roboACS | 13.08.2023 23:29

Ve čtvrtém kole Fortuna ligy 2023/2024 čekal Spartu výjezd na sever do Jablonce, kde to vždycky bývá hodně těžké a nikomu se tam nehraje dobře. Naposledy jsme tam vyhráli před pěti lety v době, kdy za nás ještě hrál Pepa Šural. Letos věřím tomu, že si tam jedeme pro tři body. Hraje se tam v létě a vstup do ligy nám vyšel. Po třech kolech máme 9 bodů a Jablonec navíc ještě nevyhrál a dál zatím pouze jeden gól. Navíc v současné euforii se na sever chystá doslova invaze Sparťanů, takže hráči budou Na Střelnici jako doma.

Na parkovišti u Kauflandu parkujeme zhruba v 15:30. Do výkopu je ještě hromada času, ale mi ještě nemáme lístky, takže to je to hlavní co musíme vyřešit. U sektoru hostů jsou pokladny zavřená a zlověstná cedulka oznamuje, že je vyprodáno. Ale nějaký pán nás uklidňuje, že u hlavní tribuny tribuny se ještě lístky prodávat budou, že jich ještě pár je k dispozici. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych v Jablonci nesehnal lístek. A nestalo se to ani letos. Oficiálně měl doprodej lístků začít až od 17 hodin, ale hodný pán otevřel kasu o hodně dříve a dokonce se ještě našli i čtyři lístky do údajně vyprodaného kotle hostů. V blízkém okolí stadionu není žádná pořádná hospoda, ke stánkům u hlavní nás nepustí a tak mračna Sparťanů obsadí nedaleký Kaufland a doslova jim vybílíme ledničky s pivem.

Jablonec nám vyšel vstříc a dostali jsme k dispozici celou jižní tribunu stadionu i klec je průchozí a posílené občerstvení. Ale ani tak úplně nestíhali. Ve frontě jsem si vždy postál minimálně 20 minut. Staročeská klobása za 90,- a Svijanská desítka za 40,- to by celkem šlo. S kamarády zabíráme místo přímo za brankou. Říkám si, až bude Láďa Krejčí kopat penaltu tak to budeme mít parádně jako na dlani. Jenže nebudeme. LK 37 není v sestavě. Trochu ve mě hlodal červík pochybností, jestli jsme to s tím šetřením hráčů přece jen trochu nepřehnali? Osm změn v sestavě je přece jen dost. Na druhou stranu proč ne? Kádr máme široký a pozice prý zdvojený. Tak ať se kluci ukážou a třeba pak na ně Brian ukáže i proti Kodani.

V 18 hodin předvedl místní starosta slavnostní výkop na novém trávníku a rudý válec se rozjel. Šance Laciho ještě zůstala nevyužitá. Poprvé jsme si gól zakřičeli ve 12 minutě. Kairinenův rohový kop si ve vápně našel Martin Vitík - 1:0. Na další gól jsme si počkali do 27 minuty. Kairinen s Vitíkem si spolupráci s opakovali i ze hry. No a pak rozjel kolotoč Qazim Laci. Nejprve mu kopačky přeleštil Minči. Ještě ani nedozněl nový goal song, který se chytl i na výjezdu, a už se radoval Kairinen. No a ještě do přestávky jsme si po gólu Viesnera zazpívali nejen goal song, ale i pátou. Bůra za poločas to fakt nepamatuji. Parádní euforie. Jen škoda, že všechny góly padly do branky u stromů. Těšil jsem se, že ve druhé půli se něco bude dít i před naším kotlem.

Za stavu 5:0 byla šance prostřídat i už prostřídanou sestavu a pošetřit tak i další hráče. A tak se na hřiště dostal i David Pavelka. Na hřišti zůstal i Kuba Pešek a chvíli po pauze mířil jen těsně vedle levé tyče. Pak už se střelecky prosadil jen Sparťan Venca Drchal, který ovšem toho času hraje za Jablonec - 1:5. Peter tak nezapsal nulu ani ve druhém ligovém zápase. Před brankou u našeho kotle se tak opět nic nedělo.

Musím pochválit naše fanoušky. Oficiálně nahlásili přes 5600 diváků. Z toho tak 70 procent fandilo Spartě. Support z naší strany byl parádní. Zpívalo se, skákalo. Dva bubeníci jeli naplno. Byla to radost tam být a mám z toho opravdu hodně příjemný pocit. Kéž by to alespoň takhle bylo vždy.

Po čtyřech kolech máme 12 bodů a vedeme tabulku. Příští víkend jedeme vyplenit Stínadla. Ale na fotbale se uvidíme už v úterý na Letné, kde v předkole Ligy mistrů hostíme Kodaň. Let's go SPARTA!

FK Jablonec – AC Sparta Praha 1:5 (0:5)

Branky: 60. Drchal – 1.2. a 26. Vitík, 35. Minčev, 39. Kairinen, 45. Wiesner. ŽK: 56. Martinec, 73. Alegue, 90. Černák – 88. Sadílek. Rozhodčí: T. Batík - K. Hájek, J. Paták (A. Trska) | VAR: M. Radina | AVAR: I. Nádvorník. Návštěva: 5684.

Sestava Jablonce: Hanuš – Tekijaški, Hurtado, Martinec – Pleštil (69. Černák), Kratochvíl, Považanec (46. Hübschman), Houska (80. Jovović), Nykrín (46. Čanturišvili) – Chramosta (46. Alégué), Drchal.

Sestava Sparty: Vindahl – Vitík, Sørensen(61. Vydra), Gomez – Wiesner, Laci, Kairinen (46. Pavelka), Ryneš – Pešek (67. Karabec), Sejk (80. Sadílek), Minčev (67. Olatunji).

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?