majk | 21.12.2021 07:49

Tak nám pro letošek skončila kopaná. Pojďme si naposledy shrnout, co se událo, když nám to dělá tak dobře.

Mol Cup

Slávie postoupila přes Zlín. Rozhodčí to stálo víkendovou brigádku a Twitjarda přispěchal s omlouvou a bojem za video. To nevymyslíš.... kor v týhle atmosféře.

Liga

Hradec-Sparta

Fíha....pěkně se nám před posledním zápasem zase rozšířila marodka. Kvituju, že to tentokrát nikde neuteklo a mohli jsme tak doufat v super zápas až do ohlášení sestav. Do základu ti tentokrát Pavle Vrbo házet kritiku nebudu. Oceňuju, že ses poučil a nerval tam zase Hulkovou panenku. Duo Pavelka/Dočkal jsem v tomto případě schopen odpustit. Namíchlo mne až střídání, kdy prostě nepochopím, proč musíme stahovat útočníka, který jediný co potřebuje, je dostat tam míče. Řešil bych to určitě jinak. Že rozhodnem brejkem by mne v zápase s Hradcem fakt nenapadlo. Klobouk dolů před Hložanem, gól z ničeho. Není to tak dlouho, co jsem u branky Beauguela v Karviný konstatoval, jak nám tohle chybí. Mohlo by se zdát, že Bořek přišel k áčku jak slepej k houslím, ale i ta průnikovka zaslouží potlesk. Měl by ji umět dát každej, ale kolikrát jsme viděli, že je to problém. Potěšil mne střídající Sáček, který to rozhýbal a měl tam některé velmi dobré momenty. Víme, že to umí. Jen nikdy nevíme, jak dlouho si vždycky na ty další počkáme. V srpnu to vypadalo, že se stabilizuje, ale po zbytečném repre výletu to byl zase náš starý dob.....prostě náš Michal.

Čekal jsem rozhodně lepší fotbal, jenže na to musejí být dva. Hradci to nevyčítám, otevřenou partii zkusili u nás a odjeli se čtyřkou. Koubek je všechno možný, ale ne blbec, co by své chyby opakoval. Zároveň to ukazuje, že se trošku vrací respekt soupeřů už jenom k tomu, že přijede Sparta. Není to tak dlouho, co si na nás troufal každej Jarda. Připomínalo mi to dost zápas v Karviný. Kvituji reakci Pavla Vrby, který z vysokého počtu faulů nedělá vědu. Je to prostě fotbal a my na to musíme umět zareagovat. Je to těžký, ale jde to. V budoucnu bych to i chtěl vidět, v posledním zápase tohodle zběsilého roku je mi to však úplně buřt. Hodně cením tři body a nakonec i tu cestu k nim. Když se daří, umí vyhrávat každej. Po zápasech na Slovácku a Rangers jsem četl mnoho prognóz, jak budem do konce roku ztrácet a budeme ze hry o titul. Omluv, či dokonce pochval, jsem se však pořád nedočkal. Tak já vám tu jednu vyseknu. Kluci, fakt díky!!!

Ostatní zápasy

V tomhle datu si na fotbal teprve zvykáme. A půjde to těžko, když útočníci už zandali střelky. Míša Bílek potvrdil, jakej je klasik a v Karviný nastoupil bez útočníka. Což nikomu nevadilo, protože Plzni tři body vystřelil skororeprezentant Havel. Karviná tak končí podzim bez výhry, pouze s 5 bodama. Ke cti jim slouží, že jeden z nich připsala proti Slávii. Řekl bych, že si za svůj projev určitě zasloužili víc. Čeká je na jaře velká fuška. Stejně jako zbylá mužstva ze sobotního programu. Pardubice se přiblížily Bohemce na bod. Pátou brankou ukončil svý hostování Chytil. To se povedlo. Klokani mají naopak nad čím přemejšlet. 44 inkasovaných branek je nejvíc v soutěži. Jablonec na Slovácku kousal, ale nejostřejší zuby měl Petržela. Za vydatné podpory Zeleného. Tři odskoky míče před první brankou a Štetinovskej námaz na druhou, to aby se tam Rada zbláznil. Líbilo se mi ale, že svůj pozápasovej výlev nasměroval na VAR.

Nuda pokračovala i v nedělním odpoledni. Ze sestřihů to nakonec vypadalo, že nejlepší fotbal se hrál v Liberci. Budějovice měly několik zajmavých šancí, dorážka Škody po Basseyho tyči zase ukázala, jaký frajeři jsou u nás schopní zývat se útočníkama. V Olomouci vraždil šance Růsek, Zlínu tak stačila dílčí pasáž s pěkným centrem Chanturishviliho na hlavičkovou obludu Fantiše k vyrovnání. A nebýt pěkného zákroku Stejskala po střele Hlinky, mohli to proJílkovat k dokonalosti. Olomouc tak zůstala jen stínem toho zajímavého mužstva z úvodu sezony. Zlín ligou tak nějak nezajímavě proplouvá, ale své má a víc chtít asi nemůže. Do šestky tak nakonec díky výhře v Teplicích proskočila Mladá Boleslav. Tam to začíná dávat smysl, jsem zvědavej zda v zimě opět dojde k dalšímu Jarolímovskému kolotoči s patnácti příchody a dvaceti odchody. Docela by mne i zajímalo, jak se tam srovná Trunda s Plíškem, protože si nemyslím, že je fantomas zrovna typ, co by si nechal někde něco nakukat. Jestli někdo četl na Isportu Premium, hoďte mi víc o tý spolupráci na severu, co chce Trunda navázat. Jestli nejsme blbí, poslal bych tam na chvíli bloudit Vildu, aby věděli do čeho jdou.

Kolo zakončil spektakulární zápas v Ostravě. Po půli to vypadalo, že budem ztrácet na čelo 5 bodů. Pak to chvíli vypadalo na 2 a nakonec jsou z toho 3. Jardu vystřídal na sociálních sítích Syrovátka a tak si mohli všichni blahopřát. Divná doba....Nevim nakolik to byla ukázka charakterů, jako neschopnosti Baníku. K tomu se sympaticky klaněl i v pozápasovém rozhovoru Smetana. Ten pán mne baví. A jeho střídající letka Sor, Almási taky....musel bych se opakovat. Sem s nima!!! Almási už kope penalty jak půlka našeho kádru, mohl by zapadnout. Každopádně v Baníku to dává smysl, baví mne a nemají to do budoucna vůbec špatně rozdaný.

Vůbec blbě rozdaný to nemáme ani my. Musíme teď přetrpět nějakých 45 dní, než si zase budeme moct zařvat gól nebo dejte jim bůra!!! Nadávat však zvládnem i v přestávce, tak do toho dejte vše, ať už od jara máme síly jen na fandění!

A já si teď dám na chvíli taky pauzu.....I když, kdo ví?


majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Sparťanský kapr a stromeček - se slevou pro permanentkáře

Co týden dal a dá (21.díl)

Tomáš Hübschman: nenápadná hvězda - knižní tip na Vánoce

Co týden dal a dá (21. díl)

Přišli všichni - report z utkání Sparta - Liberec

Co týden dal a dá (19. díl)

Skotská nám nechutnala - report z výjezdu za Spartou do Skotska

Je libo sparťanský sedací pytel?

Další historický debakl - report z výjezdu na Slovácko

Co táden dal a dá (18.díl)

Hlasujte o MISS SPARTA FOREVER 2021

Co týden dal a dá (17.díl)

majk | 21.12.2021 07:49 Vstoupit do diskuze
1