Jumbo1 | 26.10.2009 07:00

Je sychravý říjnový večer. Prší, a je nevlídně. Jednomu hráči to ale vůbec nevadí a podává si přihlášku do jednoho televizního magazínu. Ten magazín se vysílá na stanici Eurosport a jmenuje se Goalissimo, a přihláška je do kategorie Cannonballs, tedy Dělové koule. Ondřej Kušnír právě vystřelil Spartě tři body ranou jako z děla. Z voleje napálil balon a ten skončil naprosto přesně v šibenici brány, kterou hájil domácí gólman. Ten sice po míči skočil, ale mít ho v žádném případě nemohl, nechytila by to ani chobotnice, která, jak známo, má osm chapadel, natož člověk, který má pouze dvě ruce Jásot fanoušků nebere konce, a když o šest minut později sudí foukne do píšťalky, je u všech vidět úleva. Tři body jsou naše a to je hlavní…

K dalšímu „výjezdu“ (uvozovky jsou naprosto záměrné) se Sparta vydala na Strahov. Hondě lidí to tam mělo asi daleko, neboť diváku se sešlo pouhopouhých 1720, to je zoufale málo. Sparťané měli jasnou převahu, a to hlavně v hledišti. Na hřišti to zupočátku nic slavného nebylo, navíc ve 13. Minutě domácí Fenyk utekl sparťanské obraně, nacentroval do vápna, k míči se dostal Stanley Ibe, a domácí rázem vedli - 1:0. To byla pro Spartu studená sprcha, kterou zastavil až Zeman, který se ve 33. Minutě trefil do brány - 1:1. Vzápětí to mohlo být z pohledu Sparty ještě veselejší, ale tentýž hráč těsně minul levou tyč domácí branky. Bohužel, do kabin šli hráči za nepříznivého stavu z pohledu Sparty, protože se ještě pět minut před koncem první půle stihl trefit domácí Dobeš - 2:1. Trafil se přesně pod břevno, Blažek byl pouze statistou.

Poločasová přestávka probíhá ve znamení neskutečné fronty u stánku, který byl jednak mimo ochozy (aspoň, že bez problémů pouštěli zpátky), a jednak byly opět problémy s občerstvením, Připomnělo mi to Příbram, s tí rozdílem, že tady klobásy po chvíli byly, takže hladovci si přišli na své. Nicméně, některým nadávajícím se člověk nemohl divit, obsluha pomalá až hanba, opět vizitka prvoligového týmu, která jistě přiláká na Strahov mnoho diváků.

Týmy nastupují do druhé půle, na tvářích sparťanů je vidět nervozitu, ale zároveň doufání, že bude líp. Do branky domácích se staví veterán Pižanowski, který nastoupil místo zraněného Belaně, a zpočátku statečně odolával náporu Sparty. Ve druhé půli se hrálo prakticky na jednu bránu a to tu, ve které stálo domácí brankář, ale sparťané se ne a ne dostat k zakončení, které by přineslo kýžený gólový efekt.

Gól dal až v 75. minutě Kamil Vacek, který dostal na hranici šestnáctky balon, opřel se do něj, a propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:2. Domácí jsou jako opaření a nevědí co s balonem.Mezi hostujícími fanoušky je veselo, chtějí ještě jeden gól. Přání jim splnil již v úvodu zmiňovaný Kušnír, který stál kousíček za vápnem a odražený balon z voleje uklidil do sítě tak krásnou ranou, že Eurosport asi opravdu bude muset rozšířit kategorii Cannoballs i o českou ligu. Ještě přestát nebezpečí v podobě přímého kopu a rohu domácích, ale i to je zažehnáno, sudí končí zápas a sparťané se mohou radovat ze tří bodů. Zaloužených, protože dali víc gólů než soupeř a zejména ve druhé půli byli jasně lepší.

Poslední říjnovou sobotu, tedy již za necelý týden, hostíme na Letné jednoho z odvěkých nepřátel, přijede Baník Ostrava. S Baníkem jezdí tradičně poměrně slušné počty fanoušků, a krom toho Baník hraje o špici tabulky, takže i atraktivita soupeře je velká. Tak se snad my sparťané nenecháme zahanbit a přijdeme v hojném počtu podpořit naši Spartu. Společně bychom si mohli například zakřičet dnes již kultovní pokřik z filmu Proč. Víte, jak začíná? Čí je Sparta? Naše! Jaka je? Železná! Co dostane Baník? Kotel! Jakej? Velkej! Takže v sobotu všichni na Letné. Ať žije Sparta!

FC Bohemians Praha – AC Sparta Praha 2:3 (2:1)

Branky: 12. Ibe, 40. Dobeš - 32. Zeman, 75. Vacek, 86. Kušnír

Rozhodčí: Makovička - Košec, Šterba
ŽK: Lencevič, Fenyk, Ibe - Vacek
Počet diváků: 1 722

Sestava Bohemians Praha Belaň (46. Pižanowski) - Halama, Lencevič, Horáček, Modeste - Turtenwald - Dittrich (75. Kincl), Zoubek (64. Očovan), Dobeš, Fenyk - Ibe. Trenér: Jindráček
Sestava Sparty Blažek - Kušnír, Hubník, Řepka, Pamič - Vacek, Kovba (58. Kalouda), Kucka, Zeman (70. Prudnikov) - Wilfried, Kadlec (86. Holenda). Trenér: Chovanec

Jumbo1 | 26.10.2009 07:00 Vstoupit do diskuze