Nekorektní Glosátor | 06.06.2021 09:03

Sezona skončila, obsadili jsme druhé místo v konečné tabulce Fortuna ligy, což znamená, že si v létě zase po letech zahrajeme kvalifikaci o Ligu mistrů. Sláva! chtělo by se zvolat. Tak jednoduché to ale není. I tak osobně hodnotím sezonu jako neúspěšnou.

Po krátkém zhodnocení celé sezony (více zde: Konec dobrý, všechno dobré? To určitě ne. jsem se pokusil sepsat i můj pohled na jednotlivé řady Sparty. Předem avizuji, že se jedná o mé subjektivní hodnocení, které obsahuje mé oblíbence, mé neoblíbence a rozumím tomu, když někdo s mým názorem nebude souhlasit. To je naprosto v pořádku. Přes to všechno jsem se ale snažil být ve svém hodnocení co nejvíce fér, navzdory mým sympatiím, nebo naopak nesympatiím k jednotlivým hráčům.

BRANKÁŘI

Florin Nita

Tady není moc o čem. Ačkoliv jsem v duchu tajně doufal v návrat Tomáše Vaclíka, setrvání Florina mě vůbec neuráží. Jasně, ani jemu se občas nevyhnou děsivé hrubky (viz minela před gólem Pardubic na 1:2 v jarním zápase na Bohemce), realitou je i skutečnost, že druhý Neuer z Florina nikdy nebude a jeho hra nohama je přinejlepším průměrná. I přes to všechno byl ale Nita po většinu sezony oporou, chytil hodně jistých gólů a některé jeho zákroky byly opravdu exkluzivní. Navíc, miluju jeho ochotu běžět přes celé hřiště, aby mohl oslavit gól se svými spoluhráči!

Verdikt: Určitě nechat

Milan Heča

Neurazí, nenadchne. Umí chytit jisté góly, za pár chvil ale pustí takovou střelu, že nad tím zůstává rozum stát. Od brankáře Sparty bych čekal větší "koule," i schopnost srovnat si do latě obránce před sebou. To mi u Milana chybí. V mým očích je cca o 15% níže než Nita.

Pokud by se klubu podařilo získat kvalitní náhradu, nebránil bych se jeho prodeji. To ale nečekám a spíš si myslím, že i v dalším ročníku bude plnit roli týmové dvojky. S tím asi nemám větší problém.

Verdikt: Spíše nechat

Dominik Holec

Pokud bych si měl vypůjčit a parafrázovat jednu ze skvělých hlášek Ludvídka Hovorky ze seriálu Okresní přebor, tak u Holce nemám moc co hodnotit, protože „…polskou (vietnamskou) ligu nemám tak úplně nakoukanou.“ Nicméně, podle ohlasů v médiích se Dominik Polsku chytil a předváděl kvalitní výkony. V tuto chvíli bych si proto představoval, že se na přípravu vrátí na Letnou a zabojuje s Hečou o post brankářské dvojky.

Poznámka Nekorektního Glosátora:

Pár dní poté, co jsem tento text napsal, proběhla médii informace, že by se Milan Heča mohl vrátit zpět na Slovácko a role dvojky by tak měla připadnout Holcovi. Z mého pohledu ideální řešení. U Dominika se dá (snad) očekávat ještě další výkonnostní vzestup, v případy Milana si myslím, že na svůj strop narazil povedenými sezonami ve Slovácku a ve Spartě nikdy nedokázal pořádně prodat to, co v něm bylo/je.

Tolik tedy k našim brankářům. Příště se detailněji podívám na obranou řadu, což vzhledem k tomu, jaký chaos, bezradnost a bázlivost občas naše defenziva umí vytvořit, bude veliká legrace.

Nekorektní Glosátor


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Konec dobrý, všechno dobré? To určitě ne - komentář k právě skončené sezona

10 otázek Tomáši Rosickému

Když se Bílek diví, Sysel pláče a Vrba (radostí) skáče - report z výhry Sparty nad Plzní

Rozhovor s Miss SPARTA FOREVER 2020 Káťou

Derby a jiné české maličkosti - komentář k vysoce aktuálnímu dění

Měla by mít Sparta průměrného sportovního ředitele? - názor na současnou situaci ve Spartě

Nekorektní Glosátor | 06.06.2021 09:03 Vstoupit do diskuze
4