martinS19 | 22.11.2011 13:48

Po reprezentační přestávce nás čekal další venkovní zápas. Po zápase v Olomouci, nyní v Edenu s Bohemians 1905. Na podzim už třetí derby, i když nedosahuje velikosti s největším rivalem Slavií, stejně to je zajímavý zápas.
Po poslední reprezentační pauze přišly domácí debakly 0:3 s Libercem a Boleslaví. V posledních dnech se navíc v médiích hodně spekuluje o změnách v hráčském, i realizačním týmu. Nahnuté to mají mít trenéři Chovanec s Haškem, místo kterých by měl přijít Jaroslav Hřebík, jako šéftrenér a Zdeněk Psotka z Olomouce na místo Martina Haška. Slyšel jsem i spekulace o Kotalovi, Lavičkovi...

Z hráčů to má být především Tomáš Řepka, Erich Brabec, který prý dostal nabídku od Straky, a tudíž se mluví o jeho návratu do Slavie. Mimochodem, Brabec ve včerejším zápase naskočil v základní sestavě, podal slušný výkon. S trochou nadsázky by se dalo říct, že ho tam trenéři poslali možná proto, aby si osvěžil jaké to je hrát v aréně za tratí. Dalšími hráči mají být Sionko a Zítka. To jsem trošku odbočil, a vrátím se k zápasu, protože k tomuhle by se mohl napsat samostatný článek.

Poprvé jsem i já navštívil arénu úhlavního rivala, ve kterém musí hrát právě i Bohemians 1905, ačkoliv se jim to vůbec nelíbí. Stadion v Ďolíčku, který je kousíček od Edenu nevyhovuje.

Včerejší večer začíná ještě o dobrou hodinku a půl před zápasem. Kolem 17. hodiny se okolí stanice metra Strašnická, začíná plnit fanoušky nejlepšího klubu u nás, naší Spartičky. Na 17.30 je pod vedením e-sparty ohlášen pochod do Edenu. Pod policejním dohledem, který se však choval naprosto v pohodě, se do Edenu vydalo víc jak sto lidí. Počet se blížil možná i k dvou stům pochodujícím. Celou dobu zněly chorály, nechybělo ani pyro. Bylo to perfektní! Myslím, že takovou účast čekal málokdo. Kolem 18. hodiny jsme dorazili před Eden a dali jsme to jasně najevo pokřikem: "Už jsme tady, vládci Prahy!" Náš sektor byl velice slušně zaplněn, já nakonec byl na protilehlé, přesně uprostřed, tak jsem mohl porovnávat který kotel byl slyšet více. V prvním poločase víceméně oba kotle, v druhém poločase však už vládnul jen ten sparťanský. Stejně tak vládli i naší borci dole na hrací ploše.

Okamžitě po úvodním hvizdu zápasu, bylo jasné, kdo chce dneska tři body. Klokany jsme okamžitě zavřeli na jejich polovině a tlačili se do šancí. A v 8. minutě přišel první a zasloužený gól. Marek Matějovský poslal přízemní centr, který proletěl vápnem, Kadlec na něj ve vyložené šanci nedosáhnul, ale Láďa Krejčí byl na správném místě a rozvlnil síť za Sňozíkem.

I nadále jsme si vytvářeli šance. Václava Kadlece vychytal Sňozík, o chvilku později po Sionkově přihrávce i Láďu Krejčího. Góly z toho nebyly, klokani si taky nic nevytvořili, pouze nakopávali míče, s kterýma si naše obrana poradila, nebo všechno sebral Milan Švenger. A tak poločas skončil pouze 0:1.

Do druhé půle jsme opět nastoupili tak, jako do té první. Po rohovém kopu Matějovského prodlužoval Hušbauer hlavou za sebe, kde byl volný Láďa Krejčí a pravačkou, svojí slabší nohou, poslal z voleje nechytatelně míč pod břevno. Výborný zápas hrál Marek Matějovský. Jeho centry, to je radost. Jeden posadil přesně na hlavu Václava Kadlece, který není žádný precizní hlavičkář, a míč šel těsně nad. Krejčí se Sionkem ukázkově pilovali lajnu. Radost pohledět. Úsměvné bylo před třetím gólem, s kamarádem jsem chválil na tribuně Libora že dneska hraje opravdu dobře, jak už dlouho ne. Ještě jsem dodal, že by mu však ještě víc pomohl vstřelený gól. A jen jsem to dořekl Libor levačkou po Krejčího přihrávce, uklidil krásně míč k tyči! Ještě předtím právě zajímavě vystřelil z voleje, ale obránce mu jí zblokoval. Z tribuny se zdálo, že ta střela měla velice slušné parametry.

Gólu se dočkal před koncem i dobře hrající Václav Kadlec. Manuel Pamič poslal vzdušnou přihrávku za obranu, Kadlec si míč zpracoval a tvrdou střelou prostřelil Sňozíka. Vidíš to, Václave, najednou to jde. :-)

Ze sparťanského kotle se ozývalo skandování "Dejte jim bůra!". Včera k němu opravdu nebylo daleko, nebýt zmařených šancí, nikdo by se asi nedivil kdyby, na světelné tabuly svítilo 0:6, 0:7... Ale i výsledek 0:4 je nádherný, odrazili jsme opět tlak Liberce a zase vedeme ligu o 6 bodů a zajistili jsme si titul půlmistra.

Již v pátek nás čeká letošní rozloučení s Letnou, opět to bude derby, tentokrát s Duklou, která si jako nováček soutěže vede velice slušně. Chtěl bych všem Sparťanům vzkázat, že po tomhle zápase se na Letnou čtvrt roku nepodíváme. Tak koukejte dorazit v co největším počtu, ať se po dvou měsících dočkáme zase konečně domácí výhry v lize!