Bombito | 20.08.2006 22:50

Je poločasová přestávka, diváci se jdou občerstvit, na jedné polovině hřiště probíhá soutěž „Letenská střela“, na druhé polovině zase zápolí minižáčci ve svém tradičním mači. Sedím jako zařezaný, nevnímám vůbec nic, jen si v duchu říkám, že nějaká spravedlnost přece musí být. To není možné, abychom prohráli zápas s takovou bandou simulantů, hráčů, kteří nemají zájem hrát fotbal, hráčů, kteří vyhánějí diváky z hledišť. Nakonec tedy Sparta zaslouženě vyhrála, ale dlouho to vypadalo na další výsledkový propadák. Po nepovedeném zápase v Jablonci, kdy jsme se téměř nedostali k ohrožení domácího brankáře, hostíme dalšího soupeře ze středu ligové tabulky, Marilu Příbram. Svůj referát z našeho posledního střetnutí s tímto soupeřem jsem nazval „Horor“. Jednak díky havranovi, který neúnavně létal nad letenským trávníkem, jednak díky výkonu, který předvedli hráči na hřišti. Náš dnešní výkon hororový nebyl, Sparta byla celý zápas lepší, jen svou převahu dlouho nedokázala brankově vyjádřit.

Na předzápasovém setkání s kamarády jsme příjemně poklábosili o dovolených, o houbách, ale stejně většina našich myšlenek směřovala k naší společné lásce, ke Spartě. Každý z nás by vyměnil koš plný krásných hříbků za jakékoliv dnešní vítězství.

Necelou hodinku před výkopem dorážíme na Letnou a jsme příjemně překvapeni. Po předchozích špatných výkonech Sparty je u pokladen dost lidí. To je dobré znamení. Horší zpráva mě zastihuje u vchodu na stadion. Honza Šimák je v nemocnici! To není dobré znamení. Snad jsou to opravdu jen dýchací potíže, jak praví oficiální vyjádření klubu. Tak tedy bez Šimáka, jednoho z mála hráčů, který má „fotbalové oči“, který dokáže přesně přihrát, obejít protihráče i nebezpečně vystřelit. Dnes na něj dal zapomenout jiný borec. Nebyl to poctivý Jirka Tichý, kterému patřily slavnostní chvíle před utkáním za dlouholeté skvělé výkony v rudém dresu, byl to sparťanský nováček, Ludovic Sylvestre. Netuším, kdy ve Francii slaví svůj svátek, ale v Čechách oslavil dnešního Ludvíka excelentním výkonem.

Rozhodčí přivádí hráče na hrací plochu. Prý jakýsi Makovička. Do dnešního dne jsem netušil, že existuje, po jeho výkonu, ho doufám, už nikdy neuvidím. Výkon jeho, i asistentů Filípka a Mlsny, byl tragický. Co písknutí, to nevole diváků i hráčů, naprostá neschopnost a diletantismus rozhodcovské trojice. Otáčení faulů, netrestání neskutečného zdržování hráčů Marily od 1.minuty, vše vyvrcholí uznání gólu vstřeleného rukou hostujícího Polodny. Div, že diváci udrželi své nervy na uzdě a tak docházelo pouze k verbálním výpadům proti této zoufalé trojici. Naštěstí Tomáš Řepka za své vražení do hlavního sudího uviděl jen žlutou kartu. Sparta hosty tlačí, dnes si vytváří i gólové šance, ale zahazuje jednu za druhou. První půli prohráváme, já sedím jako zařezaný a vzývám spravedlnost.

Také druhý poločas má stejný obraz hry. Sparta hosty tlačí před jejich branku, šance přicházejí, bohužel branky nikoliv. Hosté zoufale odkopávají jeden míč za druhým, ten se opět vrací před Pařízkovu svatyni a stále nic. Po hodině hry se zaskví skvělým zákrokem Jarda Blažek a poté dochází k důležitému momentu utkání. Dnes matného Matušku střídá Dan Kolář. Za necelých pět minut bombou pod břevno nedává Pařízkovi pražádnou šanci. 1:1!!! Už se nám dýchá o poznání lépe. Prohrát s takovým mužstvem, jaké dnes přijelo z Příbrami, by byla tragédie. Za dalších pár minut Penner stáhne v pokutovém území Tomáše Juna na zem, vidí to 9 a půl tisíce diváků, jen rozhodcovská trojice nikoliv. Necelých pět minut před koncem centruje opět špatný Karol Kisel na vzdálenější tyč, kde nachází hlavu kapitána Tomáše Sivoka. Se štěstí propasíruje míč do sítě. Stadion vybuchuje nadšením. Spravedlnost dnes zvítězila. Ztratit bod s tak bídným soupeřem by byla věčná škoda. Tribuny bouří a celý stadion, včetně kotle, skanduje jediné jméno: „LUDOVIC, LUDOVIC, LUDOVIC“!!! Jeho výkon byl dnes báječný. Skvělá technika, přehled, přihrávky, pohyb-to už jsem na Letné dlouho neviděl. V mých předchozích referátech jsem tohoto sympatického borce chválil, dnes se ke mně přidali i ostatní diváci. Nechci se rouhat, ale poslední borec, který mě takto uchvátil, byl Tomáš Rosický. Kéž by Ludovic šel v jeho šlépějích.

Dnešní výkon byl o poznání lepší, než ty předešlé. Teprve další zápasy ukáží, zda jsme na správné cestě, nebo jednalo-li se dnes jen o výjimečný výkřik do tmy. Za týden, v Mladé Boleslavi, budeme zase o něco moudřejší. Takže všichni, kdo můžete příští neděli, vzhůru do města aut!

AC Sparta Praha - FK Marila Příbram 2:1 (0:1)

Rozhodčí: Makovička - Filípek, Mlsna
ŽK: Kisel, Matušovič, Řepka, Zabavník - Sviták, Šindelář, Pařízek, Otepka
Diváci: 9437

Sestava Sparty: J. Blažek - R. Zabavník , T. Řepka , P. Lukáš , M. Kadlec - K. Kisel , T. Sivok , L. Sylvestre (90. O. Herzán), M. Matušovič (62. D. Kolář) - T. Jun (89. T. Kóňa), M. Lustrinelli. Trenér: Griga

Sestava Příbrami: O. Pařízek - M. Lesák , J. Navrátil , R. Formánek , M. Penner - M. Klesa (88. P. Bartoš), M. Sviták , R. Otepka , R. Šindelář - M. Polodna (78. T. Kaplan), T. Pilík (60. D. Huňa). Trenér: Tobiáš

Bombito | 20.08.2006 22:50 Vstoupit do diskuze