majk | 08.02.2022 08:52

Tak nám to konečně začalo... no, jak komu. Pojďme se podívat na události prvního hracího týdne.

České Budějovice - Sparta

Ještě před informací o počtu padlejch mi pípla na messsengeru zpráva: “Moc pěkně v Edenu... V normálním světě by člověk šel vsadit milion na výhru Sparty....V realitě to ti naši kreténi nevyužijou :-)).” Stejný pocity mělo určitě víc z nás. Čvančara karty, Juliš v rekonvalescenci. To jsme věděli. Hned v úvodu jsme se mohli přesvědčit o tom, jak ve Spartě v praxi funguje široký kádr. Nemoc vyřadilu Nitu s Pulkrabem, zranění zase Gabriela, Hancka, Höjera, Součka, Krejčího. Z ničeho nic. Ať hodí curlingovým kamenem, koho to překvapilo. Tohle nevymetou ani Paulovi. Ale nebojte, není to jen záležitost Sparty. Andreas Vindheim po sedmi minutách střídal pro zranění ve svém druhém zápase za S04....

Přes všechny nemyslitelný absence se mi líbilo, že jen na lavičce zůstal David Pavelka. Úvod přesto patřil domácím. Drobný záchvěv přišel od Sparty až v závěru poločasu. Měl tam pěknou zblokovanou střelu Bořek a dva pokusy Hložan. Obzvlášť příprava té druhé šance stála za to. To si měl dotáhnout, Adame! Bohužel v druhé půli už bylo všechno špatně. Pavle Vrbo, těžko se tě můžu pořád dokola zastávat. Když oživuješ hru Pavelkou a po zápase konstatuješ, že nám chyběl střed pole, musím tam vidět nějaký změny! Kromě Součka, který by to IMHO stejně nijak nevytrhl, nechyběl ze středu pole NIKDO! A mám takový neblahý tušení, že jsme po ztrátách na Slovácku, Baníku a možná i ve Skotsku slyšeli nemlich to samé.....Střídání kus za kus jsou hrozně alibistický, čekám od tebe mnohem víc!!! Pár postřehů....V předzápasovém programu šla velká chvála na Bořka. Jak mu vyšla příprava, jak vládne na tréninku. Jsem zvědavej, jestli se Rosa vytáhne s nabídkou 1+1 s opcí.....Já bych to ještě podmínil tím, že se Bořek naučí překopnout z rohu aspoň malé vápno. Kdyby to dokázal i přes prvního beka, přihodil bych nějakej podpisovej bonus. A to mi, Pavle Vrbo, vysvětli, když už někdo kopne pět standardních situací na hovno, proč kope šestou? Jakože ve Spartě není nikdo další, kdo by to mohl kopnout? Nebo že to po šestý už určitě vyjde? Alibismus, nuda....Chtě nechtě se musím zastavit u Matěje Polidara. Už dlouho jsem ve Spartě neviděl tak vyplašenýho kluka. Byl všude tam, kde je krásně měkoučko. Jen tam, kde být měl, ho člověk musel hledat lupou. Práce s míčem na úrovní béčka Budějovic. Ondra Čelůstka faul je skoro stejně vžitej termín jako Jan Kovář za bránou. Ondřeji, nahoď oblek a formu z EURA! Další zbraň z arsenálu vytáhl Míša Sáček. Ten kluk má na ty speciality fakt štěstí. Jen si nezvykej. Vystavování soupeře do ofsajdu špatnou přihrávkou už ti příště neprojde. Zbytek ušetřím. Celkově mi to opravdu nepřišlo jako zápas po odmakané přípravě, kdy už se konečně těšíš na hřiště. Člověk už si ale za Křetínského éry zvyká na všechno a tak jsem dalek všelijakýmu nadávání. Beru to tak, že začínáme od příštího kola a o tomto zápasu už nechci nic slyšet.....

Ostatní zápasy

Ještě než se nám koplo do míče, ukázal svaz, že ctí staré pořádky a jen tak mimochodem přehodil Hradci pořadatelství čtvrtfinále MOL Cupu. To máš za to, Jirko Sabou!!! Naštěstí vyhrál zdravej rozum, Hradec se odvolal, zaplatil si zápas navíc v Boleslavi a svaz chca nechca vrátil všechno zpět. Takže se vlastně nic nestalo. Jen člověk tak nějak chápe třeba trenéra Koubka, který už to chce konečně zabalit a mít od všeho pokoj.

Pak mi nějak utekla zpráva, že má Zlín covid a v Liberci se hrát nebude. Škoda, mohli to zkusit jako včera hokejistky Kanady a Ruska v rouškách. Nevím, kde má ta lidská blbost dno.

Pak už se konečně koplo do míče. A byl to ostrej začátek. Karviná dobyla Eden. A rozhodl Nigerijec. Jen to nebyl za 100 prodanej Olayinka, ani za 30 koupenej Sor. Rozhodl Durosinmi. Ovšem zachoval bych klid. Tweetjarda popřel jakýkoliv nekalosti. V jakých reáliích se pohybujem nám však opět mohla ukázat vykouzlená penalta pro Číňany. Plotnařce se asi u sporáku zrovna něco pálilo. Nebo už není důležitý, kde faul začal? To se Příhodo po těch klubech najezdíš, abys tohle vysvětlil. Píšu to ještě před tím, než to klasicky přikreješ. Překvap mne.....Ale zpátky k fotbalu. Mělo to vše, co to mělo mít. Slávie po fantastické přípravě (kterou nikdo neviděl) představila letní posilu Madsena. Šel o půli dolů. Nejlíp v životě vypadající Krmenčík šel po hodině dolů, aniž by cokoliv předvedl. A tak nelhaly jen zvěsti o předělaném obránci Plavšićovi, který tu svou stranu opravdu větral a byl hodně vidět i ve předu. V závěrečném tlaku už jsme se mohli kochat i prací hodnýho Standy a tak tomu chyběl jen mladší Tvrdík v masce.

Na svém zůstává situace přes všechny možný problémy také u Pelty. Nepotřebujem kalibrovanou čáru, když máme videaře s takovejma očima. Pokud tedy neměli ještě nějaký tajný záběr, tak před nima fakt smekám. Žíly mi to ale nerve, Jablonci s celou tou squadrou Pelta, Rada, Kadlec, fakt přeju klidný jaro. A tak se jen škodolibě pochechtnu nad skvělou formou týmu Václava Jílka z přípravy. Tyhle dílčí situace, jako jsou ligové zápasy, nejsou nic pro něj.

Teplice udolaly Bohemku, k tomu nic moc nemám. Registruju další bod pro Fortelnýho. Výhry Karviný a Teplic by mohly v Pardubicích způsobit bolehlav, kdyby je zrovna netlačilo níž. A tak jsme se jejich zápasu se Slováckem nedočkali. Za tenhle oslí můstek chci Pullitzera!!! V sobotu nám tak kanonýři nabídli ze čtyř zápasů všehovšudy tři branky.

Že to jde i zkraje února, hned po přípravě a s posilama v základu, nám názorně předvedl v nejhezčím zápase kola Baník v Boleslavi. Ekpai hned na úvod připravil branku Kuzmanovičovi, pak se ještě vlastní levostí obětoval pro penaltu. Šel tam jak jantar, ale video ho spasilo. Vrátím se do sobotního článku o koupených místenkách u Berbra. Samozřejmě to všichni popřeli, nechápou, jak se to mohlo objevit. Naštěstí už je jiná doba a tak z první trojky jmenovaných nekopala penaltu jenom Plzeň. Aby taky jo, když nemá ani na osvětlení v přátelském utkání. Ale zpět k fotbalu. I Boleslav měla své šance, do zápasu se před poločasem vrátila. A když Baník po další brance Klímy opět odskočil, neodpustil si stupidní zákrok Fleišman a Boleslav tak mohla myslet na bod až do konce. Někdy bych chtěl vidět těmhle frajerům do hlavy. Zbourá útočníka a mává na něj ať vstává. Pak se rozhodčí osobně podívá na video a on mu prostě dál má potřebu vysvětlovat, že on nic.....Po zápase si posypal hlavu popelem Smetana. Marně přemýšlím, kdy jsem slyšel našeho trenéra, obzvlášť po vyhraném zápase venku, si takhle nabíhat na vidle. Opravdu mne bavíš, Ondřeji!!!

Zatímco Smetana stále překvapuje, Míša Bílek je prostě starej klasik. 1:0 a nazdar. I přes výsledek to bylo docela v suchym triku, čekal jsem od Hradce větší aktivitu.

Co nás čeká

MOL CUP

Slávie - Sparta

Upřímně? Nezájem. Doufám v prostor pro zdravé neokoukané kusy. Pohár teď nepřináší vzhledem k našemu koeficientu vůbec žádnou výhodu. Musíme vyhrát titul, nebo je to jedno, jak do tý Evropy jdeš. Samozřejmě se to určitě změní hned, jak uvidím tu řehákbandu...Tak jim naložte, co se do nich vejde!!!

Liga

Sparta - Plzeň

A tak to je jiná káva!!! Chci odpustek za Budějovice. Přes špatný start vám kluci věřím, opravdu! Potvrďte domácí sérii, nedejte jim čuchnout a udělejte nám zase radost. Dneska mi začíná olympijská dovolená. Psal jsem kolegům, že se do práce vrátím, až budeme vést ligu. Tak ne že ze mne uděláte pobírače sociálních dávek!!!

Ostatní zápasy

V sobotním odpoledni čekám podobně nemastný zápasy, jako jsme sledovali tento týden. Na Bohemians-Zlín bych nešel, ani kdyby mi platili. Skrytý potenciál může mít zápas Hradce s Budějovicema. Nečekám ale, že Budějovice navážou na sobotní výkon. Asi si nakonec pustím Liberec s Pardubicema. Jsem zvědavej, s čím přijde Kozel po zimní pauze. Zajímalo by mne, jestli si to dá i Ondra Novotný v Příbrami. Souboj týmů, který mne nechtěj ani zadarmo.....Škoda ho, čekal jsem od něj teda víc. Sranda by mohla být večer na Bazalech. Teplice vypadají, že by v tý lize chtěly zůstat. Myslím ale, že dostanou naloženo. Jsem hodně zvědavej, jestli si Smetana lajsne hru na Klímu s Almásim, nebo nechá svůj největší klenot opět sedět. I to chce koule. Na druhou stranu, prodávat borce z lavičky za takový balíky, je asi sen každého českého majitele klubu.

V neděli je na programu zápas Karviný s Jabloncem. Karviná by neměla vyhodit tři body z Edenu do koše. Přesto si myslím, že se tak stane. Páníkovo jaro je docela jasný pojem. A udělalo by mi velkou radost, kdyby mu to orazítkoval Venca Kadlec. Ze zápasu Olomouc Boleslav si určitě pustím pozápasovou tiskovku. Jílek a jeho divení se, že ti hráči dělaj chyby versus protřelej Karel, který už se ani tomu nediví. I fotbálek by to mohl být slušnej, oba týmy disponujou zajímavým hráčským materiálem, jsou v pohodě zachráněný a do pohárů daleko. Jinej level to asi bude na Slovácku. Slávie má co napravovat. Nemusela by to tam mít snadný.

Tak jo, kolotoč se rozjel. Snad se bude příští týden psát radostněji!!!


majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Chceme vůbec titul?

Vraťme fanoušky na stadiony!

Co zimní pauza dala a co příští týden dá

Začíná jarní část TIPOVAČKY 2022!

Známe sparťanské královny roku 2021!

Setkání fans legendami 2022

majk | 08.02.2022 08:52 Vstoupit do diskuze
0