Nekorektní Glosátor | 01.07.2021 09:55

V minulých článcích jsme se zaměřili na sparťanské brankáře a obránce a jejich možné setrvání v kádru pro novou sezonu. Nyní přicházíme s hodnocením sparťanských záložníků. Souhlasíte s hodnocením Nekorektního glosátora? Nebo naopak na jednotlivé hráče máte úplně jiný názor? Podělte se s námi o něj v komentářích! :-)Filip Souček

První z hráčů, v jehož hodnocení se asi s většinou fanoušků neshodnu. Jasně, Filip je pořád mladý hráč s velikou šancí výkonnostně růst, beru v potaz i to, že se jednalo o jeho první sezonu ve Spartě. Na druhou stranu, od hráčů Sparty vždycky očekávám ty nejlepší výkony a Filip mě během celé sezony příliš nepřesvědčil. Rozhodně to nebyl žádný propadák, většinou střídal lehce nadprůměrné výkony s těmi lehce podprůměrnými, což v součtu vychází jako klasický průměr. Otázku, zda by měla Sparta mít hráče, kteří hrají průměrně, si každý musí zodpovědět sám. V mých očích by bylo ideální hostování někde, kde postupně doroste do role opory a tahouna týmu a získané sebevědomí prodá zpět ve Spartě. Tento scénář ale spíš nečekám, předpokládám, že si ho trenér Vrba nechá jako člena širšího kádru se slušnou šancí přicházet do zápasu jako střídající hráč. Na základ to ale, ani v nové sezoně příliš nevidím.

Verdikt: Spíše hostovat

DMK

Tady není o čem. Jak už zmínil trenér Vrba - David je buď suverénně nejlepší na hřišti, nebo si svým výkonem naopak říká o vystřídání už před poločasem. Nicméně, David baví a co je důležité, má schopnost, které nemá nikdo jiný v kádru, ani v celé lize. Takového hráče bychom těžko sháněli znovu. Navzdory všem jeho chybám, kterých nemá úplně málo (náladovost, mizerné bránění, často jen stínování osobních soubojů), jsem rád, že takový hráč ve Spartě je.

Verdikt: Rozhodně nechat

David Pavelka

Poctivý, často nenápadný dříč, který si odvede svoje. Navíc odchovanec. Ohromně se mi líbilo, jak se zhostil role stopera v zápasech se Celticem v EL. Na druhou stranu, chybí mi u něj větší lídrovství a jít mladému mužstvu příkladem ve chvílích, kdy je tým pod tlakem a kupí chybu za chybou. Zkušenosti i postavení v kabině na to rozhodně má. V nové sezoně čekám, že jeho role na hřiště bude ještě mnohem výraznější a to nejenom po té čistě fotbalové stránce.

Verdikt: Rozhodně nechat

Ladislav Boloňa Krejčí

Za mě jedno z největších zklamání sezony. Nebudu teď spekulovat, zda by to bylo kvůli poklesu formy, zranění nebo kvůli něčemu jinému, ale realitou je, že Láďovy výkony byly až na výjimky daleko za očekáváním. Od borce, který strávil slušný počet let v Serii A, jsem čekal úplně jinou jízdu. Notabene, když se vracel do známého prostředí. Uvidíme, zda trenér Vrba dokáže Láďu probudit, v minulé sezoně ale byl jedním z nejhorších.

Verdikt: Spíš nechat

Bořek Dočkal

Pomalý, bez tolik potřebné dynamiky a agrese, rozeštvávač kabiny atd atd. O Bořkovi se toho v médiích napsalo nespočet. Realitou je, že na ty top zápasy, ve kterých tempo převyšuje obvyklý standard české ligy, to už moc není. Jakmile Bořek nedostane dostatek prostoru, je poloviční. A soupeři to moc dobře vědí. Z toho důvodu by jeho pozici měl v nové sezoně čím dál více přebírat Adam Karabec. Na druhou stranu, proti týmům z druhé poloviny tabulky, je pořád stále velice dobrý hráč, kolem kterého se točí celé hra. O jeho vlivu (podle, co povídá taťka Vrbička snad pozitivním), netřeba hovořit příliš dlouho. Pokud Bořek dokáže akceptovat, že už to není na to, aby hrál každý zápas a přijme roli mentora mladších spoluhráčů, má Spartě stále rozhodně co dát. Jak na hřišti, tak v kabině.

Verdikt: Určitě nechat

Martin Minčev

Bulharský Adam Hložek? Zatím tedy rozhodně ne. Vlastně není ani moc o čem psát. Martin byl zraněný, dvakrát marodil s covidem a když už dostal nepříliš veliký postor na hřišti, nepřevedl zhola nic. Uvidíme, jak se mu bude dařit ve druhé sezoně, já bych se nebránil jeho hostování v některém z lepších prvoligových týmů.

Verdikt: Spíše hostovat

Michal Sáček

Jak už jsem avizoval v rámci hodnocení obránců, Michal je jediný hráč, kterého hodnotím na dvou postech. Jako obránce má v mých očích Sáček naprosto nedostatečnou kvalitu a pokud bychom se bavili o Sáčkovi-obránci, nebylo by co řešit. Jeho výkony na kraji obrany jsou dlouhodobě podprůměrné i v rámci české ligy, natož v evropském kontextu. Pokud se budeme bavit o Sáčkovi - záložníkovi, což je jeho původní post, zde už situace tak jednoduchá není. Je hodně fanoušků, odborníků i trenérů, kteří v Michalovi v záloze vidí nevybroušený diamant. Upřímně, já jejich pohled nesdílím. V téměř 25 letech už prostě nemůže mít nálepku nevybroušeného diamantu, notabene u hráče, který se v A-týmu připojil už jako teenager. Michal má ve své hře záblesky schopností, který má v celé české lize jen málokdo, tyto záblesky má ale, na můj vkus, zoufale málo. Právě neschopnost delší dobu podávat nadstandardní výkony je to, co Sáčkovi vyčítám asi nejvíce.

Pokud by to bylo pouze na mě, neměl bych problém se s Michalem rozloučit, protože si nemyslím, že dokáže překročit svůj stín dlouhodobě průměrných výkonů. Nicméně, podle toho, co o Michalovi prohlásil trenér Vrba v podcastu Sparťanských novin to spíš vypadá, že z něj přeci jen zkusí ten diamant vybrousit. Budu si přát, aby se mu to povedlo, moc tomu ale nevěřím.

Verdikt: Spíše prodat

Michal Trávník

Jedno z největších zklamání. Trávník absolutně nenaplnil očekávání, které do něj při jeho příchodu vkádal klub, trenéři a koneckonců i fanoušci. Skutečnost, že za dva roky v rudém nevstřelil ani jeden gól, mluví asi za vše. Rozhodně se Michalovi nedá upřít snaha, nemám dojem, že by cokoliv odflákl, ale...na Spartu to je prostě málo. Žalostně málo. Když k tomu přidám jeho ne zrovna šťastné pozápasové úsměvy s kamarády z týmu soupeře (domácí remíza 2:2 s Trabzonem, ostuda 0:3 se slavií) ve chvíli, kdy se ve fanoušcích na tribuně i u televizí vaří krev, mám jasno. Trávník je hráč, bez kterého se ve Spartě naprosto v klidu obejdu.

Verdikt: Rozhodně prodat

Adam Karabec

Po Hložanovi druhé zázračné dítě našeho kádru. A musím říct, že mě baví čím dál tím víc. Není to sice ten silový Terminátor jako Hložek, má ale v sobě schopnost, kterou 90% českých hráčů zoufale postrádá - nepřekáží mu balon a hlavně, umí bavit fanoušky. Ačkoliv je zatím na rozhraní základní sestavy a lavičky náhradníků, vždy se nemůžu dočkat, až nastoupí na hřiště a rozproudí často uvadající hru. Čekám, že v nové sezoně dostane zase větší prostor a stane opět o něco důležitějším členem A-týmu. Važme si toho, že máme dva takovéto Adamy v kádru a že si můžeme užívat jejich výkony v rudém dresu! Pokud je nezastaví zranění nebo špatně zvládnutá popularita, brzy budou z obou kluků hráči minimálně evropských parametrů.

Verdikt: Rozhodně nechat

Ladislav LK37 Krejčí

Láďu nelze nemilovat. Srdcař, sympaťák, jeden z lídrů týmu na hřišti i v kabině. Občas to samozřejmě přežene s agresivitou a v podstatě v každém druhém zápase ve vzduchu visí karta minimálně oranžové karty, to ale souvisí i s jeho dosud mladým věkem. Jsem přesvědčen, že po tom mediálním honu, který se na Láďu sthrnl po jeho (zaslouženém) vyloučení v domácím zápase s Pardubicemi, se uklidnil i mentálně a na jeho jarních výkonech to bylo vidět. Už se těším, až z Ládi bude sparťanský kapitán!

Verdikt: Rozhodně nechat


Nekorektní glosátor


Co se aktuálně mezi fans děje? Co číst dále?

Sbírka fanoušků Sparty na pomoc obětem přírodní katastrofy na jižní Moravě

Korunovace královen - report z výhry holek Sparty nad Slováckem a oslav titulu

Kam s ACS oblečením, ze kterého jsme my a naše děti už vyrostli? Máme pro vás 6 užitečných tipů z redakce!

Aktuality z redakce Sparta Forever

Hodnocení jednotlivých řad Sparty v uplynulé sezoně - brankáři

Konec dobrý, všechno dobré? To určitě ne - komentář k právě skončené sezonaNekorektní Glosátor | 01.07.2021 09:55 Vstoupit do diskuze
0