LuisACS | 25.04.2008 09:23

Zdravím Vás Sparťané, dovolte abych se Vám představil. Jsem 16- letý fanoušek naší milované Spartičky ze Žamberka v podhůří Orlických hor. A pouhých sedm kilometrů od mého bydliště odehrála v sobotu 19. dubna svoje utkání v ČFL rezerva slavného rudého klubu. Na utkání jsem se celý týden těšil a doufal že se při krásném počasí podívám na pěkný fotbal se šťastným koncem pro naše barvy. Jak jsem se v části svých představ zmýlil.

Zhruba 40 minut před výkopem nasedám na vlak a za pouhých 10 minutek už kráčím osamocen z nádraží směrem k pěknému stadionu, na kterém už se chystá velká bitva. Před branami je menší fronta, která však rychle ubývá a já jsem během chvilky vpuštěn do areálu. Mám dost času, takže příští stanice je občerstvení pod hlavní tribunou. Beru si pivo s tím, že pro klobásu si zajdu o poločasové pauze.

Zároveň jsem se snažil najít nějaké fanoušky v rudém, abych se na tom fotbale necítil tak sám. A jen co se podívám na protilehlou tribunu, vidím červeno-žluto-modrou vlajku. Vyrážím tím směrem a těsně před výkopem se seznamuji s dvojící dalších fandů, přičemž na stadionu se nás mohlo nacházet něco kolem dvou nebo tří desítek. Tudíž je jasné že o žádném supportu nemůže být ani řeč. Ale týmy už jsou připraveny k výkopu a rozhodčí obě jedenáctky přivádí na zelený pažit. V naší sestavě se přesně podle spekulací objevil Libor Došek.

Hra začala ve svižném tempu a bylo jasné že lídr tabulky se do domácích zakousne. Chvilku po začátku utkání se na domácího brankáře řítil kapitán Jungr, jeden z nejlepších hráčů zápasu, ale Kykal se mu spustil pod nohy a brance zabránil. Tempo se dále stupňovalo a naše útoky se neustále valili k brance domácích. Tlak vyvrcholil ve 24. minutě, kdy byl v pokutovém území na zem stažen jeden z našich hráčů a Ondřej Bíro s přehledem penaltu proměnil – 1:0. Poté se hra trochu vyrovnala a i domácím se podařilo nebezpečně ohrožovat Bičíka. V druhé půli se letohradští snažili o vyrovnání, ovšem pozorná obrana Sparty končila jejich akce v bezpečné vzdálenosti od Bičíka a kontrovala Rychlými protiútoky. Poté přišly chvíle Lukáše Třešňáka. Ten během pěti minut vstřelil dvě krásné branky a ukázal kdo je na hřišti pánem. Letohradští se ovšem nehodlali jen tak vzdát a v 68. minutě si po vymodlené penaltě připsali jednu branku na své konto. Jenže Třešňák, nejlepší hráč utkání, udělal za zápasem nádhernou tečku. Po individuální akci na pravé straně se prokličkoval do pokutového území a poslal přesnou přihrávku na Doška, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou branku.

Letenská rezerva jasně a zaslouženě vyhrála a z východu Čech si odváží 3 body, velmi důležité v boji o postup do druhé ligy. Ač je mi zima a pivo jsem ani nedopil, na klobásu jsem řadu nevystál, přesto jdu na vlak s krásným pocitem výhry. Dnes jsme jasně triumfovali a ačkoli je to jen béčko, mám z výhry velkou radost.