majk | 05.03.2024 22:57

MOL CUP

Slavia - Sparta

Nezájem o pohár se změnil se zveřejněním sestavy. Když to Brian napálil, musíme zahrát, abychom nenarušili vlnu....Ze začátku pobavěj slávisti, když tě chvíli po návratu z Istanbulu kašpaři vítaj v pekle. Berem postup a jdem zpátky do nebíčka, kokoti! K zápasu se moc vracet nebudu, jen pár postřehů....Povolit-přitáhnout, nechat je čuchnout a myslet si, že maj hotovo, je bezva recept před dalšíma vzájemnýma zápasema. Teď už ti matláci vědí, že si nemůžou bejt nikdy jistý. Brian Trpiše převyšuje, udělá změnu v rozestavení a úplně změní průběh zápasu. Rouček je mediální hvězda, ale dost nesmyslně. Zápas se mu nezvrhl jen proto, že ani jeden tým nechtěl za každou cenu vyhrát, spíš jen neprohrát. A nastavit na 15 minutové prodloužení 8 minut, to chce taky fištrona.V neděli by to bylo jiné maso. Jindro, penalty proti vám budou vždycky, když tam místo fotbalu trénujete na olympiádu. Minule saně, teďka volejbal....Pěkný bloky za sto mega. A už vám nejde ani ta atletika. To bylo jediný, v čem jste mohli mít navrch. Jenže Brian s tím týmem udělal za rok a půl neskutečnou práci, tady je hotovo, dokud něco těžce nezměníte. A vzhledem k výstupu Kšiltovky na tiskovce, komedie Vlčka se zápisem a bůhvícoještě LuftX do neděle zkusí se mi zdá, že si sami uvědomujete, že sice nádraží máte u nosu, ale vlak vám ujel. Jo, to se to fotbal kultivuje, když se vyhrává.....Když nechceš, aby zápasy rozhodoval VAR, tak ho zruš. Já myslel, že je proto, aby upozorňoval na zjevný omyly. To udělal a má dělat dál....Nerozumím tomu přání, stejně jako myšlence Kozohorskýho blba, zda to není škoda, že se to rozhodlo takhle. Za mne je jediná škoda, že ta penalta byla. Kéž by v neděli rozhodla vymyšlená!!!

Liga

Sparta – Slávie

Tak jo, je vidět, že jsem se asi nechal krapet unést. Tohle bylo jiné derby, než jsem čekal. Může za to strašně moc důvodů. Nejsem z toho nijak nadšen, ale ani uražen. Prostě to beru, jak to je. Trpiš proti nám poprvé nastavil tvrdej beton. Vyndal ze sestavy Ogbua a ten nám hodně chyběl. My navíc byli taky takoví, jak to říct....Připitomělí. Už první šance Šula ukázala, že dneska si s míčem nepotykáme. Myslel jsem, že z Bořila uděláme trhací kalendář, ten šmejd to ale odehrál velmi slušně. Vím, že se to moc nenosí, ale musím říct, že jsem nevěřil, že na tuhle kvalitu ještě má a hodně mne překvapil. Těch našich nepřesností bylo moc, kromě Šula měl s míčem problémy i Birma, několik roztodivných doteků vyčaroval i Preciado, Kaan či Qazim. Velmi oceňuji, že ten tým s tím chtěl něco dělat a druhý poločas byl po rozpačitém prvním plně v naši režii. Ale těch neduhů tam bylo moc na to, aby se nějaká z lepších pozic zužitkovala. Ten hlad po výhře tam taky nebyl takovej. Neomlouvám to, ale chápu....Po stotřiceti minutách ve středu, před domácím Liverpoolem, s vědomím, že bodovej náskok máš. Jo, chápu a nezlobím se. Stále jsem přesvědčenej a myslím, že i toto derby to ukázalo, že Slávie na nás nemá zbraň. OK, možná nás dokáže eliminovat, ale rozhodně ne přehrát. Myslím, že třeba Vlček, Bořil, Chytil či inženýr odehráli top zápas na svoje možnosti. Kdežto naše možnosti jsou výš. Až bude třeba, přejedem je. Jestli vůbec bude třeba. Jo, můžem ztratit třeba i v neděli v Plzni a situace v tabulce se opticky vyrovná. Ale jsem klidnej, obraz hry a křivka výkonnosti je jednoznačně na naší straně. Takže tohle derby bude rychle zapomenuto, vlastně tak rychle, jak Preciadovi vyprší trest za nesmysl. Oproti středě se mi líbil rozhodčí. Měl to pevně v rukou a souhlasím s Brianem, že je třeba ho pochválit. Ačkoliv kdyby v první půli dal správně žlutou Masopustovi a ne Vlčkovi, mohli jsme hrát brzy přesilovku my. Detail, ale překvapilo mne, že jsem nikde o tom nečetl ani zmínku. Baví mne kopání Slávie kolem naší hymny a jejím provedení. Je vidět, že nevědí, co s námi a hledaj cokoliv, jak by nás mohli vykolejit. My ale tyhle hry nehrajem, chvála vedení. Jsem pro kompromis, ať ji příště zazpívá Masopustová. Třeba by ji zvládla líp, než tu národní.

Ostatní zápasy

V sobotu odpoledne to docela padalo. Za mne docela překvapivě padlo nejméně branek v Jablonci, kde byl v hlavní roli stoper Hradce Spáčil. To je zajímavý hráč, po půl roce v MSFL (Blansko) strávil půl roku ve FNL (Prostějov) a letos skočil rovnýma nohama do ligy v Hradci. Již v 5. minutě otevřel skore, před poločasem zase zařídil pro domácí penaltu. Chramosta se nemýlil. Pohříchu to bylo, co se týká branek, všechno. Karviná doma opět fasovala trojku, sice se po půl hodině dostala do vedení po brance Krčíka, Sinyavskiy ale po sedmi minutách vyrovnal. Vývoj tohodle Estonce je pro mne docela zklamáním, loni na podzim měl slušnou šňůru, neztratil se ani v Evropě, ale nějak zakrněl. Třeba ho první branka v sezoně zase nakopne. Karviná si pak zápas zkomplikovala červenou kartou, Slovácko toho využilo v 58. minutě, když se hlavou prosadil Hofmann. Po nekompromisní Havlíkově penaltě už nebylo co řešit. To Mladá Boleslav musela být ostražitá až do konce, na branku debutanta Zíky odpověděl rychle dvakrát Yusuf. Budějovice zlomila až v první minutě nastavení další vlastní branka Matouše Nikla. Boleslav stejně jako Slovácko letos poprvé vyhrála a může opět cílit na první šestku. O tý ještě před startem jara nepochybovali v Olomouci, ale další domácí nevýhra, tentokrát 2:2 s Bohemkou, jim po výměně trenéra za asistenta problémy zjevně nevyřešila. Jestli stokrát píšu, že Erik Prekop je kopyto, tak tahle branka teda stála za to. Týhle slepý veverce ten oříšek musel zaskočit. Večer v Pardubicích přinesl nečekanou zápletku. Kovy musel po minutě a brzké červené všechno měnit, Plzeň jim tam mohla nasypat tak šest góláků do půle. Pohříchu se prosadila jen jednou, když tam Budinskému propadla Kalvachova močka. Za pět minut druhé půle dvakrát udeřil Šulc a zdálo se, že je hotovo. Jenže pak si vzal slovo Kryštof a pěknou střelou snížil. Na rozdíl branky se Pardubice dostaly v 78., když Kalvach srazil roh do vlastní branky. Prostřídaná Viktorie rázem proti deseti moc nevěděla, kde jí hlava stojí a přes zdržování a taktické střídání nakonec výhru o gól urvala. V neděli se ukázalo, že rytmus středa-neděle-středa prostě bolí. Obzvlášť kluby, který na to nejsou stavěný. Liberec si nekopl v Teplicích, potřetí v řadě se trefil Yasser, ten kluk to v sobě má. Teplice atakují šestku a před Frťalou musím opět, znovu, čili opakovaně smeknout. Zlín působil proti Baníku taky dost těžkopádně, nebýt Dostála dostal bůra....

Dění v klubech

Je fajn, jak si při úspěšném tažení našich a izraelského klubu v Evropě všichni plácaj záda, jak jde ten náš fotbal nahoru. Ale když se podívá, co za umělce se tu angažuje, rozhodně se to nedá brát jako pozdvih fotbalu....Spíš ty tři kluby dělají něco jinak, těžko si představit, že se k nim někdo může přidat. Počínání budějovického Koubka tu průběžně zmiňuju, Minář v Olomouci je taky pěkné kvítko a poslední kauza kolem dalšího (ne)prodeje Zbrojovky stojí taky za to. Bartoněk by to i prodal, ale chtěl by zůstat ve vedení. A tak další pokus o změnu ve Flintě v nedohlednu. Svory, kup nějakej normální klub a zavolej....:-) Po půl roce hulákání u beden a výměn více či méně prsatejch koz u mikrofonu přišlo se zajímavou myšlenkou Ústí. Místo vstupného se platí výstupné. To mi přijde hodně dobrý, škoda, že to určitě zase zabijou nějakou chujovinou.

Béčko

Takhle by to asi šlo, jenom nevím, proč když už mám dva góláky, za chvíli musím na třetí čekat tak dlouho. Na tom by to chtělo, Luboši, zapracovat. Ale kdepak, vysoká výhra prakticky bez posil z áčka je výborným vstupem do boje o záchranu. Jestli takhle budou chlapci pokračovat, brzo se toho boje neúčastníme. A pochvala pro Šévu, takhle se hlásí o prostor. Vydrž, je to jen otázka času.

Co nás čeká

Evropské poháry

Sparta – Liverpool

Kšiltovkobraní! Jednu kšiltovku jsme z poháru dostali před tejdnem, další je na řadě. Kdy jindy než teď? Liverpool má moře problémů a zájmy rozhodně jinde, než nějakej soupeř z Východu. Postavěj děti, talentovaný, drahý, ale pořád děti. Nepřestávám kroutit hlavou nad názory typu hlavní je liga, na pohár bych se vysral. Hovno, chci všechno. Nikde není psáno, že když se vyserem na Evropu, vyhrajem ligu lehčeji. Celej rok se ten tým lopotí, aby se k takovému zápasu dostal. A teď ho má. Nevím, kdy zase bude takovej souběh událostí, abychom si to mohli s gigantem dát jako rovnej s rovným. Máme vlnu, formu, fyzičku, řád, zaběhlou kostru....A pořád se zlepšujem. Nestahovat kalhoty, maximálně dresy po třetím a dalším góláku v síti Liverpoolu!!! Jsem přesvědčenej, že máme šanci. Bude mne mrzet, když ji nevyužijem. Nepochybuju o tom, že tam kluci nechaj všechno. Pak každej výsledek přijmu....Tentokrát trochu připosraně beru i výhru o dva!

AC Milán – Slávie

Ctnostný žid našel díru v řádech a dotlačil Staňka na soupisku. Chtěl bych být u toho, jak Kolářovi lámou ruku. Tři dny předtím si na lavičce v poháru, v tréninku chystáš Staňka na derby a Kolář si při čumění na něj udělá úraz, u kterýho už teď se ví, že bude na měsíc mimo. To nevymyslíš. Ale žerty stranou. Slávii nevěřím, byť si paradoxně myslím, že bude odvážnější než u nás. A že si i nějaké šance udělá. Italové se na Evropskou ligu můžou kdykoliv vysrat, ale v lize maj svý jistý a nějakou extra šetřivou od nich nečekám. Myslím, že je o dva udělaj. A ani si moc nezpotěj růnyho.

Servette – Plzeň

Jsem hodně zvědavej, jak k tomu Koubek přistoupí. I dohrání zápasu v Pardubicích ukázalo, že s tou šíří kádru na tom nejsou dvakrát nejlíp. Mají dobrou šanci postoupit, bejt to na mne, naperu to a nedělní ligu odšmudlám....Tam stejně budou třetí, ať se stane cokoliv. Servette má teď docela slušnou bilanci v lize, ale co si je pamatuju, byly to snaživý jelita bez špetky fotbalovosti. Plzeň tam góla dá, mohlo by to stačit i na výhru.

Liga

Plzeň – Sparta

Hodně těžký teď cokoliv predikovat. Ale naše béčko strčí áčkobéčko Viktorky do trenek. Nebude to lehký, ale věřím, že se hlavně ke konci projeví naše fyzička a kvalita. Asi to nebude moc hezký, ten nadcházející Liverpool z hlavy nedostaneš. Pokud teda doma nedostanem nějakej világoš. Vyhrajem.

Sobotní odpoledne mi poslední dobou nejdou a ani z nabídky příštího kola na zadek rozhodně nepadám. Možná dám šanci Slovácku s Jabloncem. V Karviný dává trojku každej a v zápasech Jablonce letos padaj branky. Vůbec bych se nedivil, kdyby z Moravy něco Jablonec odvezl...Bohemians s Boleslaví bude hlavně boj, Boleslav má typy, co to můžou urvat, ale pořád u nich mám ten stín nějaké zabržděnosti. Vidím plichtu. Těžko se mi tipuje i souboj Hradce s Pardubicemi. Kotal je pryč, ale Horejšovi asi chvíli potrvá, než najdou nějakou tvář. Ale Pardubice se většinou snaží hrát fotbal, nemuselo by to být úplně blbý. Taky to vidím na kříž. Liberec-Karviná může být chyták kola, ale s tím co Karviná předvádí v obraně by k zisku bodů potřebovala nějakou přestřelku. A na tu to moc nevidím. Ale Kozlovci už mne několikrát vyvedli z omylu, tak třeba z toho ještě bude šlágr dne. Protože večerní Baník se Sigmou bude bitva blbého s hluchým. Baník bez útočníků, Sigma bez fyzičky. To bude nuda.

Možná to zní úchylně, ale fakt se víc těším na neděli. Né, že bych si dělal iluze, že Teplice můžou v neděli něco na Slávii uhrát. Ačkoliv mezi zápasema s AC Milán to Kšiltovka určitě nějak pikantně protočí. Frťalovci nás docela potrápili i na Letné, i když tomu dost pomohla Sáďova červená. Ale fakt si relativně dost slibuju od zápasu Českých Budějovic se Zlínem. Pokud jim nesváže nohy důležitost zápasu. Budějovice hrajou hurá fotbal, mají dost šancí i děr v obraně. Zlín se v obraně docela zlepšil, ale pořád to drží hlavně Dostál...Slončík a spol. mají dopředu světlé chvilky, mohlo by padnout docela dost góláků. Za mne je to skrytej klenot kola, určitě si pustím.

Béčko

Kluci jedou v sobotu ráno do Chrudimi, chvilku tomu dám, když budou padat góláky tak i vydržím. Výhra by nás hodně posunula ke středu tabulky, po dobrém vstupu do jara není důvod v ni nevěřit.

Tak jo, nezastavujem. Tenhle týden si pro výhru never walk alone!