Bombito | 26.09.2010 09:41

Skončil další díl seriálu nejtradičnějších derby v zemi, naše holky v něm porazily slávistky 3:0, polovina diváků aplauduje vítězkám, ta druhá půlka spílá trojici rozhodčích a já se vmísil do tria nespokojenců. „Pane, to byl ale povedený týden, viďte?“, směji se pod vousy. Netušíc, že jsem neplacený provokatér, odvětí: „To mi povídejte, v pondělí prohrajeme doma v Edenu, ve čtvrtek projedeme už skoro vyhraný zápas v hokeji a dneska zklamou i ty naše holky. Že já sem vůbec lezl! A ještě jsme zmokli!“ ;-)

A měl naprostou pravdu. Celotýdenní krásné počasí vystřídal první podzimní deštík. Ani ten nás neodradil od návštěvy pěkného sportovního areálu v Satalicích, kde jsme hostili vedoucí tým 1. ligy žen. Slávisty vedly po 3. kole tabulku s impozantním skóre 24:0. Jak si poradí s naší defenzívou, která také ještě neinkasovala ani branku? Dalo by se říct, že narazila kosa na kámen. A to hned doslova v první minutě, kdy unikající slávistku skosila ve vápně naše brankářka a k údivu všech se nekopala penalta a červená karta zůstala v teplíčku kapsy slečny (paní) rozhodčí.

Celých 20 minut se naše holky jen brání, převaha divoženek z Edenu je velká, co neodvrátí obrana, zlikviduje naše skvělá brankářka. Holky se vzájemně nešetří, každý souboj dohrávají na doraz, takhle tvrdě nehrají ani chlapi. A těch nadávek, za ty by se nemuseli stydět ani dlaždiči….. , i v této disciplíně vedou sešívky. ;-) Úvodní tlak hostů se rozmočil v dešti a otěže přebírají naše holky. V 35. minutě střílí hlavou Lucka Ondrušová první branku a v poslední minutě poločasu jí, po vyšachování slávistické obrany, přidává do prázdné branky sestřičku.

Druhý poločas už tak zajímavý není, naše holky, vědomy si svého náskoku, hrají na jistotu, slávistky vyčerpaly své síly v úvodu zápasu. Za zaznamenání však stojí nádherný gól Lucky Martínkové. Iva Mocová vybojovala míč, Kačka Došková utekla po křídle a naservírovala Lucce balón přímo na hlavu. Ta ho uklidila k tyči a rozveselila sparťanskou část publika. Ta slávistická hledala vinu porážky v triu sudích. Prostě nic nového pod sluncem. 25.9. by oslavil své narozeniny nejlepší fotbalista slávistické historie Pepi Bican. A možná nejen slávistické. To jste mu, holky, daly pěkný dárek k narozeninám! ;-)

Rychlý přesun na Staroměstské náměstí, kde je k vidění pohár pro vítěze Ligy mistrů a další zajímavé propriety. Je pěkný, ale mnohem více by mu to slušelo na Letné! ;-) Jen nevím, zda-li ho tam někdy uvidím. ;-)

A rychle na Letnou. Škoda, že podobný nápad mělo jen necelých 6 a půl tisíce diváků. K vidění byl docela zajímavý zápas, přestože neskončil naším vítězstvím. „Dlouhý“ víkend, déšť a televizní přenos jsou těžkým soupeřem.

Hráči vbíhají na trávník a po delší době se v rudém dresu objevuje Jirka Jeslínek. Nechci si hrát na trenéra, ale nebyl to dobrý nápad, Jirka opět zklamal. Netvrdím, že za ztrátu bodů může jen on, ale jeho nasazení bych pochopil třeba v zápase Ondrášovka cupu, nikoliv v lize, kde musíme honit každý bodík. A on svým výkonem nepřesvědčil. Ovšem celý první poločas byl z naší strany dost nevýrazný. Boleslavští chtěli hrát fotbal a také ho hráli.

Hned na začátku zápasu nás „zachránil“ od pohromy strejda Mára, který dorazil míč, letící do opuštěné branky, v ofsajdovém postavení. K vidění je rychlý fotbal, hra se přelévá z jedné strany na druhou, nebezpečnější se mi zdají hosté. Jejich kontry jsou často příliš rychlé na nepříliš jistou obranu Sparty. První obrovskou šanci hostí likviduje skvělým zákrokem Bláža, já už viděl míč v síti. Při druhé šanci jsem zase viděl balón v Jardových rukavicích, on mu však vyklouzl a volný Opiela prostřelil vše před sebou. A za pár okamžiků mohlo být ještě hůř, míč jen těsně minul naší branku.

Do druhého poločasu nastupují čerství náhradníci Sion a J.Podaný. Dolů šel pochopitelně Jirka Jeslínek a nepochopitelně Marek Matějovský. Jura Kucka by si dnes „lavičku“ zasloužil víc. Máme převahu, několik náznaků šancí, ale na ukazateli skóre stále svítí velká 0. Vysoké centry do území, kde kraluje třímetrový Rolko, nemají šanci na úspěch. Čtvrt hodiny před koncem přichází další posila do útoku, Leo Kweuke. A bojuje, tvrdě bojuje, téměř vždy s trojnásobnou přesilou. Díky své síle ho oddělit od míče to nejde jinak, než faulem. Jen škoda, že pokaždé stojí zády k brance, více průbojnosti by neškodilo. Takto vybojoval jen pár trestných kopů.

Už už jsme se pomalu loučili se třemi body, kdy přišla další gólová hlavička Bonyho. Trefil u tyče míč hlavou a v kleku pozoroval, kam se zakutálí. Svou pouť ukončil na správném místě, v síti Millerovy branky! Musím dodat, že jsem ho tam dotlačil očima. Kutálel se podél celé brankové čáry, než zapadl na místo určení. V závěru ještě po jedné šanci na obou stranách, ale skóre se již neměnilo a tak došlo na dělbu bodů.

Je to další ztráta, ale pondělní vítězství v Edenu bylo pro mne tak sladké, že dnes nejsem ani tolik zklamaný. Boleslav předvedla velmi kvalitní výkon, my jsme opět promarnili první poločas a v druhém jen doháněli manko. Zasloužená remíza.

Dnes nemohu zapomenout na náš kotel. Byl celý zápas skvělý, fandil neúnavně, dvě pěkná chorea, skuteční vládci Prahy. Paráda! Ještě malá zmínka o kotli hostí. V sobotním odpoledni prudce, na pár hodin, vyrostlo průměrné IQ obyvatel Mladé Boleslavi. Většina místních pitomců odjela do Prahy na fotbal. Jinak si jejich vystoupení nedokáži vysvětlit. Přijeli jste fandit svým borcům, nebo jen léčit svoje komplexy?

Už ve čtvrtek nás čeká pohárový duel v Moskvě, kam se zřejmě mnoho fanoušků nevypraví, ale příští pondělí, v Olomouci, nás musí být zase hodně. Jsme přece 12. hráčem Sparty. Tak na to nezapomeňte!