Redakce | 02.09.2023 08:00

I při posledním zápase na Letné proti Dinamu Záhřeb byla pro všechny Sparťany připravena choreografie na protilehlé tribuně. Za každým choreem stojí ale mnoho práce, vymýšlení, domlouvání a především financí. V tomto článku bychom se právě chtěli věnovat informování vás Sparťanů o tom, jak to nyní vše funguje.

První věcí je, že se snažíme ze strany Sparta Forever již od roku 2004 podporovat vždy dobrou atmosféru na domácím stadionu nebo na výjezdech, a to ať už je to v kotli, na protilehlé tribuně nebo po celém stadionu anebo i mimo stadion při různých akcích, zkrátka nerozlišujeme mezi Sparťany. Jednota je základ a jak to může vypadat pokud fandí celá tribuna nebo celý stadion se částečně můžete přesvědčovat v posledních zápasech Sparty z konce té minulé a počátku té aktuální sezóny.

Velká většina našich nákladů na choreo byla, je a bude vždy hrazena z prodeje fanouškovských produktů, a to jak osobním prodejem, tak zejména v obchodě Stylsport v Havanské ulici 12 na Letné, ve stánku a také prostřednictvím e-shopu www.spartani.cz Poslední z nových možností jak podpořit fanouškovské aktivity, je Sparťanské pivo, jehož zakoupením také na ně finančně přispějete.

K tomu občas přidáme nějakou sbírku, kdy v té poslední v minulé sezóně jste mezi sebou vybrali úctyhodných 200.000,- Kč z čehož část byla poslána na účet a část vybrána na domácím derby. Další prostředky přes 100.000,- Kč byly získány spoluprací s obchodem Right Store, a to z prodeje Mistrovských triček na konci minulé sezóny.

Veškeré takto získané finance byly vynaloženy zatím na tyto náklady:

Papírové kartony - 54.000,- Kč (zatím jsou ve skladu nepoužity)
Fólie na choreografie - 152.000,- Kč
Gumičky a lepenky - 10.000,- Kč
Balónky - 40.000,- Kč
Látky na výrobu chorea - 15.000,- Kč

Fotky choreí např. zde: Chorea

Je před námi už na podzim mnoho zajímavých zápasů, máme například v plánu výrobu velkého množství mávacích vlajek, zkrátka chceme vše dál posouvat a ještě zlepšovat atmosféru na Letné a i ve výjezdových sektorech. Pozitivně vnímáme zlepšení spolupráce napříč komunitou sparťanských fans.

Apelujeme proto i na všechny, zapojte se do aktivit na všech tribunách, když toto zapojení počíná tím, že zvednete choreo a neničíte tak práci ostatních Sparťanů. Vy skalnější nám pak můžete chodit pomáhat s roznosem chorea, kdy této pomoci si nejvíce vážíme. Nejspíše opět brzy dáme Sparťanům možnost zapojit se také opět přímo finančně ve sbírce, informace o realizovaných aktivitách pak přinášíme a budeme přinášet průběžně. Ve fotogalerii k článku se pak můžete potěšit fotkami realizovaných choreografií z tohoto roku. Pokud máte jakékoli nápady, napište nám je do komentářů nebo můžete soukromě na e-mail fanousci@spartaforever.cz

SPARTA FOREVER!

Redakce

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Pod Ještědem řádil Haraslín - report z výjezdu do Liberce

Nevěřící Tomáš - report ze zápasu Sparta - Dinamo Záhřeb

Co týden dal a dá podzim 2023 (6.díl)

Hadr na hlavu - report z výhry Sparty nad Karvinou

SPARŤANSKÉ PIVO

Co týden dal a dá podzim 2023 (5.díl)

Z Teplic vezeme jen bod

Gejzír emocí se smutným koncem. Liga mistrů opět mizí v dáli

Těžká disciplína - report ze zápasu Sparta - FC Kodaň

Co týden dal a dá podzim 2023 (díl 04)

Kodaň po zemi a po vodě - report z výjezdu do Dánska

Demolice Jablonce

Choreo na Kodaň

SF20let: Jak jsme dělali přestup Tomáše Rosického do Sparty

Co týden dal a dá podzim 2023 (3.díl)

Z párty na párty - report z výhry Sparty nad Pardubicemi

SF20let: Jak nám Matušovič zboural web

Co týden dal a dá podzim 2023 (2.díl)

SF slaví 20 let. V jedinečné aktivitě hledá i vaše srdeční příběhy

Co týden dal a dá podzim 2023 (1.díl)

Něco za něco - report z výhry Sparty nad Olomoucí

Co týden dal a dá podzim 2023 - prolog

Sedací pytel SPARTA FOREVER s titulovou slevou!

Redakce | 02.09.2023 08:00 Vstoupit do diskuze
1