Energetik | 15.04.2007 22:05

Jako na houpačce si v poslední době musí připadat všichni Sparťani, kteří tak nějak více, či méně žijí s mužstvem Sparty. Buď prohráváme, nebo vyhráváme, čert aby se vyznal v tom, zda při naší formě jsou normální výhry či naopak ty prohry. Poslední zápas s Teplicemi nás zhoupnul opět do té pozitivnější roviny výher a nezbývá než věřit, že tomu tak zůstane i nadále. Poslední týden se nad Letnou zatáhly ty nejčernější mraky. Po ostudné prohře na Letné (tentokráte zlínské) začaly padat pokuty, nastaly změny režimů a v neposlední řadě i tresty v podobě přeřazení dvou hráčů do B-týmu. U Honzy Šimáka je to už důsledek dlouhodobější slabší formy (kulantně řečeno), u Vency Drobného by to bylo na hlubší debatu a spíš mi to přijde jako jakási oběť za všechny, ale nechci sahat Michalu Bílkovi do svědomí.

Ať tak či tak, zabralo to a tři body jsou doma. Zejména v první půli zápasu to byla úplně jiná Sparta, než jsme měli na jaře možnost vidět. Na soupeře jsme v úmorném vedru vlítli a již v 11. minutě tam padl první gól. A že to byl zase jeden z kategorie těch nádherných. Když už nic jiného, tak naši hoši začínají více střílet z dálky a ono to tam vždy jednou spadne. A tyto branky jsou opravdu tím správným kořením! Po Matyho nádherné střele proti Mladé Boleslavi se tentokrát takto trefil Kajo Kisel. Perfektně z voleje napálil odražený míč a ten skončil v šibenici teplické branky. Ještě chvíli před tím z přímého kopu těsně minul branku právě Matušovič. Na druhou stranu je třeba říct, že tepličtí hráli hodně špatně, v podstatě bez zájmu, asi na ně dolehlo to vedro ;-) Po půlhodině hry po neproměněné šanci a následné skrumáži vsítil druhý gól Libor Došek a bylo ještě veseleji. Sparta svého soupeře jasně přehrávala a třetí gól visel ve vzduchu (zejména hlavička Pospěcha volala po brance). První půle tedy byla vynikající a nebyl důvod se domnívat, že to tak bude pokračovat i ve druhé půli, přesně v duchu vyjádření většiny hráčů, že už konečně (po kolikáté už??) začnou pracovat!

Ovšem omyl. Ve druhé půli naši začali hrát tradiční pasivní pěší hru, kterou jsme měli v plné kráse možnost vidět třeba 70 minut proti Mladé Boleslavi. A tak se Teplice čím dál více osmělovaly a netrvalo dlouho a Džeko snížil na 2:1. Z pohodového zápasu se rázem stalo drama, kdy naši místo aby přitlačili a soupeře dorazili, tak se ještě více začali bát o výsledek a fanoušek trnul, zda tam Teplicím ještě něco nespadne. Člověk by si i vsadil na to, že to tam spadne, protože o gól jsme si koledovali hodně. Největší šancí bylo asi Řepákovo namazání Dortovi, který ale naštěstí střílel bůhví kam. To už ale v útoku zase hrál Kulič, který tentokrát začínal v záloze a moc se tam neprosadil. Respektive skoro vůbec nebyl vidět. V útoku tak dostal tentokrát šanci Jun, ovšem ani on nezářil, spíše opět zklamal.

Zápas jsme dotáhli přesto do vítězného konce a tři body jsme nakonec urvali. Důležité tři body, které ale budou k ničemu, pokud si neporadíme ve středu s Českými Budějovicemi. Jen tak můžeme mít zase myšlenky na titul, neboť dnes Slavia ztratila na Slovácku a je tak šance je v derby opět předehnat!

Michal Bílek má o čem přemýšlet. Současný stav hry i mužstva je již plně jeho vizitka. Svou zimní přípravu (dokonce nezvykle dlouhou) dostal. Dostal i hráče, které si přál. Přesto žádný posun. Je předčasné vynášet nad trenérem soudy, ať dostane šanci pracovat, ale pořád jsme Sparta a brzy musí přijít výsledky. Možná by pomohlo, kdyby naši hoši v zimní přípravě jeli místo do různých Španěl či Kanárů hezky do Krkonoš, a tam si pořádně zaběhali. V kontextu s výsledky a odfláknutým fotbalem člověk začíná mít plné zuby těch pohodových happy fotek našich hochů z přípravy u hotelových bazénů s krémem 60 faktorem na ksichtě…

Energetik

P.S.: Na závěr bych chtěl pogratulovat hokejové Spartě k mistrovskému titulu!! Je to super a alespoň někdo nám dělá radost! V Holešovicích to vzali za správný konec a bohužel musím říct, že téměř ve všem. Od občerstvení, přes atmosféru, pouto klubu s fanoušky, až po marketingové akce typu 300 či budování týmu na sparťanech - srdcařích. Pane Sivku, Péťo Břízo, děláte to fakt dobře. Doufejme, že si z vás vezmou příklad i na Letné.

AC Sparta Praha - FK Teplice 2:1 (2:0)

Branky: 11. Kisel, 29. Došek - 53. Džeko

Rozhodčí: Makovička, Ondo, Goňa
ŽK: Zabavník, Řepka, Horváth - Sabou, Fenin, Merzič, Krmaš
Diváci: 12 102

Sestava Sparty: J. Blažek - Z. Pospěch, T. Řepka, M. Kadlec, R. Zabavník - K. Kisel, M. Kulič (84. J. Rezek), L. Hušek, M. Matušovič (79. D. Kolář) - T. Jun (58. P. Horváth), L. Došek. Trenér: Bílek

Sestava Teplic: M. Slavík - J. Kaufman, P. Lukáš, P. Krmaš, S. Merzič (61. M. Doležal) - T. Jirsák (72. P. Verbíř), J. Štohanzl, J. Sabou, M. Klein (42. M. Fenin) - F. Dort, E. Džeko. Trenér: Bartl

Energetik | 15.04.2007 22:05 Vstoupit do diskuze