majk | 14.03.2023 07:07

Jedeme, Sparta, jedeme....Další výhra v suchym prosněháňkovaným triku.

Baník - Sparta

Takhle teda jo.....3:0 venku, další dvě přihlášky do štangle roku a kupa nevyužitých šancí. V pohodě uhlídanejch bambilion rohů domácích, ještě zahozené úniky Haraslína, Čvančary...Mohl tu klidně být další seťák. Ale popořadě. Baník nezačal zle, pár rohů, ovšem bez ohrožení. Když získali dojem, že to dneska půjde, zatloukla Sparta dvě morové rány. Laštůvka rozehrává na Kaloče, Sáďa získává míč a dává Kuchtovi před prázdnou. Jo, tak nějak se chceš dostat z krize, postupnou rozehrávkou odzadu. Tleskám nohama moderním trendům. Aby nebylo o zápase pochyb, kouří Zelený lehkým pasem na Haraslína celou pravou stranu Baníku a Šulo pěknou kolmicí posílá Čvančaru samotnýho na bránu. Uklízí bez problémů a opět se běží slavit ke kotli. Pak si oba týmy berou timeout, aby nám v posledních deseti minutách předvedly pěkný tóčo. Šín naštěstí z dobré pozice mine, Vitíka vychytává Laštůvka....Jak se tam, kurva, Martin do týhle pozice vůbec dostal? Není čas řešit, Almásiho hlavu chytá Kovář. V závěru ještě pálí k tyči další chachar, jenže tam to jistí Jarda Zelený.....Hapal tam někde vidí jasnou penaltu, já s ním jako vždy určitě nesouhlasím. Baník si vybral svou nejlepší pasáž, v druhý půli už se k takovému tlaku nedostane. Naopak může být rád, že Čvančarova branka z 51. je tou poslední v zápase. K parádnímu zákroku donutí ještě Kováře Klíma. Sparta stále hrozí, chybí asi jen trocha vůle chtít dávat další branky. Za mne cajk, máte, hoši, splněno. Chtěl bych se ohradit proti kritice rozhodčího na foru. Orel mi přišel hodně přesný. Nenechal zápas zvrhnout v jatka, první ostrej zásah Sanneha na Šula řešil okamžitě žlutou, to samé předvedl v druhém poločase po faulu Bitriho. Ano, můžem polemizovat o žluté pro Čvančaru, jenže když tam frajer sprintuje dvacet metrů uklidňovat situaci....Ukažte mi svět, kde to funguje. I Minchiho žlutá patří do kategorie hloupých. Jsem zvyklej, řekl bych, že je to naše hloupost. Za mne Orel OK, ostrej zápas nenechal jít za hranu, přesto ho dokázal uřídit v tempu. Pískat nás frajeři v tomhle trendu do konce ligy, neměl bych problém.

A co naše sestava? Matěj si tu nulu tentokrát zasloužil, tak mu do toho nikdo nehodil vidle. Měl minimálně dva velmi dobré zákroky. Zaslouží pochvalu i díky němu nedostal Baník myšlenky na nějaký nadechnutí se. Obrana se mi líbila, Asger je prostě strážnej maják, přitom bych řekl, že Klíma, Almási i Tijani patří co do soubojovosti k nejtěžším soupeřům v lize. A stejně byli druzí, třetí, čtvrtí.....Viťas mi přišel opatrnější, myslím, že dostal po Teplicích fén. Kde se vzal na tom hrotu, jsem pořád nepochopil. Láďa předvedl taky dobrej výkon bez výpadků. Umí ve správnej čas přitvrdit a pak se z tý mely nenápadně vypařit. A někdy se tam naopak rád přidá. Za mne příkladná kapitánská práce. Doba, kdy každý jeho souboj smrděl kartou, je, zdá se, konečně pryč. Jarda Zelený má super zákrok u tyče, nejsem si teď jistej, jestli to nebyl i proti Teplicím on, kdo vykopával....Dobrej zvyk. Ačkoli mne napadá, že to byl minule asi Filip....Sorry, Pany. U Honzy Mejdra platí, že ho tým drží na nějaký úrovni. Nebaví mne, odráží se to od něj jak od zdi....I za ten faul si může sám, to zpracování míče před tím soubojem bylo druholigový. Abych jenom nehanil, líbí se mi, že dokáže využít postavu a postavit se k soubojům. Přesto platí, že je to v současnosti náš nejbolavější post....Wiesner není taky žádná hitparáda, ale celkově lepší....Rád bych viděl, že Brian za rozhodnutých stavů hledá alternativy, protože bych ten post chtěl mít pro letní evropské kvalifikace pořešenej podstatně líp. Sadílkova dominance ve středu pokračuje. A umí vystrčit růžky i vedle Kaana....Čekám nominaci do repre, zaslouženou. Kaanův dloubák před třetí brankou? Bože, jak jednoduše to vypadá...Ale nejsem si jistej, že je toho schopno moc hráčů v naší lize. Velmi rychlé vyhodnocení situace a velmi precizní provedení. Na to se zvyká hodně snadno. Čvančara opět velmi dobrý výkon. Že chrtil a šel za hattrickem? Přišlo mi, že Kuchtič byl docela dobře hlídán, nevyčítám mu, že to zkusil. Šulo měl hodně silný začátek, bylo na něj dost faulů, myslím, že minimálně dvě žlutý....Taky odmítl skorovat, ale platný byl naprosto nezpochybnitelně. Kuchta zřejmě překračuje opcohodné výkony. Začíná být nepostradatelným...Nejen, že má prsty ve většině ofenzivních akcí, startuje i naší defenzivu. Chvíli to trvalo, ale konečně odevzdává to, proč jsme ho dělali. A tak trochu se obávám, že on je právě teď jediným opravdu nenahraditelným hráčem. Dane, otvírej kešeni, tohle může být otázka života a smrti. Střídající hráči tentokrát zapadli. Wiesner mne proti Mejdrovi uklidňuje. Minchev s Daňkem bych řekl o chlup lepší než Qazim s Kubou. Ale v tom tempu a nastavení zápasu to bylo těžký pro všechny. A tak je fajn, že se aspoň proběhli. Věřím, že zápasy, který nám lavička pomůže zlomit, ještě přijdou......

Brian v rozhovoru opět výbornej. Deniska si taky zasloužila jedno klidné odpoledne. Trošku mne zarazilo chválení discipliny. Předpokládám, že tím myslel disciplínu stran plnění pokynů na hřišti. Protože jestli mne něco na současný Spartě fakt štve, jsou to zápas co zápas se opakující stupidní karty. Vzpomeňte si na mne v nadstavbě.....

Ostatní zápasy

Budějovice dostaly trojku v Olomouci....Vše se tak nějak sesypalo po hloupý červený kartě. Rychlý dvě branky a třetí na cestu....Štve mne, že jsem minulý týden zapomenul použít, že Olomouc konečně vyndala Trefila....Stoppen Go do první šestky. Za zmínku stojí i návrat Martina Pospíšila do Olomouce, už hrál v základu. Měl jsem ho vždycky rád, je to fotbalista....Vedle lize dominujícího (jak jsem se dozvěděl na fóru) Růska byl ale hlavní postavou Vodháněl....Ten měl taky našlápnuto k lepší kariéře. Zlínu doma nestačilo ani dvakrát vést. Nakonec můžou Triniti být rádi za bod, protože v naprostém závěru Hradec šíleným způsobem nedotáhl poslední šanci. Koubek no....Je fajn, že Hradec získal bodík, mohli by být tenhle týden míň ostražitý. Vrbův soubor opět dohrával v deseti. Chvíli, ale přece...Má to tam Pavel hodně těžký. Večerní "šlágr" kola byl teda pěknej hnůj. Chtěl bych vědět, co se Jindrovi celý týden honilo v kšiltovce, že na Bílka vytáhl dvě defenzivní dřeva, třetí posune na stopera a do útoku dá Standu Tecla, aby si jako Plzeň byla naprosto jistá, že ji nic nehrozí. Zkusím udefenznit Bílka, tomu říkám plán. O půli se jim však rozsvítilo, druhá půle byla jednoznačná dominance. Naklánět rovinu nebylo třeba. Trvalo to, ale Slávie zaslouženě otočila. Každopádně čím větší zápas, tím víc v tom Jindra plave....Už se těším na jejich kvaldu do Konferenční ligy. Kolem zápasu bylo dost rušno už v týdnu. Asi nějaká módní západní vlna. Ale aby ligu kultivovala dvojice Tvrdík-Šádek....To je teda chucpe. Vždycky jsem chtěl tohle slovo použít do článku.

Nedělní program se nám zdrcl o zápas Jablonec-Slovácko. Tam už bylo v sobotu jasný, že se v neděli nebude moct hrát. Pro lidi i kluby určitě lepší varianta, než tam tajtrdlíkovat v dresech. Přesto, že podmínky v Jablonci jsou těžký, si myslím, že by to klub s vyhříváním nějak zvládnout měl....Ačkoliv je fakt, že odehranej zápas s Teplicema, to mohl zase na půlroku zrakvit. No, ještěže už tam nejedem. Druhý tým ze severu se taky potýkal s hurikánem. Boleslavským. Jawo mi udělal radost, když potvrdil má slova z minulého týdne. Jen Tomáš Ladra se přihlásil o slovo, asi abych moc nezpychl. Chválím. Myslím, že Liberci jsme vítězným rozstřelem ukončili sezonu. Ale třeba šetří síly na příští kolo....Chtěl jsem dát šanci Brnu v Teplicích. Ale oba mne během půle uspali. Závěr mohl být psina, nevím, nehledal jsem. Ani jeden mi za to nestojí. Plán cvajlík Teplice běží. Nová identita se jim tam bude hodit. Ve večerním "šlágru" kola mne Pardubice po dlouhé době opravdu zklamaly. Na hřišti chtěl vyhrát jen jeden tým. A po zásluze vyhrál. Slabší chvilku si vybral i Florin. Asi lepší v tento moment, než kdyby je to jindy mělo stát výhru. Věřím, že šlo jen o ojedinělý výpadek a příští kolo zaberou.

Béčko

Zápas ve Vlašimi mne nakonec úplně minul. Asi dobře, trojka není moc lichotivá. Pořád věřím, že béčko bude v pohodě a doma si to ukope s prstem víte kde. Kvituju, že hráli Goljan, Kamenović, Kaštánek, Večerka....Než aby absolvovali výlet do Ostravy. Trochu mne děsí, že při avizovaném přetlaku brankářských talentů nám tam chytá Heča....Vysvětluju si to důležitostí boje o záchranu a sázkou na zkušenost....Přesto tak nějak doufám, že se to rychle změní.

Co nás čeká

Hradec Králové - Sparta

Miluju, když Sparta začíná ligové kolo. Teda, když ho začíná výhrou. Pak se mi na ty další šmejdy tak nějak klidněji kouká....Nevidím důvod, proč by to toto kolo mělo být jinak. Hradec je stínem loňského Hradce. Sem tam nějaký bod sebere spíš venku. Na jaře tam vyhrála Bohemka, Jablonec i Boleslav....V Boleslavi, ale venku.....Dochází jim? Bude to opět zápas čistě jen o nás. Věřím v Brianovu volbu, má kde brát. Těším se na další klidné odpoledne. A věřím i v prodloužení série s 3+ vstřelenýma brankama.

Ostatní zápasy

Ke Spartě si před startem Bundesligy dám asi půlhoďku v Budějovicích. Jsem zvědav, s čím na Baník vyrukujou. A jak hluboko má Pavel Hapal dno. 5 bodů za 7 kol, začíná to smrdět smskou. Vůbec bych se nedivil, kdyby je Budějovice udělaly a progresivní Luděk Mikloško zase nezjistil, že v klubu chybí energie. Večer se podívám, jestli už náhodou nezůstanem na špici. Psal jsem výše, že Libe podle mne pro letošek dohrál. A že by je Kozel vyburcoval zrovna proti svejm se mi dvakrát nezdá. Zkusím osvědčenou taktiku a řeknu, že nevím co by se muselo stát, aby tam Slávie něco ztratila....Pustim si, s Červíkem pochybností.

Neděli začnu určitě v Pardubicích. Ti mají po Bohemce co napravovat a neumím si představit lepšího soupeře. Ano, mají Teplice. Oba můžou mít pocit, že jim rozhodčí z posledního kola mají co vracet. Jsem zvědav, jakou roli v tomhle zápase bude hrát fevoluce. Pokud žádnou, jsem přesvědčenej o výhře Pardubic. A že se na dno už nevrátěj. Tomuto zápasu dělají v mých očích slabší sparing zápasy Brno-Jablonec a Slovácko-Zlín. Moravské derby je za mne trojtipové, rozhodne první branka a jestli Zlín někdy dohraje v jedenácti. Nakonec to asi na kvalitu domácí urvou, ale žádnej koncert nečekám. Zajímavější mi přijde zápas v Brně. Jablonec má po zápase s náma pěknou sérii, Zbrojovka už má taky, trochu nenápadně, čtyři zápasy bez prohry. Udržet prostřední skupinu bude pro oba těžká, ale ne neřešitelná písemka. Myslím, že si to remízou neulehčí ani jeden. Večer hostí Plzeň Bohemku....No, jaro Plzně je hrozně divný. Ale vrátil se jim Kalvach, uzdravil Kliment, připraven je Vydra....Bohemka přesto bude kousat, hraje nad plán a nemá proč se z toho posrat. Vůbec bych se nedivil, kdybychom po tomhle kole měli na třetí místo polštářek.....

Béčko

Dobře nacvičenej los, áčko bude po zápase, před náma reprepauza. Čekám větší zapojení nevyužítých áčkařů a podobný přínos jako v derby béček. Krásnej program na nedělní dopoledne, určitě si pustím. A budu počítat fíky v brance Chrudimi...

Tak si tento týden užijme, pak si můžem během reprepauzy zaslouženě dáchnout......

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Maminka má vždycky pravdu - report z výjezdu na ligová zápas Baník - Sparta

Béčko vládne Prazer - report ze zápasu Sparta B - slavia B

Co týden dal a dá jaro 2023 (7.díl)

Jak jsme "ukončili" teplickou štaci Jirky Jarošíka - report z výhry Sparty nad Teplicemi

Víte, co je „Kvintesence“? - report z výjezdu na Mol Cup do Liberce

Co týden dal a dá jaro 2023 (6.díl)

Co týden dal a dá jaro 2023 (5.díl)

Nic náhodě - report z výhry Sparty nad Jabloncem na Letné

Vítězství které nikdo nepamatuje aneb jak jsme rozstříleli Klokana v Ďolíčku - report z výhry Sparty na Bohemce

Fanoušek měsíce - Bruno Rossini

Co týden dal a dá jaro 2023 (3.díl)

Hřeje nebo studí? - report z výhry Sparty nad Mladou Boleslaví

Speciální edice trika Legendy Železné Sparty

Co týden dal a dá jaro 2023 (2.díl)

Co zima dala a tento týden dá jaro 2023 (1.díl)

Setkání fans s legendami 2023

Jak sobolí trus - report z utkání Sparta - 1. FC Norimberk

Začíná jarní část TIPOVAČKY 2022/2023!

Fanoušek měsíce - Ondra

Vyhlášení výsledků podzimní TIPOVAČKY 2022 a TIPOVAČKY k MS

Fanoušek měsíce - Bombito

Šťastné a sparťanské! A úspěšný rok 2023!

Fanoušek měsíce - dexíček

Fotbalová horečka - Fotbal v kraji bohyně Afrodity

Jedinečná éra skončila, děkujeme! Tohle bylo TOP 5 momentů!

Fanoušek měsíce - Jumbo1

Knížka SPARTA - 130 let fotbalové historie

Co týden dal a dá podzim 2022 (18.díl)

Usedlej fotřík on tour - report z výjezdu do Ostravy na Mol Cup

majk | 14.03.2023 07:07 Vstoupit do diskuze
7