Redakce | 21.01.2021 21:12

Po určité odmlce na webu oživujeme i rubriku Fanoušek týdne. V ní představujeme sparťany se zajímavými příběhy. S Honzou jsme si krátce povídali o jeho koníčku a fenoménu sbírání sparťanských šál. Ve sbírce jich má již přes 160. A jak s tím začal? Dost nevinně. „Když jsem jel na zápas, tak jsem si vždycky jednu koupil. Začalo se to hromadit a už to jelo,“ říká s úsměvem. Více se dozvíte v rozhovoru.

Ahoj, než se dostaneme k hlavnímu tématu rozhovoru, prozraď něco málo o sobě.
Ahoj, ke Spartě jsem se dostal, když mi bylo asi 10 let, díky Karlovi Poborskému. Toho jsem obdivoval už jako malej kluk. Tenkrát hrál za Spartu, takže volba byla jasná. Když pak odešel, zůstal jsem u Spartičky :-)

Co pro tebe Sparta znamená?
Sparta je pro mě srdeční záležitost! Mám dost vzpomínek z výjezdů i z domácích zápasů. Díky Spartě jsem poznal dost lidí, za který jsem dneska i rád :). Zažil jsem dobrý i zlý časy a zůstávám věrný.

Největší součástí našich životů je fandění na tribunách. Jak často jezdíš a kde je na Letné tvé místo?
Na první zápas jsem se dostal, myslím, že to byl rok 2010. Hráli jsme proti Jablonci. Na zápasy se snažím jezdit pravidelně, když to práce dovolí. Takže permice je povinnost :) Od svých začátků chodím do kotle a myslím si, že to měnit nebudu :)

Jaké zápasy považuješ za ty nejlepší?
Tak pro mě je zážitek každej zápas naší Spartičky bez ohledu na výsledky..každej takový štěstí nemá, že může jet za svým klubem.

Jaké legendy, či hráči patří mezi tvé oblíbence?
Každej kdo nastoupí v rudým a porve se za náš klub. Ale samozřejmě se můžeme bavit o jménech jako Andrej Kvašňák, Horst Siegl, Jirka Novotný a dál, to bych tu mohl psát hodně dlouho :)

Co na současnou Spartu, ať už tým, či situaci v klubu říkáš?
Jediný, co bych si přál je, aby se zlepšily vztahy a aby Sparta byla silná tak jako dřív. To je vše.
Pojďme k tématu, které nás zaujalo. A k fanouškům a fans scéně silně patří. Sběratelství šál. Co bylo tím impulsem, že si začal sbírat sparťanské šály?
Hele, když jsem jel na zápas, tak jsem si vždycky jednu šálu koupil. Začalo se to hromadit a už to jelo. Je to pro mě zábava. Vždycky když se zadaří nějakej vzácnej kousek získat, má z toho člověk prostě radost. Mám ale i dost jiných suvenýrů, třeba dresy, oblečení, fanziny, samolepky….

Kolik šál tedy vůbec máš a specializuješ za na některé, např. Ultras, či naopak ty oficiální, nebo pohárové?
No, tak moje sbírka má aktuálně kolem 160 šál. Jsou to jen sparťanské! Zbytek, třeba tak 15, jsou cizí např. West Ham, Crvena Zvezda, Dynamo Dresden. Ty sparťanské sháním všude kde se dá - Stylsport, Letenští, oficialní fanshop, ale hodně získávám přes internetové aukce. Když jich bylo pár, měl jsem šály pověšený na zdi, ale za chvilku zjistíš, že se na ně práší a sbírka roste. Dneska jsou z toho už dvě velký krabice.To už je, alespoň tedy pro mě, slušná sbírka, ale zmiňoval si, že není mezi sparťany nejrozsáhlejší.
Tu největší, co já znám, má kamarád a kolega Olda - tímto ho i zdravím. Má fakt pěkný kousky, který dneska neseženeš. Když jsem s ním mluvil posledně, tak říkal kolem 425 kousků :-) Samozřejmě v okolí mám ještě pár dalších lidí, co mají stejnou zálibu.

Dá se říci, že nějaké šály považuješ za nejcennější?
Já si vážím každý, co leží v tý krabici :) Ale mám šály z 80. let, nebo i takový který, už se dneska těžko shání. Například si vážím hodně kousků, který jsem dostal od kamarádů z Košic a Nitry - tímto je i zdravím.

Jak se k nim dostáváš a máš třeba nějaké, které se ti zatím nedaří získat?
Jak už jsem řekl, internetové aukce, přes kamarády, ale stalo se mi, že mě kontaktovali i úplně cizí lidi, jestli bych neměl zájem o nějaké jejich kousky. Je jasný, že mi jich hodně chybí, začal jsem přeci jen pozdě. Ale snad jich bude časem většina u mě :-) Je to pro mě srdcovka.

Na konci rozhovoru máš možnost cokoliv ostatním sparťanům vzkázat. Ať už se to týká fandění, klubu, sbírání šál, či čehokoliv dalšího. Prostě prostor je tvůj.
Snad jen, jezděte na fotbal, podporujte Spartu, a to i venku. Snad se všichni brzy potkáme na tribunách a poženeme Spartičku vpřed. A přežijem tuhle z*urvenou dobu :-) Díky.

Díky, a SPARTA!


RedakceCo se děje a co číst dále?

Přečtěte si recenzi na knihu Železná Sparta!

Blíží se uzávěrka soutěže Miss Sparta Forever. Posílejte fotky!

Vyzpovídali jsme předsedu Fan Clubu Sparta Sváťu Kunerta

Redakce | 21.01.2021 21:12 Vstoupit do diskuze
0