CelticGirl | 24.09.2007 10:10

V neděli jsme vyrazili na náš B tým s nadějí, že uvidíme lepší fotbal, než který momentálně předvádí naše áčko, s nadějí, že atmosféra mezi diváky nebude napjatá a nenávistná a že aspoň zde se nebude řešit kauza Řepka. Už cestou na stadion si v autobuse někteří vysokoškoláci, kteří mají koleje na Strahově, vyměňovali svoje názory na Tomáše Řepku, dozvěděla jsem se, že je to psychopat od mladíka, který pět minut na to vyprávěl svojí historku o tom, jak se málem porval v tramvaji kvůli blbosti..

Na stadion dorazilo pouhých 177 diváků, částečně i kvůli tomu, že spousta Sparťanského lidu dala přednost hokejovému derby, případně sledování Davis Cupu. A jelikož bylo krásné počasí, spousta lidí toho využila k jiným aktivitám než sledování sportu. Diváků z Vlašimi přijela drtivá většina a během zápasu vytvořili docela dobrou atmosféru. Cestou k hřišti veškeré mé naděje o klidném zápase vzaly za své.. Ve třicáté sekundě to začalo, faul odpískaný Vlašimskému hráči a z řad Vlašimských fanoušků první vlaštovka: „No jo, jsme na debilní Spartě, tady se bude pískat pro zase pro domácí, ku*va“. Během zápasu šly slyšet další věty tohoto typu, výsměch na adresu našich hráčů.. Ani hra nás nepotěšila.. Vlašim byla od začátku jasně lepší, měla jednu šanci za druhou a nebýt vynikajícího Bičíka, mohli jsme prohrávat už v páté minutě dva nula.. Při pohledu na tohoto brankáře mě docela mrzí, že nedostal šanci v Áčku, ve hře nohama je jistý, zkušenosti má také a jeho brankářský um nemusíme komentovat.. V poli nastoupili i posily z áčka – Sylvestre, který odehrál standardní zápas, Petržela, na kterém je vidět herní výpadek, prakticky nic nepředvedl, skoro nebyl vidět a Holenda, o kterém se dá říct totéž, co o Petrželovi. Ten to měl těžší akorát v tom, že Sparta vyjma pár světlých okamžiků, prakticky nepřelezla půlku. Vlašim hrála s chutí a vůbec to nevypadalo, že hraje první tým s týmem ze středu tabulky.

Ve druhé půli jsme udělali pár chyb a v 55. minutě hosté po několika dalších šancí dali Vořechovským branku. Dá se říct, že z našeho pohledu zápas začal až po příchodu Barreyra v 66. minutě, který naší ofenzivu rozhýbal, dával chytré přihrávky, vyhrával hlavičkové souboje. Potvrdil, že to má v noze a že na svou výšku má velice dobrou techniku. Nabízí se otázka, proč tento hráč, který o třídu převyšuje své spoluhráče (podle lidí, kteří na B tým chodí pravidelně, nejen v tomto zápase), sedí pouze na lavičce a další otázkou je, proč ho trenér A týmu nezkusí jako alternativu místo Doška, přímo se to nabízí, když chceme hrát neustále na stožáry.. Guido má daleko víc než jen výšku, je šikovný s míčem a nekazí přihrávky. Je jen otázkou, co s ním Sparta zamýšlí, zatím je u nás jen na hostování a byla by obrovská škoda nechat si tohoto talentovaného hráče utéct.

Ke konci zápasu měl ještě obrovskou šanci Nádeníček, ale sám před brankářem nedal, ani poslední rohový kop, na který šel i gólman Bičík (a dokázal se dostat do šance), nic nepřinesl a tak utkání skončilo zaslouženě 0:1 pro hosty. Snad v příštích zápasech najdeme ztracenou formu a půjdeme za svým cílem – postupem do druhé ligy.