Energetik | 03.09.2006 00:19

Sobotní slunečný den jakoby vyzýval k tomu se nějak kulturně vyžít. A pro Sparťany nemohlo být nic lepšího než dopoledne před obědem navštívit unikátní sparťanské derby. V rámci pátého kola ČFL na sebe narazila Sparta Krč proti naší rezervě. Zápas byl též výborným předkrmem před večerním vítězným utkáním reprezentace proti Walesu. V příjemném areálu krčské Sparty se nakonec sešlo 218 fotbaluchtivých převážně sparťanských :-) diváků, kteří bohužel branku neviděli, ale přesto mohli být vesměs spokojeni, utkání rozhodně patřilo do kategorie těch vyvedenějších. A když už chyběly góly, tak diváky bavil temperamentní trenér domácích Juraj Šimurka, kterého máme ještě v paměti z dob jeho hráčské kariéry. Mimo jiné zaujala vskutku unikátní časomíra, která nesla ještě starý název klubu Montáže Praha.

Naši do zápasu nastoupili se Zichem v brance a bez jediné posily z kádru Áčka, neboť to hrálo přípravné utkání s německým Aue (prohráli jsme 1:2, kdy jediný náš gól vstřelil Hanek). Zápas se v první půli hrál ve vlažném tempu, kdy na obou stranách bylo šancí, resp. náznaků šancí pomálu. Největší šanci měl z našich hráčů Mareš, jehož ránu ale domácí brankář zlikvidoval. Ve druhé půli se již projevila naše převaha a přibylo více šancí na naší straně. Vynikající šanci měl Zelenka, který za přispění teče trefil tyč, ale ani z následného rohu se gólově neurodilo. Jednu šanci měli i domácí, kteří nastřelili taktéž tyč. Faul na Podaného ve druhé půli zaváněl penaltou, ale sudí Slavíček do píšťalky nefoukl, takže ani v tomto případě se stav neměnil.

Bylo to ale jinak vydařené dopoledne vyplněné dobrým párečkem a dokonce i dobrý Gambrinus se zde čepoval. Jen ty góly chyběly. Pro naší rezervu byl tento zápas spíše ztrátou dvou bodů. Již za týden to můžeme doma napravit s Prachaticemi!