roboACS | 06.09.2020 09:51

Ahoj Sparťani, jsem zpět. Po půl roce zase zpátky doma na Letné. Naposledy jsem byl ještě za Jílka při jeho derniéře s Libercem. Pak jsem byl nemocný a dále už to znáte jak to bylo. Nejdříve fotbal vůbec nebyl, pak se na něj jakou dobu nesmělo. Následovalo období kdy dostat se k lístkům byl docela problém. Teď se to povedlo. Kamarád z Kostelce, který se nudí doma na neschopence, mohl ve středu v poledne zevlovat na netu a tak jsem mezi těmi 4713 šťastlivci byl konečně i já.

Těšil jsem opravdu hodně. Nevadil mě i první poločas v Brně. Po krátkém před zápasovém soustředění, v našem oblíbeném podniku, hurá na stadion. Akorát tak přesně na pietní akt k úmrtí malého Sparťánka a samozřejmě na hymnu.

Sparta do utkání nastoupila ve stejné sestavě jako v Brně. Tedy v Kotalově oblíbeném rozestavení 3-5-2 s dvěma mladíky Lukášem Julišem a Adamem Hložkem na hrotu. Na Srbské se jim utkání povedlo a i v neděli byli důležitou součástí naší hry. Lukáš dal první dva góly utkání a nasměroval nás k dalším důležitým třem bodům. Sparta byla od začátku lepší na míči a měli jsme i územní převahu, ale chyběli tomu šance. Až v 37 minutě šlo naše útočné duo Hložek - Juliš do brejku a druhý jmenovaný zakončil 1:0. Ten druhý gól dostali Hanáci do šatny a nebyl tak pohledný, jako důležitý.

Uklidnili jsme se a ve druhé půli přišli další šance. Tentokrát jsme jí neodchodili. Několik šancí měl Adam Hložek, ale v sobotu mu to tam prostě nepadlo. Hodně nebezpečné byli standardky kapitána Bořka Dočkala. Po jedné z nich se zaskvěl hlavičkující David Lischka a bohužel i chytající Mandous. Třetího gólu jsme se ale přece jen dočkali. Nejdříve var dlouho studoval možnou Hubníkovu ruku, aby rozhodčí nakonec ukázal k rohovému praporku. Dočkalův centr propadl až k Liboru Kozakovi, který byl na hřišti sotva pár minut, a ten pohotově otevřel svůj letošní střelecký účet 3:0. My umíme dát tři góly i bez penalt... Minulou sezonu jsme s Hanáky doma remízovali 3:3 letos to byla pohodová výhra.

Jak jsem již psal na Letné se v této divné době sešlo maximální povolené množství diváků. S kámošem jsme seděli na H42. Nikdo nás nějak nebuzeroval kvůli rouškám ani kvůli rozdělení do sektorů. Ochoz na protilehlé tribuně byl uprostřed přehrazen mříží a fungovala jen polovina stánků. Což mi přišlo dost nelogické, protože se tvořili fronty a rozestupy se moc nedodržovali. Navíc prý už z kraje druhého poločasu došli klobásy...

Kotel se přesunul na spodní ochoz za branku. Ze stran ohraničen plexisklem a ze předu sítí. Nevýhoda nového kotle se ukázala při dešti, kdy většina lidí nalezla pod střechu z horní tribuny a z dálky to opticky nepůsobilo dobře. Speaker i bubeník se snažili, ale prostě to nemělo takové grády jako když jsou kotel i stadion narvaný. Prezentovali jsme se plachtou přes celý kotel, kde se psalo o tom, že kotel je sice na novém místě, ale vládnou v něm staré pořádky.

Po dvou kolech máme 6 bodů a skóre 7:1. Vrací se liga konečně zase do normálu? Pražská S hrají o titul a Plzeň klidný střed tabulky.

roboACS


AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 3:0 (2:0)

Branky: 37. a 45. Juliš, 89. Kozák. ŽK: Štetina – Hála, Greššák, González, Radić. Rozhodčí: Orel, Blažej, Hock. Diváci: 4613.

Sparta: Heča – Štetina, Čelůstka, Lischka – Vindheim, Sáček (90. Trávník), LK37, Dočkal (90. Souček), Hanousek – Hložek (81. Karabec), Juliš (74. Kozák).

Olomouc: Mandous – Hála, Jemelka, Hubník, Zmrzlý – Houska (79. Daněk), Zahradníček (84. Látal), Greššák (59. Zifčák), Breite, Falta (46. González) – Nešpor (79. Radić).

roboACS | 06.09.2020 09:51 Vstoupit do diskuze
0