sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Co se děje

Je tu DERBY! SPARTA tempo!

Redakce 14.03.2018 11:23

A je to tu! DERBY! Nejsledovanější a nejprestižnější zápas ligového jara je tu! A navíc doma, na Letné. Utkání, ve kterém jde víc než o fotbal, je to bitva o čest, prestiž, o Prahu!

Už v sobotu to vypukne. Na Letnou přijede nejnenáviděnější soupeř, vršovická slavia. Nic nedokáže fanoušky tak zvednout, vybudit, nastartovat, než tato dlouhými desetiletími budovaná rivalita, která se kolikrát právě mezi fans mění pomalu až v nenávist. Nic nemá u nás takový náboj, než DERBY pražských "S".

Sobotní DERBY s pořadovým číslem 289 bude jedno z nejočekávanějších zejména z našeho pohledu. Už nějaký ten čas se potácíme v jednom velkém marastu, jehož vrcholem je totálně podělaný podzim. A nejde jen o samotný fotbal, ale i o dění v klubu, v jeho vedení a řízení. A co si budeme povídat, ani na tribunách to není žádná hitparáda. A co jiného by nás konečně mělo nakopnout (tedy aspoň na hřišti a v ochozech), než DERBY? Zápas, kde se mění fotbalové prognózy, utkání, v kterém (a i po něm) se může stát cokoli. Chceme věřit, nebo spíš doufat, že DERBY by konečně mohlo být tím zápasem, který zatím zpackanou a nepovedenou sezonu pootočí správným směrem, i když samotné meritum problémů nevyřeší. Nic jiného než výhra prostě neexistuje a je pro ni potřeba udělat úplně všechno, klidně i "položit život".

Problémů je nastřádaných opravdu dost a nic nejde změnit nějakým mávnutím kouzelného proutku, zvláště když jejich kořeny jsou mnohem hlubší a dlouhodobější, než třeba momentálně předváděná hra na trávníku, ta je pouze jejich symptomem. Stejně jako výměna trenéra není samospasitelná. Ale snad Pavel Hapal stačil více poznat hráče a uvidíme posun i v tomto směru. Odrazíme se tedy v sobotu k "světlejším zítřkům", tedy co se aspoň této sezony týče? Není nic ideálnějšího, než právě výhra v DERBY.

Atmosféra tohoto klání pražských "S" bývá vždy výjimečná, jak na hřišti, tak v hledišti. Za hráče to na trávníku neodkopeme, ale na tribunách za to vzít můžeme. A to hned od první minuty. Vlastně ještě dříve, při rozcvičení, při vlajkoslávě, při nástupu, při hymně! A až do konce utkání, aťˇse děje na hřišti cokoli. Jsme dvanáctým hráčem SPARTY, tak se tak chovejme. Fandíme, podporujeme SPARTU, ženeme rudé koně kupředu. Prostě odvedeme dobře svou "práci", zbytek je pak na hráčích na place. DERBY se prostě musí odjezdit na hřišti i v hledišti za jakékoli situace, tečka. Hraje se na Letné, tak ukažme, kdo je na ni pánem! A kdo vládne Praze! Více motivace snad už není zapotřebí, všichni víme, o co se hraje.
 
Zápas SPARTA - slavia je na programu v sobotu 17. března od 17:30 hod. na Letné.

V sobotu dorazte na Letnou s dostatečným předstihem, abyste o nic nepřišli, nejen kvůli důkladným kontrolám u vstupů. Buďme na svých místech už při rozcvičení a dejme znát našim hráčům svou podporu, že tam jsme. Jeden za všechny, všichni za SPARTU!

Jedno město, jeden klub! Nic jiného než výhra neexistuje!

Derby je až v sobotu odpoledne a Sparta není jen fotbal a tak tu máme pro vás program, jak si do sobotního letenského výkopu zkrátit čekání.

Už v pátek si můžeme dát malý předkrm v podobě dalšího derby, tentokrát ve futsalu. Sparťanští futsalisté přivítají v prvním zápase čtvrtfinále playoff I. ligy futsalu slavii ve své hale na Podvinném mlýně. Tak se pojďme v pátek naladit na sobotu v co největším množství a podpořit naše futsalisty svými hlasivkami. Výkop zápasu je v Areně Sparta ve 20:30. Permice mají vstup zdarma. Více info zde: Futsalové derby Sparta - slavia - 1. zápas čtvrtfinále playoff

A v samotnou sobotu tu je pak další zajímavý předprogram. Sparťanští ragbisté jsou v plné přípravě na nový ročník Extraligy a jako soupeře si pozvali na přípravné utkání elitní profesionální německý tým SC Frankfurt 1880. Bude to určitě pro naše ragbisty velmi cenná konfrontace a další získávání zkušeností se světovým profesionálním rugby. Určitě je na co se těšit! Tak se dorazme na hřiště u Areny Sparta na Podvinném mlýně podívat, bude to stát za to. Utkání začíná v sobotu ve 12:30 a tak bude po jeho skončení dostatek času na přesun k Letné a na nějaký ten další předzápas v některé z letenských osvěžoven. Více info zde: Mezinárodní utkání RC Sparta Praha vs. SC Frankfurt 1880

A jelikož nám klepe na dveře i astronomické jaro a po něm dokvačí snad někdy i léto, tak tu máme i první "jarní kolekci" triček, která jsou už v tuto chvíli dostupná na letenském eshopu - spartani.net. V doprodeji je i triko z minulého derby. Produkty budou v sobotu k dostání i na stáncích u stadionu či v prodejně Stylsport v Havanské ulici 12 na Letné blízko stadionu, která tradičně otvírá tři hodiny před výkopem zápasu.
Sparta Forever a Sparta tempo!

Redakce

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Nita Florin

známka:

5 8

zápasy: 18
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Stanciu Nicolae

známka:

5 8

zápasy: 19
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

5 8

zápasy: 19
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Tetteh Benjamin

známka:

5 7

zápasy: 20
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nhamoinesu Costa

známka:

5 7

zápasy: 16
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  bbs  bbs  494

2.  lukas01.lukas  lukas01.lukas  477

3.  Fotr  Fotr  473

4.  shvexa  shvexa  445

4.  Klerenc  Klerenc  445

6.  milhaus9  milhaus9  441

7.  recchi  recchi  439

8.  FVL  FVL  434

9.  mufety  mufety  431

9.  Vencano  Vencano  431

11.  Skříň  Skříň  422

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama