Manics: Pro fanoušky je velká čest být na ploše

<< Zpět na článek

Diskuze k článku


Přidej nový komentář
Ivoš 
Díky

31.01.2024 08:36

Díky Novákovi za opět skvělý článek, díky Manicsovi, který tu vlajkiádu má celou na hrbu, díky Bruskovi tam nahoru za to, že to celé vymyslel a vlastně díky všem těm, kteří svými aktivitami dělají Spartičku krásnější, zábavnější a větší.


manics 
re: Díky

31.01.2024 10:14

Díky. Je to radost! Většinou ;)


káně 
No Jedno ..

31.01.2024 09:32

.. díky, že si pokaždý to pivo odpustíš a držíš skvělou tradici :) .. a díky všem, že tě z toho piva pustí včas :)


manics 
re: No Jedno ..

31.01.2024 10:16

Doufám, že až to jednou na to pivo stihnu, tak mi budeš držet místo u stolu :D


Ondra 
Díky za rozhovor, tohle je osobní

31.01.2024 09:43

Díky moc za rozhovor a nahlédnutí pod pokličku k fanouškovské aktivitě, která je pro mě jednou z nejsilnějších a moc si jí vážím. Tady si dovolím osobní vzpomínku a krátký komentář. S Bruskou jsme se o velkých vlajkách na ploše bavili už v roce 2001, nejdřív na fanouškovském srazu na Mělníku (ne v tradiční letenské hospodě, ale v tom městě nad soutokem, kde se tehdy konal víkendový sraz portálu fotbalek.cz), a potom i na výjezdu na Bayern v Lize mistrů. Byl tou představou nadšený a říkali jsme, že by to na Spartě byl sen. Trvalo to tedy potom ještě nějaký pátek, než se to zrealizovalo, ale tady je vidět, že je dobrý nikdy nepřestat snít. Já zase snil o tom, že budeme před zápasem zpívat hymnu se šálama nad hlavou, jako jsem to vídal při přenosech Ligy mistrů z Liverpoolu. A šil jsem tehdy do toho, ať to podněcuje moderátor a maskot, ať drží při hymně šálu nad hlavou, až jsme si na to postupně zvykali a přidávalo se víc a víc lidí... Obě aktivity jsou splněný sen. U vlajek mám tu čest, že můžu být jedním z vlajkonošů SpartaForever, dokonce mě tehdy StarejHomolka oslovil (velké díky!) na úplně první mávání při derby, kde bylo těch původních 6 vlajek. Tehdy jsme ještě nebyli před protilehlou, ale vlajky byly připraveny vedle hlavní a byli jsme kousek pod sešívaným kotlem. Nikdy jsem snad nepociťoval větší rivalitu a hrdost na ty barvy, co držím v ruce. Vstupovat na náš letenský trávník se neomrzí nikdy a vždycky mnou projíždí husina a mám takovou tu správnou bojovou náladu. Zpívat hymnu s vlajkou v ruce, dívat se na ty plné tribuny a slyšet všechny zpívat je prostě něco, co nemůže člověka nechytit za srdce. Teď je to ještě umocněný tím, že se mnou na plochu chodí syn a vždycky hrdě drží šálu v ruce a zpívá taky. Miluju ten pohled i opačně, na vlajkonoše z tribun. Je tam symbióza fanoušků a hráčů, kteří v tu chvíli nastupují na hřiště a my jsme prostě na tom place ve dvanácti, dvanáctý hráč přestává být klišé a je to skutečnost... Díky všem, kdo se o tuto aktivitu starají a dávají ji při každém domácím zápase život a prohlubují tradici. Moc si toho vážím!


manics 
re: Díky za rozhovor, tohle je osobní

31.01.2024 10:13

Díky.. i za tu osobní vzpomínku.


Novák 
re: Díky za rozhovor, tohle je osobní

31.01.2024 11:17

díky za vzpomínku a zopakuju: piš víc! a chápu, že to není snadný ;-)


manics 
Díky.

31.01.2024 10:23

Dovolím si doplnit obrovský dík Sváťovi z Lovosic! Bez něj by to tak pěkně nefungovalo :)


saeta 
Díky všem,

31.01.2024 11:34

kteří se podílejí, vypadá to výborně. Kromě "vizuálu" k vlajkám patří i audio - může mi prosím někdo s lepší pamětí připomenout, jestli skladba od Riviera Playboz vlajky doprovází od začátku, případně jak byla vybrána, jestli byla ve hře jiná skladba... děkuju.


manics 
re: Díky všem,

31.01.2024 17:45

Už je to dávno.. ale mám pocit, že se začalo nastupovat se sparťanskou hymnou a Riviera Playboyz přišli o něco později .. a proto mi možná naskočilo, že někdo z otců myšlenky zmiňoval například Hells Bells od AC/DC - ale už nevím, zda to bylo nad pivem, či to bylo myšleno vážně či zbožné přání :D Každopádně song od Riviera Playboyz je super! A třeba to ještě někdo doplní jak to bylo ;)


Gaginek 
Díky Máňo :-)

01.02.2024 10:44

Parádní věc a to jak vizuálně z tribuny, tak ještě víc zážitkově z hřiště. Za to velký dík všem, kteří to dali dohromady. Když jsem kdysi poprvé dostal nabídku jít mávat, byl jsem z toho tak vedle, že jsem si to málem zapomněl užít. Naštěstí jsem měl šanci si to ještě sem tam zopakovat :-)


Novák 
re: Díky Máňo :-)

01.02.2024 19:47

chichi, tak tohle mame stejne, Gagine: ja byl 2x a teda hooodne jsem se pokazdy musel soustredit, aby se mi ta obri vlajka nezamotala a ja nebyl cely Letny k smichu :oD chce to fakt trochu praxe, aby si to clovek uzil ;-)