majk | 30.05.2024 06:43

Končím…….
Řekla nám sezona 2023/2024. Sezona, jež se přidá k těm nejpovedenějším v historii...Paráda, radost, hrdost, zadostiučinění, očekávání věci příštích. Máme za sebou rok 2 Briana Priskeho, to je pořád teprve začátek....Tak si pojďme projít poslední sezónní týden, který se týkal i Sparty.

Co bylo

Pohár

Plzeň - Sparta


Novopečení mistři si došli pro double….Houpalo to, ale pro zaslouženej double. Cenná cesta přes Eden a Štruncovy sady, někdo by se nad tím losováním a nesmyslem s pořadatelstvím finále mohl zamyslet. I když radši asi ani ne, aby to nedopadlo jak třeba v americkém fotbale, kde se finále letošní české ligy odehraje v Nitře….Fotbal jsem čekal lepší, Plzeň ale nic nevymyslela a protože Krejdovi neuznali v první půli branku, nic je nenutilo to otevřít. Paradoxně tam v druhé půli měla nějaké momenty, kdy to mohla nasměrovat na svou stranu, šance ovšem neproměnila. Po Dwehově vlastňáku a červený pro Šulce už asi málokdo pochyboval, přesto jsme si to dokázali zkomplikovat. Docela by mne zajímalo, kolikrát v sezoně Brian předvedl střídání před obrannou standardkou….Myslím, že si to pro příště rozmyslí. Naštěstí se opět projevila naše vůle a tu branku jsme tam dotlačili, než jsme vůbec mohli začít bejt nervozní třeba z blížících se penalt.

Chápu, že Chorýho může každej ňouma nesnášet....Mít ho na své straně, byl by to miláček. Na hřišti nedaruje soupeři ani deko, občas to přehání, ale pro svůj tým by se rozkrájel....Upřímně doufám, že pravdy trochu na tom šprochu o Slávii nebude....Protože ty pozápasový emoce od něj předznamenávaly, že to v Plzni asi bude konečná. Proč ale o něm píšu? Po zápase jeden z mála, co neutekl se stříbrem a vedl zbytky svého týmu špalírem našich borců čekajících na medaile a pohár....On to asi úplnej dement nebude, jen má prostě na zápasy přepínač IQ vypnout/nezapínat.....

Druhý hráč Plzně, u kterýho se musím zastavit, je Sampson Dweh....Mladej kluk, který před sezonou přišel z Vyškova....Furt všude čtu Hranáč, Hranáč, Hranáč, ale pro mne je Sampson ještě o level dál. Všechno řeší fotbalově, občas teda díky tomu udělá chybu, ale pro mne je to pro Plzeň bek jako kráva. Kdybych si mohl z Plzně vybrat jedinýho borce, byl by to tenhle kluk. Jsem fakt zvědavej, kam to dotáhne. Tím nechci snižovat Hranáčovu výkonnost, sice měl vrchol tak před měsícem a půl, ale po hostování v Pardubicích taky výborná sezona.....Kdybych měl dát 100 mega za Zimu, tak si radši koupím tři Hranáče a asi by mi ještě zbylo.

Liga

Sparta – Plzeň


Rozjeto na Kuchtičovu korunovaci, moře šancí, vedení…..Moc pozornosti jsem tomu nevěnoval, vlastně je fajn, že jsme se oproti loňsku zlepšili a neprohráli. Asi je to dobrá dohoda......., vy nám ligu, vy nám pohár a my tomu zbytku necháme pro nějaké kopyto titul krále střelců.

Ostatní zápasy

Z bitvy o Evropu se stala hrozná fraška. Boleslav koukala jak Jurečka z ofsajdů získává korunu krále střelců a Trpiš zvěstuje zájem o něj z celý Evropy….Hahaha. Stejně jako ta pohádka o Teclovi, kterej by hrál v celý lize, ale je takovej srdcař a charakter, že jinde nechce. Trpišovi šíblo, nakonec je fakt dobře, že byli relativně na dostřel a nedochází jim tak vůbec, jak jim ten vlak ujel….To se bude muset Luftjarda hodně snažit, aby se nás drželi také příští rok……Každopádně jedno varování tu je.....novinkou se stává pouštění ofsajdů a následné přikrytí od směšné komise sudích. Vraťte nám Lisztkiewice!!!

Slovácko potřebovalo vyhrát na Baníku a dostalo tam šestku….K tomu asi ani nevím, co bych řekl, tak se jen bavím, jak si Hapal libuje, že čtvrté místo ho snad konečně sblíží s fanoušky….Ale jo, vyhrát doma dvakrát za půl roku, to sbližuje. Jsem na Brabce hrozně zvědavej, toho matláka musí vyhodit. Oni to čtvrtý místo neuhráli, prostě na ně zbylo. Nechci malovat Mogilev na zeď, ale tuším konec evropské jízdy hodně rychle….

Play off o zápas o KL

Hradec nedal Teplicím šanci, krátce po půli tam poslal Pilař prvního, deset minut druhýho a bylo hotovo. Přesto musím zopakovat, klobouk dolů před Frťalou, co s tím ouzkým týmem vytuněným hrajícíma či chytajícíma klaunama dokázal….Jsem hodně zvědavej, jestli je to jejich strop, nebo Teplice začnou bejt zajímavý dopředu taky jinak než brejkama.

V rozhodujícím zápase si to dá Boleslav s Hradcem. Asi je mi jedno kdo vyhraje, v Evropě stejně oba vylítnou hned. Přát budu spíš Hradci, myslím, že by si toho víc vážili a třeba tam něco na sílu ubojovali. U tý Boleslavi si nemůžu pomoct, ale je to prostě hrozně divnej mančaft. Evropu už mohli mít loženou a prosrali to doma se Slováckem….Oni jsou schopní zahrát velkej zápas a tejden na to shořet s nýmandama. A je úplně jedno, kdo to manažeruje, kdo to koučuje a kdo je na hřišti. Než řeknu, že je pro mne zklamáním, že to nezměnil ani David Holoubek, dám mu ještě podzim. Ale na žádnou sázku to nebude…..

O záchranu

Radek Kováč vyhrál v Ďolíčku a potvrdil angažmá v Liberci. Jsem na něj zvědavej, jde postupnýmy krůčky a dostává asi nejlepší tým, co zatím měl. K tomu bude mít Kania určitě otevřenější peněženku než Karl a když k tomu přičtu Nezmara, může to tam být velký…..V Pardubicích to povede duo Saňák-Kulič. U Kuliče tomu ještě trochu rozumím, měl zajímavé momenty, hodnocení, celkově mne bavil. Do Saňáka se v Pardubicích zamilovali už dřív, ovšem po tom záskoku v Olomouci bych od něj dal rychle ruce pryč. Ten frajer nepředvedl krom bodu z Edenu vůbec nic, v rozohovorech působil jak zmatenej, ale šťastnej strejda, co se dostal k jobu. Pardubice nečeká nic pěknýho.....Velký špatný čekám pro příští sezonu taky v Ďolíčku. Veselý už vyhazuje lidi a hlásí posily...Na jaře patřila Bohemka mezi největší matláky a nevěřím tomu, že se to přes léto změní. Asi propad sezony, nevím, jestli to vychází tabulkově, ale pocitově to tak mám….Loni štika, letos leklá ryba. A co byl Veselý jmenován podržtaškou u repre, úplně mu jeblo. Zlín opět nevyužíval šance a Jablonec ho poslal do druhý ligy...Hrozně moc prosraných bodů, kdy na to herně měli. Rozhodně bych podržel Červenku, Zlín mne herně bavil, bohužel měl šílený pasáže, kdy to celý hodil do kytek. Karviná s Budějovicema si to dají v baráži s druhou ligou….Budějovice mne na jaře moc překvapily, o Karviný platí totéž, co o Zlínu, s tím rozdílem, že někde měli asi víc kliky.

Baráž

České Budějovice – Táborsko, Vyškov – Karviná


V obou případech věřím prvoligistům. Z minulosti víme, že mají nakloněnější rovinu. Navíc oba týmy z druhý ligy se nemají moc o co opřít. Vyškov má za sebou příšerný jaro, zimní změna majitelů nepřinesla nic zajímavého a po oznámení Drnovic, že si tam nepřejí úpravy stadionu pro první ligu, mi přišlo, že zájem majitelů směřuje spíš do Olomouce….Ať už mlžej jakkoliv. Táborsku se jaro povedlo, ale situaci má dost podobnou. V lize by taky neměli kde hrát, představa, že šmiknou Budějovice a pak je poprosej o stadion, je ale natolik úsměvná, že by mne to asi bavilo. Když si navíc vemu, že v Táborsku působí z Budějovic nesmyslně Koubkem vyhozenej a očerněnej Martin Vozábal, začínám mu tu pomstu docela přát. Myslím ale, že ten rozdíl mezi první a druhou je natolik velkej, že to oba prvoligisté uhájej. Už jenom proto, že hrajou poslední měsíc a půl fakt na krev a jsou v koloběhu existenčních zápasů….

Béčko

Game, set, match! Moulis zpátky v lize!!! Loučkovcům došel dech….Zajímaly by mne okolnosti….Náročnej program, málo lidí, uspokojení z jisté záchrany? Těžko říct, celkově ale fajn sezona. A sestup Příbrami je taková třešnička na dortu. Každopádně sestoupit s 35 body, to nepamatuju.

Nominace na EURO

Ivan Hašek je pro mne divnej pavouk. Naprosto nepochopitelná nominace Davida Průsera Zimy. Frajerovou slabinou při loňských nominacích byl fakt, že v Itálii prakticky nehraje. Čekal jsem, že teď když hraje, už ho nikdo soudnej nepovolá….Co hůř, čekám, že ho Hašek snad i postaví…..Zatímco v klubu mne jeho průsery bavěj a společně s kolegou Ogbuem se stává mým velkým oblíbencem, v repre bych si to rád odpustil. Jsou tam i jiná divná jména, nehrající Lingr, Jurásek, vlastně oba…. Ale tak v 26členném kádru vždycky nějaký nemehlo ztratíš. Baví mne šance pro Vitíka, Hranáče, Vlčka, Šulce, Červa...Snad se někteří z nich proběhnou po hřišti.

Když už tu máme konec sezony, pojďme si tak nějak shrnout naši sezonu.

Brankáři


Po odchodu předdomluveného Kováře to vypadalo všelijak, ovšem Vorel zaskočil celkem v pohodě a Peter po svém příchodu dost změnil můj odpor k brankářům-rozehrávačům. Tady jsme a budem v pohodě.

Stopeři

Každej má něco. Všichni jsme asi smíření s odchodem LK37. Díky, Láďo, byl jsi skvělej! Věřím, že tvou roli může zastat Viťas, roste z něj taky velkej lídr a při vší úctě k Láďovi je mnohem fotbalovější. Nevěřím, že v týhle pauze odejdou oba zmiňovaní, Martin má čas a minimálně příští sezona v roli lídra Sparty mu určitě neuškodí. S Panym a Asgym to zvládnou. Ti, i když se také nevyvarovali výpadků formy, dokázali si je protočit a vždy někdo tu káru táhl. Parádně vyřešený post, který potřebujem asi jen rozšířit. Varianty s Vydrou a Zeleným jsou asi představitelný na krátkodobý záplaty. Myslím, že se na Krejdovo místo počítalo s Gomezem, ale to nevyšlo. Jsem zvědav, jestli budem zkoušet někoho dalšího, nebo dostane prostor někdo z našich Večerek, Kukučků či Uhrinčaťů.

Wingbeci

Do Evropy máme jednoho, Preciado je jinde než zbytek konkurentů. Wiesi dobrej backup. Druhou stranu bych asi řešil, byť Ryneš neměl úplně blbou první sezonu. Jen mne mrzí, že měl asi lepší podzim než jaro a tady bych čekal, že ta křivka půjde nahoru. Zelený neurazí, odehraje co má, ale na víc než záskok to nebude. S Mejdrem se, myslím, rozloučíme, hádám, že na tenhle post nám někdo dorazí.

Defenzivní/ofenzivní dřeva – střeďáci

Zranění Kaana je velkej průser, v době nabitých prázdnin bude obzvlášť chybět. V celé sezoně měl nejstabilnější formu, umí se rychle rozehrávat, velmi dobře kope rohy….Jsem zvědav, jak si s tím poradíme. Jedničkou je pro mne Qazim, dvojkou vzhledem k posledním výkonům asi Sáďa. Ale čekám a doufám, že mu Solbakken začne dýchat na záda a co nevidět prokáže své předpoklady. Protože to s Kaanem může trvat klidně i celej podzim, než se dostane do pohody, možná bych tu řadu o ofenzivnějšího hráče rozšířil…..Pokud se tam Brian neodváží prubnout někoho z do systému nehodících se. Třeba mi ale vytře zrak Vydra, má víra v něj vůbec neopadá, byť jsem čekal, že už v tomhle půlroce dostane víc prostoru.

Křídla

Tak kvalitu Veljka s Šulem můžem těžko nahradit. Bylo by fajn, najít někoho, kdo jim bude šlapat na záda, ale nemyslím si, že je to nějak reálný. Péša či Kara se tam můžou snažit bůhvíjak, ale jeden na to už nemá kvality, druhýmu to ze strany nevoní….Určitě musíme řešit varianty. Brian se z předloňska poučil a nevyškvařil Šula během března jako loni. Birmančević za mne nejlepší hráč sezony, nejstabilnější forma, ohromnej progres v bránění během sezony, týmové pojetí, produktivita. Ten kluk je poklad, snad si toho na EURU nikdo nevšimne.

Hroťák

Kuchtič je svéraz a jedinečnej. Těžko se bude nahrazovat, jestli odejde. Vypadá to, že má nakročeno a jsem zvědav, jak se s tím poperem….Za mne dvojka OlaTuci velmi v pohodě jako backup, záskok. Ale má někdo z nich na to nasázet 15+ branek v sezoně a být stabilní jedničkou na pozici? Možná, asi uvidíme. Nenapadá mne, koho bychom museli přivést, aby Kuchtovu práci pro tým nahradil při zachování Honzovejch čísel. A to ta čísla ještě měl malá, proti tomu jaký měl mít.

Realizák

Nejen mě se zdálo, že po odchodu Loučky k béčku nám odešly standardky….Ale jedno si musíme říct naprosto bez vytáček. Odchod jakéhokoliv hráče bude bolet míń, než případný odchod Briana….Jsme v roce 2 a já ještě aspoň s 2 počítám. Můžem stokrát zkoušet najít podobného, ale nikdy nevíš, dokud nepřivedeš. A to před sezonou, kdy jde mistr do základní skupiny LM prostě nechceš. Udržet Briana je naprosto kruciální pro zachování stoupajícího trendu kádru, hry, výsledků, celého klubu. Neříkám, že by to bez něj nemohlo jít, ale byla by to velká komplikace.


Tak to máme asi všechno. My máme double a já padla. Všichni spokojení. Vychutnejme si EURO a bacha, v půlce června už nám losujou soupeře….A v druhé půlce července už do toho zase kopem!!!

majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále

Sparťanské sedací pytle - speciální nabídka na oslavu 38. titulu a double pro fanoušky Sparty!

Střed vesmíru - report ze zápasu Sparta - Plzeň a oslav titulu

Double!!! - report z výjezdu do Plzně na finále Mol Cupu

Co týden dal a dá jaro 2024 (14.díl)

Dělej seno, dokud svítí slunce - report z výhry Sparty v Mladé Boleslavi a zisku titulu

Co týden dal a dá jaro 2024 (13.díl)

Poznej sám sebe - report z nadstavbového derby

Pivní trikolora - Fanouškovský ležák

Co týden dal a dá jaro 2024 (12.díl)

Ve svátek na BÉČKO na Žižkov

A přivezte radost! Report z výjezdu za Spartou na Slovácko.

Co týden dal a dá jaro 2024 (11.díl)

4 ze 16. Po Liberci, Teplicích a Plzni na kole 227 km do Olomouce za Spartou!

Pro tři body do Olomouce a zase zpátky - druhý report z výjezdu do Olomouce

Exoti - report z výjezdu za Spartou do Olomouce

majk | 30.05.2024 06:43 Vstoupit do diskuze
10