Bombito | 06.09.2007 09:00

Druhé kolo poháru ČMFS zaválo naší Spartičku do západočeského Sokolova. Místní Baník, 9.tým druhé ligy měl tu čest, přivítat na svém stadiónu posledního vítěze poháru ČMFS a zároveň i posledního ligového mistra. A připravil se na tuto událost znamenitě. Pěkný stadión, plné tribuny, až na několik výjimek skvělé povzbuzování svých miláčků, vynikající občerstvení, pěkné počasí, hezký fotbal, šest krásných branek, prostě dnešnímu odpoledni nechybělo vůbec nic.

Se svými přáteli jsme, v pozměněné sestavě, vyrazili za Spartou až do Sokolova. Cesta po Karlovarské silnici příjemně ubíhá, jen průjezd Hostivicemi je poněkud zdlouhavý. Ale ty už jsou za námi, stejně tak i Krušovice se svým královským pivovarem a proslulými hostinci, již se pohybujeme v kraji chmelnic. Všichni do jednoho vzpomeneme na naše mladá léta, kdy jsme na zdejších chmelnicích prožívali své první studentské brigády, své první lásky a svá první vypitá piva. Pěkné vzpomínky, krásné časy to byly. Bohužel byly. Dnes už nám zbývají jen ty vzpomínky. V duchu si sčítám naše věky, opravdu jsme skuteční Starci na chmelu, dohromady je naší dnešní squadře pomalu tolik let, co základní jedenáctce Sparty. Ale nestěžuji si, duchem jsme mladí jako oni. Za dvě hodinky zaparkujeme poblíž stadiónu, zakoupíme vstupenky a stáváme se účastníky krásného divadla. Hezký stadión, historicky největší návštěva, jen ty zlověstné mraky mě straší. Domácí hráči již stojí netrpělivě v prostoru před hlavní tribunou a čekají na nástup mistra. Najednou se mraky rozestoupí a vysvitne zářijové slunce. V tom okamžiku vycházejí ze šatny naši hráči. Zázrak! Jinak si ten přírodní úkaz nedovedu vysvětlit. Bez reprezentantů, i bez potrestaného Jirky Kladrubského, začínají naši tlačit na pilu. V dresu domácích jsem zvědavý na gólmana Pepu „Buffona“ Kubáska, chytajícího v růžovém dresu, podobně jako gólman Juventusu. Reference o něm jsou skvělé. Jak se mu bude dařit proti našim bombardérům? Špatně! V 7.minutě jen vyrazí slabou hlavičku Míry Slépky na brankovou čáru a pro Libora Doška není žádný problém dorazit míč do sítě. Také další Kubáskovy zákroky nenaplňují jeho pověst. Jen díky střelecké nemohoucnosti našich hráčů zůstává skóre nezměněno. To platí do 24.minuty. Maty nacentruje, Míra Slepička hlavičkuje a zde by byl i skutečný Gianluca krátký. Vedeme 2:0 a hrajeme krásný fotbal. Jaký rozdíl od posledních ligových zápasů. Přihrávky po zemi do volných prostorů, žádné nakopávané balóny na Došana, uličky na nabíhající křídla, prostě radost pohledět. Jen trocha střeleckého štěstíčka chybí. Přestože hvězdička v domácí brance dnes nemá svůj den, stav 2:0 se do konce poločasu nemění. Prvních 45 minut uteče jako voda. To je nespravedlivé! Po delší době se raduji nad naším výkonem a již je tu přestávka. Zdejší klobásky jsou stejně dobré, jako náš výkon. Jó, to kdybychom měli na Letné, to bychom si chrochtali blahem.

I ve druhém poločase se hraje převážně na domácí branku. Už sice nehrajeme tak pohledný fotbal, ale koukat se na to dá s radostí. Svým dílem přispějí i domácí hráči. Hrají férově, snaží se, ale Matúš Kozáčik se k míči dostává většinou jen při „malých domů.“ Jinak je téměř bez práce. To Kubásek se nestačí ohánět. Jedna šance za druhou, v gólovou trefu se přetavuje až umístěná střela Davida Limberského z dobrých pětadvaceti metrů. Větší radost mě udělalo, že nenapálil míč bezmyšlenkovitě, bylo vidět, že ví, kam střílí. Vedeme 3:0, je rozhodnuto, je čas dát šanci borcům na střídačce. První přichází na řadu Ludo Sylvestre. A je skvělý. Jeho technika, jeho pohyb, jeho přihrávky, to je paráda. Nejde mě na rozum, proč se ho chceme zbavit. Za pár minut proniká do velkého vápna, domácí beci ho zastaví jen faulem a sudí Franěk to vidí. „Svou“ penaltu proměňuje ve čtvrtý gól. Michale Bílku, pokud si přečteš tyto řádky, přimlouvám se za Ludovica. Neprodávejte ho! Je to skvělý fotbalista! Hrstka domácích fanoušků se projevuje jako banda idiotů. „Huhuhuhu! Co tam dělá ten opičák?“ To je jen zkratka výblitků několika domácích fanoušků za blahosklonného ignorantství skupiny asi 30 policistů z bezprostřední blízkosti těchto hulvátů. A neděje se nic. Jak je to možné? Policisté jsou od těchto ubožáků asi 5 metrů a nic neslyší? Jsou hluší? Nebo slyší jen na Letné? Zvracel bych z toho! Ale zpět na hřiště. Dočkávají se i domácí. Z rychlého protiútoku prostřeluje Matúše domácí Salák a tak se 6 100 diváků dočkává branky v naší síti. Za pár minut odpovídá Dan Kolář a uzavírá zápasový účet. Vítězíme zaslouženě 5:1 a postupujeme do 3.kola soutěže. Domácí fanoušci se vrhají na naše hráče a ti se tužkami vysvobozují z obklíčení. Mnoho podpisů padne, než se dostávají do kabiny.

Dnešní fotbalové odpoledne nemělo chybu. Pěkné počasí, pěkný fotbal, pěkné góly, pěkná návštěva, co více si přát? Jedině opakování podobného zážitku.

I ta příroda nám byla dnes nakloněna. Pár kilometrů za Sokolovem se nebesa protrhla. Liják čekal, až se zápas dohraje, poté ukázal, co umí. Ukáží i naši hráči, co dříme v jejich možnostech? Další zápas sehraje Sparta v Teplicích. Tam to bude jiné. Lepší?

2. kolo Poháru ČMFS Sokolov - Sparta 1:5 (0:2)

Branky: 86. Salák - 7. Došek, 25. Slepička, 66. Limberský, 80. Sylvestre (pen.), 89. Kolář

Žluté karty: Novák - Horváth

Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Hrubeš

Diváci: 6180

Sparta: Kozáčik - Limberský, Řepka, Hušek, Kadlec - Rezek, Abraham, Horváth (58. Sylvestre), Matušovič (78. Kisel) - Došek (70. Kolář), Slepička

Základní sestava Sokolova: Kubásek - Němeček, Mach, Čada, Jiráček - Bakeš, Mlika, Hájovský, Vondrášek - Bauer, Novák.

Bombito | 06.09.2007 09:00 Vstoupit do diskuze