roboACS | 01.11.2021 02:08

V neděli dopoledne hrálo béčko další utkání FNL. Tentokrát nás čekalo malé pražské derby s Duklou. Podzimní slunce tentokrát zahnalo mlhu o hodně hodin dříve než v předchozích dnech a tak už výkop utkání proběhl pod modrou oblohou.

V brance poprvé na podzim nastoupil Dominik Holec a v útoku opět Václav Drchal. Při neúčasti Milana Píška hrál s kapitánskou páskou Václav Sejk. Naše hra nebyla v úvodu bez chyby a když ve třetí minutě již po druhé chyboval střed naší obrany, tak bohužel z tohoto mráčku už zapršelo. Pěkná bomba. Holec neměl šanci -0:1. Sparta postupně přebírala aktivitu, ale ke střelbě jsme se moc nedostávali. Aktivita ovšem vyústila v sérii rohů a po jednom z nich překvapil Radu patičkou Iva Gelašvili - 1:1. Pak jsme si ještě jednou koledovali o gól po ne důrazu v obraně, ale do přestávky již moc fotbalovosti k vidění nebylo. Utkání tak trochu ovládli emoce.

Do druhého poločasu nastoupili oba týmy beze změn a dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že by to utkání mělo být nějakou ódou na radost. Zhruba od šedesáté minuty, ale Sparta přece jen přebírala otěže utkání a dočkala se rohového kopu, kterému předcházela úsměvná situace, kdy se hosté nebyli schopni dohodnout jestli chtějí střídat už před jeho zahráním nebo až po. Nakonec se rozhodli, že dvojnásobné střídání provedou až po jeho zachrání, ale tak nějak nečekali, že už to bude za stavu 2:1 pro domácí. Matěj Ryneš si narazil s Petrem Pudhorockým, dostal se až do vápna a poslal přízemní pozdrav, který si Rada vyzvedl až v brance. Ano občas i z nakrátko rozehraného rohu dokážeme skórovat. Naši hráči se po tomto gólu uvolnili a rozjeli kanonádu. Po závaru v malém vápně se nejlépe zorientovat Martin Vitík - 3:1. Jen o chvilku později vymetl Radovi pavouky z levé šibenice další parádní ranou Martin Suchomel - 4:1. Hosté trochu nezvládli emoce a dostali červenou kartu. Dohrávali ovšem v jedenácti, protože druhou žlutou ukázal rozhodčí na lavičku, již vystřídanému hráči. Publikum se dožadovalo bůra a toho se dočkalo v devadesáté minutě, kdy v situaci dva na jednoho nezaváhal Filip Šilhart. Takhle má vypadat střídání - 5:1. Sparťané v závěru rozjeli rudý balet a tak ten žlutý nakonec odjel na Julisku s pořádnou ostudou.

Pořadatelé prodali 613 lístků. Tentokrát se i trochu fandilo. Fanoušci Dukly přijeli všichni.
Béčko tedy uhájilo druhou pozici v tabulce a příští sobotu 6.11. se představí v Opavě.

AC Sparta Praha B – FK Dukla Praha 5:1 (1:1)

Góly: 24. Gelašvili, 75. Ryneš, 81 Vitík, 87. Suchomel, 90.+2 Šilhart – 2. Fábry. ČK: 86. Kozel (DUK), (mimo hřiště). ŽK: Pudhorocký, Vitík – Peterka, Buchvaldek, Kozel. Rozhodčí: Ulrich – Poživil, Bureš.

AC Sparta Praha B: Holec – Gabriel, Gelašvili, Vitík, Suchomel – Ryneš, Pudhorocký (89. Šilhart), Jonáš, Dudl (89. Holoubek) – Drchal (67. Schánělec), Sejk (85. Turyna).

FK Dukla Praha: Rada – Ruml (81. Šebrle), Kozma, Kulhánek, Souček – Peterka, Kozel (81. Pázler), Buchvaldek, Barac, Cienciala (60. S. Faleye) – Fábry (84. Hrubeš).

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Mladé holky, které vás poblázní - report z utkání Sparta B ženy - Sigma Olomouc v II. lize žen

V Teplicích bylo blaze, zase...report z výjezdu na Mol Cup

Jak Florin čaroval a Hložan konečně skóroval - report ze zápasu Sparta - Mladá Boleslav