majk | 08.03.2023 06:01

Vítězný pohár, vítězná liga, ztráty rivalů v tabulce....Mohlo to být lepší?

Co bylo

MOL CUP

Liberec-Sparta

Opravdu nemám ambice po týdnu extra hodnotit tento zápas. Vše podstatné napsal pan Novák v jednom z nejlepších článků, co tu kdy byl - Víte, co je „Kvintesence“?. A tak do lesa přihodím jen pár zkratkovitejch třísek.

První půle mi přišla z naší strany neuvěřitelně hloupá, terén a benevolentní sudí fotbal nepřipustili….Čekal bych, že na to zareagujeme dřív než v druhý půli. Ta však opět měla vysoké parametry, zejména po vystřídání Sádi s Kuchtou jsme se konečně přizpůsobili nevyhnutelnému. Ještě předtím ale přišla zase ukázka naší hlouposti....Je smutný, že až zahozená kopačka a chvíli na to další za kecy, byly první žluté v dost ostrém zápase….Kuchtič si vzal konečně má slova k srdci a přestal zahazovat šance. Na jeho sprinty podél celý tribuny na oslavu branky si rád zvyknu.....Pořád mne mrazí, když si vzpomenu, jak se nám takhle promenádoval ten zakrslík Malinský. Zajímalo by mne, jestli je souvislost jen v mé hlavě, nebo Kuchtič věděl.....Na konci Liberec využil podčíslení dva na čtyři a šlo se do prodloužení. V něm mohl (a měl) rozhodnout Sadílek, jenže kluci mají asi nějakou sázku, kdo trefí z větší blízkosti štangli. Jsem zvědav, kdo se k Panymu, Minchimu a Sáďovi ještě přidá....Pak jsme viděli v letošní sezoně už minimálně třetí kriminální zákrok na Daňka oceněný jen žlutou kartou. Varfolomejev si to asi spletl s bitvou o Bachmut. O ochraně hráčů se však dočtem pouze v Ponedělníku na Idnesu....Byl vůbec k tomu zápasu nějakej výstup naší Fevoluce???


Liberec to pak doklohnil do penalt. Ty suverénně načal Kara, který střídal pár minut předtím....I ostatní naši střelci byli naprosto v pohodě, Krejda, Kaan, Asger nedali Vliegenovi šanci. To už jsme byli v trháku, když si Červ koupil odpustek za nenáviděníhodnej výkon. Měl jsem souseda, jmenoval se Luba....Měl dlouhou, ale pro svou střelu docela přilnavou indiánskou přezdívku. Po třiceti metrech stále stoupá do výše....Musím přiznat, že ve mně byla malá dušička, když šel na pátou Kuchta. Pamatuju ze Slávie, jak je kopal nerad...Zahodil tak i možnost vyhrát krále střelců. Myslím, že se nakonec kvůli tomu dělil s Hložkem? Přesto i on posílá Vliegena na párek a máme hotovo. Bolelo to zase trochu jinak než ve Zlíně, důležitý ale je, že výsledek je stejnej. Výhra, postup. Žádná hegemonie se netvořila snadno...A řekl bych, že tyhle dílky se nám do něčeho hodně zajímavého skládaj....

Tak nakonec se pár polínek našlo...Jo a ještě jedno povzdechnutí tu mám...Úroveň přenosu ČT…. Příliš inteligentní expert ve studiu, komentátoři na úrovni. Jak nadávám na O2 a ještě míň na Nova Sport, tak je fakt dobře, že těmhle mamelukům zbejvaj už jenom zápasy Velká Strana – Pisoárky….Na víc to není.

Ostatní zápasy

Tak musím říct, že jsem čuměl s otevřenou hubou....Bohemka výhra na Slovácku a Budějovice po Hradci vyřazují i Brno....Tam se teda sestavy protočily trošku víc, přeci jen hrajou o záchranu. Králika v pozici střelce vystřídal Zajíc, je to pohárovej typ....Čekal jsem, že po svém úprku ze Slovácka bude jinde....Slávie nedala Vyškovu čuchnout, čekal jsem od nich víc. Tak uvidíme, co los, měl by být 10.3. Notičky asi rozesílá Česká pošta prostřednictvím Českých drah.

Liga

Sparta - Teplice

Rozumná rotace v sestavě, tak nějak si to představuju. Držet hráče připravený, zároveň nechat nějaký kusy odpočívat. Jedle na nás nastupuje s mladýma vlčákama a zhuštěným středem. Plán se mu bortí dřív, než zápas pořádně začal, v 6. minutě chytaj Dramého záda a na hřiště posílá Tadeáše Vachouška....To určitě není kus za kus. Teplice ani nedokážou zaplnit lavici, zůstává mu tam už jen kabinet zkušených kuriozit....Zápas nezačal v žádném bůhvíjakém tempu a vlastně se do něj ani nikdy nedostal. Nebylo totiž moc proč. Sérii rohů Laciho ještě nevyužíváme, pak si ale Sadílek perfektně zpracovává aut Mejdra a dává Kuchtovi delikatesu. Dlouhý aut je out, zpracovávajícího auta budu mít radši. Na další branku nečekáme ani deset minut. Laçiho roh prodlužuje Panák a osamocený Čvančara zvyšuje. O pět minut později ukončil zápas Gning. Byl jsem na něj zvědav, proti Slávii se mi moc líbil. Proti nám měl ale jen jeden nedobře zakončený průnik po straně a pak divadlo. Žlutá za faul, nekončící komentáře k rozhodčímu a na závěr zatleskání. Druhá žlutá, pac a pusu.... Jako blbý, když to srovnám s procházejícíma vraždama na Daňka....Jenže on mi tleská nad hlavou a já mám dělat, že to nevidim? Ne, Gning má do velikosti Jirky Němce opravdu daleko. Když jsme u Němýho, musím všechny informovat, že Schalke vyhrálo v Bundeslize venku poprvé od listopadu 2019....Na 38. pokus a už není poslední...Jo, nezajímá vás to, ale to mou radost nesnižuje. Zpátky na Letnou....Málem jsme kopali penaltu. Jenže už najednou nejde o to, kde kontakt končí, ale o to, kde začal....A tak z penalty opět nic není. V týhle situaci vem to čert, ale pořád se nám to tak nějak protiVaří, že jo....Ani druhá půle nenabízí nějakou boží podívanou. Já jsem dalek toho to kritizovat. Většina frajerů má v nohách menší čí větší porci ze 140 minutového poháru, soupeř je neškodný, vedem a kontrolujem. Nemám problém. Abych měl, když se mi trefuje nejvyšší Sparta kurs na hřišti....Teda Asger. Pak se opět připomíná Kuchtič, Mabilovu hlavičku si perfektně zpracovává a posílá žíni, kterou zastavuje až síť. To byl světovej moment, bravo, Honzo!!! V samotném závěru věnuje Babacaru Sy branku Vitík, ve spolupráci s Panákem. Nějak se nám ty mindy množej, Marťas....Po zápase, zatímco Jedle vysvětluje, jak bude po nedělním volnu řešit situaci s Gningem, Teplice už vyvěšují na web článek o jeho odvolání. Je vůbec možný, že byl Jarošík ten den jedinej člověk v Praze, který nevěděl, že po prohře končí? Jo, v Teplicích je možný všechno....Hola hola, druhá liga volá....A chybět nebudete. Káně si na párek může zajet i s béčkem....

Matěj Kovář byl blízko k nule. Ovšem neměl jak se o ní zasloužit a tak mu Viťas srazil hřebínek. Na lavici tentokrát zůstal Krejda a nemělo to vliv. Ideální stav, mít 4 velmi dobrý kusy na 3 posty. Jsem zvědav, jaký kolotoč připraví Priske na Baník. Počítám, že tam bude chtít mít Láďu na place. Jarda Zelený pokračuje v nenápadných, ale vysoce kvalitních výkonech. K nápadnosti chybí jen produktivita. Tu už asi nikdo nečekáme od Honzy Mejdra....Ten kluk je bohužel v současnosti nejslabším článkem základu. Naštěstí už jsme ve fázi, kdy mu tým pomůže. Přesto se těším na Wiesiho. Střed hřiště....V krátkém sledu jsme viděli všechny možné (sorry, Davide Pavelko) kombinace. Nejlíp z nich vychází Sáďa. Řekl bych, že v kombinaci s Kaanem je defenzivnější. Qazim mu zase v tý práci dozadu uleví víc a on vystrkuje růžky. Moc dobrý vědět, opět bych řekl tři super kousci na dva fleky, tak se staví mančaft, Roso!!! Útočný trojzubec dál bodá. Kuchta hraje opcohodně a konečně proměňuje šance. Čvanči byl zklamanej z výkonu, ale branka se počítá a určitě to mančaftu vrátí dřív než později. Haraslín je stále vidět, nějak nám ale klesá úspěšnost a produktivita. Ze střídajících měl první světlý moment v ostrém zápase Mabil, většinu dalších akcí ale opět zabil. KKK (Kuba, Kaan, Kara) se přizpůsobili tempu, s jejich individuální technikou nebyl s míčem problém. I Wiesner zapadl.

Jak říkám, nebyl to žádný výkon k juchání. Ale není to tak dávno, co jsme dost často našli způsob, jak takový zápas dovést k remize. A tak bych krotil přísnost a před důležitým zápasem v Ostravě kluky spíš povzbudil.

Ostatní zápasy

Ligu odstartovala čtveřice zápasů v sobotu ve tři. Všem je to úplně u prdele, já bych ale s Dušanem rád hodil řeč. Člověk aby se rozkrájel, úplně zbytečně. Přesto nejvyšší pozornost zůstala v Plzni, Viktorku nejprve podržel Staněk, pak šla zaslouženě do vedení. Jenže pak se Sigma utrhla, Růsek stáhl celou obranu s sebou na přední tyč a Chytil tak poprvé skóroval za Slávii. Divný jaro v Plzni, opravdu...Jak jsem říkal Sigmě, že touhle remízou bych se bavil, tak bych rád totéž vzkázal před příštím kole do Plzně. Pardubice měly skvělý nástup do zápasu. Malej Rum přes hlavu už ve 3. minutě otvírá skore. Škoda, že o deset minut později mířil Janošek jen do tyče. Baník se pak zvedl, ovšem ke gólu mu pomohla až penalta....Ehm, kolikátá už proti Pardubicím? Ptám se pro kamaráda....Jasně, nikomu moc půlkoně žíly nervou, ale není toho nějak moc? Byla ruka nastřelená z blízka, dálky, proti přirozenýmu pohybu? Vlastně nevím, žádnou větší reportéřinu jsem o této situaci nečetl...Každopádně bod s Baníkem zní dobře, já jim ale věřil na víc. Jablonec po trapném výkonu na Spartě naděluje čtyřky. Tleskám nohama....Hradec sice vedl, když Novotnému připravil branku Ryneš. Ale v druhý půli se ukázalo, že severní vítr je krutý. V roli falešného vrchního dvougólovej Honza Chramosta, další branku připisuje i Polidar...Dobře, Matěji. Dvě červený pro Hradec a dvě neproměněné penalty Jablonce (Vašku!!!) dávaj vědět, že to mohla být zajímavá podívaná. Nevím, díky, Dušane. Celý čtvrtmonitor jsem věnoval i Brnu se Zlínem....Feel mi nelhal, ovšem Hrubý s Kozákem odmítli navýšit vedení Zlína. Brno opticky lepší, Zlín měl ale větší šance. A tak za Řezníčkovu další trefu zajišťující bod musí být Brno nakonec ještě vděčné. Jo, začínám mít hodně jasno. Pokud se Zlín a zejména Pardubice nedostanou z barážových pozic, zachráněj to v suchým triku i z nich. A poslední budou Teplice, i kdyby měnily trenéra kolo co kolo. Myslel jsem si teda na Budějovice....Jenže ty smázly zlo a tak zaslouží nějakou ochranu. Quadriho vítám mezi hvězdy ligy. Jak mu predikovali Nikl se Zápotočným. A definitivně si z této dvojice přestávám dělat prdel. Neznal jsem vás, sorry jako. Budějovice vědí, co chtějí hrát, umí uzpůsobit styl soupeři a svému materiálu. V Příbrami to asi nebyla náhoda. Začnu vás brát vážně, i když nějakou skepsi sis, Zápo, za své výkony v našem dresu prostě vysloužil. Ale zkusím se od toho oprostit. Super týden od vás! Po Pavlu Vrbovi byl na Denisku ošklivej i vzorňák Jindra Kšiltovka....Až se divím, že se Tvrdík na Twitteru neomluvil. Dobrá práce, Denisko, bez vykolejení pokračování v (určitě dlouho připravenejch) věcnejch otázkách. Ten pokrok od kuňkající žabičky je tam nezpochybnitelnej....

Odpolední zápasy mne bohužel minuly. Jo, když je pět zápasů 0:0, to koukám od rána do večera. Bohemka trojka v Liberci, úprk Drchala a dvakrát Matouška....Tam asi byli chlapci ještě trošku zadejchaní, ne? Na Slovácku se zase jednou připomenul Sinyavskiy...1+1=3 body. Za mne strašně zajímavej hráč, škoda, že není schopnej vysoký standard držet. Za Boleslav branka Jawo, od toho taky čekám velký věci. Btw. složení útoku Kušej-Jawo mi přijde učebnicový...Jsem zvědav, co z toho bude. Sorry, Ladro....

Béčko

Už běží druhá půle Lazia a bude článek od Roba....Takže opět jen pár bodíků.....Petr Janoušek. Jméno jsem znal, projev v rozhovoru mne hodně překvapil. Naprosto pozitivně. Věcný, přímý, za fráze se neschovávající. Projev béčka roven áčku. Věc, po které volám roky, šla přes zimu zařídit. Vytížení kluků z lavičky áčka přinášející nezpochybnitelný přínos na hřišti. Velmi dobře, Kryštofe, Minchi, Karo...Ale i Patriku nebo Vorle...Až se bojím, jaký mi ta Sparta začíná dávat smysl. Že to ale trvalo. Jo a porážka Slávie s Bořilem.....To chutná vždycky. To vůbec nebylo ztracený odpoledne, jen škoda, že druhou ligu nevysílá třeba Barrandov TV. I když i tam byl po tom poháru mírný progres.

Co nás čeká

Baník - Sparta

Ano. Baník se proti nám vždycky vyhecuje, zápasy tam jsou těžký a bolej. Já se ale nebojím. Jsme na vlně a máme šanci se dostat aspoň na pár hodin na první místo...Takhle na jaře, to už si skoro nepamatuju. Takže hodně věřím, že nastavená vlna ještě chvíli pofrčí. Baník patří herně k nejhorším týmům ligy, netřeba si lhát do kapsy. Jména tak špatný nemá, ovšem na lavici pometlo. Ten to teď dost točí, ale ne a ne se trefit. A tak to bude zase jen o nás. Máme cca 15 kousků hodných okamžitého zařazení do základu. Jsem zvědav, jak to Brian postaví. Čekám návrat LK37 na úkor Panyho. Rotace těchhle dvou mi dává vzhledem k pevnosti jejich zdraví největší smysl. Viťas by možná zasloužil malou držkovou, jenže zrovna v Ostravě bych jeho tvořivost na hřišti chtěl. A Asger je tmel, ten podle mne hrát musí. Střed zálohy....Kdo vedle Sádi? Za mne Kaan, ufotbaloval bych je a Laçiho to pak pustil dohlídat. Jarda Zelený je teď asi bez konkurence, na druhé straně chci Wiesiho. Spoustu lidí teď asi překvapím, ale popřemejšlel bych o změně na kraji zálohy. Myslím, že Kryštof by si teď základ zasloužil...Jenže na čí úkor? Já bych ve jménu rotace nechal na lavici Šula....Kdyby to nešlo, je to frajer, co může po svém vstupu do zápasu změnit vývoj utkání. A jak by mu to v jeho fazoně chutnalo do unavenější obrany? Čvančiho bych nechal, obávám se, že by jeho absence oslabila Kuchtiče....A Minchev tam může potom jít za kohokoliv z nich. Už naštěstí neplatí, že si postavením Kuchtiče s Čvančim zavíráme jakoukoliv možnost obměnit útok...Těžký, ale je to na Brianovi....Závidím a přeju šťastnou ruku. A chci tři bodíky......

Ostatní zápasy

Ve stejný čas jako Sparta v Ostravě vykopává ligu Sigma s Budějovicema. Překvapí někoho kříž? Na Letný pak čekám výhru Zlína nad Hradcem. Votroci mne na jaře moc nebaví. Večer v Edenu Slávie s Plzní. Asi jednička, v Edenu to Slávii ještě jde....Jsem zvědavej, kam bude nakloněná rovina. Každá ztráta každýho dobrá, byl bych ale za kříž. Nedělní odpoledne slibuje......Velkou nudu. Jablonec asi Slovácku čtyřku nedá. Šohajové ligu imho nějak došolichaj na čtvrtým místě. Jablonec ještě nemá vyhráno. Těžký zápas, další remiza. Boleslav si poradí s Libercem, zajímá mne Kušej, Jawo...Ale velkej špíl nečekám. To určitě nebude ani v Teplicích, myslím, že ten chaos tam Zbrojovka nepodcení. A po ztrátě se Zlínem tam vyhraje. Večerní dohrávku si pustím. Klokani jedou nad plán, Pardubice hrajou zespoda nejlepší fotbal. Mohlo by to bejt fajn, věřím v neprohru hostů. A těším se na Drchyho a Nițu....

Béčko

Úplně jiná situace než v pondělí. Béčko hraje v sobotu ve 14:30 ve Vlašimi, jen o půl hodiny později nastupuje áčko v Ostravě. Jsem hodně zvědav na sestavy, kolik si Brian nechá možností na lavici (čekám, že všechny, pro každej případ). I tak ten začátek béčku dám, protože mne zajímá, jestli Janoušek udrží nastavené principy z pondělka i s méně kvalitním materiálem. Doufám, že ano.

Dočetli jste až sem? Zase mi nějak ujela ruka....Jenže když se daří, jde to všechno tak nějak samo. Znáte to....Tak snad si za týden budeme moc pískat dál......

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Jak jsme "ukončili" teplickou štaci Jirky Jarošíka - report z výhry Sparty nad Teplicemi

Víte, co je „Kvintesence“? - report z výjezdu na Mol Cup do Liberce

Co týden dal a dá jaro 2023 (6.díl)

Co týden dal a dá jaro 2023 (5.díl)

Nic náhodě - report z výhry Sparty nad Jabloncem na Letné

Vítězství které nikdo nepamatuje aneb jak jsme rozstříleli Klokana v Ďolíčku - report z výhry Sparty na Bohemce

Fanoušek měsíce - Bruno Rossini

Co týden dal a dá jaro 2023 (3.díl)

Hřeje nebo studí? - report z výhry Sparty nad Mladou Boleslaví

Speciální edice trika Legendy Železné Sparty

Co týden dal a dá jaro 2023 (2.díl)

Co zima dala a tento týden dá jaro 2023 (1.díl)

Setkání fans s legendami 2023

Jak sobolí trus - report z utkání Sparta - 1. FC Norimberk

Začíná jarní část TIPOVAČKY 2022/2023!

Fanoušek měsíce - Ondra

Vyhlášení výsledků podzimní TIPOVAČKY 2022 a TIPOVAČKY k MS

Fanoušek měsíce - Bombito

Šťastné a sparťanské! A úspěšný rok 2023!

Fanoušek měsíce - dexíček

Fotbalová horečka - Fotbal v kraji bohyně Afrodity

Jedinečná éra skončila, děkujeme! Tohle bylo TOP 5 momentů!

Fanoušek měsíce - Jumbo1

Knížka SPARTA - 130 let fotbalové historie

Co týden dal a dá podzim 2022 (18.díl)

Usedlej fotřík on tour - report z výjezdu do Ostravy na Mol Cup

majk | 08.03.2023 06:01 Vstoupit do diskuze
4