sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Názory

Pamatujete? Dvanáctým hráčem jsme my!

Fanda 09.04.2019 13:53

Psalo se léto 2009. Tehdy vznikla čistě fanouškovská iniciativa „Dvanáctým hráčem jsme my!“. Byla reakcí na situaci v našem klubu a hlavně v našem fanouškovském táboře. Za cíle si především dala sjednotit sparťanské fanoušky, posílit sparťanské klubové hodnoty a aktivovat co nejvíce z nás k podpoře klubu. Následovalo několik desítek zápasových akcí, jež si plně organizovali fanoušci.

Založila se celá řada fanouškovských tradic, které přetrvávají do dnešní doby. Ať už se jedná o velké vlajky na trávníku či zpívanou hymnu před zápasem, některé chorály, řadu suvenýrů a především dres s číslem 12. Klub v té době navždy vyřadil toto magické číslo ze sady hráčských dresů a dal ho fanouškům (škoda, že se toho drží jen A tým Sparty, a nikoliv všechny klubové týmy).

A jak tehdy skončila sezóna, kterou jsme zahájili ve velmi rozháraném a nedobrém stavu? Mistrovským titulem! Právě tahle obrovská síla z tribun dotlačila Spartu k poháru. Fanoušci tehdy byli opravdovým dvanáctým hráčem klubu a týmu. Hráči se o nás mohli opřít a spolehnout se na nás. Ukázali jsme pravou sílu klubu a našeho fanouškovského tábora. Spolu jsme čelili všem výzvám a nepřátelům. Úspěšně. V souladu s tradicí klubu a jeho historií.

Blíží se období, které bude z mnoha pohledů plné řady dalších výzev pro náš klub, hráče i fanoušky. Je jen na nás, jak se rozhodneme mu čelit a přijímat dané výzvy. Přál bych si, abychom mu čelili naší jednotou, silou a sparťanskými hodnotami. Jen tak může být Sparta úspěšná, vítězná, neporažená a železná! A to bylo hlavním odkazem iniciativy „Dvanáctým hráčem Sparty jsme my!“ Jsme to my, fanoušci Sparty, jež hrdě nosí číslo 12 a jsou oporou, srdcem i duší svého klubu.

Sparta navždy.


Fanda

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Kanga Guélor

známka:

6 2

zápasy: 21
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 8

zápasy: 12
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Hložek Adam

známka:

5 7

zápasy: 21
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

12. hráč

známka:

5 7

zápasy: 24
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

5 5

zápasy: 20
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Skříň  Skříň  516

2.  Pacos  Pacos  510

3.  recchi  recchi  503

4.  BFG  BFG  496

5.  Fotr  Fotr  485

6.  Morn  Morn  480

6.  miram  miram  480

8.  Vencano  Vencano  463

9.  milhaus9  milhaus9  461

10.  Tommy.  Tommy.  452

11.  inaccess  inaccess  450

reklama
reklama
Facebook

Podzim 2019

Jakou školní známku dáš Spartě za podzimní část?

1 (15)

2 (13)

3 (411)

4 (503)

5 (39)

Počet hlasů: 981

Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama