Mildouch | 31.07.2007 07:18

Název: Double!

Autor: Karel Felt

Spolupráce: Pavel Pillár, Zdeněk Šesták

Statistické údaje: Václav Boreček

Rok vydání: 2007

Vydavatel: Ottovo nakladatelství, s. r. o.

Grafická úprava a obálka: : Jana Pohanková

Odpovědná redaktorka: Alena Krupauerová

Tisk: Těšínská tiskárna, a. s., Český Těšín


Po ročním půstu dokázali borci v rudých dresech vrátit na Spartu titul pro mistra ligy a jako bonus přidali i český pohár. Společně s nimi navíc dokázali své vítězství obhájit i naše holky a hokejisté, takže si náročný fanoušek více přát nemohl. Bylo tedy jen otázkou, jak moc dokáže naše vedení marketingově využít tohoto úspěchu, když mnohokrát hlásalo, že si nesmírně váží divácké podpory. Povinné vydání limitované edice několika triček a hlavně jejich (ne)dostupnost vzbuzovala spíše rozpaky, naštěstí se tyto chyby tentokrát neopakují. Omlouvám se tímto za trochu rozvláčnější úvod, ale stejně jako mnozí další si nesmírně cením trofejí z minulé sezóny a rád bych měl doma nějakou pěknou připomínku, kterou tato publikace splňuje vrchovatě.

Karel Felt nám tedy před startem nové sezóny představuje svou novou knihu s prostým a výstižným názvem „Double!“. Doplňující podtitul by byl jen zbytečným nošením dříví do lesa. Co všechno tedy v knize najdeme? Kromě úvodníha slova vedení klubu, přehled všech ligových utkání, vystoupení v českém poháru a jako přídavek i již ne tak vydařené tažení pohárovou Evropou. To vše samozřejmě doplněné o spoustu barevných fotografií. Pochopitelně nemohou chybět ani profily našich hráčů. Milým překvapením pak je také krátké připomenutí titulu našich holek a část knihy je věnována i mládeži. Závěr pak tradičně obstarává nezbytná statistická příloha.

Karel Felt potvrdil, že patří mezi zkušené rutinéry mezi našimi sportovními žurnalisty. Samozřejmě myšleno v dobrém (je podepsán třeba i pod memoáry Jirky Novotného), protože když si pročítáte krátké reporty jednotlivých utkání, nic důležitého nepřebývá ani nechybí a člověk si tak může znovu vybavit všechno dobré i zlé, co jsme si v minulém soutěžním ročníku se Spartou prožili.

Pokud tedy budete chtít v brzké době nějakému Sparťanovi udělat radost, s tímto titulem rozhodně nemůžete šlápnout vedle. Stejně tak, když si ho pořídíte do své knihovničky, kde se bude pěkně vyjímat mezi ostatními publikacemi věnovanými našemu milovanému klubu.

Mildouch

Mildouch | 31.07.2007 07:18 Vstoupit do diskuze
10