale spíš než zázraky čekám, že už přijde čas na ostrou defenestraci. Milému ksichtu navzdory.

Liga

Teplice - Sparta

V předzápasovém preview jsem se od Davida Pavelky dozvěděl, že hlavním problémem jsme si sami a že si po Boleslavi mysleli, že už jsou tam, kde chtěli být.....Chápu snahu PR oddělení nacpat do rozhovorů ty nejmíň nasírací typy a obličeje, ale ještě jim tam dejte, co mají kdákat. Protože jestli si frajeři po deseti letech sraček, vypadnutí se Stavangerem, najednou po třech ligovejch výhrách s křovím ligy myslej, že už to bude jenom dobrý, tak jsou to ještě větší idioti, než předváděj na place. Ale jsou to naši idioti, přes to všechno je máme rádi, tak se pojďme podívat, co se dělo na place.

Nedostatek kreativity Priske řeší výměnou brankáře.....Vůbec mi nejde o to, že odstavíme frajera, co nám zachránil poslední tři remízy. Mělo se to udělat před sezonou, ale co. Neuvěřitelně mne Brian sere, když třikrát po zápase slyšíme to samé a třikrát žádná změna. Přesto úvod nebyl zlej, Teplice kromě brejku po krátkém rohu dlouhého auta neměly nic. Nám to tam docela lítalo. Pak přišla jednoduchá akce po ose Sörensen, Kuchta, Jankto a vedoucí gól. Když jsem pak v záběru viděl radující se známé i neznáme SF obličeje, věděl jsem, že dnešek bude dobrej. Zvlášť když Zelinka nevyužil možnost vyloučit naší novou brankářskou jedničku za faul při výběhu před vápno. Až se divím, to by bylo hrozně symbolický. Dost bylo kravin, k dalšímu rohu se staví Höjer a Čvanči uklízí na 2:0. Než si stihnem říct, že jsme v suchu, máme tam od Gningua snižující pozdrav. Dva prohraný souboje na malém vápně.....Druhá půle tak nějak plyne, nedaří se nám navýšit vedení, Teplice zase nejsou schopný dopracovat se k nějakým šancím. Dojímá mne snaha rozhodčího Zelinky o pouštění tvrdého fotbalu....Až takovým způsobem, že Daněk musí metr nadskočit nehorázným sáňkám Vondráška. Kontakt tam nebyl, dozvídám se od vyprcanců z O2 a tím to považují za vyřešené.....Kudla se mi otvírá v kapse, kde jsou ty pravidla o chránění hráčů. o faulu bez kontaktu, kdy stačí jen záměr??? Když to vypadá, že se Teplice nemají jak dopracovat k vyrovnání, tak jim ho klasicky nabídneme sami. Casper nezpracovává Kovářův výhoz, Hyčka nachází Gningua a ten střelou na bližší tyč vyrovnává. Když nic, přichází aspoň snaha o návrat do vedení. Casper váhá se střelou až nejde brankář prostřelit, Pavelka si odpustek taky nekupuje. A vlastně můžem být ještě rádi, že aktivní Teplice nedokonávají obrat. A tak se potvrzuje letošní úspěšnost hostujících mužstev a z horké půdy účastníka baráže vezeme další bodík. Přijde mi absolutně neuvěřitelný, že v době, kdy se může střídat pětkrát za zápas, my nemáme materiál na to, abychom ten počet vůbec využili. Neřkuli třeba nějak zlepšili obraz hry. A tak dostaneš deset minut před koncem vyrovnávací branku a nemáš na střídačce útočníka. Kdo by taky čekal, že se může železný Julda zranit.....Roso, jdi do prdele!!! Chyběl tomu už jen protřelý tah oživ to Sáčkem, kterej mi tam na konci vysloveně chyběl. Nejlépe za Čvančaru.

A teď k hráčům. Kovář se mi líbí, vyzařuje z něj klid, hraje dost vysoko, takže to potěší i uchyláky stran dominance a moderních trendů. Červené se vyhl, pár minut na to tam na rohu vápna řešil dobře pokus o brejk Teplic. Nemám s tím pojetím problém, když umí brankář chytat. U Matěje jsme v průběhu času viděli větší kontrolu vápna při centrovaných míčích, další střely lapil bez zbytečného vyrážení. Otázkou je gól na bližší tyč, ale nevím, mávnu nad tím rukou. Líbí se mi i ty koule, že se nebál Caspera přikrejt a branku vzal na sebe. Vypadá na přemýšlivého kluka, snad ho za rok nevrátíme jako dalšího eunucha. Moc by mne zajímalo, jaký máme plány s brankářema dál, protože prodloužením v Manchesteru a hostováním bez opce to na nějaký dlouhodobý plány s Kovářem nevypadá. Teda plány možná máme, ale reálný to asi nebude. Mejdr s Casperem nějak polevili v aktivitě, to mám za tu pochvalu z minulého tejdne. Honzo, tentokrát to na Čupra nebylo. Stopeři stále to samé, Asger ukázal před prvním gólem že i v rozehrávce může mít přínos. Zelený opět nic, chci tam Vitíka!!! Nejlepší výkon ve Spartě zatím předvedl Kuba Jankto, otázkou ale je, jestli výměna stran s Daňkem za to stála. Nekřídlo Kryštof na přesnoze tentokrát tak vidět nebyl. Pavelku s dlouhým autem nebudu radši vůbec zmiňovat. Ten střed pole je naše největší bolest a pokud to tak Priske bude dál nechávat, nezaslouží si zbla mé trpělivosti a podpory. Kuchta je zatím stínem reprefantoma z června, měsíc stál, dám mu ještě chvilku. V první půli byl docela aktivní, pak se vytrácel až k zaslouženému střídání. Čvančara opět aktivní, chce být všude a není nikde. Tohle není jeho chyba a za ten zápal a touhu, která z něj doslova stříká, tleskám. Dokonce se i vyvaroval hloupých faulů na konci. Připisuju si do známkování bodík a chci část výplaty Mariána Jelínka! Dva (!!!) střídající hráči hře nepomohli, u Wiesnera by se dalo říct skoro naopak. Wiesi, kurva, takhle se o flek nebojuje. Dej si u Čvančary školení....Kara se nedostal do hry, v době kdy byl na place spíš dominovaly Teplice. Jirko Jarošíku, fajn rozhovor i práce, škoda, že máš mančaft plnej nekopů.

Odhodím si tu jeden Křetínskýho výrok z května....

Slibuji, že opakování vývoje tohoto jara nedopustíme. Nikdo nemůže slíbit, že se klubu bude jen dařit, ale tato sezona se prostě opakovat nebude.

Sliby se slibují....Myslím, že se na loňskou sezonu ještě docela nadřem.

Ostatní zápasy

V sobotu odpoledne jsem se bavil. Deset branek ve dvou zápasech. Brno nechalo Zlín vyblbnout a pak jim dalo branku. Druhou po přestávce z penalty po faulu na Filipa Součka....No faulu. Mne tohle prostě nebaví, první tam otravuje chlapsky brankáře (nevím co víc je bránění ve hře, kor když na něj hrábne rukama) a pak se tam válí jak děvka po stromu od Didiby....Ten dostane asi velkou pochvalu, po návratu z trestu za červenou přesně tohle chceš. Osobně ho teda chápu víc jak Filipa, ale účel světí prostředky. Řezníček druhej fík. Chvíli na to zvyšuje někde předjednanej Ševčík (i ten Požár v rozhovoru vypadá jako protřelej manažer, to bych brečel) na tři nula. Zlín se zvedá. Celozápasovou mírnou dominanci konečně proměňuje v branku Janetzký a deset minut před koncem snižuje na 2:3 Dramé....Pořád se ukazuje, že na Brno stačí trochu zadupat. Zlín se však k vyrovnání nedostává, byť pár závarů a jeden trestňák po něm volá. Brno je za námi jen o skore a má o zápas míň....Za sebou Slávii, Slovácko, Baník. Plzeň v Olomouci volí mix áčkový sestavy, kromě o poločase střídajícího Jirky tam člověk ale nepoznal rozdíl. Pořád vědí co hrát a hrajou to. Když dostanou vyrovnávací branku, odpovědí. Třeba krajním bekem zakončujícím dvakrát na malém vápně během tří minut. Zasloužená výhra, byť Olomouc vzdorovala víc, než jsem čekal. Zaujala mne poslední desetiminutovka v podání střídajícího Poulola....Ten frajer z pozice stopera či krajního beka tam za deset minut nasypal pět šest míčů do vápna, udělal nějaký průniky po straně. Dal o sobě prostě vědět a jsem zvědavej, jestli na to Jílek bude v příštím kole reagovat.

V nedělním nabitém odpoledni jsem se vypravil do Vítkovic, Baník přejel nebohé Pardubice 3:0. Výkon to ale nebyl dvakrát dobrej, myslím, že v sobotu můžem bod urvat. Nevím, jak to máte vy, ale já jsem vždycky po rozpačité Spartě takovej fotbalově otrávenej a tak jsem zbylé zápasy přepínal jen při gólech. V Jablonci potěšil brankou Sejk, vysoká výhra nad Hradcem mne hodně překvapila. Líbilo se mi i Chramostovo řešení při třetí brance. Nechápu, kde ten kluk tu kariéru prošustroval. Bohemka zahodila body z Brna a Liberec připisuje další cennou výhru. Slovácko z poslední akce přišlo o výhru z Boleslavi, nechtěl bych slyšet Svědíka po posledních dvou zápasech. Vlastně chtěl. Ty ztracené zápasy přibývaj a musí se jim to v tý hlavě chca nechca usazovat. Večer si Slávie opět dala první set, Potočný sice prolomil jednou servis, ale jinak byl zápas v naprosté režii Slávie. Potěšil mne pan rozhodčí Křepský, kterej si od videa nenechal nabulíkovat červenou kartu. Myslím, že je to letošní první hrdina, který věří sobě a svému úsudku a nenechal se zblbnout experty od videa. A ta červená pak přišla o pár minut zcela zaslouženě stejně. Chtěl bych víc rozhodčích s koulema…..Jindra kšiltovka si pochvaluje, že v Teclovi našli nového lídra. Stačí si teda sedm let počkat. Trpělivost Rosa má, tak se můžem jen dohadovat, zda v lídra doroste Sáčis, Julda nebo třeba Vindheim.

Co nás čeká

Plzeň – Inter

Asi největší šance pro Plzeň urvat nějaký body. Inter už ale ztratil doma s Bayernem a určitě nebude chtít bejt ve skupině jen do počtu. Bejt to jiná soutěž než Liga mistrů, čekal bych, že se Italové nehecnou. Plzni budu přát, ale jakýkoliv zisk by byl překvapením. A tak jsem spíš zvědav na jejich pojetí, sestavu a střídání vzhledem k nedělnímu mači se Slávií.

Slavia – Ballkani

Konečně jste mne dostali. O Ballkani fakt nic nevím ani já :-). Čekám, že to budou lepší St. Pepíci, bojovní, tvrdí. Slávistická černá mafie je rozebere na součástky, jakákoliv ztráta nepřipadá v úvahu. To by se Luftjardovi asi zbláznil Twitter.

Köln – Slovácko

Německé kluby v tý Evropě nějak plavou. Kozlové nemají mančaft na dvě soutěže. Slovácko teda asi taky ne, ale myslím, že když nebudou posraný, můžou tam překvapit. Pustím si s velkou zvědavostí.

Liga

Sparta – Baník

Myslím, že oba kluby počítaly, že budou v této fázi soutěže někde jinde. Nebo aspoň na jiných bodech. Nevěřím na zázraky a nečekám, že se to zničehonic zlomí. Baník patří mezi poslední mohykány, co k nám jezděj předposraný a nemyslím si, že zrovna Pavel Vrba to u nich dokáže změnit. Čekám oboustrané trápení, hodně faulů a vše určující první branku. Jak bychom se potřebovali dostat zničehonic do pohody.....Jenže takhle to nefunguje a tak je ve mně zase ten divný pocit, kdy se napůl těším a napůl bojím dalšího průseru. Teda bodu.....Spokojenej budu s čímkoliv, kde neuvidím v sestavě Pavelku vedle Sadílka.

Sobotní odpoledne mne čeká Revierderby (tam se ještě víc bojím, než těším) a tak na naší ligu zbyde jen monitor počítače. Ten výběr naštěstí není moc pohárovej. Budějovickej zvěřinec hostí Olomouc, Liberec Boleslav. Liberec třeba zatím hraje pěkný výsledky, ale dvakrát mne jejich fotbal nebaví. A ty ostatní nemaj ani ty výsledky. Asi kouknu na rozjetou Zbrojovku s Teplicema. Čekám tam góly, těším se na Řezníčka, Ševčíka, Součka, Alliho a Gningua. V neděli už budu podepsanej sobotním koncertem, odpoledne dám šanci Slovácku s Jabloncem. Slovácko nebude mít na co šetřit, Jablonec mohla vysoká výhra nad Hradcem nakopnout. Pardubice hostí Bohemians, asi už s trenérem Kováčem. Líbil se mi nápad zkusit vytáhnout z Olomouce Saňáka, na toho samotnýho bych byl zvědav. Takhle to vypadá, že se na dně budou točit naše legendy Kováč s Jarošíkem.....A Kováč nebude mít daleko k sestupu Opavy přidat další čárku. Těžká volba, pořád je to liga...Ale asi bych nevzal všechno, co se namane, kor když někde nějakou práci mám. Ale pak jsou týpci jako Martin Hašek, co tak dlouho čekaj, až to bude dávat smysl a hoděj si tam jen nějakej šolich na tvorbu správnejch charakterů při sestupu z druhý ligy.....Každopádně problém Pardubic fakt není v trenérovi. Poslední odpolední zápas je Hradec se Zlínem, neumím si představit, že by se Hradec po trojce z Jablonce nezvedl snadnou výhrou. A večer Plzeň-Slávie.....Jsem zvědav, na kterou stranu bude nakloněná rovina. Rozhodnou maličkosti, věřím Plzni.

A pak konečně reprepauza. Dočkáme se zabijáckého útoku Krmenčík-Tecl? Asi se na to těším víc, než na další pokračovaní ligy......

majk

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Odchází Sparťan. Díky Hanci!

Krok za krokem za osmi góly - report ze Seniorova memoriálu, zápasu Mladá Boleslav - Sparta a utkání Sparta B - Vlašim