majk | 21.05.2024 22:59

Spartáááá Praháááá mistrrrrr ligyyyyyyy!!!! Letos to, hoši, byla jízda! Byla to otázka času, moc dobrá práce. Pojďme se tedy podívat na události týdne, kdy jsme získali definitivu.

Co bylo

Liga - týden

Sparta - Baník


Výsledek totožný jako loni proti Bohemce....Tady ale podobnost končí. Na těchto zápasech je krásně vidět, jak šel ten tým nahoru. Tři dny po derby, pět nových tváří v základu, kompletní záloha. Soupeř hned v úvodu zatlačen, rohy ale pohříchu stejně jako po zbytek zápasu končily většinou na prvním obránci. Přesto jsme se po půlhodině dočkali, Veljko byl na správném místě a dorazil Letáčkem vyraženou Kuchtovu střelu. První roh Baníku znamenal vyrovnání, životní trefa přes hlavu se podařila Frydrychovi. Kluci ale zareagovali skvěle. Žádná rozklepaná kolena, žádnej stres. Sáďa trefuje parádní žíní břevno, chvíli na to se Birma řítí sám na bránu a je zastaven Kpozem. Jasná červená. Z trestňáku sice Birma trefuje jen zeď, ale tým situaci dohrává, po Karabcovi se míč odráží k Preclíkovi, jehož střelu do tyče naštěstí netečuje Viťas a odražený míč opět nekompromisně uklízí hey, hey, Birmančević, Birmančević, hey....Jsem se nějak zasek, sorry. Krapet nervů přichází až v samotném závěru nastavení, když Victor zbytečně ztrácí míč, ale Šínova rána míří vedle. A Peter by tam asi stejně byl. Psal jsem to už v úvodu, mám hroznou radost, že ten progres je na tom týmu vidět prakticky pořád. Z blbého období neuděláme měsíc remíz, když nám teče do bot, zlepšíme to a urvem. Máme nějakou základní třináctku hráčů a při rozumný rotaci další dva tři zapadnou úplně v pohodě. Super práce.

A tak už jen zbývalo si počkat, jestli se náhodou nestanem mistry už ve středu.

Ostatní zápasy skupiny o druhé místo

Nestali. Plzeň asi v poli nehrála tak blbě, jak hovoří výsledek. Sestava byla plná, snaha tam byla, některé nedotažené šance taky. Jenže slabší chvíle si vybral Jedlička a po deseti minutách to bylo 2:0. Oscar si teda za ten výkon branku i zasloužil. Není to tak dlouho, co jsem o něm v jedné skupině vedl polemiku a vadí mi na něm jen vlastně ta šílená neproduktivita. Příště drž hubu, majku. Boleslav doma promrdala pohár, začla hrát v posledních dvaceti minutách a dost zaslouženě prohrála se Slováckem 0:1.

Skupina o záchranu

Řezalo se to v bitvě o záchranu. Bohemka korunovala své ubohé jaro domácí prohrou s Karvinou. Ta se ne a ne utopit. V přímé bitvě Zlína s Budějovicema byli k třem bodům blíž domácí, jenže zahodili hrozně moc šancí a Schánělcova červená mise jim taky moc nepomohla. V Jablonci dostaly trojku Pardubice, kromě Polidara si 1+1 připsal i Matěj Náprstek....Psal jsem o něm před sezonou, nebo před jarem? Každopádně jeho poslední bilance ukazuje, že by z něj mohl Jablonec příští rok těžit.

Víkend

Mladá Boleslav - Sparta


Kuchtič show....Krom první nebezbečné střely domácích nebylo pochyb, kdo je na hřišti i v hledišti pánem. Kuchtič už mohl vést tabulku střelců, jenže nadávej někomu po 4 gólácích. Další razítko na to, jak jsme za rok vyrostli. A vypadá to, že v týdnu diskutované téma kam s Vydrou nám Brian rozlousk. Mimochodem, čtvrtej nebo jakej gól....Výkop Vindahla na vápno soupeře, kde náš stoper přihrává druhému stoperovi a ten dává Kuchtovi? Tak to mi ho teda vyndej. Jinak už nevím, je to dlouho, bylo toho moc, myslím, že už všechno padlo. 38!!!!

Ostatní zápasy skupiny o druhé místo

Slávie může slavit druhé místo, výhra na půdě Slovácka opět potvrzuje odskočení "bojujících" o čtvrté místo. Potěšila branka Zimiče, ten kluk toho za půlrok napáchal neskutečně, těším se na příští sezonu. A varuju Ivana Haška, s tímhle matlákem na EURO fakt ne!!! Po zisku bodu Baníku v Plzni je ve hře o Evropu ještě celé trio chudáků, co do tý skupiny spadlo ani nevědělo jak.

Play off o KL

Hradec do Evropy? Blíží se to.....

Skupina o záchranu

Tady se sluší omluvit Jablonci, Pardubicím i Bohemce. Fakt jsem nevěřil, že zachraňující se vytáhnou z týhle konfrontace jedinej bod. A to Budějovice vedly 2:0. Ne, tahle liga je prostě nečitelná. A jakejkoliv případnej smutek nad jakýmkoliv sestupujícím není na místě. Spousta těch týmů měla hrozně moc možností zachránit se. Ale když s tím nakládaj takhle, tak není moc o čem mluvit. Jen se podívám, jak to dopadne.

Béčko

Góláky, plichta, záchrana....Už je toho moc, zápas s Vlašimí šel úplně mimo mne.

Co nás čeká

Finále poháru

Plzeň - Sparta


Jako pohár mne většinou netankuje, ale když už v tom finále jsme, tak bych si na tu trofej sáhl....Navíc by bylo fajn Plzni ukázat, kdo je tady pánem a trošku jim před příští sezonou shodit hřebínek. Čekám plnou palbu a jsem hrozně zvědavej, jestli Koubek něco vymyslí, nebo bude zas půlhodiny čekat, jestli se náhodou neporazíme sami. Jako naposled. Protože jestli to hodlá odehrát stejně, srovnáme s nima i to skore. Ten zápas má ale všechny předpoklady pro to, aby byl topovej. Utkají se dva herně nejlepší týmy sezony, před plným stadionem v bitvě kdo s koho. Vlastně se hodně těším.

Liga

Skupina o ničem

Sparta - Plzeň


Jestli někomu loni prohra v posledním kole zkazila oslavy, tak já to určitě nebyl. Výsledek je mi buřt. Přál bych Kuchtičovi korunu. Ještě radši bych ale viděl nějaké varianty pro příští sezonu....Takže asi trojku do půle, pak provětrat Ševčíky....Ale nakonec je mi to vlastně úplně jedno, to už tu dlouho nebylo a zase dlouho nebude. Tak se hlavně dobře bavte.....

Ostatní zápasy

Boleslav na Slávii asi nevyhraje, takže Baníku by mělo do Evropy stačit doma vyhrát....Jenže Hapal. Jenže domácí bilance. Víc než naše již odslavená radost mne asi v neděli bude zajímat cizí neštěstí.

Play off o KL

Jeden gól není nic, ale domácí tvrz v Hradci by měla zajistit kvalifikaci o Konferenční ligu. Byl by to fajn příběh, s novým stadionem, po dvou výměnách trenérů. Budu přát Hradci a asi si pustím, Teplice nemaj na co čekat a v útoku nějakou sílu maj. Mohlo by to mít grády.

Skupina o záchranu

Ty určitě nebude mít zápas Bohemka - Pardubice, nezájem. Zlín musí vyhrát v Jablonci....No, těžká písemka, ale v posledním kole se může stát všechno. Pokud se ale zázrak nestane, rozdá si to Karviná s Budějovicema jen o soupeře v baráží. Asi jim to může bejt jedno, ta kvalita je jinde a mělo by se to pak projevit i při zakončení dvojzápasu venku. Chtěl bych ale vidět ty vytřeštěný oči, kdyby Zlín v Jablonci vedl.

Béčko

Kluci končí na Dukle, mir egal....Ale zajímá mne, jak dopadne bitva dole....Pustí to Žižkov Prostějovu? Je vůbec Příbram schopná porazit Vyškov? To chceš hrát o postup a najednou jsi amatér. Tam snad chybí už jen Martin Hašek.

Nic, užijte si poslední týden kvalitní kopané!!!

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále

JEDEME SI PRO POHÁR - jednotné sektory v Plzni

Dělej seno, dokud svítí slunce - report z výhry Sparty v Mladé Boleslavi a zisku titulu

Co týden dal a dá jaro 2024 (13.díl)

Poznej sám sebe - report z nadstavbového derby

Pivní trikolora - Fanouškovský ležák

Co týden dal a dá jaro 2024 (12.díl)

Ve svátek na BÉČKO na Žižkov

A přivezte radost! Report z výjezdu za Spartou na Slovácko.

Co týden dal a dá jaro 2024 (11.díl)

4 ze 16. Po Liberci, Teplicích a Plzni na kole 227 km do Olomouce za Spartou!

Pro tři body do Olomouce a zase zpátky - druhý report z výjezdu do Olomouce

Exoti - report z výjezdu za Spartou do Olomouce

majk | 21.05.2024 22:59 Vstoupit do diskuze
2