Bombito | 05.12.2006 10:43

Pohled na ligovou tabulku naší nejvyšší soutěže je pěkný. Na první příčce Spartička, na té další ti „věčně druzí“. Tak je to správné, tak to má být. Já vím, soutěž je teprve v polovině, ale máme před sebou zimní přestávku a tak si té radosti můžeme užívat několik měsíců. Mnohem důležitější je, abychom na prvním místě byli i po 30.kole. Upřímně se přiznám, že po několika úvodních kolech jsem nevěřil, že se již nyní probojujeme až na samý vrchol Gambrinus ligy. O to je to dnes příjemnější.

Po čtvrtečním vítězném pohárovém výjezdu do krasavice na Dunaji nás tentokrát čeká výlet do nedalekého Kladna. Po půlhodince klidné jízdy parkujeme u místního Zimního paláce, kde dělal své první hokejové krůčky Jaromír Jágr. Kladno, to není jen populární Džegr, zde vyrostlo mnoho dalších skvělých hokejistů. My jsme ale přijeli na fotbal. Zdejší kopálisty proslavil především i František Kloz, po kterém je pojmenován i zdejší fotbalový stánek. Od mé loňské návštěvy se v mnohém změnil a musím dodat, že k lepšímu. Jen tak dál, v příjemném prostředí je ten fotbal i hezčí.

Do posledního utkání podzimní sezóny nastupujeme za chladného počasí v předpokládané sestavě. Tedy i s Honzou Rezkem, který se svou bojovností a důrazem stává oporou současné Sparty. Ihned po úvodním hvizdu rozhodčího se naši borci ujímají taktovky a hra se vyvíjí dle našich not. Domácí hráči sice vybojují dva rohy, ale hru mají v moci naši. V sedmé minutě poprvé gólově uhodí. Honza Rezek uteče po levém křídle, skvěle najde Doškovu hlavu, ten trkne a trefí dobře postaveného gólmana Kostolanského, naštěstí se míč odrazí k Danovi Kolářovi a ten prostřelí houštinu domácích hráčů. Vedeme 1:0 a v kotli sparťanských fanoušků vybuchuje gejzír nadšení i první dýmovnice. I nadále se hraje dle našeho scénáře. Domácí se snaží, ale výborná obrana Sparty soupeře k ohrožení branky Jardy Blažka nepouští. Ale ani naše útočné akce nejsou dvakrát nebezpečné a hraje se pouze od vápna k vápnu. Jen při jednom rohovém kopu domácích nám zatrnulo. Přetažený centr na zadní tyč Zdeněk Pospěch nedoskočil a domácí útočník hlavičkoval vedle prázdné branky. Do jiné šance se hráči Kladna nedostávají. Minuty rychle ubíhají a první poločas je již historií.

V přestávkovém menu porážejí naši žáčci domácí reprezentanty, diváci si pochutnají na výborných klobásách a druhý poločas začíná nečekanou krásnou střelou Pavla Horvátha z přímého kopu. Domácí gólman se opět vyznamenává. I po několika střídáních se vývoj utkání nemění. Sparťané mají hru plně ve své moci a jen ten pojišťovací druhý gól chybí. A tak jediným zpestřením jsou světelné ohně v našem sektoru, bohužel ohrožující zejména přítomné děti. To nebyl zrovna dobrý nápad odpálit ohně v plném kotli našich fanoušků. K panice a následným úrazům je příliš blízko. Naštěstí se vše odbylo bez zranění a i domácí pořadatelé se zachovali férově. Vraťme se na zelený pažit. Po hodině hry skvěle uteče podél postranní čáry Michal Kadlec a před brankou nachází úplně volného Honzu Rezka. Pro našeho spalovače šancí se rozzáří šťastná hvězdička, dává do odkryté branky svůj první gól po svém návratu do Sparty. Jedním dechem musím napsat, že za svou neúnavnou snahu si tu radost zasloužil. Jen houšť a větší kapky, střelců není nikdy dost. Poté stojí za zmínku jen střela z otočky domácího Radzinevičiuse, která mine Blažkovu pravou tyč jen o kousek. Oba týmy už melou z posledních sil a tak se závěrečné minuty dohrávají pouze z povinnosti. Poslední hvizd sudího Příhody a podzimní část naší ligy je za námi.

Naši hráči vytvoří „vítězné kolečko“ a oprávněně se radují z návratu na první místo Gambrinus ligy. Pak už jen děkovačka s naším kotlem, poplácání rukou s fanoušky a vítězný návrat domů. Tu první příčku jsme si vybojovali sami, bez cizí pomoci, bez penalt či vymyšlených gólů. My nepotřebujeme nějaké dary či charitu, zvítězíme navzdory všem. My jsme totiž SPARTA PRAHA, a to by si ti lidi měli uvědomit!!! Tímto citátem z plakátu, který jsem často viděl na Letné, končím svůj referát z posledního letošního utkání naší lásky, AC SPARTY PRAHA.

Všem přeji klidné předsváteční období, pevné nervy při shánějí dárků a hodně sil při pomoci našim drahým polovičkách při předvánočním úklidu. Ony nám zase na jaře budou tolerovat naše návštěvy na Letné, či na dalších stadiónech, kde bude vystupovat naše společná láska, Spartička!

SK Kladno - AC Sparta Praha 0:2 (0:1)

Branky: 8. Kolář, 64. Rezek

Rozhodčí: Příhoda - Zlámal, Pelikán
ŽK: Killar - Rezek
Diváci: 3455

Sestava Kladna: Kostolanský - Pončák (86.Simpson), Killar, Šimůnek, Drozd - Kratochvíl (55.Strnad), Cigánek, Šelicha, Kalina - Radzinevičius, Kousal (67.Kacián). Trenér: Koubek

Sestava Sparty: Blažek - Pospěch, Drobný, Řepka, Kadlec - Kolář, Hušek, Horváth (89.Sylvestre), Matušovič (65.Kisel) - Došek, Rezek (76.Lustrinelli). Trenér: Bílek

Bombito | 05.12.2006 10:43 Vstoupit do diskuze