Redakce | 21.09.2022 10:40

Rozhodli jsme se po delší době znovu trochu oživit dříve hodně populární rubriku "Fanoušek týdne", respektive ji i mírně upgradovat :) Nyní s ní přicházíme pod názvem "Fanoušek měsíce" a chtěli bychom v ní cca jednou za měsíc formou krátkého fanouškovského dotazníčku zpovídat, zejména pro začátek, některé nicky, známé z fóra na našem webu. Co jim dělá radost a s kým by šli do hospody? Bulí někdy kvůli ACS? Doufáme, že si počtete a necháte se možná i inspirovat! Prvními dvěma zpovídanými v novém formátu byli Celticgirl a Herrer a dnes tu máme dalšího pána na holení :)

Jeden z velmi aktivních přispěvatelů našeho fóra – autor trefných glos a vtipný reportér ze zápasů Ligue 1 (vzpomínáte na ten s Raimanem a Spidermanem?:-). Únosce, co umí celé hodiny držet celé fórum v zajetí (a zaujetí) u snad libovolného – a zpravidla nefotbalového - tématu. Otec, lovec, farmář a fanoušek Seagull se s námi podělil o své dojmy a vzpomínky kolem Sparty a přidal navrch pár záběrů ze svého Bretaňského panství. Seagulle, děkujeme za Tvůj vzácný čas a otevřené odpovědi!

Zdarec SpartaForeváři, upřímně nevím proč jsem byl do tohoto dotazníku vybrán zrovna já, fanoušek měsíce by měl být asi někdo, kdo oxiduje v hledišti a ne někdo kdo je při sledování Sparty hluboko zapuštěn do gauče cca 1400km od stadionu. Jsem rejpal, takže 1412km přesně.

No tak se do toho pusťme:

1.) Jak ses stal fanouškem Sparty?

Asi jako u většiny je to na popud někoho z rodiny. Což teda byl poněkud zapeklitý případ. Matka hrála házenou za ty od trati a když jsem v žácích kopal do balonu, tak se mi přes známýho snažila domluvit trénink u nich, že bych tam pak případně zůstal. No snahy pěkné, nicméně otčím jí předběhl o nějakou dobu a sebral koule, kterýma mě sice nepočal, a zavedl mě na jedno moc krásný místo. K tomu místu proudily davy lidí, něco po cestě pokřikovali a najednou jsem jako pěti – možná šestiletý stál před nějakou stavbou, v jejichž útrobách ty davy mizely. A pak nastalo něco, co mi zůstalo při každé další návštěvě. Mrazení, přecházející v husí kůži. Člověk vystoupal po schodech do okna v tribunách, a najednou se před zraky rozvinul zelený pažit, ve větru plápolající vlajky v modro-žluto-červených barvách a lidi ve zbrani povzbuzující rozvičující se hráče v těch nádherných dresech na hrací ploše. Nerad chodím na stadion pozdě, mám rád si to vychutnat i s tím vším okolo. Sledovat pohyby hráčů, postupně se zaplňující hlediště a tak prostě to všechno okolo nasáklé sparťanskou krví.

2.) Máš kamarád(k)y slávist(k)y?

Asi spíš měl než mám, dřív při hraní fotbalu to bylo logicky v týmu rozdělený na fans sešívek a normální lidi. Takže dřív asi jo. Teď mám spíš kolem sebe fans PSG a nebo Rennes.

3.) Brečíš někdy kvůli Spartě? Kdy to bylo naposledy?

Nepamatuju se. Možná jako malej po prohře. A možná Lazio – Mára Kincl. Jinak mě nic nenapadá.

4.) Jak se dáváš do kupy po totálně projetým zápase?

Bývaly to dny. První hodiny člověk nekomunikuje, drží a akumuluje v sobě nasrání. Na otázky v kruhu rodiny buď nereaguje a nebo odsekává. Po čase už rodina dokáže rozpoznat výsledek zápasu a snaží se případný konflikt eliminovat. V rodině to většinou vyšumí, přeci jen musíme nějak fungovat, ale v hlavě šrotuje plán, jak se tomu průseru v podobě prohry, postavit okolí mimo rodinu. To už teď naštěstí nemám, zahraničí to srazilo na nulu. Tady nikdo neví, jak Sparta hrála. Ale dřív se mi ani nechtělo do práce.

5.) Co Tě na Letné (na gauči) dovede zvednout ze sedačky?

Bývalo to hodně věcí, teď už jsem dost otupělej. Sere mě lajdáctví a dřeváctví.

6.) Máš v lize oblíbenej stadion, na který jezdíš/jezdils zvlášť rád a je výjezd v Evropě, který si hodně pamatuješ?

Oblíbený stadion mimo domácího? V lize ne, v zahraničí WHL.

7.) Co by se mělo v sezóně stát, aby sis řekl „dobrý“?

Dobrý je za 3. Těch trojek bylo poslední dekády celkem dost. Pod slovem dobrý si momentálně představuju nezískání titulu, ale nějaký jakžtakž doklopýtání do pohárů anebo výhra v MOLu. Dobrý je jídlo, na který se těšíš, ale pak to chutná jinak než si očekával a musíš do toho nasypat pár věcí, který nakonec tu chuť přiblíží té tvojí.

8.) Se kterým hráčem současného A-týmu bys šel na jedno? Co byste řešili?

Super otázka, tady přemýšlím asi nejvíc. Určitě bych nešel na jedno, to je jistý, tam bych jich svalil víc, plus nějakou kořalku, a kdybych si měl vybrat, ty vole, minulou sezonu bych šel asi s Bořkem, ale teď? Hancko? Bysme mohli už trochu pokecat o dětech :D . Asi snadnější by to bylo s hráči o nějakou dekádu dozadu, ti by asi se mnou dokázali ty piva točit, nevím kdo ze současnýho kádru by byl toho schopen.

Doplnění po tom, co Dávid Hancko přestal splňovat kritéria otázky: „mohl bych s Kuchtičem, protože ten má teď naopak času dost. A s ním bych mohl pokecat o slepicích. A že nesou :D“

9.) Na které 3 hráče, co už ve Spartě nejsou, pořád hodně rád vzpomínáš?

Vzpomínám v dobrým nebo špatným? Už jsem se výše zmínil o dřeváctví, takže pár vzpomínek jedinců tohoto typu v hlavě mám a jsem rád, že už ve Spartě nejsou. A pak vybrat tři, na který vzpomínám rád, to je dost těžký, těch hráčů by bylo asi víc. Namátkou Poborský, Řepka, Matěják, Bony a Horváth. U posledně jmenovanýho mě fakt sere, že se musel se Spartou rozloučit, ať se to čtenářům líbí nebo ne. A s ním bych určitě chtěl jít na pivo.

10.) Je nějaká jedna akce (útok, přihrávka, gól…) ze zápasů Sparty, která Ti zvlášť uvízla v paměti?

Marek Kincl – samozřejmě. Nevím proč, ale v nastavení Bony v Kluži, jo už vím, měl jsem Spartu za barák. Tomáš Řepka – titulové Teplice doma. Pavel Horváth – titulová Olomouc venku. David Lafata a hlava Plzni doma.

11.) Kdybys mohl od příštího týdne na Spartě změnit 3 věci, které by to byly?

Věci fungování v klubu nebo okolo klubu? Promixuju to. V klubu bych se rozloučil s pár lidma, nebudu jmenovat, jejich jména tu padají celkem často. Změnil bych přístup klubu k fanouškům, přijde mi to špatně nastaveno a poslední - budu pichlavej a střílím do vlastních řad, změnil bych nějak kotel. Tam je spousta věcí co se mi nelíbí. Od počtu lidí, chorály, chování uvnitř ... přijde mi to prostě slabý. Ale možná je to chyba právě v chování mezi klubem a fanoušky, asi by se s tím mělo na obou stranách pracovat.

12.) Jak často pročítáš SF-Fórum a co Tě přiměje k tomu, abys sám přispěl?

Jsem tu denně, je to i jedna forma, kde se nějak procvičuju v češtině, skoro jedna z posledních forem, krom čtení e-novinových zpráv. Drtivou většinu dne hlava pracuje v jiným jazyce, a SF fórum je krásný útěk zpátky k mateřštině. Která tu ovšem dost často dostává na frak.

13.) Kam chodíš pro fotbalová moudra? Co/koho sleduješ ještě mimo SF?

Nemám moc času okolo a SF mi bohatě vystačí, tady se dřív nebo později objeví stejně všechno.

14.) Máš mimo Spartičky v srdci ještě nějaký klub? Jak k tomu došlo?

Tottenham. Vždycky se mi líbíl jejich útočnej fotbal a byl to můj první výlet na PL. Ale toho času je taky málo a od doby co jsem se přestěhoval jsem nebyl. Naposled 2014 Tottenham – Sunderland 5:1. Předtím, jsem ale pravidelně několik zápasů ročně navštěvoval.Teď už sleduju okrajově a víceméně tady rejpu do místních arsenalobotů. Zdravím Martase. Tady ve Francii, jsem si žádný klub neoblíbil, Toulouse byly hrozný kopyta a fotbal je tam až druhej za rugby a Rennes ač hrajou dobře a fungování klubu má nějaký smysl, tak mě zatím neoslovili. Ale uvidíme.

15.) Máš doma fotbalový suvenýr, ke kterému máš zvláštní vztah?

Dřív sem sbíral šály, ale někam se to všema těma přesunama rozkutálelo.

Seagull

Poznámka redakce: pokud si říkáte, jestli kozlíka, co na fotce vzhlíží ke Sparťanskému dresu, odněkud neznáte, tak si ho asi s někým pletete – mají ovšem s panem Seagullem kus společné historie: „tenhle je speciál, toho máma odvrhla od mlíka hned, takže jsem ho 2 měsíce krmil 2x denně z láhve. Poslouchá víc než pes. Ten mi automaticky skáče i do auta a občas se mnou i jezdí :D“


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Co týden dal a dá podzim 2022 (9.díl)

Priske vydrž, ale začni už k***a vyhrávat! - report z utkání Sparta - Baník

Novinka v eshopu - sparťanský sedací pytel

Dělá Tomáš Rosický chybu, když ve Spartě nechce hráče černé pleti?

Co týden dal a dá podzim 2022 (8.díl)

Nebýt toho fotbalu....report z výjezdu za Spartou do Teplic

Co týden dal a dá podzim 2022 (7.díl)

Zmar pokračuje - report z utkání Sparta - Zlín

Fotbalová horečka - Pozdravy z Bretaně

Jabka, Hrušky, Maliny - výjezd za Spartou do Jablonce

Co týden dal a dá podzim 2022 (6.díl)

Sobota se Spartou - report nejen z výjezdu za béčkem do Chrudimi

Nahoru, dolů, nahoru... a zase dolů - report ze zápasu Sparta - Bohemians

Prales tour: Chlapi z deštného pralesa

Fanoušek měsíce - Herrer


Redakce | 21.09.2022 10:40 Vstoupit do diskuze
8