roboACS | 01.06.2011 08:20

Dnes jsem se byl podívat na naše béčko ve Vlašimi a byl jsem vyzván abych sepsal report z tohoto utkání. Předně je důležité čtenáře upozornit, že jsem na tyto stránky ještě nikdy žádnou reportáž nepsal a taky, že čeština nikdy nebyla moje silná stránka a tak se předem omlouvám za případné pravopisné chyby.

Ve Vlašimi jsem už na fotbale jednou byl. Bylo to v květnu 2008, kdy zde naše béčko hrálo utkání ČFL, vyhrálo 2:0, v naší sestavě byli i Kozáčik, Limberský, Mareš, Podaný, Nádeníček a talentovaný útočník Bony Wilfried, který dával druhý gól.

Z Prahy Vršovic odjíždím rychlíkem ve 14:21hod. a s přestupem v Benešově se "vlašimskou střelou" dostávám do Vlašimi v 15:48hod. A první co mě napadá je, že je potřeba zvlažit hrdlo v některé z místních osvěžoven. Kousek od nádraží, a zároveň i od stadionu objevuji příjemnou zahradní restauraci, kde točí skoro místní pivo Ferdinand a i můj oblíbený Kozel 11. Zde se setkávám s vlašimskou partou ACS fans a vzápětí na stadionu i s předsedou týneckého fan clubu. Celkově může být na stadionu tak asi patnáct fandů Sparty, tedy těch, co znám já.

Stadionek se oproti předchozí návštěvě přece jen trochu změnil. Zůstala jedna hlavní tribunka, vedle ní sektory na stání i lavice na sezení, skvělé klobásky a dobré pivko. Přibyly sedačky na druhé straně hřiště, kde se dřív pouze stávalo a změnil se i sektor hostů. Vypadá hrůzostrašně. Vzpomínáte na sektor hostů v Příbrami, když postoupila do ligy? Tak asi tak nějak hrůzostrašně to vypadá a nikomu se tam samozřejmě nechce.

Úderem sedmnácté hodiny utkání začíná. V naší sestavě se objevují i hráči z áčka: Zítka, Hušek, Kadeřábek a v průběhu druhé půle nastupuje i Zeman. Zpočátku se hraje převážně mezi šestnáctkami s tím, že přece jen mírně aktivnější je Sparta a ve 27 minutě jdeme po krásném gólu Kadeřábka zaslouženě do vedení, které o deset minut později ještě šťastně zvyšuje Hušek. A to Spartička ještě nastřeluje tyčku. Domácí se nedostávají absolutně k ničemu a tak je velká škoda, že první střela na bránu, krátce před přestávkou, končí v naší síti. Jako střelec je nejdříve označen Nádeníček, ale vzápětí je ohlášeno, že gól vstřelil Strnad. Do šaten tak jdeme s vedením 2:1.

Po pauze jsou domácí přece jen aktivnější, ale je to naše juniorka, kdo může zvýšit vedení. Míč vystřelený ze značky pokutového kopu se ovšem odráží od tyčky po čáře do druhé tyčky a pak ho lapí brankář. Škoda, mohlo být hotovo. Jméno střelce té nepovedené penalty po mě ovšem nechtějte, páč těch pivek přece jen bylo docela dost a navíc v té době docela silně pršelo a tak jsme se všichni všelijak schovávali a neměli úplně dokonalej přehled o dění na hřišti. Druhou dnešní penaltu kopal v nastaveném čase domácí Strnad, na branku blíže u nás, a s přehledem proměnil a tak utkání skončilo remízou 2:2, která je nakonec asi zasloužená a našemu béčku stačí k definitivnímu potvrzení druholigové existence i pro příští rok.

Na stadionku se dnes sešlo oficiálně celkem 600 diváků. Domácí na tribuně se i docela snažili fandit, ale minule to bylo lepší, dnes fakt žádná sláva. Jak jsem již psal tak fandů Spartičky v hledišti nebylo mnoho a navíc jsme byli rozptýlený po celém stadionku a tak se jen párkrát ozvalo SPARTA SPARTA s tleskáním a jinak byl klid. I policisté a hasiči se dnes vyloženě nudili.

Po utkání ještě promlouváme s domácími fandy a po rychlém pivku hurá domu do Prahy.