SF | 07.01.2006 22:28

Již 5.ročník fotbalového turnaje Fan clubů Sparty se uskutečnil tradičně v hale v Lovosicích. Za účasti poboček z Loun, Poděvous a domácích přijal s radostí pozvání i kombinovaný tým zastupující web Sparta Forever. Vzhledem k tomu, že ostatní pobočky dle informací od pořadatele účast odmítly a nakonec nepřijeli ani zástupci Mníšku pod Brdy se počet týmů zastavil na čísle 4.

Hrálo se tradičně turnajově, tedy každý s každým. Zápas trval 2x 15 minut a vždy za každý tým bojovalo najednou 5 hráčů a brankář. Pravidla zaznamenala přeci jen změnu, kdy roh se házel. Boje to byly, ač některé výsledky tomu nenapovídají, vyrovnané a všichni hráči měli dostatek příležitostí předvést své umění. Mnohdy předčilo výkony našich sparťanských borců při podzimních zápasech. O bojovnosti, která našim rudým hochům nebyla během podzimu také příliš vlastní, není třeba ani mluvit, jelikož na tomto turnaji byla samozřejmostí. Tak jak je to vepsáno v historii Sparty.

Skvěle zorganizovaný turnaj, za což patří pořadateli dík, proložila i občerstvovací přestávka v místní fotbalové kantýnce, kde nám domácí připravili párečky a výborný gulášek na rozloučení. Na závěrečném ceremoniálu byly bohatě oceněny všechny týmy. Každé mužstvo bylo obdarováno pohárem a diplom ale též dárkovým balíčkem různých laskomin, suvenýry se sparťanskou tématikou a hlavně kartónem piv, což musel ocenit vskutku každý. Uznání si v podobě sparťanských suvenýru odnesl i nejlepší střelec turnaje a nejlepší lapač střel, tedy brankář. Ceny s pořadateli předával předseda samotného Fan clubu.

Došlo i na probrání sparťanské situace a to nejen té fotbalové ale i fanouškovské. Prostě vydařená akce, která jen dokazuje, že i když se to mnohdy nezdá, tak jsou mezi sparťanskými fanoušky stále i ti aktivní, za což jim patří bezesporu dík!