Jumbo1 | 17.10.2010 10:37

Oč mi včerejší utkání nadělalo vrásky, o čem psát, pak s vymýšlením titulku jsem neměl žádnou práci. Název se nabízel jaksi automaticky. Hráči Sparty opravdu nepředvedli skoro nic. Byl to klasický zápas mezi reprezentační pauzou a pohárem, kdy reprezentanti jsou ještě asi unaveni z reprezentace, a celý tým se už soustředí na zápas evropského poháru. Naši borci ale zřejmě jaksi pozapomněli soustředit se taky na zápas ligový, a podle toho to na hřišti vypadalo. Teplice nastoupily v základní sestavě s Čajičem, který ještě před několika týdny hrál za dorost Sparty, trenér Chovanec pak nechal sedět Matějovského, který v poslední době předváděl spíš nic než moc.

Do zápasu vstoupila Sparta sice o trochu aktivněji, ale žádná útočná smršť se nekonala. Teplice si tak v klidu sešikovaly obranné řady a jaly se bránit. Nečekal jsem nic jiného, všichni jsme na tuto taktiku zvyklí, ale právě proto by si s ní naši hráči měli umět poradit. První nebezpečná střela až v 15. minutě, to je trochu málo. Přišlo mi, že se hráči opravdu soustředí už na čtvrteční evropskou ligu. Naši hře chyběl pohyb, bylo to celkově pomalé, a v podstatě bez nápadu. Sice se tu a tam vyskytlo nějaké překvapivé řešení, či dobré obejití jeden na jednoho, ale buďto to ztroskotalo právě na nedostatku pohybu, nebo na tom, že naši hráči by včera pravděpodobně nedali gól ani do prázdné brány. A ta teplická prázdná nebyla, naopak, Tomáš Grigar odvedl velmi dobrou práci.

Aby toho nebylo málo, tak ve 31. minutě teplický Mahmutovič vystřelil (v podstatě první pořádné ohrožení branky Sparty, a Erich Brabec bohužel pro Spartu tečoval míč mimo dosah Blažka. Balon se doslova došoural do brány, a Teplice si tak mohlo do statistiky zápasu zapsat, jedna střela, jeden gól - 0:1. Do přestávky už se nic zásadního nestalo, pouze jednu střelu po sparťanském rohu musel krotit Grigar, ale jak vidno z výsledku, krocení se mu povedlo.

Do druhé půle naskočil Kuba podaný za Adiabu, a Sparta se (marně pokoušela o vyrovnání). Po dobré kombinaci nedosáhl Bony před bránou na balon, po chvíli Sionko trefil zdálky tyč, za další chvíli měl ještě Grigar plno práce se střelou, kterou vytahoval na břevno. Ale to bylo vše - tedy ze strany Sparty. Pokud jde o Teplice, ty daly druhý gól. Po výborném centru se mohl ve vápně Sparty Mahmutovič bát, jak sám tam byl. Široko daleko nikdo v rudém dresu. Když ale viděl, že mu centr letí přesně na hlavu, dokázal strach překonat a hlavou překonal Blažka (budiž Blažkovi omluvou, že Mahmutovič tam byl skutečně úplně sám, takže s tím moc dělat nemohl).

Po druhém gólu se zápas v podstatě jen dohrával. Sparta se sice tu a tam ještě k ohrožení branky dostala, nicméně jak jsem již psa, hráči Sparty by asi nedali gól ani do prázdné. Navíc těch šancí zase tolik nebylo, Teplice se po druhém gólu zatáhly ještě víc a soustředili se už jen nato, aby nedostaly ani kontaktní gól, a závěr zápasu měly v klidu. Snad jediná pozitivní věc v zápase tak by návrat Ondry Kušníra na trávník, když v 85. minutě vystřídal Brabce. Druhým drobným pozitivem bylo to, že ač na hřišti byla trojice Vidlička, Matula, Rosa (přičemž každý z nich dostal v průběhu zápasu po zasloužené žluté kartě), všichni hráči Sparty zápas přečkali ve zdraví.

Zápas skončil, přiznám se, že jsem tentokrát po hodně dlouhé době zmizel hned, bez nějakého čekání, zda hráči přijdou poděkovat fanouškům. Nějak jsem tentokrát o ty díky ani nestál. Skoro se mi dere na jazyk myšlenka, že ne že Teplice zaslouženě vyhrály, ale Sparta zaslouženě nevyhrála. Takhle se o titul opravdu nehraje. Ale vzhledem k faktu, že fandit se má, i když se nedaří, doufám, že jak na zápas proti Lausanne, tak i do Liberce se dostaví co nevětší množství sparťanů. Hráči jistě budou chtít napravit ten včerejšek, a já si docela rád osobně přijdu zkontrolovat, zda se jim to podaří.