Nekorektní Glosátor | 15.06.2021 08:39

Oči celé fotbalové Evropy se upínají k prvním zápasům evropského šampionátu, my ale nespíme ani na klubové scéně.V minulém článku jsme se zaměřili na sparťanské brankáře a jejich možné setrvání v kádru pro novou sezonu. Nyní přicházíme s hodnocením sparťanských obránců. Souhlasíte s hodnocením Nekorektního glosátora? Nebo naopak na jednotlivé hráče máte úplně jiný názor? Podělte se s námi o něj v komentářích! :-)


Ondřej Čelůstka

Když klub loňské léto oznámil Ondrův příchod, by jsem nadšený, protože jsem ho v té době viděl jako nejlepšího českého stopera. Osobnost se zkušenostmi z Anglie, Německa, Itálie nebo Turecka. Slibný byl i Ondřejův start v rudém dresu - podával kvalitní, jisté výkony a byl základním stavebním kamenem defenzivy týmu trenéra Kotala. Nešlo si nevšimnout, že ve druhé půlce podzimu z nastavené laťky trochu slevil, i tak ale jeho výkonnost měla slušné parametry.

V jarní části jsme už viděli jiného Ondru - nejistého, nezvykle chybujícího, který se až příliš často svezl s psychickou nepohodou celého mužstva. Je otázkou, zda to bylo způsobené zraněním a následnou operací, po které se nedostal do potřebné formy, případě zda se úplně neztotožnil s rolí metora pro mladého Martina Vitíka, nebo mu prostě nesedl herní styl, který Spartanům začal ordinovat trenér Vrba.

Tak či tak, jsem přesvědčen, že druhý rok bude mít Ondra v rudém dresu daleko lepší, než ten první. Věřím tomu i díky chystanému návratu zkušeného Lukáše Štetiny. Na druhou stranu si myslím, že fanoušci i vedení klubu si od Ondřeje v minulé sezoně představovali daleko jistější výkony, které budou hodny stabilního člena reprezentace a jednoho z nejkušenějších členů kádru. Na tom musí Ondřej rozhodně zapracovat, protože nejistých výkonů a více či méně závažných chyb bylo více, než jsme my, fanoušci, očekávali.

Verdikt Nekoretního glosátora: Rozhodně nechat

Dominik Plechatý

V mých očích poctivý, ale hodně nevýrazný fotbalista. Neurazí, ale ani nenadchne. Pokud bych měl říct okamžik, kterým mi Dominik utkvěl v paměti - nevěděl bych. Plechatého vidím jako slušný záskok ve chvíli, kdy má některý z jeho kolegů karetní stopku. Jako člena základní sestavy si ho ale představit neumím. Po příchodu trenéra Vrby neodehrál Plechatý ani minutu (pokud mě pamět neklame), takže máme na tohoto hráče evidentně podobný názor.

Jako nejlepší řešení tak v tuto chvíli vypadá hostování v první lize, ve kterém by se mělo definitivně rozhodnout, zda má Plechatý opravdu na to, aby mohl hrát důležitou roli ve Spartě, nebo jeho stropem budou kluby jako Slovácko, Mladá Boleslav nebo Liberec.

Verdikt Nekoretního glosátora: Spíše hostovat (pozn. redakce: Dominik ma opravdu podle posledních informaci zamířit na hostování a to do Mladé Boleslavi.)

David Lischka

Zde mám jasno hodně rychle a jednoznačně. David mě nikdy nepřesvědčil o tom, že by měl na to, aby ve Spartě hrál. Je často chybující, má slabou techniku a aby toho nebylo málo, přijde mi i dost nemotorný. Vlastně se mu pořádně povedl pouze domácí zápas s Lille, jak se ale později ukázalo, jednalo se spíše o výjimku potvrzující pravidlo.

Skutečnost, že pod Vrbou neodehrál ani minutu, mluví za vše. Hodně bych se divil, kdybychom Davida v rudém viděli v nové sezoně.

Verdikt Nekoretního glosátora: Určitě prodat (pozn. redakce: David nejspíše opravdu podle posledního infa má ve Spartě končit a zamířit na hostování s opcí do Baníku Ostrava)

Matěj Hanousek

Těžší, než se na první pohled zdálo. Pokud bych tento text psal po zápase v Českých Budějovicích, verdikt by byl jasný - rozhodně prodat. Klidně bych Spartě nabídl, že Matěje na vlastní náklady odvezu do nového týmu.

Trochu nečekaně Hanousek dostal šanci v těžkém domácím utkání s Plzní a rozhodně nezklamal. Možná proto, že od něj nikdo nic nečekal a neměl co ztratit. S Plzní odehrál Matěj slušné utkání, čímž překvapil všechny - fanoušky, trenéra Vrbu a dost možná i sám sebe. Plusem je i jeho schopnost vyhnout se zdravotním problémům, což je v současném sparťanském kádru malý zázrak.

Nicméně, přes to všechno se mi výkony Matěje ve Spartě nelíbí. V obraně často takticky chybuje a jeho podpora útoku je přinejlepším průměrná. O tom, jak dostane balon do běhu, který následně na půlící čáře zasekne a pošle zpět na stropery, už mezi fanoušky Sparty kolují legendy. Jeden zápas jsem se na tuto věc zaměřil. Ještě během prvního poločasu jsem skončil u čísla osm a přestal počítat. Nebudu lhát, že mi tímto alibismem ohromně pije krev.

Verdikt Nekoretního glosátora: Spíše prodat

Lukáš Štetina

Zde není moc co hodnotit. Mezi fanoušky čím dál populárnější Hulk začal sezonu tak, jak skončil tu předminulou - ve velkém stylu a velmi dobré formě. Bohužel, těžké zranění Štéťovu sezonu rychle ukončilo. Těším se, až ho opět uvidím trávníku a strašně moc chci věřit, že co se týče formy, naváže tam, kde loni v září skončil. Bojovníky jeho typu tým moc a moc potřebuje.

Verdit Nekoretního glosátora: Rozhodně nechat

Michal Sáček

Jediný hráč, které jsem rozhodl komentovat hned dvakrát - jednou na pozici obránce, podruhé na pozici záložníka. Proč jsem se tak rozhodl, asi nemusím vysvětlovat. Pokud bych měl Michala hodnotit pouze na pozici obránce, byl byl rychle hotový. Krajní bek evidentně není jeho pozice a přestože na ní už má odkopáno slušnou porci zápasů, zlepšení žádné. Velice slabá poziční hra, podprůměrná hra hlavou, často naprostá bezradnost. Jak se Sáčkem v jarním zápase v Liberci cvičil jeho nyní již spoluhráč Pešek, netřeba příliš opakovat. K čemu je Michalovi slušný přehled ve hře, tah na branku nebo schopnost vyvézt míč, když to absolutně neumí prodat? Pokud hodnotím Sáčka - obránce, je to v mých očích někdo, kdo z 5 zápasů má jeden na okamžitý přestup do Bundesligy, jeden slušný a tři zápasy na úrovni divizního kopáče. Kdepak, nový Kadeřábek z něj prostě nebude a pokud by i nadále byla snaha tlačit ho do pozice na kraji obrany, bude to neštěstí pro něj, pro klub i pro nás fanoušky. V takovém případě bych neměl žádný problém s Michalovým odchodem.

Verdikt Nekorektního Glosátora: Rozhodně prodat

Tomáš Wiesner

Další produkt strahovské akademie, který mi, ať už kvůli častým zranění, nebo z důvodu hostování v jiných týmech, zůstal doposud poměrně ukryt. Nicméně, jeho jarní výkony pro mě byly rozhodně příjemným překvapením. Pokud Tomášovi vydrží zdraví (což není vůbec jisté), očekávám, že jeho výkony i nadále porostou. Nejsem si teda zrovna jistý, zda to bude na pozici krajního beka, kde se mi příliš nelíbí a na můj vkus dělá až moc chyb, na kraji zálohy se, nicméně, může jednat o velmi zajímavou alternativu.

Verdikt Nekorektního Glosátora: Rozhodně nechat

Dávid Hancko

Tady to bude hodně rychlé :-). Pokud byl Dávid zdravý, byl jedním z hlavních lídrů a osobností týmu. Veliký bojovník, střelecky disponovaný, navíc opakovaně dává najevo, jak moc chce za Spartu hrát. I proto mě potěšila zpráva, že jsme Hancka za poměrně vysokou částku vykoupili z Itálie. Jedinou věcí, ze které mám u něj strach, je zdraví, které Dávida trápí opakovaně. Na druhou stranu, jak bylo správně napsáno zde na fóru - kdyby Dávid neměl zdravotní problémy, nepřestupoval by za 2 miliony do Sparty, ale za 10-12 někam do první poloviny TOP 5 lig. Pokud bude Dávid zdravý, bude jedním z nejlepších stoperů ligy. Stejně tak se ale může stát, že půlku sezony promarodí. Snad bude platit ta první varianta.

Verdikt Nekorektního Glosátora: Rozhodně nechat

Andreas Vindheim

Za mě jeden z největších přešlapů nového vedení. Nevýrazný, často chybující. Dodnes nevím, zda je to

spíše bek, nebo záložník. Jeho stylu hry nemohu přijít na chuť. Od Seveřana bych čekal mnohem větší zarputilost a silové aspekty hry. Pokud je pravdou jeho pořizovací cena (údaje cca 30-35 milionů CZK), je to pro mě přešlap jako prase. Za polovinu té částky bychom v české lize našli určitě minimálně stejně kvalitní alternativu, ale spíš ještě kvalitnější. Za mě rozhodně jeden z hlavních adeptů na letní odchod. V tuto chvíli nevidím, co by mohl Spartě dát.

Verdikt Nekorektního Glosátora: Rozhodně prodat

Martin Vitík

Asi největší překvapení sezony. I když na konci jara bylo vidět, že toho má Martin už plné brýle a jeho výkonnost šla viditelně dolů, i tak musím říct - na 18 let, klobouk dolů! Vitík zvládl jarní část sezony technicky i mentálně. Silově to bylo jak kdy, ale to je pochopitelné, stále se jedná o osmnáctiletého kluka, který váží 50 kg i s postelí. Až více zesílí, bude z něj velice dobrý stoper. Netvrdím, že je to nyní na permanetní základní sestavu (notabene v situaci, kdy se vrací Štetina), svoje pevné místo v kádru rozhodně má a proti soupeřům z dolním poloviny tabulky by určitě měl dostávat šance. Přemýšlel jsem, zda by mu víc neprospělo hostování v některém prvoligovém týmu. Tato myšlenka ale padá s potvrzením druhé ligy, které od nové sezony čeká na sparťanskou sezonu. Ve druhé lize si navykne na silový, agresivní fotbal, starty za áčko mu naopak přinesou další zlepšení po technické i taktické stránce.Těším se na něj!

Verdikt Nekorektního Glosátora: Rozhodně nechat

Matěj Polidar

Přijde mi, že se zatím stále ještě rozkoukává a přes zataženou ruční brzdu ještě ani zdaleka neukázal to, čeho je schopen. Výhodou je velká univerzálnost, ve dvojici s "Kašparem Hujerem" si ho umím rozhodně představit. Starosti mi dělá jeho možná skleněnost. Jen málokdy byl Matěj k dispozici na více zápasů za sebou bez toho, aby mezitím nemusel putovat na marodku. Nemyslím si, že z něj v nové sezoně bude kdoví jaka opora, jako poctivá alternativa své místo v kádru ale rozhodně najde.

Verdikt Nekorektního Glosátora: Rozhodně nechat


Nekorektní glosátorCo se aktuálně mezi fans děje? Co číst dále?

Korunovace královen - report z výhry holek Sparty nad Slováckem a oslav titulu

Kam s ACS oblečením, ze kterého jsme my a naše děti už vyrostli? Máme pro vás 6 užitečných tipů z redakce!

Aktuality z redakce Sparta Forever

Hodnocení jednotlivých řad Sparty v uplynulé sezoně - brankáři

Konec dobrý, všechno dobré? To určitě ne - komentář k právě skončené sezonaNekorektní Glosátor | 15.06.2021 08:39 Vstoupit do diskuze
1