Chibitch | 27.07.2007 09:11

Když před dvěma roky odcházel jako nejlepší střelec ligy do Turecka, tak nikdo nepočítal, že se Tomáš tak brzy zase vrátí do rudého dresu. Junkovo angažmá mu ve dvou klubech nevyšlo vůbec dle jeho představ a když mu padla možnost zahrát si v bundeslize, tak vzal s povděkem šanci na roční hostování ve Spartě. V novém systému Stanislava Grigy 4-3-3 se mu skýtala velká šance, že bude jedním z vyvolených hrotů v základní sestavě.

Na začátek ligy natěšené fanoušky čekal ligový nováček a to byla šance pro Tomáše ukázat, že fotbal v zemi půlměsíce nezapomněl. Zápas se však jemu ani Spartě nevyvedl taktéž ani další dva zápasy, po kterých měla Sparta celkové skóre 1:0 a 5 bodů v tabulce GL. Prvních 6 zápasů měl Tomáš v základu místo docela jisté, ale se změnou systému zpět na osvědčené 4-4-2 a se změnou trenéra se jeho pozice změnila na náhradníka. Dlužno říct, že zcela zaslouženě, protože střídal špatné výkony s tragickými. První soutěžní gól v dresu Sparty dal až ze třetiligovou rezervu v zápase ve Varnsdorfu. Do konce ligového podzimu kromě zápasu s Baníkem a na Slovácku spíš paběrkoval, sbíral minutky na konci zápasu, nebo jen zahříval lavičku.

V zimní přestávce řekl trenér Bílek, že má teď Junko šanci mu dokázat, že na základní sestavu má. Odešel jeho konkurent a miláček ochozů Mauro Lustrinelli, návrat kanonýra Slepičky na ligové trávníky se také nekonal. Ale nová posila Marek Kulič měl zase naopak zvýšit konkurenci v útoku.

Jaro začalo výpraskem doma od Jablonce, kdy šel Tomáš na hřiště posílit bezzubou útočnou snahu po 30 minutách. Snad první povedený zápas přišel doma proti Boleslavi, kdy jeho nepovedenou střelu doklepl do branky Marek Kulič a nastartoval tím obrat. Posledních 20 minut byl opravdu balzám na duši pro všechny sparťany, protože na hřišti byla vidět pravá Sparta. V základu hrál do konce sezóny jen v dalších 2 utkáních – doma s Teplicemi hodinu a v Brně 70 minut. V Brně přišel jeho moment a Tomáš vstřelil svoji pohříchu jedinou branku v letošním ročníku. Po ostudném zápase v Budějovicích si vůbec nezahrál v 5 ze 6 utkání. Svoje protrápené působení ukončil patnácti minutami na hřišti s Mostem. Celkem odehrál letos 882 minut, což je plus mínus třetina všech možných minut, vstřelil jeden gól, dostal jednu žlutou kartu. Tomášovo působení se nedá nazvat jinak, než propadákem. Sice se zase stal vítězem ligy i poháru ČMFS, ale vypadl z repre, pokazil si reputaci ligového kanonýra, protože se od něj očekávalo mnohem, mnohem víc branek. Jeho roční hostování se těžko změní v přestup, protože dát klubu požadovaných 180 milionů je věc velice nereálná a o hostování nechtějí v Trabzonu ani slyšet. A tak to vypadá, že po žních půjde Junko k Turkovi.