majk | 27.01.2023 06:25

Máme za sebou mistrovství světa, zimní přípravu a generálky na ligu. Je tedy čas na první týdeník roku 2023.

Co bylo

Mistrovství světa

Celkově se mi moc líbilo. Počáteční trend s až šíleným nastavováním se mi docela líbil, víc času na víc gólů....Sice to sudí nevydrželi a postupně ubírali, možná se mi to ale jen zdálo a hráči se hodně rychle dokázali přizpůsobit a omezit zbytečný prostoje. Bylo vidět, že spousta hráčů je v top formě, ten původně nesmyslný zimní termín má něco do sebe.....

Kvituju, že naprostý minimum týmů sahalo po snad již mrtvé tikitace. Také úchylnej trend s rozehrávajícími brankáři snad ustupuje. Řešil bych to jak trenér Kamerunu.....Chceš si hrát v bráně na Beckenbauera? Tak jeď domů :-). Skrčka nemám rád, ale tý jeho kariéře ten titul sluší. Stejně nikdy nedosáhne velikosti Diega Armanda.

A když jsem u Diega, musím zmínit i Pelého. Neznal jsem, ale RIP. Samozřejmě jedno z prvních jmen, který člověk kolem fotbalu zaslechl....A když se dostaly na trh první videokazety třeba s top gólama historie MS a on tam byl asi šestkrát, nešlo nemít ho rád. Navíc, když ten jeho pokariérovej život byl takovej klidnější....

A teď pojďme na ten náš rybníček

Zimní období ACS

Vida....První opravdu povedená zima Tomáše Rosického na postu sportovního ředitele. Ale trvalo to. Ještě víc než rozšíření konkurence ve středu hřiště (Kairinen, Laci), kvituju debordelizaci v kádru. Juldovi přeju pěknou kariéru, hlavně ať mu drží zdraví. Své si tu odvedl. Stejně tak Míša Sáček. Bohužel nebyl schopnej dlouhodobě držet stabilitu svých výkonů na obstojným levelu. Nejlepší období tu měl na beku, což tak nějak mluví samo za sebe. Přeju mu, aby ukázal co v něm je. Jsem přesvědčenej, že ve Spartě by to nepřišlo. A jestli se povede dotáhnout i odchod Milana Heči, otevřu snad flašku. Pak jsem přímo nadšenej z příchodu Mabila....Křídlo jsme měli jen v Haraslínovi, konečně máme aspoň dvě. Mimochodem, Šulova forma v přípravě.....Kéž by mu to vydrželo i do sezony. Poslední posilou je Kamenović, dlouhodobé hostování s opcí....Nevidím v tom problém, zároveň ale čekám, že bude mít cestu na hřiště ze všech posil nejsložitější. Víc mouder asi nemám, ty hráče prakticky neznám a tak si udělám obrázek až z ostrých zápasů. K maximální spokojenosti mi asi chybí ještě jedno křídlo a hlavně hroťák, zabiják do vápna. Ale chápu, všeho do času. A v létě nám končí další řada smluv....Při psaní se ještě dovídám, že jsme právě prodloužili s Čvančim a Viťasem.....Roso, jen tak dál. Ani nevíš, s jakou radostí píšu tyhle řádky, kdy tě můžu chválit....

Člověk úplně přes zimu zapomenul na ty další týpky v tý naší bandě, víte čeho. Kamil se naštěstí připomenul po zápase s Norimberkem, kdy se podivoval nad nízkou návštěvou (7,5k na přípravu!!!) na promrzlé Letné, aby v další odpovědi omlouval, že i při třetině stadionu nejsou frajeři schopni zajistit ani teplej čaj. 15 let v marketingu, vyučující sportovní management....Bůh s námi.

Co nás čeká

Konečně nás čeká liga, pojďme to vzít trošku detailněji a podívat se také, co se dělo u konkurence.

Olomouc - Sparta

Těžký zápas na úvod. Já ale myslím, že by nám to mohlo sedět. Jílek beton neumí, Olomouc ani neví, jak se po podzimu dostala na čtvrté místo. Minimálně pro tento zápas udržela Chytila, vidím v tom však spíš kalkul z Edenu, aby nás ještě před příchodem do Edenu potrápil. Ale třeba se pletu, Minářovi můžu vyčítat hodně, ale jsem přesvědčenej, že mu jde víc o zájmy Sigmy než Slávie. Jsem hodně zvědavý na Honzu Fortelnýho. Samozřejmě, proti nám hrát nebude, ale mohlo by mu to tam sednout. Podobně, jako Juldovi. Ten kluk, pokud zůstane zdravej, to v sobě má, jsem přesvědčenej, že to ukáže a v létě zabojuje o flek u nás. Držím palce. Kromě Fortelnýho do Sigmy už přišel jen Jakub Přichystal z Brna. Ten byl většinu podzimu zraněný, v druhé lize ale Brno docela táhl. V Brně se z pozice velkého talentu nikdy nevyšvihl, přestup by mu mohl pomoct. V 27 letech by už měl Olomouc táhnout, jsem na něj zvědavej. Stejně jako na Vaněčka, který se vrací také po zranění. V Olomouci v něj hodně věří....Za mne je to kopyťák, tak jsem zvědavej, jestli si mne bude kouřit jak Žák. Hlavně ať s tím nezačne hned v sobotu. Od Olomouce čekám sezonu jak na houpačce, sem tam výpadek, sem tam překvapení. Na prostřední skupinu to bude stačit určitě, možná se vklíní i do skupiny o titul.

Jsem fakt zvědav, jak to Brian postaví. Chtěl bych vidět v základu Kairinena i Mabila. Ať to ale udělá jakkoliv, věřím, že do jara vstoupíme výhrou. Kdyby se přidal pěkný fotbal, nevadilo by mi to. Ale zkraje jara čekám spíš boj, tak hlavně ať jsme ti, z kterých ta touha to urvat prýští víc.

Ostatní zápasy

Bohemians - Teplice

Bohemka nám vrátila Hugo Jana. Po tom, co předvedl v závěru podzimu, se ani moc nedivím. S Valešem si to tak rozdá o post jedničky Jedlička, který přišel na hostování ze z Plzně. Stejně jako Aleš Čermák....Na něj jsem hodně zvědavej, Bohemka už dávno není tým snaživých nekopů a mohl by mít komu rozdávat míče. V noze to měl vždycky, otázka je, jak mu bude fungovat hlava. Trošku nenápadně se v Bohemce vyskytl i někdejší talent Jan Matoušek....Po jarním hostování mu naskakuje smlouva a stane se kmenovým hráčem Bohemky. Myslím, že odchody podzimních tahounů Květa s Hronkem mají na papíře docela nahrazené...A nezapomínejme na Honzu Morávka, který už naskakoval do přípravných zápasů.....Těch Bohemka odehrála přes zimu 8 a neprohrála. Z očí nám zmizí i dvě dlouhodobé stálice. Náš odchovanec Dan Krch míří do Dukly, David Bartek ukončil kariéru. Bohemku vidím na prostřední skupinu, nejhůř čelo skupiny o záchranu s klidným odstupem na barážové příčky.

To Jirka Jarošík si před zimou stěžoval, jak úzký má kádr. A tak mu vedení stáhlo z hostování Radostu s Ledeckým. Ještě se smilovala Slávia a zapůjčila do Teplic Babacara Sy....Takže tu máme tři hráče z druhý ligy, umím si představit tu Jedleho radost. Mají docela nabouchaný útok (Fila, Žák, Sy, Gning). Jinak jsou to ale nudný stálice typu Vondrášek, Kučera, Mareček, Hybš. Kapitolou sám o sobě je brankář Grigar. Prvním předpokladem k záchraně musí být postavení Muchy jako jedničky. Jarošíkův přístup a koučink se mi líbí, přesto očekávám, že z toho bude boj o vyhnutí se baráži do posledního kola.

V zápase favorizuju Bohemku, těším se na Drchyho a myslím, že by jim tam mohl nějakej fík nadělit.

Slovácko - České Budějovice

Pro Slovácko je asi událostí zimy prodloužení smlouvy s koučem Svědíkem...Svědík je svéráz, což dokázal i na příkladu Kozák. Kterýho nechtěl, pak se mu veřejně omluvil, že ho chce a teď je zadarmo ve Zlíně. Myslím, že před podpisem smlouvy tam došlo k jasnýmu určení kompetencí....Což Slovácku může prospět. Dalším příjemným bonusem můžou být miliony z Vietnamu za brankáře Nguyena. A jestli jim tam pustíme Heču, budou v pohodě. Trošku jsem čekal, že Slovácko začne omlazovat. Ovšem na brzký příchod ofenzivního Seung-bin Kima z Dukly už nikdo nenavázal. A tak to zase bude na pardálech. Ti mají po podzimu co dohánět, náročný program s Konferenční ligou se na nich podepisoval. Myslím, že je čeká ještě jeden pěknej tanec. Žijou v poháru a na čtvrtý místo ztrácí dva body. Hodně bych se divil, kdyby z toho nebyla skupina o titul. A i to čtvrté místo bude jejich.

Zato Budějovice si pod sebou řežou větev. Slova dua koučů Zápotočný/Nikl znějí libozvučně. Ale moc nevím, co tam s tím materiálem chtějí dělat. I když to samé si asi říkala spousta lidí i před startem druhé ligy o Příbrami a předávali ji na čele. V Budějovicích je čeká krušné jaro. Do týmu přišel jen záložník Marcel Čermák právě z Příbrami a útočník Quadri z Dukly. Ten prý bude kometou ligy. Já to spíš vidím na velký špatný. A na poslední Pardubice mají 8 bodů. To vypadá jako relativně dobrý polštář, myslím ale, že tam budou problémy. A při nejlepším je baráž nemine.

V zápase bych se hodně divil, kdyby jim Slovácko nenasekalo. Svou sázkou půjdu do handicapu.

Plzeň - Hradec

V Plzni vědí, kudy běží zajíc. Kromě Staňka asi nemají nikoho prodejnýho a tak není překvapivý, že jim z kádru nikdo neodešel. Kromě Basseyho, jehož angažmá bylo fakt nepovedené. Zklamal mne, kluk, vypadá to, že už to má na párku. Po tom hladovým vlčákovi z Budějovic nebylo ani vidu, ani slechu. Naopak změnili Holíkovo hostování v přestup. Terno může být Matěj Vydra. Taky ale nemusí. Vše se bude odvíjet od jeho zdravotního stavu. Vůbec bych se nedivil, kdyby byl nakonec platnější štírek z Karviný, Durosinmi. Jsem zvědav, jestli pod Bílkem dostane dostatečný prostor pro svou kreativitu Květ. Je vidět, že mu věří, když pustili na hostování Čermáka. Šádek chce klub prodat, půjdou za titulem přes mrtvoly....A myslím, že jim to ještě jednou klapne.

Také vedení Hradce mne nepřestává udivovat. Opět si u nás zalovilo a získalo Pudhorockého. Jsem zvědav, jestli mu to v lize půjde. Za poslední rok v béčku byl jeden z mála, který stál za pozornost. V Hradci se nám to schází....Gabriel, Ryneš, Pudhorocký. Navíc jim nikdo neodešel. Kádr na papíře nevypadá tak dobře, jako na hřišti....Jsem fakt zvědav, jestli budou ve svých výkonech pokračovat. A mimochodem, nad novým stadionem už stojí jedno lízátko....Vypadá to, že novej stadion v létě bude a skončí tak jedna z nekonečných ság našeho fotbalu. Dělají to tam dobře. Myslím ale, že jim letos šestka unikne. Starosti se záchranou ale mít určitě nebudou.

V zápase čekám výhru Plzně, ale myslím, že Votroci nedaj kůži lacino a bude to boj až do konce zápasu. Asi si dám, oba dají gól....A určitě nějakýho plzeňskýho beka. Standardky jim pofrčej.....

Mladá Boleslav - Brno

Boleslav má za sebou další zajímavé přestupní období. Do Slávie prodali Pecha. Zajímavější mi ale přijdou příchody. Hodně věřím v Lamina Jawa. Ten přišel docela v tichosti ze Zlína, za mne je to ale hodně zajímavej hráč. Jen tak mimochodem se tam na hostování zjevil Suchomel....V generálce odehrál 67 minut a vstřelil branku. Doufám, že se prosadí, byl by to fajn důvod ke sledování jejich zápasů. Tím byl na podzim i náš odchovanec Dan Mareček, jehož hostování z Bohemky se změnilo v trvalý přestup. Jsem zvědav, jestli naváže na povedený podzim. Zajímavý mi přijde i příchod Vasila Kušeje. Myslel jsem si, že si ho spíš stáhne Jarošík. Já nevím, ale pořád mi přijde dost vypasenej. Na míči rozhodně šikovnej, ale divil bych se, kdyby to na ligu stačilo. Obzvlášť, když celá Boleslav už musí běhat za Máru Matějovskýho. Bolka na papíře vypadá moc dobře, jsou to ovšem takoví holomci, co dokážou jakejkoliv zápas nepochopitelně odevzdat. Myslím, že v tom stínu zůstanou a bude z toho prostřední skupina.

V Brně se přes zimu nic moc nedělo. Na hostování přichází prý talentovaný obránce z Plzně, Josef Koželuh....Neznám, ale jsem zvědav. Zbrojovka tak opět bude muset sázet na trio Řezníček, Ševčík, Alli.....K tahounům by měl patřit i náš Filip Souček. Myslím ale, že už jsou přečtený a skupině o udržení se nevyhnou. Ale baráži by mohli.

Čekám pěknej zápas, oba dají gól. Boleslav to nakonec asi urve a vyhraje. Určitě si pustím.

Slavia - Jablonec

Ve slávince se to bílilo, že by včelí medvídci záviděli. Pryč jsou všichni xSoři, Tiehi....Na odchodu i Olayinka, byť to vypadá, že až po sezoně. Přišedší Sy hned na hostování do Teplic. A tak tu máme vlastně jen dvě posily s ambicí na základ. Stoper Ogbu z Lillestromu a David Pech z Boleslavi. Ještě je tu z Bohemky Petr Hronek....29 let...nechápu, nevěřím. Jindra kšiltovka hodně věří v Juráska, myslím, že jsou to jen mimikry, aby si pokryli odchod Usora. Uvidíme....Myslím, že ve Slávii něco smrdí.....Ještě víc než obvykle. Na třetí místo jim to ale bude stačit.

V Jablonci je na čase, aby se ukázala práce Davida Horejše. Já na něj moc nevěřím a čekám, že Jablonec bude mít opět problémy. Navíc výsledky z přípravy říkaj, že s nima ani nebude moc sranda. 1:0, 0:2, 0:1, 1:0, 1:0. Na to bych teda nechodil. Obzvlášť, když po třech měsících odešel zajímavý Dion Cools a jedinou posilou je Jan Král, který se do ligy vrací na hostování z Eupenu. Na podzim byla kupa červených, pro jednu z nich bude stát v zápase v Edenu Heidenreich. Kolena zase kosí duo Malinský, Martinec. S vleklými problémy nastupuje do zápasu i Jan Krob. Kdepak, to nebude pěkný jaro. Horejš je pro mne adept na prvního padáka, Jablonec na skupinu o udržení. A vůbec bych se nedivil, kdyby to do posledních chvil smrdělo baráží.

Myslím, že v zápase nebude co řešit. Drobnou nadějí je vzpomínka na loňský start Slávie do jara doma s Karvinou....

Liberec - Pardubice

Liberec je za mne jeden z nejnudnějších týmu ligy. Podařilo se nám tam sice udat Bačkovskýho, moc bych se ale divil, kdyby se přes Vliegena do branky dostal. Slovan musel Slávii vrátit výpůjčky, Buren i Talovierov budou určitě chybět. Vrácený Tiéhi určitě nepomůže, jaro stráví na hostování ve Wiganu. Doufal jsem, že z odchodu van Burena bude těžit Matyáš Kozák, Liberec ale získal na hostování Victora Olatunjiho a myslím, že dostane přednost. Tak to vypadá, že veškerá má pozornost v Liberci bude patřit duu Plechatý, Frýdek. Christián je pan fotbalista, ovšem po povedeném startu se nám nějak vytrácel. Naopak Dominik získával jistotu, nominace k repre výletům na konci roku dávala jako jedna z mála smysl. Pořád bych nezapomínal, že je to náš kluk. A pokud zůstanem u hry na tři stopery, mohl by se ještě hodit. Slovan počítám udrží prostřední skupinu, ale bude dál hlavně nudit.

To Pardubice mají těžký úkol. Konečně se vracejí na svůj stadion. Ovšem zisk pouhých deseti bodů z podzimu a docela těžký los na úvod jara (Liberec, doma Slávie a pak do Boleslavi) může znamenat velký problém. Přesto mi něco říká, že se z posledního místa dostanou. Zápasy pod Radkem Kováčem mi dávaly velkej smysl. Otázkou je, jestli na to bude kádr stačit. Přišli jen dva hráči na hostování z Boleslavi, Darmovzal a Krobot. Druhý jmenovaný by mohl pár branek přinést. Dále podepsali Bartosze Pikula z Opavy. U něj mi ale přišlo, že měl lepší jméno, než pak předváděl na place. Otázkou je, jak dopadli dva oznámení cizinci ze začátku prosince. Myslím, že Pardubice ještě budou potřebovat pár hráčů na hostování, vyšel bych jim vstříc. Čas je snad do 15. února.....

V zápase bych si přál překvápko, trošku na něj i věřím. Víc než výsledek mne ale zajímá, jestli Pardubice navážou na výkony z konce podzimu. Vysokej presink, rychlej přechod do útoku...A díry v obraně. Rozhodne to malej rum, vodku na to!!!

Zlín - Baník

Nikoho asi nepřekvapí, že Vrba bude v tomto zápase trénovat. Horší je, že už není favorit. Zlín se trápí, Vrba v posledních měsících ve Spartě i Baníku vypadal taky dost vyhořele. Jedinej kdo tvrdí, že vyhořelý není, je on....Uvidíme, myslím, že naděje na záchranu Zlína zvedl, ale moc jim nevěřím. Přestože náhrada za Jawa je, Libor Kozák odvede Vrbovi velké služby. Jenže koho tam má dál? Šeď, šeď, nuda, nuda. Z ní občas vybočí Chanturishvili, občas Hrubý nebo Fantiš. Ale moc se jim to neschází. Na týhle Letný moc radosti nečekám, baráž nebo přímej padák.

Baník opět předchází velká očekávání. Jako před sezonou. Dobrou sérií po příchodu netrenéra Hapala se vrátili na dostřel čtvrtému místu, i když jsou teď desátí. Odstupy jsou ale minimální. Mají za sebou dobrou přípravu, prohráli jen s Vasasem. Posílili na poslední chvíli, přišel stoper Bitri z Partizanu....Tirana. Tým ale mají slušný, nějaké velké změny asi nebyly třeba. Myslím, že se do šestky nějak dopachtěj, ale nic víc z toho nebude. Jen další nenaplněné ambice.

V zápase čekám nudnou plichtu, asi bych nedělní večerní televizní vybral jinak.

Tak to bylo vše, příště už se vrátíme do obvyklého módu. Máme jaro bez české účasti v pohárech, tak by to mohlo být o něco snazší. Budu se snažit držet úterky, ovšem nevěšte se, kdyby to nevyšlo, když tak to bude ve středu :-).

Závěrem přidám svůj tip na konečnou tabulku, ať se mi můžete po sezoně vysmát.

1)Plzeň
2)Sparta
3)Slávie
4)Slovácko
5)Baník
6)Olomouc
7)Hradec
8)Liberec
9)Mladá Boleslav
10)Bohemians
11)Brno
12)Jablonec
13)Pardubice
14)Teplice
15)České Budějovice
16)Zlín

A jak vidíte jaro vy?

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Setkání fans s legendami 2023

Jak sobolí trus - report z utkání Sparta - 1. FC Norimberk

Začíná jarní část TIPOVAČKY 2022/2023!

Fanoušek měsíce - Ondra

Vyhlášení výsledků podzimní TIPOVAČKY 2022 a TIPOVAČKY k MS

Fanoušek měsíce - Bombito

Šťastné a sparťanské! A úspěšný rok 2023!

Fanoušek měsíce - dexíček

Fotbalová horečka - Fotbal v kraji bohyně Afrodity

Jedinečná éra skončila, děkujeme! Tohle bylo TOP 5 momentů!

Fanoušek měsíce - Jumbo1

Knížka SPARTA - 130 let fotbalové historie

Co týden dal a dá podzim 2022 (18.díl)

Usedlej fotřík on tour - report z výjezdu do Ostravy na Mol Cup

Auto pro Lukáška

Co týden dal a dá podzim 2022 (17.díl)

Narozky v mlze - report ze zápasu Sparta - České Budějovice

Díky za pomoc s přípravou a realizací chorea!

Jinej by se bál, my jdem dál - report ze zápasu Slovácko - Sparta

Prales tour - Do Újezda na klobásu

Co týden dal a dá podzim 2022 (16.díl)

Debakl béčka s Příbramí - druhý report z prohry našeho béčka s Příbramí

Fandovo velmi pozdní dopoledne - report ze zápasu Sparta B - Příbram

Pan Pospíchal měl pravdu - report ze zápasu Plzeň - Sparta

Fanoušek měsíce - roboACS

majk | 27.01.2023 06:25 Vstoupit do diskuze
5