AcsSF | 02.02.2012 13:52

Vzhledem k jen 80-ti minutové vzdálenosti tréninkového kempu Sparty od mého současného bydliště jsem dlouho neváhal a vyrazil shlédnout první ze série přípravných zapasů. Na úvod musím pochválit komunikaci ze strany Sparty ohledně místa konání přáteláku. Na můj mail s dotazem dorazila rychlá odpověď upřesňující místo zápasu a následně v den utkání ještě přišel (přeposlaný) mail od Míry Baranka, který potvrzoval místo konání prvních tří zápasů.

Vyrazil jsem tedy směr Jerez, cesta proběhla bez problémů - komplex se nachází hned vedle slavného (nejen motocyklového) závodního okruhu, takže nebyla potřeba ani navigace. Kvůli hledání přístupu ke hřisti jsem zmeškal začatek utkání, tudíž mi unikla i jedna z největších šancí Sparty v prvním poločase (viz. online report). Celkově se prvních 45 minut odehrává převážně po hranici šestnáctek, žádná výraznější převaha ani na jedné straně, vyložených šancí minimum. I druhá půle začíná podle podobných not, v momentě kdy Sparta začíná připravovat hromadné střídání však dochází k nečekané kanonádě ze strany Lechu. Ještě než dorazí druhá parta na hřiště daří se soupeři překonat naší obranu včetně Vaclíka a do prázdné brány zavěsí Tonev. Následuje střídání a po několika desítkách sekund penalta po ruce Frýdka a opět inkasujeme...

I přes smolný vstup do zápasu se druhá desítka hráčů zakousla do soupeře a výrazně vygradovala tlak. Místo snížení ovšem přichází hodně zbytečný gól ze standartky, kdy zaspal hlavně střed obrany, a po dvou hlavičkách neobsazených hráčů je to už 0-3. Opět je potřeba ke cti hráčů uznat neutuchající snahu o korekci výsledku, ale dnes nám asi nebylo souzeno dát gól. Když ani Frýdek a následně Slepička svoje velké šance v poslední minutě nepromění končí zápas hodně krutým výsledkem. Zvlášť za výkon v posledních 30-ti minutách jsme si minimalně korekci zasloužili.

Celkový dojem není špatný, z části samozřejmě převládá radost z možnosti vidět svůj tým na živo v akci (po skoro roce). Určitě potěšila aktivita jedenáctky složené hlavně z mladších hráčů, zvlášť se mi líbil Frýdek. I přes smolný start do zápasu hýřil aktivitou a jeho spolupráce s Juharem na levé straně dělala soupeři asi největší problémy. Uvidíme jak se bude Sparta prezentovat v dalších zápasech. Vzhledem k pracovnímu vytížení se na další dvě utkání nechystám, ale na Dinamo Moskva a španělského soupeře se snad dostanu. Takže pokud časové možnosti dovolí pokusím se ještě o nějaké informace podělit. A tentokrát snad více i o fotbalu, protože focení mi zabralo spoustu času a výsledek tomu bohužel neodpovídá…

AcsSF

AC SPARTA PRAHA - LECH POZNAŇ 0:3 (0:0)

Branky: 59. Tonev, 60. Rudnev z pen., 79. Arboleda.

Sparta: Vaclík - Jánoš, Zápotočný, Jarošík, Pamić - Sionko (31. Mareš), Holek, Matějovský, Grajciar, Krejčí - Kweuke.

Dále střídali v 60. minutě: Folprecht, Kadeřábek, E. Brabec, Kerić, Přikryl, Slepička, Hušbauer, Juhar, Frýdek a J. Brabec

Lech: Jasmin Burić - Grzegorz Wojtkowiak (60. Marcin Kikut), Hubert Wołąkiewicz (60. Manuel Arboleda), Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Mateusz Możdżeń (60. Ivan Djurdjević),, Rafał Murawski (60. Kamil Drygas), Sergei Krivets (74. Patryk Wolski) - Semir Stilić, Artiom Rudnev (60. Vojo Ubiparip), Aleksandar Tonev (60. Bartosz Ślusarski)

AcsSF | 02.02.2012 13:52 Vstoupit do diskuze