Bombito | 20.03.2011 10:33

Druhá liga – taky liga – Zbrojovka! Tento pokřik byl včera v podvečer slyšet z našeho kotle několikrát. Je smutné vidět, kam to Zbrojovka, kdysi bašta fotbalu, v současné době dotáhla. Reprezentantům druhého největšího města republiky akutně hrozí sestup z naší nejvyšší soutěže. Truchlivá záležitost. Zejména pro bývalé hvězdy naší kopané, v minulosti oblékající dres brněnského klubu. Těm Schmuckerům, Lichtnéglům, Kroupům, Václavíčkům, Janečkům, Mazurům, Svobodům, Pacandům a spol. musí být hodně smutno!

Ani celý uplynulý týden od utkání v Plzni nestačil rozehnat mé nedobré rozpoložení ze špatného výkonu našich borců. Ač jsem si zápas rozebíral ze všech stran, na důvody tohoto herního výpadku jsem nepřišel. Jediným lékem na zjizvenou duši může být pouze zlepšená hra v dalším z ligových zápasů a zisk tří bodů. Na Letnou přijede Zbrojovka Brno, která se potácí ve spodních patrech tabulky. Podpořit ji přijela necelá stovka fanoušků a jejich představení bylo ještě horší než to, co ukázali jejich hráči na hřišti. Ani se mě nechce věřit, do jakých nížin může klesnout lidská hloupost.

Do poslední třetiny ligové soutěže vstupujeme 19. března, tedy na svatého Josefa. Je s podivem, že v našem kádru toto velmi populární jméno zastoupeno není. Jedinou výjimkou je náš GSM Jozef Chovanec. Dodatečně všechno nejlepší, Pepo! ;-)

Obě jedenáctky se zdraví na ploše a naše sestava vypadá velice ofenzivně. Zeman, Pekhart, Kweuke, Kadlec – to je velká síla! Na hřišti to podle toho vypadá. Zápas začíná naším velkým tlakem, hostující obrana je v jednom ohni. Požár vznikl již v 5. minutě. Léo na hranici velkého vápna zpracoval přihrávku a vybídl nabíhajícího Tomáše Pekharta ke skórování. Ten mazácky gólmana Krbečka přehodil a Letná mohla poprvé oslavovat! Vstřelená branka pranic nezměnila další vývoj utkání, hrálo se především na polovině hostů. Zejména, když se do akcí zapojovali i naši krajní beci. Na tyto pasáže hry se dalo koukat velmi dobře, tím nepochopitelnějším pro mne byl výkon z minulé soboty. Prakticky až kolem 20. minuty se hosté dostali na dostřel k naší brance, jejich střela však šla asi metr vedle tyče. Poté se už zase hrálo na druhou branku. Běžecký souboj Léa Kweukeho s brněnským obráncem vypadal z mého pohledu jako faul našeho útočníka, ale sudí Matějek to zřejmě viděl lépe, nezapískal a Léo našel podruhé nabíhajícího Tomáše Pekharta. A on rozjásal Letnou podruhé! Jak je to jednoduché!

Druhá půle nenavázala na svoji prvorozenou sestřičku. V úvodních minutách přicházejí dvě šance hostujících hráčů. Zejména při té druhé se Jarda Bláža vyznamenal a Rabušice vychytal. Zhruba 20 minut byla hra vyrovnaná, bojovalo se především ve středu hřiště. Brněnští se snažili, naši hráči byli nemastní neslaní, snad pod dojmem dvougólového náskoku. S lepším soupeřem by se podobný přístup nemusel vyplatit. Závěrečná dvacetiminutovka dala na předchozí výpadek zapomenout. Opět se naši útočníci dostávají do šancí, bohužel žádná z nich nebyla přetavena v další branku v Krbečkově síti. Co my umíme zahodit…….!?!?

Závěrečný hvizd pana Matějka je vysvobozením především pro hosty. Byli zralí na debakl. Věčná škoda, že soupeře nedokážeme dorazit! Talent Rabušic vystřelil jedenkrát za zápas, bývalého dalšího talentu Střeštíka jsem si všiml až v okamžiku, kdy byl střídán. V našem týmu bych vyzvedl Tomáše Pekharta za střeleckou pohotovost a zejména Léa Kweukeho. Ten byl pro mne hráčem zápasu. Opět ten „starý“ dobrý Léo z konce podzimu. Ostatní předvedli průměrné výkony.

Nyní je na řadě reprezentační přestávka, budeme držet palce našim vyvoleným v duelu s mistry světa. Nečeká je nic lehkého! My si na pár dní oddechneme a 2.dubna vyrazíme do Jablonce, kde nás přivítá domácí Baumit. To také nebude procházka růžovým sadem. Chceme-li titul, musíme bodovat i tam. Jiná volba není.

20. března v 18:32 hodin začíná astronomické jaro. Přeji našim hráčům a fanouškům, aby bylo sparťanské a na konci května mohli oslavit další ligový titul. A v pondělí se dožívá krásných sedmdesátin jedna z největších sparťanských legend, Ing. Václav Mašek. Jemu přeji do dalších let hodně zdraví a nám sparťanům podobného pleyera v našem útoku!

AC SPARTA PRAHA – FC ZBROJOVKA BRNO 2:0 (2:0)

Góly: 5. a 35. Pekhart. ŽK: Pekhart - Kalabiška, Mitrovic. Rozhodčí: Matějek – Wilczek, Pospíšil. Diváci: 7203.

Sparta: Blažek – Kušnír (78. Sionko), Brabec, Zápotočný, Pamić – Kadlec, Vacek, Matějovský, Zeman (57. Kladrubský) – Kweuke – Pekhart (76. Kerić).

Brno: Krbeček – Husár, Simerský, Mitrovic, Hamouz – Dostálek, Borek, Kalabiška (82. Brdarovski), Střeštík – Došek (69. Šamánek), Rabušic (54. Přerovský).

Bombito | 20.03.2011 10:33 Vstoupit do diskuze