majk | 25.04.2023 06:21

....A hlavně, prosím, bez remíz!!! Touto větou jsem končil poslední týdeník. Máme doma interní soutěž o mužstvo víkendu, pravidelně se nám do ní kvalifikuje Sparta, já si tam nominuju Schalkánka a tatík Arsenal.....Byl to bídnej víkend, Arsenal je u nás mužstvo víkendu...Ale jediný Schalke mi splnilo přání, takže děkuju.....

Co bylo

Slovácko - Sparta

Zápas jsem viděl hodně po oku, posledních 15 minut první a větší část druhé půle na mobilu těsně vedle grilu s klobásama a ve společnosti kupy lidí....Takže jsem z toho moc samozřejmě neměl. Přišlo mi, že mám nakloněnej mobil, protože jsem viděl hrát jen jeden tým a před jedinou brankou. To se mi líbilo. Na zápasy ze záznamu nikdy nekoukám, hraje se toho tolik a živě, že je to pro mne fakt ztráta času. Kor, když vím, že nevyhrajem. Ještě než si pustím sestřiha, mám myšlenku ke změně v základní sestavě. To, že nikdo neví, co s Čvančim je a kdy bude ready, mne moc neuráží, je zbytečný vykládat karty před posledním týdnem, či dokonce nadstavbou. Z šance pro Karu jsem byl pochopitelně nadšenej....Jenom doufám, že bude pokračovat. Ono totiž vytáhnout frajera po dvou měsících z klobouku, nasadit ho do těžkého zápasu, může být dosti dvojsečné. Šance super, znamení, že se s ním počítá a že asi něco dělá dobře. Jenže jestli po tomhle ojedinělém pokusu přijde překvapení, že zápas pro nás nezlomil, tudíž zklamal a bude zase dva měsíce v klobouku, nejde o nic jinýho než falešnou šanci a odstřel. Jsem dalek toho, si myslet, že to tak Brian mínil, ale zvedám varovný prst...

Z reakcí na fóru a koneckonců i ze sestřihu to vypadá, že jsme opět nechytli začátek....Tady má Brian určitě prostor ke zlepšení. První šanci ještě Juroškovi Matěj chytil. Když se mi ozvalo hmmm Livesport a viděl jsem Kovář vlastní, čekal jsem to horší. Tohle se prostě stává, ne každej zápas, ale stává....Prudká střela, snaha o zákrok, těžko vyčítat, že neuhl. Bejt tam jebač typu Laštůvka, tak by si to sice nesrazil, protože už by na velkém vápně někoho pucoval, ale on by to tam zase Juroška doklep...Větší problém vidím v tom, že nebylo do půle vyrovnáno. Lépe řečeno do pěti minut....Kuchtova tyč je přesně to, co musí stomilionovej frajer uklízet. Sakra, nepsal jsem to minulej týden? Následné břevno bych mu nevyčítal, to řešil dobře a chybělo fakt málo. Stejně jako Karově střele a Krejdově hlavě....Opět Kairinenův roh....Tohle prostě funguje. Když si v hlavě prolítnu poslední zápasy na Slovácku, vůbec si takový šance nevybavuju. Takže progres tam rozhodně je. Druhá půle začla, jak první skončila, Nguyen vychytává opět aktivního Haraslína. Pak už přichází po faulu na něj jasná penalta. Já se vám na nějaký dobroserství můžu zvysoka, jestli předtím byl nebo nebyl minikontakt s míčem, je mi fakt buřt a stokrát jsem se už dočetl, že na tom nezáleží, když to končí kontaktem s útočícím hráčem. Láďova penalta opět jistotka, bál jsem se, že po odchodu Hancka budem trpět....A v závěru vraždil Mabil....Na posranýho i hajzl spadne...Škoda. Není první ani poslední, kdo v závěru zahodil výhru. Pamatujete na Panyho v Olomouci? Nasazování Mabila mne pořád nechává klidným....Nebudu to psát každej týden. Křídla makaj nejvíc a prostě těch 90 minut nedaj. Když jsme neměli lepší náhradu před týdnem, těžko ji budem mít dnes. A možná vás překvapím, ale nebudem ji mít ani za týden. Tak si ty kule přestaňte rvát....Když si vzpomenu na situaci před rokem, můžem si stále pískat....Závěr? Viděl jsem tlak jednoho týmu, viděl jsem 6 šancí proti 2. Našel bych mnoho horších zápasů, který dopadly líp. Nemám problém, dlouhodobě se to takhle vyplatí, o tom nepochybujte!!!

Ostatní zápasy

Některé odpolední výsledky mi fakt udělaly radost....Branka Kušeje a prohra Hapala. A docela z úhlu, když si vemu co už letos zahodil....Pořád trvám na tom, že je to hodně zajímavej hráč. A co řekl nebo neřekl v šestnácti pod tlakem rodičů můj pohled na něj opravdu nemůže změnit. Nemluvě o tom, že máme v týmu nebo zrovna mimo tým hráče, kteří v tu dobu s klidem v srdci řvali červenobíla síla.....Ze sestřihu to vypadá, že Baník měl dost šancí....Tak se jim to třeba dneska vrátí. Radost mi udělala i výhra Pardubic....Malej rum je nesmrtelnej. Tu orientaci ve vápně prostě máš a nebo nemáš. A když ji máš, může ti bejt 40, můžeš mít vanu, ale to místo si vždycky najdeš. Hradec asi nic moc neměl, navázal tak na roztodivný jaro. A další červená....Nedivím se Hejkalovu rozčílení. A byl bych rozčílenej ještě víc. Jožka Weber na tribuně...Ano, s dinosaurem Koubkem jsem jim taky nevěřil a jak jsem rok a půl čuměl...Každopádně nechápu, že když jednoho trenéra pro neschopnost vyhodí už asi šest týmů, šáhne po něm sedmej....Jirko Sabou, rozmysli to pořádně. Plnej, i když malej stadion tý lize sluší...A výhra Teplic v Olomouci? Jdi se vycpat, Jílku! A Macíku, ty taky...Takovej dárek před pentlí....A ten výběh před druhou brankou byl co? Venca aby se z těch brankářů na jaře zbláznil.....Ačkoliv to ze sestřihu nevypadalo, že by se útok dvakrát snažil Macíka zachránit. Ve Vršovickém derby nebylo co řešit, po první brance přišla rychle druhá. Bohemka se ani nepřiblížila výkonu z poháru....Těžko něco namítat, není jednoduchý se Slávii postavit dvakrát za sebou. Aspoň pro tyhle týmy by to jednoduché být nemělo, stejně jako proti nám. Baví mne ale, jak z vyjádření Trpiše a spol. Slávie po čtrnácti dnech sraček a zoufání přešla do módu už jsme zase na vlně, nesmíme to ztratit a podobně. Něco málo mi to připomíná a nemůžu se dočkat, až přes tu držku zase rychle dostanou.

Nedělní odpoledne mi zhořklo demolicí Freiburgu....Po očku jsem se kochal, jak to tam Bambulovi Libe sype. Až to o půli zabalil a sundal Řezníčka. Moc by mne zajímalo, jak se mu na to hladovej Řezňa tvářil....Za zmínku stojí zahozené šance Tupty (doufám, že fámy o našem zájmu o něj jsou jen z nějaké horké fórum hlavy) a dvě branky Kikina....Hlavně ta druhá rána byla super. Budějovice zdemolovaly Jablonec....Čmelík 1+2, že by začínal nabírat formu z úvodu sezony, kdy byl jedinej, co tam něco hrál? Plzeň večer dokonala parádní neděli domácích (3 výhry, skóre 12:2) a už se zase viděj, co všechno můžou. Když ve středu na Letný vyhrajou. Zlín nemá lize už co dát, tam je i Vrba krátkej.

Béčko

Dvě důležité výhry, 10 bodů z posledních 4 zápasů. Hlavně výhra v Opavě, pro mne velmi překvapivá a cenná, frajeři mířej do MSFL...Začínaj si kluci říkat o pozornost, dobrá práce!!! Radost mám i z návratu Čeldy, jestli se nám to v závěru sezony zase rozpadne, může se ještě hodit. Spolehlivej záskok, pokud nemá ambice hrát a šéfovat, klidně bych si ho v kádru udržel. Ať už jako předavače zkušeností v béčku, tak jako připravenej záskok pro áčko.....

Co bude

Sparta - Plzeň

Olalá, další důležitej zápas, kterej rozdá karty do nadstavby. Stejně jako jsme mohli před pár dny odříznout Slavii, můžem teď odříznout Plzeň. Sranda by byla, kdyby Baník v úterý vyhrál. Xkrát odepsaná Plzeň by byla zase naprosto ve hře....Brrr, hrozná představa. Nepřipouštět si. Plzeň asi nepřijede tak posraná jako do Edenu, i když u Míši člověk nikdy neví....Bude to zase jen o nás. Na deku není čas a ani důvod. V derby vydřenej bod, na Slovácku dominance. Netřeba ustupovat z cesty. Ale razítko by bylo fajn. Tak hoši, ať můžu jít v klidu ve čtvrtek do práce!!!

Ostatní zápasy

Čeká nás kolo uprostřed týdne. A startujeme zostra již dnes. Těším se na zápas Pardubice-Slovácko. Půlkoně zvládli důležité derby a kdyby šmikli i Slovácko, dostanou dost týmů do deprese....Teplice z toho hlava bolet nebude, hrají totiž ve stejný čas doma s Boleslaví. Od Boleslavi čekám další stupidní výlet s baťůžkama, vůbec bych se nedivil, kdyby jim tam skláři něco naložili. Ale třeba v Ostravě by pak mohly dobře pracovat nervy...Mohla by jim hořet koudel u zadku a na hřišti by to mělo být vidět. Trochu mne děsí, že si už Kšiltovka boys dělaj pozici a upozorňují, jak těžký a tvrdý zápas to tam bude...Jde vsadit redka realizačního týmu? Já si skrytě něco myslím, ale musím napsat že nevím, co by se muselo stát, aby tam Slávie nevyhrála....To totiž funguje líp. Ale pustím si s nadějí. Baník Slávii nedaruje doma ani deko dlouhodobě, navíc nejsou v pozici, kdy by si to mohli dovolit.

Ve středu odpoledne čuju minimálně dvě remizy. Hradec hraje s Libercem. Pro oba týmy je to zřejmě poslední šance na body v základní části, protože do Liberce pak jede rudej válec a Hradec končí v Edenu. Bod by mohl oběma stačit k udržení prostřední skupiny. Další čekám v Jablonci. Moc si neumím vysvětlit, co se s nima v Budějovicích dělo. A Sigma má taky co napravovat. Na tom šíleném terénu tam moc fotbalu nečekám, jestli dá někdo gól, vyhraje. Remízou by mohl skončit i zápas Brna s Budějovicema...A pro oba by to byla ztráta...To už je tvrdej boj o záchranu. Favorizoval bych hosty, jenže Bambula mi dává rány rád....A tak to přejdu s tím, že si asi právě tenhle zápas pustím. Zlín doma potřebuje porazit Bohemku. Nemyslím si, že se tak stane. Bohemce by výhra hodně pomohla v boji o čtvrté místo a myslím, že po výletu do Edenu tentokrát uvidíme úplně jinej mančaft. A o nich to bude, ne o Zlínu. A pak už máme večer.....

Tenhle týden bude dlouhej a tak si ho rozdělím....V pátek, nejpozději v sobotu tak můžete očekávat výjimečný půltýdeník.

majkCo se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Výšlap do Hradiště - report z cesty pěškobusem na zápas Slovácko - Sparta

Jak jsem si udělal výlet na Moravu za Spartou

Fanoušek měsíce - lightman1

Tohle derby není pro....druhý report ze zápasu Sparta - slavia v lize na Letné

Co týden dal a dá jaro 2023 (13.díl)

Se štítem, nebo na něm - report z 305. derby na Letné

Fotbal v době Ramadánu aneb Welcome to hell

Cyklovýlet na Spartu do Pardubic

Fotbalová horečka - Špunti na tripu

majk | 25.04.2023 06:21 Vstoupit do diskuze
1