Redakce | 27.08.2024 06:34

V týdnu 04 bodíky? Kdo by to před týdnem nebral? Začalo to fantasticky, přišlo drobné rozčarování. Tak holt tu ligu zase nevyhrajem s 35 výhrama.

Co bylo

Malmö-Sparta

Děkuji kolegovi Friisovi za důvěru, nepostavil bych to líp :-). Jsem nadšenej ze způsobu, jakým jsme to odehráli. Bylo naprosto zjevné, co chceme dělat a po většinu zápasu se to dařilo plnit. Paradoxně mne zas tak nezaujaly individuální výkony, myslím, že hodně kluků má na víc a když koukám na ty vysoké průměry ve známkování, nestačím kroutit hlavou. Výsledek fantastický. Ještě lepší je pro mne ale zjištění, že Malmö na nás nemá. Když vypustíme psy do presinku, mají problém vymotat se z vlastní poloviny. Náznaky nebezpečí z jejich strany přišly vlastně jen po našich ztrátách. Těch bylo na můj vkus relativně dost. Do zápasu jsme výborně vstoupili, mám takovej dojem, že se tam Šulo s jednou střelou hodně ukvapil. Pak jsme dali z ničeho gól a tím se domácí probudili. Do půle nás docela mačkali. To pokračovalo i chvíli po změně stran, ale postupně jak naráželi do naší připravené obrany, co obrany, do našeho obraného bloku, kterého se účastnili naprosto všichni, jejich tlak upadal. Pak už čas plynul, druhou branku měl na noze Viťas. Počkali jsme si na ni až do závěru, kdy se trefila nejlepší levačka v kvalifikaci Ligy mistrů. Pár minut nastavení a hurá do středového klubíčka.

K jednotlivcům. Již výše jsem psal, že to byl zodpovědný, bojovný, poctivý výkon od všech. Nebudu to tak u každého zdůrazňovat zvlášť.

Peter pochytal co měl, občas u toho nevypadal dvakrát jistě, ale nic z toho nebylo, takže ok. Žádná minela při výstavbě hry, jeden velmi dobrý dlouhý výkop, pokusy o pár dalších. Nemám problém. Asger, Viťas ani Pany neměli s útočníky Malmö problém, pokud se snažili prosadit postupným útokem. Ani se k nim mockrát nedostali...Něco jiného to bylo po ztrátách, kdy nebyla trojka dobře zformovaná, naštěstí to domácí nedotáhli. Viťas měl na noze branku, Asger aktivní hrou byl na začátku druhé branky....V 88. minutě na 70 metrech....Fíha. Pany dodal přesně, co jsme potřebovali, klid a rozehrávku. Všichni uskákali i standardky, velmi dobré výkony. Preciado, Ryneš - oba velmi poctiví dozadu, u Preclíka pár hloupých ztrát, zbrklá rozehrávka, nepovedená klička. U Ryneše jich bylo víc, několikrát ho zradilo zpracování, vedení míče, základní fotbalové vlastnosti. Vše vykoupil druhou brankou, ta může být rozhodující. Dost ztrát nezvykle vyprodukoval i střed hřiště...Kaan se několikrát nechal přeskočit, Qazim poslal míč pánubohu do oken. Přesto Qazimův pohyb a Kaanovo čtení hry neslo své ovoce v přerušování útoků domácích. Při větší přesnosti v rozehrávkách z toho mohlo být několik dalších smrtících brejků. Šulo měl výbornej začátek, ke gólu přišel jak slepý k houslím. Ještě tam měl jednu obalovačku, tentokrát minul. Tak poctivej výkon dozadu jako ve středu jsem od něj ještě neviděl, zaslouženě dostal od Larse 20 minut navíc než obvykle. Birmova úspěšnost útočných akcí, myslím, nikdy nebyla horší než ve středu....Střely pánubohu do oken ani nedolétly, kličky do hráčů, spousta ztracených míčů. Ale dozadu na jedničku. Victor na hrotu odvedl hodně práce, měl prsty v první brance. Po žluté kartě bylo vidět, že se do těch soubojů bojí, navíc tam měl opět své nepochopitelné dřevěné momenty. Od Larse správná volba, že šel první dolů. Kuchtič ho nahradil, zvýšil intenzitu a dá se říct že otupil lepší pasáž domácích v druhé polovině. K tomu přispěl i Sáďa, který Qazima nahradil naprosto 1:1. Wiesi se snažil, ale kvalit Preciada těžko kdy dosáhne. I tak je třeba pochválit, odpustil si jakejkoliv náznak píčoviny a jel fest. Viťasovo střídání jsem docela nepobral, přicházel jeho čas a my potřebovali mít vzadu stožár. Jarda to zvládl se ctí, jako vždycky a tak musím dát zpětně Larsovi za pravdu...Viťase ještě budem potřebovat a určitě v tom střídání bylo i poučení z Jablonce, kde jsme na pajdajícího Birmu museli koukat tak dlouho, než to radši rozběhal. Viťas tam měl nějaký problém a Lars nechtěl riskovat jeho obnovení. Chápu, chválím. Péša na hřišti mi vyrazil dech, byl jsem přesvědčenej, že se svým tahovým pojetím tam půjde Ermal....Asi rozhodla jistá opatrnost a je fakt, že Péša dozadu jezdil. To ještě u Ermala nemáme vyzkoušený, takže i tady Lars správně.

Závěrem. Vezeme skvělý výsledek do odvety, víme, že umíme udržet nulu. A víme, že můžeme zahrát ještě mnohem líp, než se nám povedlo ve středu. To mne vyloženě nabíjí, nemůžu se dočkat, kde má tenhle tým strop. A jsem rád, že Lars stále pokračuje v trendu, který nastavil a který je od začátku dost jednoduše čitelný, ale dává naprostý smysl. Tak si to nezkurvěme nějakýma pokusama o čechizaci na sílu či unáhlenejma odchodama. Viťas, takovejch Hoffenheimů a Boloň ti v zimě naseru kýbl.

Lille-Slavie

Lille rozhodně ukázalo kvalitu, ale nakonec i Slávie měla šance. Blbý pro ni je, že narazila na soupeře, který nejen že je fotbalově jinde, ale dokáže s nima i celkem v pohodě držet tempo. Trošku škoda, že ze závěrečného tlaku Slavia nesnížila, mohlo to být ještě hratelný. Jsem daleko od toho se jim nějak vysmívat. Myslím si, že dost podobných zápasů čeká na podzim i nás. Já bych před sezonou rozhodně netipoval, že když nastoupí duo Ogbu-Zima a vyztuží se to Bořilem, nebude z toho bůr.

Mladá Boleslav-Paksi

Promarněná šance. Starej českej dědek vs. tlustej maďarskej dědek 1:2. Matěj luxusní předfinálka před prvním gólem, pak už to ale byla křeč a po každém proběhnutí hlubokej předklon....Ten kluk byl hotovej a Holoubek na to čumí....Maďaři si svého dědka nechali na posledních deset minut a nebejt Ladrova dalšího výborného trestňáku, odvezli by si výhru. Pořád je to otevřený, Mladá Boleslav s touhle situací umí pracovat a je na tom podobně jako my před odvetou s Becalim.

Plzeň-Hearts

Zasloužená výhra v hodině dvanácté....Plzeň je jednoznačně lepší tým a mít trochu klidu v koncovce, mohlo být po prvním zápase hotovo. Koubka je mi líto co se týče útočníku....Už pochopil, že s Vydrou to nepůjde, Vašulín v předchozích zápasech ukázal náznaky, že by to mohlo jít. Ale já vím, že nepůjde. A zbytek má na marodce. To bude Plzeň v sezoně bolet.

Liga

Sparta-Slovácko

V Česku není rotace zvykem. A měnit nám zaběhnuté pořádky, na to jsme hodně alergičtí. Velká škoda, že dostali tihle mudrlanti do ruky argument i od Sparty. Osobně bych určitě vyměnil míň hráčů, za mne musí nějaká kostra, která to stmelí, být na hřišti furt. Tím nemyslím 4 přesné hráče, ale 4 hráče z původní "ideální" sestavy. Jenže máme před sebou zápas, na který 20 let čekáme. To jdou všechny žerty stranou a já absolutně beru, že se tak Lars rozhodl. Nakonec to mohlo a i mělo vyjít i tak. Statistiky i obraz zápasu tomu nasvědčovaly. Ale popořadě.

První čtvrthodina nenaznačovala problémy. Drželi jsme míč a snažili se do nich dostat. Všechny naše míče ale končily na Krmenčíkovi a to se bohužel nezměnilo do doby, dokud byl na hřišti. Po jednom jeho prodloužení neuhlídal Ross Sinavskyho a ten míč pohotově poslal za háčky. Opět nám pomohl roh, tentokrát ho zahrával Markus a jeho nabídku využil Asger. Ok, máme vyrovnáno, jdeme do nich dál bušit. Jenže ouha, Sinavsky přistrkává Krmenčíkovi a ten z dálky trefuje pod víko. Fíha, v životě jsem ho neviděl takhle vystřelit. Ztrácíme půdu pod nohama a iniciativu přebírá Slovácko. Nejsme schopni podržet míč, střed nic vymyslet a naši ofenzivní hráči se předháněj ve zbytečných ztrátách. Kryštof, Ermal, ale i Suchomel. Indrit nemůže míče ztrácet, vůbec se k němu totiž nedostávají. Přesto všechno mělo být do půle vyrovnáno, jenže Sáďa trefuje otevřenou popelnici v bráně hostů. Poslední standardku posílá Daněk do obránce a jde se do kabin. Musíme holt vypustit psy. Šulo i Birma tým nastartují. Prakticky od začátku půle přikováváme Slovácko před jejich vápno a bušíme do nich. Šulo, Suchomel, Asger ani Birma své šance neproměňují. A tak se dočkáme až po ruce Trávníka. Konečně pro nás taky na Letný něco předvedl. Birma spolehlivě dává, i když mu popelnice vystihuje směr. Máme i s nastavením něco přes dvacet minut, ale nedorvem to tam. Možná i proto, že další střídání takové oživení nepřinesla. V závěru ještě Vindahl zachraňuje bod. Zápas tak končí remízou 2:2. Není moc čas se v tom babrat, jdeme prostě dál.

Peter s první brankou nemohl nic dělat. U druhý fakt nevím, nejsem si jistej, že s tím, co po brankářích chcem, by někdo jinej stál na lajně. Krmenčík to trefil dost dobře, překvapivě. Hromosvodem ze stoperské trojice se stal Ross. Ten kluk má až wiesnerovskej talent přimotat se do blbých situací. Faktem je, že i Jarda s Asgerem tam měli s Krmenčíkem dost prohranejch soubojů. Řekl bych, že Rossovo místo je uprostřed, což ukázal v druhý půli. Možná spíš neukázal, protože Slovácko odmítlo hrozit. Ale ze všech jeho startů jsem z něj měl lepší pocit uprostřed. Wiesi odehrál průměrnej zápas, Martin zápas dvou poločasů. V prvním byl na ručník a říkal jsem si, že další šance jen tak nepřijde. V druhým šel ale hrozně nahoru, až mi bylo líto, že ho Friis zrovna střídá. Markus se Sáďou....Já nevím, Sáďa za mne lepší, komplexnější, živější. Markus má dobrý momenty, ale je jich poskrovnu a většinou jsou spíš dozadu. Áčko z rohu registruju. Za mne je to ale málo. Tenhle post musíme určitě řešit, protože nemáme backupa za Kaana. Myšlenka dopředu od těchhle borců bohužel přijde jen občas. Asi omylem. V trojzubci bychom měli mít aspoň jednoho ze základního rozestavení. Ermalovi to nešlo, Kryštofovi taky. Indrit se nedostal vůbec do hry. Bylo to od všech slabé. Šulo s Birmou to o level povýšili, šli s nima vejš i ostatní. Další střídání gradaci našeho výkonu bohužel nepřinesla. Qazim přinesl aspoň zápal. Myslím, že třeba ten jeho entuziasmus nám v první půli chyběl a když jsem psal o 4 hráčích z "ideálu", tak jeho bych zrovna na hřišti určitě chtěl od začátku. Victor si vybral slabší zápas, dost dobře to může souviset s problémem, který měl 58 minut předtím Indrit. Matěj taky Suchomela z druhé půle nenahradil, ale dostat se v 72. do zápasu a zlomit ho není zas tak jednoduché a samozřejmé. Tenhle zápas může posloužit jako memento. Na podzim nás čeká ještě velké množství anglických týdnů. Věřím, že se Lars poučí a vrátí do modu, který praktikoval do tohoto zápasu. Mít tým Champions League a tým Chance liga ještě zkrátka nelze.

Trenérská změna v Mladé Boleslavi

Gratuluju, psal jsem, že jsou v Mladé Boleslavi fakt divní pavouci, ale dostat se mi do týdeníku, i když nehrajou ligovej zápas, to je velký umění. Trochu se bojím, že už brzy přijde doba, kdy udělám ghostttovi radost a přestanu mužstvu z Boleslavi říkat Bolka….Protože to může hodně brzo být LOLka. S výměnou Davida Holoubka nemám problém, ostatně jsem několikrát vyjádřil zklamání nad jeho vedením mužstva. Těžko bych ale našel blbější dobu. Chápu to tak, že v Boleslavi zavládla panika, protože po případném postupu přes Paksi by se to dělalo blbě. Myslím ale, že to ten tým musí neskutečně narušit a nechápu, proč ho teda nevyhodili hned na začátku sezony, jak to měli v plánu. Hattrick Dana Marečka to přibrzdil, ale ukázalo se, že nějaký ultimáta a odkládání nevyhnutelného nemá prostě dlouhou životnost. Na experiment se Švédem se docela těším, Boleslav je klub, který léta nenaplňuje možnosti a navíc to vypadá, že je to tam všem docela buřt. Starosti se záchranou nemůžou mít ani kdyby šli třeba pakistánskou cestou, takže na pokusy vlastně docela fajn mužstvo. Jen se mi líbí ta okecávačka s dlouhodobou koncepcí, protože 5 dní před zápasem, který je možnou cestou do Evropy po x letech, jakákoliv změna koncepčností vůbec nezavání. Ale Švéd prý umí zapracovávat mládež, což si myslím, že od Holoubka po x letech u mládeže Sparty a mládežnických reprezentací nikdo čekat nemohl......Ač je tento vyhazov hrozně podivnej, faktem je, že Holoubek má na triku další předčasnej konec. Myslím, že pro dospělej fotbal je s tímto trenérem amen. A mrzí mne, že si asi ani nemyslím, že je to škoda.

Bohemians–Jablonec

Tohle nebylo vůbec blbý….Bohemka lepší, zaslouženě šla do vedení. Díky teda docela divný penaltě, když chvíli předtím video na druhé straně mlčelo. Jablonec si opět, znovu, čili opakovaně pomohl standardkou….Čížek na hrad, Hollý třetí branka v sezoně. Domácíma to docela otřáslo a byli rádi, že do poločasu ještě neinkasovali. Kanakimana své sólo nedotáhl. Po čtvrthodině druhé půle už si v další šanci poradil lépe a Jablonec vedl. Bohemka mohla a asi i měla vyrovnat, ale nezadařilo se a Jablonec veze tři body. Na poměry naší ligy šlo o velmi dobrý zápas, což je fajn, že to dokážou odvést i takové noname týmy.

Teplice–Karviná

No, možná bylo lepší, když Frťala neměl kam sáhnout. Teď si vysypal popel na hlavu, jak to s trojstřídáním o poločase přehnal. Nevím. Ale fotbal se mi docela líbil, Karviná navíc tentokrát proměňovala šance. 0:3 je přísný, ale výhra zasloužená. Docela mne to bavilo. Užuž jsem se chtěl omlouvat Vechetovi, jenže pak prostě zase ukázal, jaký je kopyto, když nedovedl dorazit míč z metru do prázdné branky. Ale tak dva góly ve dvou zápasech jsou pořád dobrý start, nečekal jsem to od něj. Každopádně oba týmy jsou o level dál než Dukla, České Budějovice a asi i Pardubice. Budou oba v pohodě a snad i dál bavit minimálně tak jako v sobotu. Vlastně s nima nemám problém, což je hlavně pro Teplice pochvala :-).

Pardubice-Hradec Králové

Tady to Hradec pěkně prosral. Já to nechápu, čím slabšího soupeře mají, tím hrají hůř….Nepřijde mi, že by si mysleli, že jsou mistři světa. Jen to nějak nedokážou nastartovat. A zase si to po tejdenní pauze dohrávali v deseti...Těžký. Vojta Patrák na konci nádherný akce, pěkná rána. Hradec vyrovnal a ukázal, že může i v deseti na soupeře stačit. Ale Pardubice to nakonec urvaly, Jirka Saňák viděl konečně bojovníky...Já nevím, když jsem viděl třeba Leipolda, jak si při akci 4 na 1 skoro ublížil, chtělo se mi spíš brečet. Pardubicím výhra dodá chvíli klidu, ale myslím, že si na další zase tři čtyři zápasy počkají.

Baník Ostrava–Liberec

Vyjma Sparty, samozřejmě, papírově nejzajímavější zápas kola jsem neviděl. Měl jsem problémy v Magdeburgu a pak jsem vysílením usnul...Ale asi řádil Ewerton a druhá půle prý měla parametry. Baník bude v lize silnej, když jim to Hapal nezkurví. Liberci to chvíli potrvá, na tom se nic nemění. A pořád nejsem přesvědčenej o tom, že je Radek Kováč to správný řešení. Ale nemá cenu hodnotit dřív jak po sezoně. Ten zápas vlastně dopadl nepřekvapivě, tak není moc co řešit.

Dukla-České Budějovice

Tenhle šlágr jsem si teda ujít nenechal. Předně bych chtěl vyjádřit respekt Petru Radovi. A Franzovi vlastně taky. Protože připravovat tejden co tejden své týmy na tu sračku, co předvedly v prvním poločase, to si nic jiného nezaslouží. Tam byla vlastně jen tříminutová pasáž, během který nedal Adediran jasnou gólovku a Šebrle trefil z metru tyč. Budějovice pak ještě dokázaly z té role vypadnout a Dukla během pěti minut rozhodla. V závěru ještě pečetila. Všechny branky po autech, tam aby Franz do hráčů vtloukal úplný základy….Těžký. Ještěže tyhle týmy spolu zase půlrok hrát nebudou. Vsadím všechny koule, že až se potkaj příště, budou mít oba jiné muže na lavičkách. A minimálně v Budějovicích i na hřišti, protože jinak by to nezachránil ani Trapattoni.

Co nás čeká

Liga mistrů

Sparta–Malmö

Máme to výborně rozjetý. Nikdo si nepřipouští, že by to mohlo nedopadnout. I Malmö už to zabalilo, jak dokazuje prodej Nanasiho. Ti kluci švédský na nás nemaj zbraně. Jediná možnost je, že bychom je na koně posadili sami. A to se nestane. Nejsme žádní nazdárci a v loňský sezoně nabyté zkušenosti teď zúročíme. Doufám a hlavně věřím, Larsi, že to nezkusíme odehrát jako pohodovou druhou půli v Bukurešti. To nám fakt nejde. Musíme na ně vlítnout, stejně jako ve Švédsku, aby od začátku viděli, že to přijeli dohrát jen z povinnosti. Věřím ve výhru a i ji chci. Nakonec se smířím i s tím, když nebudu do poslední minuty trnout, jestli nám tam něco nespadne. Počítám, že Viťasova a Kuchtičova absence na soupisce byla jen prevencí. Nečekám víc jak jednu změnu oproti zápasu v Malmö. A osobně bych ji udělal na hrotu. Kuchtič ať je od začátku dostane pod tlak a Victor je pak případně dodělá. Nemůžu se dočkat úterního večera, konečně z nás spadne jedno velké břemeno. Hoši, do toho!!!

Slavia–Lille

Slávie bude muset změnit všechno, co poslední měsíc zkoušela. Bude muset držet míč a trhat obranu Lille. Neumím si moc představit, že by to mohla dokázat, ale třeba první branka hosty rozklepe. Určitě si pustím. Výsledek je mi buřt, ale to porovnání mne zajímá.

Evropská liga

Hearts-Plzeň

Fotbalová kvalita je jednoznačně na straně Viktorky. Pak tu máme takovou klasickou odrhovačku. Ostrovy, doma silnější, nikomu nic nedarujou, bude to bolet….Bude, za to si Viktorka může sama, když doma nedokázala naložit srdíčkářům trojku. Přesto by měla v pohodě postoupit. Nutno podotknout, že my koeficientologové, bychom vlastně byli docela uraženi, kdyby tam Plzeň nevyhrála.

Konferenční liga

Paksi-Mladá Boleslav

Tady vůbec nevím. Mám dojem, že Konferenční liga vznikla právě pro podobný matláky, jako se ve čtvrtek utkají v odvetě. Na pohár vejš to není, Intertoto zrušený a tak vlastně jediná šance si trošku zpestřit nudnou sezonu ať už v maďarské či české lize. Švédský trenér mne moc neuklidňuje, ti jsou zvyklí vypadávat a nedělat z toho vědu. Jsem vlastně fakt zvědavej, jak moc se bude lišit sestava či třeba rozestavení Mladé Boleslavi od posledních zápasů. On ten klub určitě chvíli sledoval, nějaké představy mít bude a vlastně hned ten první zápas může naznačit, jak vážně ho budou hráči brát. Přeju jim a chci čtvrtej českej tým ve skupinách. Ale vůbec nejsem schopnej odhadnout, jak reálný to je. Maďaři jsou střed naší ligy, možná slabší střed. Tam Boleslav pravidelně bývá a mohlo by to tak na ně stačit i přes ty psí kusy, co tam teďka naTrundili.

Liga

Hradec Králové-Sparta

Votroci to maj blbý, po prohraném městském derby si dost těžko spraví náladu. Nečekám od Friise tak divokou rotovačku jako posledně, 4-5 kluků bych ale vidět chtěl. Mohl by to být dobrý fočus, nečekám od Hradce úplnej beton. Věřím ale, že rychle navlečem další vítěžnej korálek na náš mistrovskej náhrdelník a s Hradcem si poradíme. Už bych chtěl vidět Rrahmaniho.

Karviná-Baník

Odložený zápas třetího kola se hraje již zítra. Myslím, že to bude dobrý zápas. Oba týmy mají problém s proměňováním šancí, s jejich tvorbou ale zas tolik ne. Baník se mi vzadu moc nelíbí a myslím, že Karviná tam má hráče, co jim můžou utéct. Baník asi nakonec vyhraje, ale myslím, že to určitě nebude mít jednoduché. Dám si plusáka a oba týmy dají gól......

České Budějovice-Bohemians

Kdepak, ani tady se Budějovice nedočkají. Bohemka potřebuje body, které prošustrovala s Jabloncem. Ty Budějovice mají šílené výpadky, Yusuf bude trestat. Bohemka dá gól v každém poločase a vyhraje.

Slovácko-Jablonec

Tak tady fakt nevím. Slovácko se asi zvedá. Ještě si počkám, než řeknu, že to tam Krmenčík bude určitě sypat. Ale pomohl jim i návrat Siniavskýho, ten se mi dlouhodobě docela pozdává. Jablonec dá určitě branku ze standardky, ale takovou kliku jako na Bohemce asi každý týden mít nemůže. Vychází mi to na 1:1.

Karviná-Dukla

Karviná bude mít v nohách středeční dohrávku, ale co jsem viděl Duklu letos venku, tak tam je jediná šance, že uhrajou 0:0. A to se nestane. Karviná vyhraje a pokud zvládne i předchozí zápas s Baníkem aspoň za bod, bude mít za sebou týden snů.

Olomouc-Baník

Jsem fakt zvědavej, jak tohle bude vypadat. Na straně Baníku jsou zkušenosti a kvalita. Na straně Olomouce lepší trenér a velkej hlad. Ti kluci se na ligu adaptujou velmi rychle, teď měli volno. Baník oproti tomu má za sebou anglickej týden....Myslím si, že by to Olmíci mohli urvat. Na tenhle zápas se fakt těším.

Slavia-Pardubice

Tady není vůbec co řešit. Jasná jednička, hattrick dá Jurečka.

Teplice-Mladá Boleslav

Tady pro změnu vůbec nevím. Otevřený mač, který určitě ovlivní zápas Lolky v Maďarsku. Moc nevěřím tomu, že Teplice prohrajou doma dva zápasy za sebou.

Liberec-Plzeň

Na tohle jsem docela zvědavej. Plzeň bude mít v nohách pohár. Liberec by měl občas udělat dobrej výsledek i s týmem ze špičky. A když to nedokázali se Slávií, mají vlastně poslední šanci. Tentokrát jim to sedne a s Plzní neprohrají. Dokonce si myslím, že vyhrají. Plzni bude chvíli trvat, než vymyslí koho za Hranáče a v kombinaci s dřevěnejma útočníkama si myslím, že v tomhle zápase bude tahat za kratší konec.

Závěrem bych chtěl věnovat tichou vzpomínku Christophu Daumovi a Svenu-Göranovi Erikssonovi. Byli jste velmi dobří a byla s váma prča. Snad si dá zubatá zase na chvíli pokoj a nešvihne to dneska třeba s Larsem Friisem....To by nás asi bylo víc.