Redakce | 14.06.2024 09:14

Jedna éra ve Spartě končí, éra kapitána Ladislava Krejčího mladšího. A byla to skvělá, parádní a úspěšná epocha.

Když k nám v létě 2019 jako dvacetiletý přestupoval z Brna a podepsal čtyřletou smlouvu, málokdo mohl předpokládat, jakou sparťanskou personou a osobností se postupně stane, stejně tak mnozí kroutili hlavou, když si ho později vybral nově příchozí trenér Brian Priske za kapitána týmu. Ale on všem vytřel zrak. Kluk z Rosic, který je stále pyšný na svůj brněnský hantec, přinesl do Sparty to, co jí dlouhá léta chybělo, to správné hráčské nastavení, leadership, to kolikrát zesměšňované a podceňované vůdcovství. Byl tím správným lídrem a kapitánem jak na hřišti, tak mimo něj. A nesmíme zapomínat ani na jeho fotbalové kvality, na hřišti se vyprofiloval v jednoho z nejlepších hráčů a svými schopnostmi a brankami přispěl ke čtyřem trofejím, na které Sparta tak dlouho čekala.

A pak je tu i jeho vztah s fanoušky. Málokterý hráč v posledních letech si tak získal jejich srdce a Láďa jim to oplácel mírou vrchovatou, avšak nikdy nikomu nikam nelezl, nepodbízel se, vzpomeňme třeba na jeho gesto po skončení domácího zápasu s Brnem, kdy se na Letnou opět vrátil po bojkotu sparťanský kotel. Taková silná osobnost to je. A i proto se mu lehčeji odpouštěly i nějaké ty disciplinární prohřešky, mnohonásobně je dokázal vynahradit jinak. A jako přidaná hodnota je ta neutuchající nenávist z druhého břehu směrem k jeho osobě, bonus k nezaplacení :)

Ano, Láďa Krejčí se stal jedním z velkých symbolů znovuvzkříšené Sparty. Nyní se však cesty LK37 a Sparty po pěti letech rozcházejí a Láďa přestupuje do Girony, třetího celku právě skončené La Ligy, jedné z nejlepších soutěží světa. A zcela si to zaslouží. A nepochybujeme, že i tam se prosadí, má k tomu všechny předpoklady a my mu v tom budeme držet palce.

Láďo, velký dík za vše, co jsi pro Spartu udělal, odmakal sis to tu na 1893% a vždy budeš v našich srdcích. A třeba tě ještě někdy v rudém dresu na Letné opět přivítáme.

Sparta!

Redakce
Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále

„Pro mě je důležitý, když si lidi dobře zafandí.“ - rozhovor s Danem Peterkou, SLO Sparty - II.část

„Musíš chápat úplně všechny strany a jedině díky tomu jsi dobrý SLO“ - rozhovor s Danem Peterkou, SLO Sparty - I.část

Tak og held og lykke, Brian! - poděkování Brianu Priskemu

Tipovačka k Euru 2024

My máme double, alééé! - shrnutí sezóny

Vyhlášení výsledků jarní TIPOVAČKY 2023/24

Fanoušek měsíce - ferousek

Sparťanská energie

Co týden dal a dá jaro 2024 (15.díl)

Sparťanské sedací pytle - speciální nabídka na oslavu 38. titulu a double pro fanoušky Sparty!

Střed vesmíru - report ze zápasu Sparta - Plzeň a oslav titulu

Double!!! - report z výjezdu do Plzně na finále Mol Cupu

Co týden dal a dá jaro 2024 (14.díl)

Dělej seno, dokud svítí slunce - report z výhry Sparty v Mladé Boleslavi a zisku titulu

Redakce | 14.06.2024 09:14 Vstoupit do diskuze
1