sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Názory

Hodnocení - brankáři

Nekorektní Glosátor 06.06.2021 09:03

Sezona skončila, obsadili jsme druhé místo v konečné tabulce Fortuna ligy, což znamená, že si v létě zase po letech zahrajeme kvalifikaci o Ligu mistrů. Sláva! chtělo by se zvolat. Tak jednoduché to ale není. I tak osobně hodnotím sezonu jako neúspěšnou.

Po krátkém zhodnocení celé sezony (více zde: Konec dobrý, všechno dobré? To určitě ne. jsem se pokusil sepsat i můj pohled na jednotlivé řady Sparty. Předem avizuji, že se jedná o mé subjektivní hodnocení, které obsahuje mé oblíbence, mé neoblíbence a rozumím tomu, když někdo s mým názorem nebude souhlasit. To je naprosto v pořádku. Přes to všechno jsem se ale snažil být ve svém hodnocení co nejvíce fér, navzdory mým sympatiím, nebo naopak nesympatiím k jednotlivým hráčům.

BRANKÁŘI

Florin Nita

Tady není moc o čem. Ačkoliv jsem v duchu tajně doufal v návrat Tomáše Vaclíka, setrvání Florina mě vůbec neuráží. Jasně, ani jemu se občas nevyhnou děsivé hrubky (viz minela před gólem Pardubic na 1:2 v jarním zápase na Bohemce), realitou je i skutečnost, že druhý Neuer z Florina nikdy nebude a jeho hra nohama je přinejlepším průměrná. I přes to všechno byl ale Nita po většinu sezony oporou, chytil hodně jistých gólů a některé jeho zákroky byly opravdu exkluzivní. Navíc, miluju jeho ochotu běžět přes celé hřiště, aby mohl oslavit gól se svými spoluhráči!

Verdikt: Určitě nechat

Milan Heča

Neurazí, nenadchne. Umí chytit jisté góly, za pár chvil ale pustí takovou střelu, že nad tím zůstává rozum stát. Od brankáře Sparty bych čekal větší "koule," i schopnost srovnat si do latě obránce před sebou. To mi u Milana chybí. V mým očích je cca o 15% níže než Nita.

Pokud by se klubu podařilo získat kvalitní náhradu, nebránil bych se jeho prodeji. To ale nečekám a spíš si myslím, že i v dalším ročníku bude plnit roli týmové dvojky. S tím asi nemám větší problém.

Verdikt: Spíše nechat

Dominik Holec

Pokud bych si měl vypůjčit a parafrázovat jednu ze skvělých hlášek Ludvídka Hovorky ze seriálu Okresní přebor, tak u Holce nemám moc co hodnotit, protože „…polskou (vietnamskou) ligu nemám tak úplně nakoukanou.“ Nicméně, podle ohlasů v médiích se Dominik Polsku chytil a předváděl kvalitní výkony. V tuto chvíli bych si proto představoval, že se na přípravu vrátí na Letnou a zabojuje s Hečou o post brankářské dvojky.

Poznámka Nekorektního Glosátora:

Pár dní poté, co jsem tento text napsal, proběhla médii informace, že by se Milan Heča mohl vrátit zpět na Slovácko a role dvojky by tak měla připadnout Holcovi. Z mého pohledu ideální řešení. U Dominika se dá (snad) očekávat ještě další výkonnostní vzestup, v případy Milana si myslím, že na svůj strop narazil povedenými sezonami ve Slovácku a ve Spartě nikdy nedokázal pořádně prodat to, co v něm bylo/je.

Tolik tedy k našim brankářům. Příště se detailněji podívám na obranou řadu, což vzhledem k tomu, jaký chaos, bezradnost a bázlivost občas naše defenziva umí vytvořit, bude veliká legrace.

Nekorektní Glosátor


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Konec dobrý, všechno dobré? To určitě ne - komentář k právě skončené sezona

10 otázek Tomáši Rosickému

Když se Bílek diví, Sysel pláče a Vrba (radostí) skáče - report z výhry Sparty nad Plzní

Rozhovor s Miss SPARTA FOREVER 2020 Káťou

Derby a jiné české maličkosti - komentář k vysoce aktuálnímu dění

Měla by mít Sparta průměrného sportovního ředitele? - názor na současnou situaci ve Spartě

Diskuze k článku

Komentáře (4)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter
  Novinky na internetu

1.  koste  koste  28

2.  mystifik23  mystifik23  25

3.  tomf  tomf  24

4.  Martas007  Martas007  22

4.  jižan  jižan  22

4.  lukas01.lukas  lukas01.lukas  22

4.  doca  doca  22

4.  predseda  predseda  22

9.  MrSpartan  MrSpartan  20

10.  milhaus9  milhaus9  19

10.  Roonie.  Roonie.  19

10.  Jirka Stupka  Jirka Stupka  19

10.  Richtric  Richtric  19

10.  mufety  mufety  19

10.  davidek98  davidek98  19

10.  akrij  akrij  19

10.  zbarda  zbarda  19

18.  kubalas  kubalas  17

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2021 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama