Všichni ven, ale kdo dovnitř?

<< Zpět na článek

Diskuze k článku


Přidej nový komentář
Novák 
z kůží na trh

24.05.2022 11:12

díky za text - jdeš z kůží na trh, to se cení. já se teda taky snažím nepodlehnout hysterii a zůstat jakžtakž pozitivní, ale někdy je to fakt těžký! ad Rosa a Čupr - tam bych souhlasil s tím, že se jim často meje pozadí bez znalosti věci. co bych jim ale opravdu vyčet je to neposilování kádru: nechci vodit každej přestupák 10 hráčů, ale jeden až dva noví, když chceš hrát ligu, pohár a ještě Evropu, mi přijde málo. Pak když odejde forma Haraslínovi nebo Peškovi (nebo oběma), tak není kde brát. O lepení pozice beků nemá smysl mluvit (Mártyho Suchomela mi v tom pohárovým finále bylo až líto). S Vrbou souhlas: poslouchat od trenéra, že neví, čím to je a máme se zeptat hráčů... to tam může sedět někdo z nás!


majk 
re: z kůží na trh

25.05.2022 10:55

nemůže, já vím čím to je !


boy_of_russia 
Díky za oponenturu.

24.05.2022 11:15

Super, díky za text, který je v opačném názorovém proudu, než veliká část názorů posledních týdnů. Já s ním sice z výrazné části nesouhlasím, ale to je naprosto v pořádku :). Za mě: byl bych rád, kdyby to DK prodal, protože to, jakým způsobem klub řídí, nikam nevede, pouze se prodlužuje už skoro 20 let trvající agonie. Počet titulů, účastí v LM nebo postupů do jarní části pohárů mluví jasně. S Čuprem asi nemám problém. Není to člověk, který vybírá trenéra, neřeší skladbu kádru, je tam hlavně od čísel a s těmi je patrně DK spokojený. Rosický je za mě kapitola sama pro sebe. Sám píšeš, že je ve funkci SŘ krátce a musí se ještě učit - a to je podle mě ten hlavní problém. Na téhle pozici se prostě nemůžeš učit. Buď na to (už) máš, nebo (ještě?) nemáš. Případně na to nikdy mít nebudeš. Já bych také chtěl řídit Apple a vím, že takové kvality nikdy mít nebudu. To je holt život. Tak či tak, pokud se Rosický potřebuje učit, ať se učí, ale někde v Jihlavě, na Dukle nebo v Teplicích. Ale rozhodně ne ve Spartě. Do Googlu si taky asi jako člena vedení nezvolí frajera, co sotva dokončil střední školu. Co Rosickému vyčítám, je hlavně toto: - neochota/neschopnost pracovat s osobnostmi. - natahání/udržování naprosto průměrných hráčů do kádru (Polidar, Souček, Hojer, Čelůstka, Pavelka, Láďa Boloňa, Minčev). Ruku na srdce - o kolika hráčích, kteří přišli za Rosického éry, můžeme s klidem říct, že mají alespoň evropskou úroveň? Já vidím dva - Hancko a LK37. To je zoufale málo. - absolutní nekonzistentnost v otázce trenérů: pokud v zimě prodloužím Vrbu a všude prohlašuji, jak mu věřím, jak je možné, že mu jen o 3 měsíce na to už nevěřím natolik, že ho vyhazuju?! - Arogance. Jistá míra arogance a sebevědomí mi nevadí, ale je potřeba to mít podložené výsledky (viz Mourinho). Já u TR vidím jen tu aroganci. Vyhodím Vrbu. Že bych se obtěžoval to nějakým způsobem komunikovat a vysvětlit? Na Slovácku padneme po dalším naprosto otřesném výkonu. Reakce? Nikde nic. Nula. Ticho. Že to fanouška zajímá? No a co? Fanoušek ať drží hubu, koupí si permici, dres, při zápase klobásu a pivo a hlavně ať se nám, velkým klukům, neplete do řízení. To je pro mě obrovské zklamání. A evidentně nejsem sám. Že si z nás dělají prdel fanoušci ostatních klubů je naprosto v pořádku. Ale my už jsme došli tak daleko, že se klubu/vedení/hráčům smějí jejich vlastní fanoušci a mají z nich nebetyčnou prdel. Rosický je ve funkci 3 roky. Až na malé výjimku bez viditelných úspěchů. Pracovat kdekoliv v korporátu, už dávno by byl na dlažbě. A já se odmítám koukat další roky na to, jak se snaží Spartu po sportovní stránce řídit metodou pokus-omyl, anebo jak pejsek s kočičkou vařili dort.


hamr 
Moc hezký názor

24.05.2022 12:24

Já bych vše, co jsi napsal odsouhlasil a zejména DK pokud prodá tak možná se nám po něm ještě bude stýskat poněvadž opravdu se může naplnit heslo, že každá změna je k horšímu. Fandit Spartě je krásné a prožil jsem s ní hodně pěkného (na to horší se snadno zapomíná) a chci věřit v lepší příští.


Herrer 
Nesouhlas

24.05.2022 13:53

Ahoj, za článek dík, rozumím, cos chtěl říct a cením tu snahu, ačkoliv je znát jak moc jsi to musel lámat přes koleno. Takže... Proč Čupr ven? On ani ven nemusí, stačí když bude dělat to, co nejspíš má a nebude se srát s gesty do médií. Nadělá to víc škody, než užitku. Tady je na Kotalíka 2 zaděláno už teď, jenom jinde, než jsi zmiňoval. Proč Rosický ven? Nedělá špatně všechno, samozřejmě, že ne, on dělá špatně hlavně ty důležitý věci! Hrozně špatně. Výběr trenérů, kterej jsi zmínil, je přece alfa a omega jeho práce. Jednání s hráči je další důležitej bod a tam je to taky špatně. Proč u nás hráči nechtějí být? Netvrdím, že je to jen Rosova chyba, ale rozhodně svůj díl viny má. Trafika pro bráchu, za kterým doposud nebylo nic? Hele, říkej si co chceš, ale i tohle spoluutváří firemní kulturu. Nikdo nechce dělat pod člověkem, kterýmu se nedá věřit. A já osobně mu už nevěřím. Ani profesně, ani lidsky. Že se musí učit? No to teda rozhodně jo, jen je škoda, že on sám si to nemyslí... Přijde mi to holt jako bys obhajoval malíře pokojů, po kterým ti sice na zdech vlajou pásy Primalexu, ale ty objektivně uznáváš, že po sobě pěkně uklidil :-) A vůbec, je dobře, aby se na vysoký post v nejslavnějším českem klubu chodil někdo učit? Někdo, jehož předpoklady pro tenhle post jsou minimálně diskutabilní? Tím se dostávám k panu doktorovi... Proč Křetínský ven? Samozřejmě je to píčovina, zabalit to může jen sám a věřím, že tohle ví i ten nejblbější sparťan, takže vsuvka s Bohušem malinko laciná :-) Důvodů proč chtít jeho konec? Těch je nepočítaně a unavilo by mě jenom to, kdybych je měl teď vypisovat. Víš co? Vlastně bych měl na rozdíl od tebe problém najít jeden, proč jeho konec nechtít. Strach z toho, že přijde někdo horší? To se stát může, ale jako obhajoba to nemá šanci uspět. To musíš cítit i ty. Vrba ven? Byl vyhořelej, zničenej, unavenejm reagoval jak podle nějaký ujetý šablony? Jo, takovej přesně byl. Jak neobvyklý u nás. Od nás přeci odchází trenéři plní energie. Já teda pamatuju takovýho jen jednoho a je signifikantní, že to byl v Křetínského éře hned ten první. Ale možná mám blbou paměť. Vyhodíme trenéra před finále poháru, zvlášť když nemáme alternativu? Šíleně hloupý, krátkozraký, ubohý gesto, nic než gesto. Navíc hrozně moc vypovídající o rozložení odpovědností v klubu. Za mě možná obhajitelný jako jednotlivost, v kontextu ale totálně na blití.


dudu 
Souhlas

24.05.2022 14:22

Podepisuju v plném rozsahu. Taky mě nebaví negace. Samozřejmě nejsem spokojený s výsledky, ale hejty do vlastních řad jsou někdy už dost přes čáru. Rosa je pořád legenda a pokud je pravda, co říkal na rozhovoru s fanoušky, tak splnil všechno, co trenér požadoval. Každopádně výběr trenéra jde za ním, ale sám řekl, že to tak cejtí. Čupr se stará o ekonomiku a fungování klubu, sportovní výsledky asi nemá moc šancí ovlivnit. Co se týká majitele, asi by to změnu chtělo, ale na druhou stranu bych se nerad dočkal toho, co maj potrati. Koupí nás nějakej Fun Dung Dong a budeme všem pro smích totálně...