sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Názory

Chátrající sparťanský svatostánek

Rudolf 04.08.2020 09:10

Za poslední 3 roky jsem oslovil svými dopisy všechny významné činitele fotbalové Sparty
včetně pana Křetínského k níže uvedenému obsahu s nadějí, že snad učiní vše pro to, aby Sparta byla nejen po sportovní stránce na výši, ale aby se prezentovala ve svém zázemí jako historicky nejúspěšnější klub republiky s 36 tituly.

Potěšily mne motivační kroky, které vedly k výmalbě interiérů chodeb kolem šaten hráčů, aby byly připomenutím úspěchů těm, kteří dnes oblékají rudý dres. Sportovně se snad Sparta opět zvedne. Dělá se v poslední době hodně pro diváky, včetně občerstvení, zábavy a přitažlivosti.

Z provozního hlediska mám však osobní poznámku ke stadionu, který nám chátrá. Ano vím, peníze kvůli absenci v pohárových soutěžích bohužel nepřiplavaly, pan Křetínský přesto dotuje obrovské ztráty ze svého, aby zajistil alespoň kvalitní tým. Ale k něčemu bych se přimlouval. Již 67 let chodím aktivně jako sparťan na Letnou, prožil jsem zde památné zápasy v historii klubu a mrzí mne, že kdysi slavná síň trofejí a slávy již neexistuje. Připomínkou jsou jen tristní 3 vitríny s poháry!!! Po absolvované prohlídce stadionu jsem byl očividně zklamán a závidím Slávii, která ač získala o 16 mistrovských titulů méně oproti Spartě, se může pochlubit klubovým muzeem – samozřejmě díky novému stadionu. A v tom je jistě jádro pudla.

Sám jsem kdysi jako novinář několikrát měl tu čest vidět na vlastní oči původní slavnou síň tradic Sparty v útrobách hlavní tribuny a je škoda, že velmi vzácné trofeje a poháry jsou údajně kdesi v krabicích ve sklepě. Chápu, že vnitřní prostory tribuny ustoupily potřebným skyboxům, aby stadion odpovídal reglementům UEFA pro pořádání významných zápasů. Sparta by si však takovou síň slávy určitě zasloužila. Vždyť slavní hráči naší sparťanské historie i současnosti dobyli 36 mistrovských pohárů, 21 českých pohárů, 3 superpohárů, 3x Středoevropského poháru, poháru dobročinnosti v prvních letech existence a několika pohárů mistra středočeské župy apod. Souhrn činí kolem 85 pohárů za 127 let existence Sparty! Úctyhodný úspěch, jehož relikvie nemohou fanoušci spatřit na vlastní oči, což je ostudou pro nejslavnější klub i ve vztahu k hráčům, kteří vzácné trofeje dobyli. Při „Sparta-tour“ toho z pohárů není co ukazovat ve 3 skromných zasklených vitrínách. A přitom by byl o ně zájem. Chápu, že se řeší větší obrazovky na stadionu i lepší ozvučení, což přispěje ke komfortu diváků. Našemu stadionu sluší nabité tribuny, jinak se odhalí v té omšelé nahotě. Nový stánek ACS, ať bude stát třeba jinde na Letné či na Strahově, vše vyladí. Ale to je hudba očekávaných 10-15 let! Trochu dlouho, ne?

Ztrácíme však ve vybavení a úrovni stadionu krok už i s východní Evropou. Náš sparťanský „svatostánek“ není konkurenceschopný jak s Edenem, tak ani s rekonstruovanými stadiony na českém venkově. Omšelé, vyšisované barvy sedadel od povětrnostních vlivů pohledu na interiér stadionu nepřidá. Napsal jsem již před 3 lety panu Křetínskému, pak Tomáši Rosickému i před řadou měsíců panu řediteli Fr. Čuprovi. Nestálo jim za to, aby jejich sekretářka odpověděla dvěma řádky.

Děkuji všem, kteří věnujete pár minut přečtení těchto řádek. My skalní sparťani, navíc ve svém věku, jsme se Spartou spojení jak se obligátně říká: FOREVER! Dávám tímto svůj názor k veřejné diskuzi a zamyšlení.

Rudolf 72 (tolik mi je let a od svých 5 let, tj. 67 let jsem věrným sparťanem).

Diskuze k článku

Komentáře (2)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Plavsić Srdjan

známka:

6 3

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

6 3

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Vitík Martin

známka:

6 2

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Moberg Karlsson David

známka:

6 2

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Hancko David

známka:

5 6

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Fotr  Fotr  38

1.  milhaus9  milhaus9  38

3.  shvexa  shvexa  35

3.  Ivoš  Ivoš  35

5.  leonpa  leonpa  34

5.  spartak5  spartak5  34

7.  akcizur  akcizur  33

7.  omega13  omega13  33

7.  raks  raks  33

7.  fichyno  fichyno  33

11.  Průcha  Průcha  32

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2021 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama