Mauro Lustrinelli přišel na Letnou po dlouhé době jako jedna ze zahraničních posil, která k nám nesměřuje z východu. Naše funkcionáře zaujal svými výkony proti Spartě v Lize Mistrů, kdy nastupoval za švýcarský FC Thun. Při jeho příchodu se pořád spekulovalo, zda dorazí jako posila do útoku právě on, nebo Frode Johnsen, ale nakonec padla volba na třicetiletého Švýcara. Naskočil již do rozjetého vlaku a stihl vlastně jen poslední přípravné utkání proti Gorniku Zabrze. Zde dostal od trenéra Grigy příležitost na celé utkání a vstřelil hned při své premiéře v první půli branku. I jeho výkon byl dobrý a během jednoho utkání se stal miláčkem letenských ochozů.
Přišel první jarní zápas se Slovanem Liberec. Po vydařené přípravě a výborné generálce se očekávalo vítězství, jenže naše mužstvo si v sestavě s Maurem se severočeským klubem a pozdějším mistrem neporadilo. Ovšem pro Lustrinelliho to byl vydařený zápas, dal náš jediný gól. V dalším kole v Brně byl v základní sestavě opět, gól nedal a byl těsně před koncem střídán. Další domácí utkání se Slováckem opět začal v základní sestavě, ale jeho pobyt na hřišti se výrazně zkrátil, což trenér Griga vysvětloval jeho nerozehraností a slabší fyzickou kondicí. Na hřišti pobyl 60 minut a pak přenechal své místo Doškovi, aniž by opět skóroval. V následujícím zápase na ostravských Bazalech se opět neprosadil a tak v následujícím utkání proti Teplicím již zůstal na lavičce. Na hřiště se podíval až ke konci utkání. Další utkání vesměs střídal anebo se na hřiště nedostal vůbec, až v 25. kole v Olomouci, kdy trenér Griga řešil absence v útoku se dostal na hřiště na devadesát minut a svým gólem v druhé půli přispěl k výhře Sparty 2:1. Gól přispěl k tomu, že i v dalším dohrávaném utkání v Jihlavě nastoupil na většinu utkání. Doma proti Jablonci dokonce vytvořil na chvíli nový rekord ligy v podobě nejrychlejšího gólu utkání. Mauro skóroval po bleskurychlé akci již po 11 vteřinách. Zanedlouho se ovšem zjistilo, že Vráťa Lokvenc vstřelil o půlsekundy rychlejší gól a tak Mauro o tento primát v tichosti zase přišel. Další dvě utkání Mauro již neskóroval a tak vypadl ze základní sestavy pro předposlední kolo. V souboji s Plzní v posledním kole ligy nastoupil, ale trenér Griga ho po půli stáhnul ze hřiště.
Mauro Lustrinelli si zahrál i v zápasech poháru ČMFS. Ve čtvrtfinále proti Viktorii Žižkov zaznamenal gól a stejně tak se mu vedlo i v semifinále proti Brnu. Ve finále proti Baníku Ostrava v Liberci neskóroval a byl střídán ve druhém poločase, takže nezasáhl ani do penaltového rozstřelu, který Sparta nakonec zvládla a pohár ČMFS tak získala.
Po konci sezóny byl Mauro Lustrinelli povolán na Mistrovství světa v Německu a tak mohl za švýcarský národní tým okusit kouzlo a atmosféru šampionátu. Po návratu do Sparty pak naskočil do rozjeté přípravy. V generálce proti Škodě Xanthi vůbec nenastoupil a v prvním zápase proti Kladnu mu Griga též důvěru nedal, naskočil až na posledních 7 minut. Uvidíme co dál, zda není zbytečný luxus nevyužít jeho přednosti a nechat ho sedět na lavičce. Uvidíme, co si v divném prostředí předělávání a přetváření jednotlivých hráčů na něj vymyslí trenér Griga.
Mauro Lustrinelli si svým příchodem získal srdce mnoha fanoušků a stal se i oblíbencem našich vlajkonošů. Bohužel se mu střelecky v konečném součtu tolik nedařilo a tak střídal slabší okamžiky s těmi lepšími. Za Spartu vstřelil dohromady 6 gólů, z toho ale jen 3 ligové. Jeho působení na Letné tedy může působit rozporuplným dojmem. Ovšem já věřím, že jeho relativně neúspěšné představení v našem dresu je způsobeno velkou měrou tím, že Sparta nehraje přesně to, co on potřebuje, tedy žádné velké tvoření, ale mít kvalitní spoluhráče, kteří ho dokážou v pokutovém území najít a on pak bude střílet góly. Pozice jakéhosi útočného křídla v systému 4-3-3, který Griga praktikuje mu evidentně nesedí. Dávám mu tedy známku 2-, protože kanonýr to bezesporu je, nějaké góly dal, své sympatie si získal, tak teď jen doufejme, že přijde čas, kdy mu hra ve Spartě začne vyhovovat.
Energetik