majk | 15.02.2023 06:40

Game, set, match. Minchev.

Co se událo

Bohemians - Sparta

Zápas vemem v cuku letu, nebudu opakovat Robův článek. Poučeni z posledního zápasu, jsme tentokrát úvod zvládli velmi dobře. Vlastně až na úvod druhého poločasu celý zápas. První šanci v 5. minutě Kuchta minul.....V další se nemýlil, byl na správném místě a dorážel....Jenže z ofsajdu. V 15. už se můžem radovat. Wiesner centruje do vápna, od Krejčího a domácího obránce se míč odráží ke Kairinenovi, narážečka se Sadílkem, centr, prodloužení Zeleného a Láďa Krejčí na levé tyči doráží....Jak snadné, když máš ve vápně soupeře víc než dva kusy...Zápas docela odsýpá, ani jeden tým se s tím moc nemazlí....O červenou si hodně nahlas říká Prekop, po něm z frustrace i Čvančara. Kuchta si o ní říká tak nějak permanentně. Myslel jsem, že když ty jeho výlevy uvidím v našem dresu, bude se mi to líbit...Ale nevim. Dokud mu to ale pomáhá k lepšímu výkonu a nejsou z toho karty, nebudu to moc řešit. Před pauzou to můžem uklidnit druhou brankou. Jenže Čvančara trefuje po luxusní přihrávce Kuchty jen břevno, Haraslín o chvíli později netrefuje zařízení. Jinak to dost připomíná zápas v Olomouci, šancí minimum, tempo o level jinde. A v nastavení prvního poločasu dáváme soupeři dárek. Viťas vyrábí hloupou penaltu. Stane se, jsem dalek mu to vyčítat, ale upozornit na to musím. Penalta není žádná velká dálka a tak ji Matěj Puškáčovi vyráží na roh. Dobrá práce, Matěji!!!

Nástup do druhé půle měli lepší domácí. A rychle trestaj, Beran naráží Čermákovi a ten prostřeluje na zadní tyč. Rychlá, pěkná akce. Tentokrát se ale nepokládáme, naopak přidáváme pod kotel a Haraslín nádhernou pumelicí vrací vedení na stranu lásky a dobra. O chvíli později zahrává v domácím vápně rukou Dostál a kapitán z penalty navyšuje náskok. Spartička nepřestává hrát, Čvančarovu střelu vyráží Jedlička na roh....Ale pak už jen sleduje, jak ho Čvanči přeskakuje a dává na 4:1. Domácí branka z penalty po faulu Krejčího nic nekomplikuje, dál kontrolujem hru. Stále jsme hladoví, po perfektní nabídce Sadílka peláší sám na bránu Kuchta. A proměňuje. V nastavení dává razítko Minchev, přebere míč od Mabila, strká si ho mezi dva a posílá Jedličku na párek. Pěkná tečka za tím naším příběhem.

A nyní pojďme kus za kusem.

Kovář v bráně potvrzuje svou výkonnost. Na branky určitě mít nemohl, chycená penalta se vždy počítá. Asger vnáší do obrany klid, sbírá hlavy a uvolňuje nohy spoluhráčům. Viťas vedle něj je o level lepší hráč. I přes hloupou pentli předvedl další velmi dobrý výkon. Nebál se vyvážet, nahrávat kolmicema dopředu...Tohodle Viťase chceme! Láďa taky dozadu v pohodě, je to přirozenej šéf...A ta jeho bilance pěti vstřelenejch branek za 5 zápasů. Si klidně dál špekulujte, jestli je to šestka, osmička nebo stoper. Co ho dát na hrot? Ten jeho cupot před prvním gólem až na zadní tyč, to byla kurva atletika. Všimli jste si? Má instinkt, kluk jeden ušatá. A penaltičky od toho odfláklýho Panenky taky vypiloval....Jarda Zelený se mi tentokrát líbil. Nemazal se s tím, nevymejšlel....Rychle posouval míče. Měl prsty v dost narážečkách. Víc takových výkonů. Tomáš Wiesner toho měl tentokrát míň, ale k hejtu na něj se nepřidám. Prodloužení smlouvy beru jako uznání, že jsme to s Mejdrem nevyhráli. Pořád ale platí, že pokud chceme tímhle směrem hrát, musíme oba kraje řešit. Jarda s Tomášem jsou velmi dobré backupy, do základu chci víc. Čvančara není a nebude kraj. Přesto si své míče najde. Řešení má rychlá a fotbalová. Chápu, že ho chceme na hřišti mít. Dobrá práce. Haraslín opět patřil k nejlepším....Moc se mi líbí jeho spolupráce s Kairinenem, do který se často přidával i Zelený. A že občas vystřelí, místo aby hledal kolegu? To mne netrápí, nejlepší hráči byli vždycky chrti. Sadílek předvedl nádhernou přihrávku před brankou Kuchty. Celkově mi přišel o trošku lepší než proti Bolce, přesto se už těším, až bude na jeho místě Krejda, popř. Laci. A já bych se nebál tam strčit ani Kryštofa. Několik pokusů o dlouhý aut opět prokázalo, že tudy cesta nevede. Píšu to teda hlavně proto, aby mi to v blízké budoucnosti omlátili kluci o hlavu. U kopyt to vychází, proč by to nemohlo klapnout i u těch našich plejerů? Kaan nepotvrdil obavy odborníků, že ho zašlapou do míče. Když jsi fotbalista a dokážeš míč precizně odehrát z první, může kolem tebe běhat nafetovaných hovad třeba deset a nedostanou se k tobě. Líbí se mi, že se neštítí ani práce dozadu. Okamžitá rychlost není třeba. Když to máš v hlavě, umíš předvídat a nejsi línej na krok, uděláš své i dozadu. Chápu, že s poctivým Sadílkem v zádech se mu asi hraje líp. Každopádně pro mne je tenhle plejer nejlepší kauf od příchodu Kangy. Snad se s tímhle polibkem smrti popasuje....A nebude debil.
No a na konec Kuchtič....Mám takovej dojem, že Prchal to vzal od Babiše rovnou k němu. Tolik chvály, co se na něj (tentokrát aspoň zaslouženě) valí ze všech stran, od Vacka až po mimibazar....Velmi dobrý výkon. Jsem žádostiv, vidět jich do konce sezony ještě hodně. Protože kvůli tomu jsme ho brali. Střídající Mabil...Směrem dopředu jsem za. Krajní tahový hráč s návyky krajního tahovýho hráče. Nemám problém s pokaženou kličkou, nepovedeným centrem nebo střelou. Ale jestli ho učíme takový průnikovky směrem k naší bráně, to bych problém měl. Minchi s Lacim dostali málo času. Mladej Berbatov se blýskl parádní brankou. Je to prostě v něm. A teď se ho drží klika...Jen tak dál, Martine. Laci udělal vše co měl, nemám s ním problém a těším se na větší a větší minutáž. Víc střídajících se nám při pohodlném vedení na hřiště nedostalo. V tom bych viděl malou Brianovou hrubku. Musím ale uznat, že tempo zápasu bylo hodně vysoké a pro střídajícího frajera není zas tak jednoduchý do toho vstoupit. A o tom něco vím, nástupů z lavičky jsem zažil....A tempo sem nechytl za celou kariéru.

Brian a jeho tým ale krom téhle maličkosti potěšil. Připravovali jsme se na bojovný zápas. A nejen že nás to nepřekvapilo, my jsme i určovali ráz toho boje. V tom vidím velký dobrý. Stejně jako ve standardkách, to zlepšení logicky roste s kvalitou jejich exekutorů. Viděli jsme i vysoký presink. A dostali vysvětlení, proč jsme ho neviděli dřív....Ehm...Chápu snahu o vysvětlení, ale nesouhlasím. Když budem presovat v dostatečném počtu, donutíme k chybám každej tým v naší lize. Nikoliv jen ty, který primárně nenakopávaj. Ale zpátky k chvále....Po pěti letech máme fyzičku...To je nezpochybnitelný...A chápu, že s nedostatky v ní se dost blbě budují jakékoliv principy, s kterými Brian přišel. Takže se těším, že teď ta aplikace bude rychlejší a důraznější....

Hoši, tohle chutná!!! Díky.

Ostatní zápasy

V sobotním odpoledni mne chachaři uspali….Jablonec překvapil, zase se nám jednou připomenul Sejk. Dobrá práce, máte nečekaný body a není třeba se další týden někam zbytečně hnát. Tak na to, kluci, myslete…. Jinak klobouček před Tomášem Hübschmanem, škoda, že statistikové byli tentokrát přísní a branku zapsali za vlastní. Svědík pokračuje v nudě. Dle sestřihu se Liberec snažil, ale s tou koncovkou….Deset by měli mít těch útočníků. V nastavení po centru Kima rozhodl Mihálik a Slovácko už je na čtvrtým místě...Dost to vypovídá o konkurenci, když ligu začli brát vážně pět kol zpět….Zlín na Teplice vlítl, 2:0 po sedmnácti minutách. A Grigar nevinnej….Ale Lojza Hyčka, ten skluz nesmyslnej na rohu vápna, tohle přesně od zkušených borců chceš. Jedle měl na lavičce celý čtyři kusy do pole, z toho dvě děti. Osmiletej Pavel Šulc pak v 60.´snížil. Gratuluju, Tadeáši, k první ligové brance, to mám za to!!! Zlín tentokrát dvoubodový náskok neztratil a tak tam má Pavel Vrba první win. Dole to krom výhry Jablonce tak nějak šlape dle mých předpokladů….
Podvečer si Slávie nakonec poradila s Brnem...Ale koncert to nebyl a kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby se Ševčík ve zdi nevyhýbal míči….Berkovec teda za mne taky šílenej zákrok, ale co už….Slávie největší koncert předvedla v předzápasových rozhovorech, kdy jsme se dozvěděli jak skvěle vypadají všichni Hronci, Peši a Zaiferisové na tréninku...Aby zůstali na lavici. Tohle opíjení rohlikem na někoho platí? No, na Brno vlastně jo. Jen to byli nejmenovaní Ewerton s Burenem.

V nedělním odpoledni Pardubice dobyly Boleslav....Boleslavi na překonání Nity nestačilo ani 23 střel (11 na branku) a 14 rohů....Za což by si tamější Loučka měl nafackovat. Pardubice se tak příblížily na 4 body Českým Budějovicím. Ty v Plzni nebyly vůbec za sparing, naopak dost zlobily a moc nechybělo a dvoubrankové manko stáhly...Že budou v Plzni držet míč 62% hry a vyšlou 17 střel (8 na branku), to by mne ani ve snu nenapadlo. Plzni to nějak skřípe, navíc třeba 6 minutové nastavení při jednobrankovém vedení dost těžko pamatujou. Ze šlamastyky je vytáhl Květ, který se díky dvěma brankám dotáhl na čelo tabulky střelců k van Burenovi a Řezníčkovi. Když si vemu, že jim na paty šlapou Chorý s Teclem, je to úplně šílená tabulka. Koho by to před sezonou napadlo? Hradec dvakrát neudržel vedení v Olomouci, cením odpověď Matěje Koubka na mou kritiku z minulého týdne. Raději on, než Prekop. Olomouc má třetí remízu v řadě. Vzhledem k předvedeným výkonům asi málo....

Sampi se nám vybarvil, tedy vycomingoutoval nebo jak se to říká…Jeho věc. Doufám, že další týdny už bude na titulcích spíš skrz to, jak tam soupeřům sází banán za banánem. Určitě to pro něj není lehký. Zajímalo by mne, zda byl na marodce poslední měsíce kvůli tomu stresu? A jestli náš lékařský tým jako vždy zkoušel nasadit konzervativní léčbu....

Co nás čeká

Sparta - Jablonec

Základní otázka, kdo místo Čvančiho? Nabízí se Kryštof, který tam na podzim odehrál povedené zápasy. Dále Minchev, který má fakt formu. Já bych ale byl pro Mabila. Ať na kraji zálohy hraje krajní záložník....S Minchevem v základu bychom se prakticky vzdali možnosti to nějak oživit v průběhu zápasu. Navíc mu to do unavený obrany viditelně chutná víc. Jinak moc změn nečekám. I kdyby byl Filip připraven do zápasu (s čímž teda popravdě vůbec nepočítám), nějaký výrazný škatulata po výhře 6:2 venku nečekám. Ačkoliv bych v budoucnu rád viděl Krejdu místo Sádi a Filipa zpátky na place....Nejdůležitější bude potvrdit vítězství z Ďolíčku. Jablonec svádí k podcenění. Sice teď vyhrál v Ostravě, ale jinak hrajou fakt kulový. Mají problém s koncentrací, sbírají zbytečné karty. Do toho i docela slušná marodka....Jenže v lize proti nám mají sérii 4 zápasů bez prohry. Čas to ukončit. Bez milosti. Tak mi, kluci, zajistěte další klidné nedělní spaní!!!

Ostatní zápasy

V tomhle kole už nebude takový problém vybrat si dobrý zápas. Sobotní odpoledne začnu v Brně, Zbrojovka hostí Baník. Oba mají co napravovat, Brno mělo těžký los. Myslím, že s Baníkem neprohraje...A možná je i udolá. Čekám branky, od obou….Dále hraje Hradec s Boleslaví a Liberec s Olomoucí….Tam nikde moc branek nečekám, počkám až to někde pípne. Oboje plichty. Večer jede Slávie do Teplic. Jirka tentokrát určitě nenechá odpočívat opory...Protože je nemá. Slávie už měla nakročeno ke ztrátám, ale vždy ji podržel Kolář. Tak by zas jednou mohl něco vymyslet...Každopádně cokoliv jiného než výhra hostů by bylo obrovským překvapením.

V neděli se fakt těším na záchranářskou bitvu Pardubice-Zlín.....Mladíci proti dědkům, Kováč proti Vrbovi. Odvaha proti konzervě...Pustím si. Přeju Pardubicím. Mohlo by to už dole být pěkně vyrovnaný. Obzvlášť, když Budějovice hostí Bohemku. Ta má po neděli co napravovat, myslím, že to bude mít za tři body. A trefí se Drchy. Třetím odpoledním zápasem je Slovácko-Plzeň...Že by už i na Viktorii došlo? Něco mi ale říká, že po nepřesvědčivých výkonech tentokrát zahraje.

No a večer už se na Letný servíruje do druhého setu…...

majk


úvodní foto: sparta.cz


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Vítězství které nikdo nepamatuje aneb jak jsme rozstříleli Klokana v Ďolíčku - report z výhry Sparty na Bohemce

Fanoušek měsíce - Bruno Rossini

Co týden dal a dá jaro 2023 (3.díl)

Hřeje nebo studí? - report z výhry Sparty nad Mladou Boleslaví

Speciální edice trika Legendy Železné Sparty

Co týden dal a dá jaro 2023 (2.díl)

Co zima dala a tento týden dá jaro 2023 (1.díl)

Setkání fans s legendami 2023

Jak sobolí trus - report z utkání Sparta - 1. FC Norimberk

Začíná jarní část TIPOVAČKY 2022/2023!

Fanoušek měsíce - Ondra

Vyhlášení výsledků podzimní TIPOVAČKY 2022 a TIPOVAČKY k MS

Fanoušek měsíce - Bombito

Šťastné a sparťanské! A úspěšný rok 2023!

Fanoušek měsíce - dexíček

Fotbalová horečka - Fotbal v kraji bohyně Afrodity

Jedinečná éra skončila, děkujeme! Tohle bylo TOP 5 momentů!

Fanoušek měsíce - Jumbo1

Knížka SPARTA - 130 let fotbalové historie

Co týden dal a dá podzim 2022 (18.díl)

Usedlej fotřík on tour - report z výjezdu do Ostravy na Mol Cup

Auto pro Lukáška

Co týden dal a dá podzim 2022 (17.díl)

Narozky v mlze - report ze zápasu Sparta - České Budějovice

Díky za pomoc s přípravou a realizací chorea!

Jinej by se bál, my jdem dál - report ze zápasu Slovácko - Sparta

Prales tour - Do Újezda na klobásu

majk | 15.02.2023 06:40 Vstoupit do diskuze
2